Glavni meni

Moj pocetak Trkacke karijere

Započeo Mad Max, 26 Oktobar, 2012, 23:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

rtaku

Mislis li se opet takmiciti?

Bori¹a

@rtaku
vidis da je covek kupio bmw-a i poceo da trenira ;D

secam se zimus slike na kucnoj bicikli kako se spremas ;D

gogo42

Evo malo slika iz Kraljeva sezone 2006

[attachment deleted by admin]
Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta

gogo42

Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta

Mad Max

Citat: rtaku poslato 25 Maj, 2013, 20:48
Mislis li se opet takmiciti?
Pokusavam da sve uklopim, ali vrlo tesko da vozim komplet Srb prvenstvo. Problem je velika daljina i vreme putovanja. Nadam se da cu odvozat koju trku, a ovamo cu lutati po tudjini i voziti se na stazama. Meni je cilj da vozim neko prvenstvo, jer voznja u prazno, nije puno zadovoljstvo.
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

Gogo me je podsetio na vrlo bitne detalje, pre ove trke, nazalost, mnogo sam zaboravio, ali kad me on podseti sloze se kockice. Zato sam cekao snimke, kad njih pogledam, memorija ce se vratit.
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

Prije Kraljeva smo isli na Grobnik, probali motor i videli dal je sve kako treba. Dosli na Grobnik sa busom, bila je cela ekipa ( gogo ce morati da dopuni detalje koje propustim) kad tamo duka racing sa svojim busom. Mislim da je bila AA nisam siguran. Parkirali se jedni kraj drugih, ipak svoji smo, kod njih je sve u fullu, ali atmosfera nije uopste na zavidnom nivou, neka nervoza je prisutna. Petar Bircanin je vozio za njih sezonu 05 600 i 125 uzeo titule u obje klase te godine, naravno, sasvim normalno da nastave saradnju. Petar je imao tezak udes krajem 05 god, od udesa su ostale posledice, imao je hematom u glavi, lekari nisu preporucivali da nastavi sa voznjom i veliko je pitanje bilo dal ce se pojavit u sezoni 06. Dolaskom na Grobnik, videli smo da je prisutan i da ce vozit. Vozili smo se, malo kisa, malo suvo, sve u svemu tece svojim tokom. Nekad posle podne je dosao Miljenko-Migo Moto kod njih, doneo je neke delove, nije proslo malo neka frka nastade, dodje on kod nas, vidim da nije nesto dobro, cutim, ne zapitkujem puno. On sam pocinje pricu, ukljucim, vidim da je stvarno nervozan, najurili ga. Frka je nastala zbog vizira koji je doneo Miljenko, on kaze da je porucio za sebe, ali Miki ga je najurio i rekao mu da je to za njega, palo je tu malo tezih reci, ali sta ces cuti i skloni se. Tokom treninga, smo se malo ganjali, cak sam jednom izleteo u zagrebackoj, upustao sam se na kasno kocenje, ali to je bilo vise bez kocenja nego sa. Posle ove frke krece trening, izadjemo i bas se pogodi da smo jedan do drugog, on ispred ja za njim, ostanem tako da vidim jel mozemo oprobat snage, ganjali se 2-3 kruga i obidjem ga, nastavim dalje, cekam kad ce me proci-napasti, ali nista. Sledeci krug dolazim u zagrebacku, kad Pera isto iizleteo i samo ispustio motor, nista strasno. Nastavljam dalje sa voznjom, zavrsim pa u box. Vidim tamo je opet neka frka, pokusavam da ne obracam paznju, jer smeta mi bilo kakva negativna atmosfera. Zavrseno je sve, zezamo se, navece, dodje Pera do mene, tuzan, kazem mu, hajd se prosetamo. Setamo mi, prica on meni kakva su tamo desavanja, da se nervoza pravi svakog momenta i mora se slusat sta kazu nadlezni. Slusam ga i ne mogu da verujem, kad pogledas taj tim, sve izgleda savrseno, ali eto, nije ni blizu. Toliko je bio tuzan i povredjen da je u jednom momentu kratko zaplakao, u istom momentu sam bio ljut sto je tako i srecan, srecan- nemam uslove kao oni (gume-plocice-motori-delovi-treninzi sve sto treba da sleduje jednog takmicara) ali imam tu bozanstvenu atmosferu u box-u, sve su to ljudi koje poznajem, postujemo se, volimo i razumemo. Gledam, kazem mu, ne bih ja mogao vozit  u takvom ambijentu. Kaze on, ma samo da dodje moj Dule, sve cu mu reci. Sutra dan, ustali, pa sve po redu. Ubrzo dolazi Dule (Petrov Cale) mecka u fulu bas kako i dolikuje, covek normalan, dodje pozdravi se sa nama, otvara gepek, covece, plastika kao celi gepek ( E klasa) puna pecenja, pitaj Boga koliko je tu bilo, doneo svima da se pocaste, nosi i nama, pica, ma svega covek doneo ( domacinski- sto kazu kod mene u selu) Odvozamo warm-up, dobro je sve stima, Petar je samo napravio par krugova i vratio se, ja ga trazio da se opet poganjamo, ali vidim nema ga. Vratim se u box i odem u bus, lezim, cekam trku, malo sam nervozan, pa pokusavam da to potisnem i sklonio se od svih, Vlada-estrada je tu mota se po busu, malo izvaljuje gluposti, pokusava da me opusti, Jadranko uleti na momenat i ostali, uglavnom svi proveravaju sta se desava samnom. U jednom momentu, cujem neko me trazi, kad, Miki ulazi u bus. Inace Miki je vozio, a bio je jedan od glavnih u duka racing, meni poznat kao nestrpljiv i ljut, cuo sam da nije obican lik u Bgd i ne treba ga imati za neprijatelja. Mi smo imali totalno sportski odnos, bez ikakvog problema ikad. Dolazi do mene, ja lezim u krevetu, sedne na drugi krevet, ja takodje sednem i pocinjemo pricu. Mali kako ide, kako ti se cini sve, polemisemo mi, kad, pita me, hoces da vozis za nas, Srb i AA  za pocetak dobijas polovne gume i vozis sa svojim motorom, ako budes imao  dobre rezultate, dobijas motor i gume, sve. Gledam ja u cudu, zanemeo, Estrada se ukljucuje, ajde da se cujemo, dok se vratimo kuci, da malo razmisli. Kazem, sta cu za licencu, ja sam kod Markosa, ne mogu preci dok ne istekne godina, ne brini to cu ja da resim, nisu to tvoji problemi. Razmenimo brojeve, kaze javi se do kraja nedelje, ok. Ostao ja u cudu, srecan i tuzan, takav tim sve ko u prici, ali atmosfera nikakva, vidim sta se desava sa Petrom, a uzeo dve titule prosle sezone, sta ce biti ako negde lose vozim. Kaze Estrada, dobro razmisli sta ces, ovo nema svaki dan, ali znaj ako zajebes nesto da ce biti svega i dal ces moci da izdrzis atmosferu, nema muzike ludovanja i nas vise. Na jednu stranu sve,a na drugu nista + sta se moze sve desit, da me neko isamara, zbog neceg, uf, bas teski momenti. Zavrsim trku, bio je dobar plasman, skinem vreme na 1:38, sve u svemmu super. Dodjemo kuci, lupam glavu, sta da radim, dal prihvatit ili ne, dal sam spreman izmoci te momente (msm na atmosferu)  kako god saberem nema od toga nista, nazovem Mikija i kazem da ne mogu ispostovat sve termine trka zahvalim se i otkazem. Posle ovoga sledi Kraljevo, koje sam napisao
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

