Glavni meni

Poliranje aluminijuma i Pravljenje dihtunga od klingerita

Započeo Bishke, 09 Novembar, 2012, 02:37

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

biske posto si dobar decko i student evo imam predlog za tebe kako da ti pomognem i da te izreklamiram

doteram ti mog transalpa da mu ispoliras skoro nove felne (nema ti nekog posla vise reklama za tebe)

i onda se kurcis kako si do jaja posao uradio

eto necu cak nista ni da ti naplatim za tu uslugu  [rofl]

kad sam otisao sa njim u steam oni me gledaju bledo i kazu jel si lud bre pa sta ovde ima da se pere ovo je novo?

ja rekoh ok da slikam onda i okacim na forum pa napisem da ste ga vi oprali? a oni skocise na mene oce me biju

rekose da se nisi usudio jer ce onda da dodju oni sto oru njive sa motorima i da kazu operi mi motor da izgleda kao UFF-ova trandza :D

tu i tamo po koja zica malo zaprljana ali felne su u stanju kao i agregat ispod

moze? :D

http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/420813_10151964687495260_1838306539_n.jpg

http://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/525654_10151965763990260_1693266549_n.jpg

Bishke

Citat: UFF poslato 09 Novembar, 2012, 15:55
Citat: Phoenix poslato 09 Novembar, 2012, 15:48
Citat: Bishke poslato 09 Novembar, 2012, 15:46
Nije bitna velicina donesi bilo koju i sljakam.
Samo mi je bitno stanje,tj korozija i zaprljanost tocka.Nije ista cena za onaj koji je korodirao i umazan je mesavinom peska,ulja,spreja itd itd.

Taraba hoce da ispolira obruc i ocisti umazane zbice.Koliko sam video kod Mise i Ljilje,nije korodirao i rekao sam mu 2000 kinti po tocku.Znaci da se ocisti obruc,ociste zbice i ispoliraju.

Tako da fiksni cenovnik nemam,ne radim po radnom satu ili za dnevnicu,nego izricito od stanja felne.Razlika izmedju strokave i kolko toliko ciste felne nece biti veca od 1000 kinti !





znachi cena zavisi od toga koliko ti para treba u tom trenutku?! [rofl]

ili koliko proceni da neko ima para
ako mu dotera misa matori xt onda je jeftino a ako mu neko dota novi bmw gs 1200 onda udaranje po usima :)

Pa da,ja preko telefona procenim ko je kakav,pa onda ga teram da se nadjemo negde u gradu,nikako kuci.Tad se u parku sakrijem u zbunje i cekam da vidim kakav mu je motor,ako je BMW dranje po usima,a ako je neki XT onda ga teram da udje u park da se ukalja kako bi ja uzeo vise para [rofl]
You should do one thing every day that scares you

Bishke

Ne pije vodu da prica uff-e,moras da se ukaljas doobrooo,znaci blato pesak, i tako tri puta !
e onda ga slikas i ne peres jedno 2 meseca.Vozikas se po MM okupljanjima itd.Onda dodjes do mene,slikamo se kao da sklapamo posao decenije,kao najgori olosi politicari.Ja ti za pola sata vratim motor a on se cakli.
E sad kako sam ga ja prao,da li po crevo sa prstem na rupi da ima veci mlaz,ili uzeo neku pusku to vec nije tvoj problem ;) Ti dodjes posle vidis motor,odusevis se i ponovo se slikamo za dobro uradjen posao !
Reklama boli glava
You should do one thing every day that scares you

Lazic

Citat: Bishke poslato 09 Novembar, 2012, 16:16
Ne pije vodu da prica uff-e,moras da se ukaljas doobrooo,znaci blato pesak, i tako tri puta !
e onda ga slikas i ne peres jedno 2 meseca.Vozikas se po MM okupljanjima itd.Onda dodjes do mene,slikamo se kao da sklapamo posao decenije,kao najgori olosi politicari.Ja ti za pola sata vratim motor a on se cakli.
E sad kako sam ga ja prao,da li po crevo sa prstem na rupi da ima veci mlaz,ili uzeo neku pusku to vec nije tvoj problem ;) Ti dodjes posle vidis motor,odusevis se i ponovo se slikamo za dobro uradjen posao !
Reklama boli glava

Moj blatosaki ba¹ tako izgleda, nije opran 2 godine...:D

Andreja

Ja sam mog matorog XTa morao da operem pre neki dan, toliko je bilo blata da je motor bio nefunkcionalan :D
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

UFF

koliko $ da mi ispoliras felne i zice? :D

[attachment deleted by admin]

