Glavni meni

Moj pocetak Trkacke karijere

Započeo Mad Max, 26 Oktobar, 2012, 23:20

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Vlajko

#420
Proèitah sve u cugu.. [clapp] impresivna strast uz veliku adrenalinsku zavisnost..
Tako sam nekako zami¹ljao da izgleda trkaè.. 8)

Mad Max, svaka ti  dala...[cheers]

Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Lazic

La¾e¹ da do sada nisi video ovu temu...:o [facepalm] :-* Nego, ¹to ne odgovara¹ na poruke...:D

ЯЭВОЛУТИОН

zato sto mene drka.....nasteluj mi ler...visok mi....ispekoh se ko cevap na zaru
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

znao sam...[rofl]

Nego saop¹ti nekako ne¾no merixu da je ispao ono brkato reèno stvorenje, za ulje...[rofl]

Vlajko

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 23 April, 2013, 23:05
zato sto mene drka.....nasteluj mi ler...visok mi....ispekoh se ko cevap na zaru

Kmeèi¹ bre ko ¾ena neka  :P doneæuti Pavloviæevu mast  :-*
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

gogo42

Citat: Mad Max poslato 23 April, 2013, 21:13
Zajebano, ruka ne funkcionise, ni kriv ni duzan, koliko puta se tu ludovalo i vozilo, a eto da sam bude i vozio normalnim tempom, nastrada, gogo je malo bolje upoznat, dal ce sad na operaciju ponovo.
rame funkcionise, proradio je i lakat :D... prije nekih 15dana sam slao snimke drugom stricu u Bec! Doktor koji je strucnjek za takve stvari poznat otprilike spada u nekih 5 strunjaka u svijetu je impresioniran operacijom i naravno poznaje doktora koji je to uradio. Rekao je ako ima priliku da se operise ponovo ovako u BG nema sta da trazi u Bec-u, tako da :D ceka se Jesen i Gogo da navali ajde Cica da to sredimo! Treba da se operise nerv koji daje impus da saka radi,,a daj nerv mora da se premosti sa neceg vec! Najbitnije od svega, a opet :S je to sto treba dosta da se vjezba, da se misici ojacaju jer su atrofirali! Ja se molim Bogu da prodje sve najbolje, jer tog covjeka volim i postujem jer je prava drugarcina i ljudina
Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta

Boban_m

Kakva prica. Veze nisam imao da si ti Vidic, a bezbroj puta sam presao preko tvog nicka, cak sam bio i u Adrenalinu nekoliko puta. Kupovao sam kod Bobana ulja i neku opremu nekoliko puta u prodavnici, imao sam cast da upoznam i Darka majstora, znam jos neke iz stare garde, ali ti si bas onako fino slozio svu tu BN pricu. Svaka cast, imas herca.

doktor

@gogo

Dobra drugar takodje ima slicne povrede...doziveo je slican udes...na izlasku iz Ljiga prema Kraljevu cekao je pored bele da pretekne i Audi koji mu je isao u susret je prosirio krivinu i pokupio ga...Rezultat, leva ruka ne radi, ne radi rame, lakat i saka, samo radi palac, leva noga kraca par cm. On tako funkcionise bolje nego mnogi kompletno zdravi. Vozi motor i to ozbiljno (iako levu ruku desnom podize na upravljac), pravi ozbiljne ture (ko se vozio po Alpima, zna sta je 300-400km serpentina/dnevno, u njegovom slucaju jednom rukom), radi...pokusavano je gomila operacija ali daljeg poboljsanja od ovoga nema.
Ako ti nije problem, pusti mi ime tog doktora na pp, cisto da ga uputim, pa ako bude hteo nesto da nesto pokusa.
Bikers work is never done!