Zamalo da se roknem, sve napisao i izlogovao se autom. a gle kolko sam napisao, sreca coppy-paste
Brzi od smrti, Jaci od bola

gogo42

U subotu vece pred taj Grobnik smo doslii autom Vlade estrade,,Jadranko-stric i mehanicar,Cica-moj tata i Ja! Do Grobnika atnosfera,,kez oko glave,,a i tamo! Cekao nas je Boban Lazic,,malo napet,,Veljin drug a sad i nas Zet Zoka BENZ i Kure...a tu je bio odmah uz nas i Stankara, Nikola je vozio 125ccm... Tad sam ja prvi put DOBIO gume za svoj motor :D a tad je pala i prva razmjena... posle warm up...treba veljo da vozi,,,a nakod te trke starta Boban Lazic - Nosonja...i sta se zbiva(pricam razmjenu),,, treba Velji prednji stender da stavi grijace,,a boban lafo njemu se nemogu ugrijati gume dok ono vozi,malo je to vremena,,,tamo vamo,,para nikad dosta,, odem ja da vidim nov stender,,trazi Hrvat 70eura,,,u jbt mnogo to meni,,pitam ja za 50e,Neda,,,veljo se vrti da pozajmi,al svi vec stavili grijace,,,ja trk tamo evo ti 60e ja nemam vise,kao sto i jeste,gledamo se mi..kaze MOZE,,,ja velji stender,mislim da sam vise ja bio ponosni tad nego ono u toj zurbi. Istina imao je on neki stender sto se bode u panj motora,al to hoce da lomi plastiku,a na Alpe adria sitnica i nedaju da vozi. Kad smo dosli kuci, Veljo meni da taj Panj stender,,Moj tata majstorcina I PO,,, svi ga znaju u BN kako vozaca i te stvari meni napravi zadnji vrh stender,, Eno ga i dan danas sluzi na trecem motoru :D