Bishke

You should do one thing every day that scares you

ЯЭВОЛУТИОН

ako bi mi rekao kao pravis dihtunge ja bih ti bio zahvalan....i narucio bi bar jedno 50 komada dihtunga za Leonardo-Scarabeo 125,150,200....jedino sto mora da se pravi dihtung koji se gadja i na stari i na novi tip kartera....nesto se minimalno razlikuju, pa mora taj deo da ostane nacrtan a da nije isecen i da nisu izbusene rupe koje se ne gadjaju.....rucno secenje je totalno neprakticno posto oduzima previse vremena i nije dovoljno precizno...dakle ako imas presu i imas nekog da uradi alat, ja cu ti obezbediti oba bloka da se uzme otisak kako bi se napravili dihtunzi precizno.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Bishke

@El Jefe
Ovo desno je Triumph Herald

@ Revolucijo
Dihtunge pravim rucno,secem po uzorku,a za rupe imam alat.
Tako da ta tvoja prica od 50 komada bi mozda zazivela,kad bi video kako radim,donesem ti jedan uzorak i ti kazes dal si zadovoljan ili ne.Posle moja stvar,da li cu ja na presu ili rucno da napravim ostalih 49 komada.
ako si za tu pricu ajde da se dogovaramo.
You should do one thing every day that scares you

VELJA VS

Na ovom transalpu sa slike jedino diskovi da se ispoliraju. Radis li poliranje diskova ?

Bishke

Ne.
Po pravilu u garazi u kojoj radim,ako neki disk ima riseve,obavezno se baca i kupuje novi.
You should do one thing every day that scares you

bokilic

sto bacate diskove,pa to se obradi... naravno ako moze do servis limita..to bre garaza za neke burzuje..nemora bre ljudi sve da se baci,po nesto moze da se reparira,,,a poliranje aluminijuma...hm..nemora samo polir pastom da se polira,ima tu po netu da nadjes jos gomilu dobrih cetki pasti praskova, voska kamenova itd za poliranje,nekad sam to malo radio bavio se problematikom,mucan posao, moze aluminijum da se ispolira da misle da je niklovano..
jel imas filcane cetke itd, masinske..ja napravio par komada nesto i kupio, sad kad ispoliram bude ko niklovano,naravno negde se nepolira tako,ima fora i sa naftom isto  da se polira,,ima dosta toga po netu,ja sam nasao tu kod nas to kamenje voskove...
a dihtunge od cega pravis..
brmmmm

Bishke

Pricam o diskovima na kolima.
To je garaza gde se obavlja kvalitetan posao.
dihtunzi od klingerita,ako sto pise u naslovu.
Naravno i dihtunzi mogu od cega hoces da se naprave,znam,sa 14 godina sam pravio dihtung za bocni dekl kod lamela za Yamahu DT 50mx, od korica knjige,debljeg kartona od bloka za crtanje itd itd.
Sve moze
You should do one thing every day that scares you

UFF

Citat: VELJA VS poslato 09 Novembar, 2012, 20:24
Na ovom transalpu sa slike jedino diskovi da se ispoliraju. Radis li poliranje diskova ?


si ti  [ludak]  ?

aj dodjes kod mene da pogledas i opipas te diskove i ako nadjes i jedan ris dobijes transalpa na poklon

Andjelo

Citat: UFF poslato 09 Novembar, 2012, 19:17
koliko $ da mi ispoliras felne i zice? :D
evo ja  cu besplatno da ti ispoliram da ne kukas vise :)..........................i ne moras da me reklamiras

UFF

 [rofl]

hvala Andjelo ali nema tu sta da se polira motor je ko nov, samo se zajebavamo

Andjelo

ma ja bi ipak to malo doglancao da se vise sija ..................lepse ce da izgleda

UFF

aj sledece sezone mozda ako organizujemo neku voznju do bele crkve pa ti dodjemo u posetu da vidimo sa cime i kako radis ;)
moze i biske da podje da usavrsi zanat

Bishke

Citat: UFF poslato 09 Novembar, 2012, 21:22
aj sledece sezone mozda ako organizujemo neku voznju do bele crkve pa ti dodjemo u posetu da vidimo sa cime i kako radis ;)
moze i biske da podje da usavrsi zanat
Uvek spreman da nauci nesto novo.Mada mi ovo nece biti posao kojim cu da se bavim.
U planu su Cisco akademija,mozda Tehnicki fakultet u Novom sadu itd,ali to drugom prilikom,ovde nije rec o tome
You should do one thing every day that scares you