gogo42

Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta

Mad Max

E, sledi preuzimanje motora od Darka, placanje rada i pun gas, malo na voznju. Ja kao ja, kreten covek, vozim se po gradu i ne mogu da se naslusam zvuka, a treba da se zavrti da bi to bilo to, pa sve gas, onda naravno, gde bez toga, okrenem glavu na desnu stranu da cujem bolje, sreca pa nisam opalio u kakav auto ili bus. Posto sam vec bio u madjarskoj, vozio jednu trku AA sa starim modelom 05 god. nema se gde ici trenirat, nego pakovanje za trku lagano. Opet naravno isti scenario, frka, nervoza u kuci, al sta ces, navikne se covek. Kraljevo je prvo i meni vise nego odgovara, staza mi je vrlo draga, nikad nisam imao nervoze i nekog preteranog razmisljanja kad se ide za Kraljevo. Ne znam dal sam vam dosad rekao, ali obavezno noc pre polaska se desi samo od sebe totalno neplanirano, usikam se brate, ma otkinem se, ali svaki put. Ujutro se krece mamuran, nikakav, ali mladost i adrenalin je to nosilo lako, cak se nije ni osecalo. Ne secam se ko je sve isao, mada tu je uglavnom ista ekipa, uglavnom u Nedelju su svi tu, ne sme niko da fali. Osvanula Subota, tehnicki se zavrsava i ostalo, oblacno, kisa samo sto nije. Pu majku mu pa gde sad, nisam vozio Kraljevo po kisi, onaj asvalt kameni, kako li drzi mislim, ma kako bude. Krece kisa, montiramo kisne gume brzo, spremni docekujemo prvi nezvanicni. Izadjem, ma cepam ja, al niakko uhvatit reper na sikani (Tacku kocenja) dodjem kao lud i hocu isto ko po suvom da kocem, motor se pocne bacat, desno levo, ma kao zmija se uvija i nikako proci ko covek, tj. od 10 krugova ja prosao 4. ne ide ovako, svi voze, niko ne promasuje, malo popustim i pocnem da hvatam reper uz druge vozace, ma ima mesta kilometar, ja ko ludak upinjao, a i ovako je skroz kasno. Karirana zastava na start-cilj oznaci kraj treninga, ja malo se razocarao, taman se ugrejao, ali sta ces, mada ne pustam ja, hocu do izlaska da isteram pun gas. Svi voze lagano, ja ne pustam i posle kruznog vidim motor, nije nasa klasa, nit lagano nit brzo vozi, ajde otici ce dok dodjem, kad nije tacno, kako izlazim iz kruznog idem direkt na njega, auuu jbt, udarit cu coveka, polupa i sebe i njega, bezim levo, on ode, al ja hvatam ivicnjak, struzem felgom, pokusavam da se izvadim al ne ide, tras na glavu, e do jaja, popizdeo sam. Nov motor, sve u fulu, prva trka, sta sad da radim, mozda sam viljuske jebao. Ispred mene je bio Zeljko Stanicic, nesto stelovao mtor i na kraju izleteo krug da napravi. Jebem idje ista ima, sad cemo se potuci. dignem motor, blatnjav ja sav, sreca i motor je upao na travu, gledam onako nije nista, al mora se pregledat bolje. Brze u box, pregledamo, kad samo disk malo izgrebao, nista nije, dobro je prosla me ljutina, al odem kod sudija i izgalamim se.
Brzi od smrti, Jaci od bola

Lazic

Citat: Mad Max poslato 24 Maj, 2013, 23:17
Ne znam dal sam vam dosad rekao, ali obavezno noc pre polaska se desi samo od sebe totalno neplanirano, usikam se brate, ma otkinem se, ali svaki put. Ujutro se krece mamuran, nikakav, ali mladost i adrenalin je to nosilo lako, cak se nije ni osecalo. 

Vi¹e puta...:P

©ta sad stade, pi¹i...:P :D

eclipse4

jos nisi nasao snimke sa trke?

Mad Max

Citat: eclipse4 poslato 25 Maj, 2013, 00:56
jos nisi nasao snimke sa trke?
Nasao sam. Sve prebacio na DvD odrali me, drugar mi obecao da ce to namontirat, ali nema nista od njega, sad trazim nekog da to lepo upakuje.
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