Zanimljiva situacija je bila i u Stankara timu,,narocito kad se sjetimo naseg Kureta,,, al necemo sad o tome :P
(posle kraljeva II,,, nezaboravi da nam se u Timu pojavi i Dzidan i zanimljivi odlazak na Hungaroring )
Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta

gogo42

Slike sa Grobnika!
Tu je i slika sa Warm up,, Mikija su pustili jer je nervozan(br.31),,tu je Veljo (br.38), malo iza je Nas Pero (br.12) vidi se da je seriski vizir,,pa u daljini Vojvodic Najveci Srbin (br.37)

[attachment deleted by admin]

[attachment deleted by admin]
Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta

Mad Max

Da, tako je bilo sa stender-om u zadnji minut Gogo donosi. Ja da nisam poceo pisat ovu temu, ne bih ni znao da imas ove slike :)
Brzi od smrti, Jaci od bola

gogo42

ove slike si ti donijeo iz Hungaro ringa,,, fotografisali su neki nasi (Srbijanci) otac i cerka, odrali su te za njih koliko se sjecam! A ima i par nekih slika od Bergamashi! Slijedi Prelijepa fotografija, Vrijednosti NEPROCJENJIVA

[attachment deleted by admin]
Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta

gogo42

Veljo mi nije javio da ce poceti pisti sezonu 2006
Ovo su motocikli Markos Racing Tima,,, Svi smo lijepo bili ofarbani,,bas kvalitetno,i sa ukusom!
Suzuki K3 1000ccm, BR.7, Darko Todorov, Bivsi motocikl Milosa Milovanovic, Sampionsi Motor
Yamaha R6 2006, BR.38, Veljo Vidic
Aprilia Rs 125, BR,42, Grozdan Vidic (moja malenkost :) )
Aprilia Rs 125, BR,7, Radovan Berbakov, Sin Dusana Berbakova nekadasnjeg trkaca

[attachment deleted by admin]
Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta

Lazic

Citat: Mad Max poslato 26 Maj, 2013, 13:45
Zamalo da se roknem, sve napisao i izlogovao se autom. a gle kolko sam napisao, sreca coppy-paste

I ti si naopak...:-*

Gašpar

Ej Duka Racing Tim, pa Sandra Moonlight, sadasnja Afrika. Bili su najozbiljniji tim ubedljivo - Tende, pokrivaèi, motori, rezervni delovi, ...
Seæam se prièa kako Pera nije mogao dobiti ispisnicu iz Duke, pa je jednu sezonu propustio.

Mad Max

Citat: Ga¹par poslato 27 Maj, 2013, 13:31
Ej Duka Racing Tim, pa Sandra Moonlight, sadasnja Afrika. Bili su najozbiljniji tim ubedljivo - Tende, pokrivaèi, motori, rezervni delovi, ...
Seæam se prièa kako Pera nije mogao dobiti ispisnicu iz Duke, pa je jednu sezonu propustio.
Dobro je da se secas, potvrdjujes moju pricu na neki nacin! To su neki razlozi koji su presudili u odluci! Uzaludno je ako to  ostalima lepo izgleda, a vozacu bude bas  obrnuto!
Brzi od smrti, Jaci od bola

castor

Svaka vam momci èast na svom ovom ludilu koje ste pro¾ivjeli i pre¾ivjeli. Treba za ovo imati i herca i muda, ali treba i da fali koja daska u glavi (u pozitivnom smislu). Vi znate za¹to ¾ivite…

Od mene - kapa dolje.  [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]


PS: A Boban je bje¹e pokrenuo onu Moto Reviju koje je iza¹lo samo nekoliko brojeva, ako ja dobro ve¾em imena i likove?
It's the ride that matters, not the bike…

Mad Max

Citat: gdjole poslato 27 Maj, 2013, 23:06
Svaka vam momci èast na svom ovom ludilu koje ste pro¾ivjeli i pre¾ivjeli. Treba za ovo imati i herca i muda, ali treba i da fali koja daska u glavi (u pozitivnom smislu). Vi znate za¹to ¾ivite…

Od mene - kapa dolje.  [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se] [klanjam_se]


PS: A Boban je bje¹e pokrenuo onu Moto Reviju koje je iza¹lo samo nekoliko brojeva, ako ja dobro ve¾em imena i likove?
Dasaka mora da fali, kako drugacije, he he he. Dobro vezes, Boban je inace uvek bio gospodin, krene posao pa sta bude i na kraju je bilo, pukao 50-60.000 DM  na Reviju i idemo dalje. Nista cudno od Bobana!
Brzi od smrti, Jaci od bola

castor

Vidim ja po ovim tvojim do¾ivljajima da on nema tih problema da poène ne¹to bez ièega. A kasnije uvijek neko drugi najebe, a on proðe glatko...
It's the ride that matters, not the bike…

Mad Max

Batajnica 2005, Subota vece, negde oko 12-1h! Moja malenkost, Nebojsa Jager i ne secam se decka, posto smo se to vece upoznali [cheers] [cheers] [cheers] [cheers] [cheers]

Brzi od smrti, Jaci od bola