Glavni meni

Honda Transalp SM

Započeo Dzonsi, 28 Oktobar, 2012, 16:48

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Dzonsi

Citat: con3 poslato 28 Decembar, 2012, 14:53
Razmisljam da i ja uradim nesto ovako pa me interesuje koliko te je izaslo do sad para ?

Prednja feluga 160 eura bez diska i osovine
Plastike od CR honde 60 eura
Guvernal 50 eura
Koèiona klje¹ta oko 70e sa trkaæim crijevima :D
Viljuske sam 2 kupio od Husqvarne neke za 210 eura(otprilike 100 e po komadu dakle)
Sic od Husaberga 40 eura

To je za sad sto sam nasao na ebay da sam kupovao pa sam prekopirao cijene..

Zadnji toèak me izasao 20 maraka i dan ujakov proveden u garazi dok ga je uradio :) Prepravljanje zadnjeg kraja smo isto sami radili i prepravljanje auspuha koji je trenutno na motoru.To bi bilo to otprilike
Burn the rubber not your soul!

Damnmoto


Dzonsi

Hvala hvala sad trenutno stoje radovi prikupljaju se djelovi pa da se uzme par dana pred sebe i zavrsi sve :)
Burn the rubber not your soul!

Dzonsi

Evo konacno sam je zavrsio da se koliko toliko mo¾e voziti..Maska i ¹topka mi trebaju doæi i trebam uskoro zavrsiti 2 auspuha...I jos more sitnica ali uglavnom se krenuo motor voziti..Prednji disk sam kupio od rs125 ali mi tokar jos nije zavrsio adapter za felugu..Evo klip da ne smaram puno :)

Honda Transalp SM

I jedan kad pokusavam diæi na zadnji ali ne ide :D :D :D

Honda SM - prva vožnja
Burn the rubber not your soul!

Dzonsi

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Decembar, 2012, 15:40
Ili su ti filteri pregusti pa guse motor...i jedno i drugo je resivo...ovo prvo vecim diznama, a ovo drugo redjim filterom.

Stavio sam dve gljive filtera na oba usisa i motor sad super prima gas..Nisam morao mjenjati dizne niti bilo ¹ta èaèkati na karbovima...

©ta misli¹ kad bi mu stavio ne¹to veæe dizne da li bi bolje primao gas jer ujak ima afriku i nekako mi se èini da puno lakse odre¾e kad joj da¹ gas  [neampojma]
Burn the rubber not your soul!

gogo42

stavi nazad veci lancanik,,onako muski bas!! Ovaj motor sad vise i nije za neka brzine, zato bar nek ide na tocak kao pravi SM :D SVAKA CAST
Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta

con3

Kolika je zadnja guma sad ?

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Dzonsi poslato 02 Jun, 2013, 21:38
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 01 Decembar, 2012, 15:40
Ili su ti filteri pregusti pa guse motor...i jedno i drugo je resivo...ovo prvo vecim diznama, a ovo drugo redjim filterom.

Stavio sam dve gljive filtera na oba usisa i motor sad super prima gas..Nisam morao mjenjati dizne niti bilo ¹ta èaèkati na karbovima...

©ta misli¹ kad bi mu stavio ne¹to veæe dizne da li bi bolje primao gas jer ujak ima afriku i nekako mi se èini da puno lakse odre¾e kad joj da¹ gas  [neampojma]
ja se ne bih irao sa diznama...eventualno da porucis ceo dynojet kit pa da slozis i podesis kako treba......odziv na gas ima vise veze sa setovanjem karburatora, a i pitanje koje su bregaste na njemu....zna da trpaju bregaste od honde BROS 650...
http://www.motorcyclespecs.co.za/model/Honda/honda_nt650_bros.htm
pogledaj konje....i bice ti jasno
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Dzonsi

Citat: gogo42 poslato 02 Jun, 2013, 21:46
stavi nazad veci lancanik,,onako muski bas!! Ovaj motor sad vise i nije za neka brzine, zato bar nek ide na tocak kao pravi SM :D SVAKA CAST

Imam zupèanik spreman i prednji i zadnji ali sam mislio ici na motorijadu u Prnjavor sa njim pa sam ostavio ovaj prenos ali na kraju otisao ipak Hornjavom..Zamjenicu to cim ufatim vremena :)
Burn the rubber not your soul!

Dzonsi

Citat: con3 poslato 02 Jun, 2013, 22:07
Kolika je zadnja guma sad ?

Malo sam je istokario sa strana i stavio novog mishelina pilota 190/50 17 :)
Burn the rubber not your soul!

UFF


Dzonsi

Pa zapalio budala 200 a ovu imao na tavanu novu :) Ma krenuæe ovi sad po Zalu¾anima derati gume pa ce se valjda probrati neka 200 :D
Burn the rubber not your soul!

Hohštapler

...a ¹to se smirio kad je keva iza¹la :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Dzonsi

hah ¹ta da ti ka¾em :)
Burn the rubber not your soul!

Dzonsi

Burn the rubber not your soul!

con3

Daj jos slika da li je jos uvek guma 190 ?

Dzonsi

Burn the rubber not your soul!

Bishke

Daj neki klip iz voznje,napravi ti od Transalpa pravu igracku
You should do one thing every day that scares you

srbac


Andreja

Samo da mu je maaaalo kraæa zadnja vilju¹ka...
Jesi izmerio koliko je te¾ak? ®ivo me interesuje.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D