Zavrsim sa sudijama i nazad u box, magicna traka, ulepimo oklop jer je na levom cosku malo pukao, nista strasno ali eto. Popizdeo sam stvarno, ofarbano do jaja i bas se svi trudili i vidi nisam ni poceo vec lizanje asvalta. Kisa je prestala, tako da su ostale klase prilikom voznje isusile stazu, promenimo gume i izlecem na drugi trening tj. prvi zvanicni, vozim se lepo, nekako udobno, nisam pomisljao na pad ili bilo sta da moze biti, jer vec sam pao, pa nisam vise pomisljao na to. Ubio sam strah  od lupanja motora, taj pad mi je bas pomogao. Nije svejedno, nema veze koliko covek da bude lud-adrenalinski zavisnik, kad izbrojis preko 10.000 eur za motor i ostale gluposti nije bas lako to baciti u vodu. Vecina ostalih vozaca je vozila (javna tajna) strance, tako da su se drugacije ponasali i gledali svoje motore. Ja nisam to mogao ni pomislit, cak sam ispocetka mislio da svi kupuju kao i ja, samo so sam jedini papak bio ja i mozda jos neki pojedinac. Zavrsimo kavalifikacije, 2-3 vreme sam napravio, prvo ima cvrle, 2006 je duka racing bio prisutan, on je vozio za njih, sve je to u fulu, guma, motora, ma kao u prici. Hladne glave cekam nedelju, pa da vidimo ko gde i kuda. Subota vece, naravno, alkoohol sta drugo!! Nacugamo se pa krevet. Osvanula Nedelja, przi sunce samo tako, odlicno, lepo vreme, suva trka. Vozio sam na Dunlop msm 208, to je bila dobra guma, samo sto je Markos doneo neke cudne, iz razloga sto non stop rade, pregreju se brzo. Posle sam kontao da su to bile street race, ali ne mogu potvrdit jer nisam video. Pre toga sam vozio michelin i pirelli, sad nisam mogao da biram, ove su dzaba, cuti i vozi. Warm up odradim rutinski, malo jos bacim pogled na kocenje i to je to. Izlazimo na start, upeklo, ma vruce da se poludi, slozimo se, razmisljam samo o sikani, tu ih moram uhvatit i sto pre, dok su gume hladne, jer posle ima da se ljulja, tako da ce biti tesko odrzat jak ritam uz pregrejane gume. Start, za divno cudo dobar, na trecem mestu sam, dolazimo do sikane, upustam se na kasno kocenje i dolazim na drugu poziciju, pun gas izlaz iz sikane, cvrle je ispred, ne smem ga ispustit, ulazimo u levu dugu, penjanje na gornji pravac, na tocku sam mu, ali nemam mesta za napad, izletimo na pravac, odlepljuje se malo, cekam ga na kocenju, upustam se opet, ali nesmem previse, promasit cu kocenje izletet sa staze, onda nista nisam napravio. Silazimo sa gornjeg pravca, leva, desna, on ide malo uze, zatvara prolaz, daje gas vrlo rano i isklizava ispred mene, sreca odlazi u levu stranu, prolazim bez nekih problema. Pojacavam ritam, da bih mogao posle popustit, radi guma. Buljic je iza mene i nema nikakvih problema, kontrolisem situaciju. Negde od pola trke, kontrolisano klizam, gume se vec pregrejavaju, nije strasno, nemam problema da zadrzim poziciju. Konacno, karirana zastava na cilju, kraj i prvo mesto, prva trka. Extra, vise nego to. Sledi ludilo u box-u, ja gledam u gume i nije mi jasno zasto se pregrejavaju, ajd dobro je, mada jasno mi je da snjima ne mogu celu trku se ganjat snekim, sto znam da me ceka.
Brzi od smrti, Jaci od bola

eclipse4

moram opet da kazem da ni u osnovnoj skoli nisam ovoliko citao ;)

Bori¹a

ja sad u srednjoj ne citam kao ovo ;D

Mad Max

Evo jedne fotke, vidi se magicna traka, ulepljen oklop.
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

Citat: Bori¹a poslato 25 Maj, 2013, 13:14
ja sad u srednjoj ne citam kao ovo ;D
Citat: eclipse4 poslato 25 Maj, 2013, 12:40
moram opet da kazem da ni u osnovnoj skoli nisam ovoliko citao ;)
da sam pola od ovoga pisao u skoli, ko zna gde bih bio sad, verovatno je bolje sto nisam :)
Brzi od smrti, Jaci od bola

Bori¹a

verovatno bi nosio okrugle naocare i vozio se gsp-om, tako da je bolje sto si ovako ziveo ;D

eclipse4

daj max postavi neki delic videa ;) ;) ;)