Glavni meni

Honda Transalp SM

Započeo Dzonsi, 28 Oktobar, 2012, 16:48

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dzonsi

Po¹to sam za smjesne pare uzeo transalpa a motor mi je inaèe preru¾an naletim na slike na netu kako je frajer preradio u SM i tako sam poèeo projekat zajedno sa ujakom jer on ipak ima veæe znanje od mene ¹to se tièe motora Smiley

Od transalpa je ostao samo kostur oko ma¹ine i ma¹ina sa komplet elektronikom i zadnja viljuska..Zadnjaa fela je od auta krakovi isjeèeni i i upletene ¾ice i naba od transalpovog zadnjeg toèka Grin

Evo par slika od motora jos nije gotov puno je posla jos ostalo ali je bar stao na toèkove i poèeo se pomalo vozati oko kuæe  yahoo

Maska prednja je stara k'o i ja ali sam je morao staviti zbog policije zbog svjetla Smiley Lagano prikupljam djelove pa cu se sad kad krenu kise zanimati malo vise oko njega

Poslikacu ga ovih dana malo bolje i staviti dosta toga je odradjeno jer je ovo slikano jos preko ljeta  i


I zadnja slika èisto da se vidi koliko je sira zadnja guma od obicne enduro sto je bila...Toèak da je ¹iri 1 cm ne bi se mogao okretati  [yahoo]

Kad ga poslikam sledeæe sedmice vidjeæete gdje smo rezervar ubacili i ostale sitnice :)
Burn the rubber not your soul!

monsterbnt

Smrt SVIMA!!!!

Bishke

Koja velicna gume je pozadi ?
You should do one thing every day that scares you

dzimika

ajd bas islikaj detalje oko rezervoara :D
znam da su stranci pravili slicno nesto da to moze jako lepo da izgleda :D

Dzonsi

Rezervar smo napravili staje cijelih 6 litara hehe ali dobro bolje ista nego nista auspuha ce dva biti i ice sa dvije strane ispod sica.Plan je da se sve nabaci na motor i proba naravno da bude funkcionalno pa onda rastavljenje ponovno da bi se motor fino ofarbao i sredio :) Ovaj me covjek zapalio za to sve kad sam vidio kako je on uradio... honda xrv 650 r
Burn the rubber not your soul!

dzimika

ja sam zamalo zimus pazario US viljuske jer sam hteo da budzim ovako nesto :D
ali nikada nije kasno, zimus krece rastavljanje pa cemo da vidimo koliko kg moze da se skine :D

Dzonsi

Nazad je 200 guma ali je bila losa pa sam je malo jos zapalio i kupio sad 190/50 izgledaæe jos bolje vjerujem :)

A transalp je 89 godina lik je kliznuo negdje bio i dosta stvari sto se tice plastika izgreobao i slomio i ja ga kupim za 330 eura :D Masina je stvarno extra presao je nekih 50 hiljada km ¹to ka¾u nije se jos ni ugrijao kako treba :D
Burn the rubber not your soul!

con3

Svaka cast za rad jedva cekam da vidim kako ce ispasti zadnja guma brutalna   [thumb_up]

pit


mkt

kako ide ovo cudo
ludacki izgleda

Nixazzar

Moj ortak hoce da sredjuje Suzuki DR 650, moram ga ovde uputiti.

UFF

a ko ti je radio i upleo felnu?

farbach

Od kog auta je zadnja felna? Koje dimenzije?

Lazic

Vidi¹, to i mene zanima...:D

zVuk

.....u sledecoj epizodi gledacete.......... "Kawasaki KLE 500 SM"......by Lazic
Ko se ljuti, uleti mu kruti

perlx

Ne, ne, "Kako se NE pravi Kawasaki KLE 500 SM"......by Lazic ofc

Dzonsi

Feluga je 6.5 jota marka OZ a model stvarno ne znam koji je.Bila je uglavnom petokraka nekad :D Krakovi odsjeèeni i onda istokarena falc fino.Odmjeren raspored rupa i razbusen okvir alu feluge i onda upletene ¾ice.Ujak je sve radio oko zadnje feluge.Da je fela standardna supermoto ne bi bas ovako bolesno izgledao.Probali smo motor na skuter stazi u zaluzanima i fino se ponasa po krivinama posto sam bio skeptièan zbog ¹irine feluge da nece biti problema :)
Burn the rubber not your soul!

zVuk

Citat: perlx poslato 29 Oktobar, 2012, 11:12
Ne, ne, "Kako se NE pravi Kawasaki KLE 500 SM"......by Lazic ofc

potpuno ste u pravu kolega, hvala na ispravci....
Ko se ljuti, uleti mu kruti

Dzonsi

Ovo je rezervar isli smo na to da ga sakrijemo maximalno i uspjeli u tome kada dodju 2 topa sa dve strane ne bi se trebalo vidjeti puno :)
Burn the rubber not your soul!

Dzonsi

A zadnji toèak je u mm kao sto sam rekao :)
Burn the rubber not your soul!