Glavni meni

Zagonetka iz filma "©i¹anje"

Započeo HoochieMan, 27 Decembar, 2010, 17:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

HoochieMan

"Budistièki uèitelj je postavio svom uèeniku zadatak da meditira taèno 45 minuta. Dao mu je dva aromatièna ¹tapiæa, koji kad se zapale gore taèno 1 sat, ali nejednakom brzinom od poèetka ka kraju. Kako je uèenik znao koliko da meditira? "

Ubadam zen veæ dva dana, svrdla mi po razumu. Ne ide sa lomljenjem ¹tapiæa (brzina kojom gori nije stalna). Verovatno je banalnost, ali mi ne pada na pamet. Ko re¹i, dobija piæe po ¾elji u èetvrtak!

[cheers]

noam chomsky

Klasicna buisticka fora je pitanje bez odgovora i lekcija koje ide uz to...bitniji je put od cilja...mozda se radi o tome
lepota prirode je refleksija lepote nauke

DebeliZmaj

tebra :0 pa naslonish jedan na drugi
kad se na sredini stignu ... ugasice se...
... :) 45min je nebitno .. bitna je meditacija
jer onda vreme stoji ... itd
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

misa-pei

Prvo, definisati nejednake brzine... U odnosu na ¹ta? U odnosu jedan prema drugom ili u odnosu na neki treæi ¹tapiæ koji gori konstantnom brzinom. Ako je nejdenaka brzina, da li to znaèi da je brzina gorenja obrnuto proporcionalna jednog sa drugim ¹tapiæem....
Država je najveći neprijatelj naroda

Milo¹*

Imam i ja jednu zagonetku

za¹to se pola klinaca ovog grada Beograda o¹i¹alo do glave i kupilo flajerke nakon bioskopske projekcije?
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

HoochieMan

Jer je æelavi opalio u filmu kad se o¹i¹ao.

Nejednake brzine- polomi ¹tapiæ na pola- ta polovina ne gori taèno pola sata. Ali ceo ¹tapiæ gori jedan sat.


Milo¹*

¹ta je opalio... onu narko drolju?
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

serbduck

 

  Jbt...nisam gledao film... a bas skoro nabavih tu jaknu...jos sam i mator...i frizura mi je zapustena ko vinograd...

  Mogu da zamislim sta o meni misle kad me vide na ulici... vidi ga mator konj - nalozio se na "©i¹anje"...   

   [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

  ...a stapici prave zuljeve na mozgu... [doh] [doh] [doh]

  ...

Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

DebeliZmaj

sta fali fajerkama :)
da nije njih i vietnamki ... pa gde bi ja nashao broj za mene :)
inache zapushtena frizura, brada ala talibanka i fajerka je danas
in ;)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF

Ja je nosim vec 15 godina
A i skoro svi moji drugari su je nosili
Jedina razlika je bila sto neko voli flajerku a neko vijetnamku ;)
Sad ste me zainteresovali pa idem da nadjem film da pogledam

Milo¹*

Film kao film je OK ali nedelju dana posle premijere, brate svi se o¹i¹ali do glave, da ne veruje¹.. ima jedan klinac iz kraja isti preslikani onaj ludak, èak i martinke ima
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D

DebeliZmaj

pUFF daj link ako nadjesh torrent/rapid
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF


DebeliZmaj

isto to skidam i sa piratskog zaliva..
njah ... vidim moracu u bioskop .. :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

UFF

Pa nisam bas siguran da te toliko dobar film ;D

Vlajko

krenulo odavde..pici 120 na sat..

http://isohunt.com/torrent_details/238575773/sisanje?tab=summary

pise dvd rip videcemo


Hoochi.. mozda i nije poenta u cekanju sagorevanja stapica
Mozda je resenje u casovniku glave?

sad moram da pogledam film..

Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

UFF


Popsy

Citat: HoochieMan poslato 27 Decembar, 2010, 17:57
"Budistièki uèitelj je postavio svom uèeniku zadatak da meditira taèno 45 minuta. Dao mu je dva aromatièna ¹tapiæa, koji kad se zapale gore taèno 1 sat, ali nejednakom brzinom od poèetka ka kraju. Kako je uèenik znao koliko da meditira? "

Ubadam zen veæ dva dana, svrdla mi po razumu. Ne ide sa lomljenjem ¹tapiæa (brzina kojom gori nije stalna). Verovatno je banalnost, ali mi ne pada na pamet. Ko re¹i, dobija piæe po ¾elji u èetvrtak!

[cheers]

Hm... prvi ¹tap upaliti sa jedne strane a drugi sa obe strane... zapoèeti meditaciju... kada drugi ¹tap izgori (onaj ¹to smo mu upalili oba kraja) upaliti drugi kraj na prvom ¹tapu (koji smo upalili samo sa jedne strane), Kada prvi ¹tap izgori pro¹lo je 45 minuta ;)

Jel mo¾e nes kafa umesto piva :D :D :D
Never underestimate the power of the dark side ... === ***

cika zuba

Popsy jel to tvoje resenje ili si procitao negde?!
[/

Vlajko

Hmm..vidi stvarno.. aj vec je do pola..pa da vidim..


Bravo Pop[sy ima logike..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor