Glavni meni

Secenje na CNC masini

Započeo jura, 22 Oktobar, 2012, 20:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzimika


zilens

slazem se sa svima nego ko pravi taj program-crtez  da mu pridrzimo pivo spricer...... 8)
lud pa zivi

UFF

i niko nije ostavio ni jedan kontakt jos uvektreba da radim slidere za cb-a koje sam sam smislio kao i za ktm sto sam radio tako da nisu klasicni okrugli vec kao trougao i treba da se sece plastika 35-40, debela

znate nekog?



Plazma Keks

mozda moze neki metalostrugar da ti odradi na obicnoj glodalici. ti mu samo daj skicu i mere

juga

Taj majstor se ne zove metalostrugar nego metaloglodaè!!!

ЯЭВОЛУТИОН

ali njemu treba PLSATIKOGLODAR :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Plazma Keks

Citat: juga poslato 28 April, 2013, 02:01
Taj majstor se ne zove metalostrugar nego metaloglodaè!!!
i jedna i druga masina struzu metal ;)

apu


Plazma Keks

isti mi to djokson...
na jednoj masini se predmet koji se obradjuje rotira dok su noz ili burgija nepomicni. na drugoj je obrnuto...

Hohštapler

I .!. i (') su isto, jedno qura, drugo prima!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

pa Bambi je dvocevka....i prima i gura....pa on misli da je to normalno :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Gvozden

Krojaci kroje, a sivaci siju.... :) :)

Dzambo

Za CnC se najcesce trazi .DXF format u AutoCad-u, ima tu podesavanja, gde burgija krece, sa koje strane linije radi (ili po samoj liniji) gde zavrsava, da li je kompletno zatvorena linija, ``dubina`` itd. Nije to nikakva raketna nauka, ali trazi malo strpljenja angazovanja.
Ja sam radio rezanje u nekoj firmi u N.Pazovi, ne secam se imena tacno.

Gvozden

Samo vas gledam, pa eno vam MArko prodaje nosace tablica, ima decko CNC, i zna da crta ali ako krenete sa " a la Rizoma " nebulozama i crtanjem iz 10 ravni pa sta bi ste onda , da vam neko nacrta za 10 evra!? Bolje da kopa babama bashtu i donosi sa pijace , vise ce da zaradi.... pihh bre sto smo tezak narod...

ЯЭВОЛУТИОН

daj bre Gvozdene...znam njih dvadeset koji imaju cnc a vladaju Cadom koliko i ja....i sve im skupo zato sto ne znaju brzo da rade....svima njima masine stoje i rade par sati dnevno, a kredit kuca, pa ocekuju da musterije otplate kredit....nece da rade na komad, nece malu seriju. Ja im sve iscrtam....a ne znam jer ne radim svaki dan...cuj svaki dan....i opet im skup radni sat....
Masine te vrste se u nemackoj gase samo pri servisu ili remontu...ostatak vremena neprestano rade....i cene po radnom satu masine su nize nego kod nas...a masine su novije, ali rade 24 h dnevno...rade komadno, male serije, velike serije, prototipove....pa to je za to i namenjeno...ne za serije od 100000 komada.
Sad sam navatao neke sa korekni cenama tu u blizini, pa cu da secem neku plocevinu.


p.s.
A la RIZZOMA prodaje dizajn, brend, finish....ako to odbijemo od cene proizvoda...onda to i nije toliko skupo :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Plazma Keks

jedna od firmi u kojoj stvarno brzo i ekstra komplikovane delove rade je u rakovici u bivsem pogonu DMB-a... skupi su, ali mogu da ti naprave skoro sve i da stancuju koliko hoces komada

jura

Revolucijo okaci telefone tih firmi za koje kazes da su povoljne.

ЯЭВОЛУТИОН

nemam jos direktan kontakt...trebao bih da odem do njih posle praznika...inace se na laze na putu izmedju rusnja i sremcice.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

jura

Revolucija je u pravu kada kaze da im masine vise stoje nego sto ih koriste ,ne znam koliko zaista kosta secenje ako covek sve nacrtano i sazvakano odnese a u pitanju je neka sitnica na primer ovako nesto 
http://www.dashzracing.com/images/P/CG002-Black-01.jpg

i na kraju  majstor nakon mnogo kalkulacija  saopsti :"samo secenje kosta 30 E"

Popsy

pratim sa interesovanjem :D :D :D
Never underestimate the power of the dark side ... === ***