Glavni meni

Secenje na CNC masini

Započeo jura, 22 Oktobar, 2012, 20:22

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

jura

Kao sto naslov kaze, gde ste usluzno sekli neki metal aluminijum ili prohrom i koliko je to kostalo ima brdo firmi ali svi nesto vrdaju kada ih zovnete telefonom te moraju to da vide pa ovo pa ono znate vec kako je to kod nas.Zanima me ima li neka firma da to radi po normalnim cenama i da li je istina da nekad naplate i 30 evra za rez od pola metra jer se navodno i naplacuje to sto pale masinu ,nije mi jasno ako cekaju da neko naleti  da bi ga odrali kakva je to poslovnost.

ЯЭВОЛУТИОН

realno na cnc masini je naskuplji program...dakle neko mora da uradi pripremu u nekom programu...recimo AutoCad.....a kod nekih masina on mora da se konveruje u neki drugi format.....ostatak masina radi dosta jeftino i brzo.....ako odes bez pripreme odrace te , a ako sam uradis pripremu, onda je dosta jeftinije...s tim da broj komada dodatno spusta cenu...i da naplacuje svaki start masine....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

nano

Bravo za temu, isto sam hteo da postavim. :D

E sad rev objasnio al ja nasao sam nesto u solid worksu i nije prob da se prebaci u "g code" ako se tako zove [neampojma]



[attachment deleted by admin]

monsterbnt

Ja sam neke stvari radio u 3dmax-u koji kao nesto znam pa konvertovao u autocad. Jbg nisam bas strucnjak al mogu da pomognem u crtanju delova u 3d.
Smrt SVIMA!!!!

zilens

najbolje i jeftinije napravis pripremu odneses i rez bio 2-3e/m sad msm da je manje  moras se malo cenjkati rapid u ns laseri jet i ostala chuda
lud pa zivi

Stuntoholic

Video sam kako je Jovan Salic iz Novog Sada drugaru napravio heblove za trke, izgledali su vrhunski. Zvao ga je drugar i za pravljenje gornjeg mosta na kawiju je rekao izmedju 80 i 100eura, sto je skroz korektno, posto je u tu cenu uracunat i materijal.
Ako zelite raspitacu se i traziti njegov broj telefona.
My name is Radislav, and I am stuntoholic
www.facebook.com/Rade.Mihajlov

jura

Znam da je priprema skupa ali to nece biti problem posto ce crtez biti "sazvakan" i spreman za rad na masini u formatu koji zahtevaju ,u pitanju bi bila obicna aluminijumska ploca gde treba izrezati neke kerefeke,znaci nista kompleksno.

Plazma Keks

radim za jednu firmu u pogonu "DMB", prave sve i svasta. jednom sam pricao sa njihovim inzinjerom u vezi cnc, uglavnom se programira sve u solid worksu. sad, cena je da se useres u gace. 60e za jedan sat programera dok crta to sto ti treba i 30e za jedan sat rada masine! :o

ЯЭВОЛУТИОН

cana radnog sata na masini je od 15 do 3o evra....zavisi da li je waterjet, ili obradni centar (glodalica)....., zavisi da li je aluminium ili celik.....zavisi od mnogo faktora.....
radni sat programera je ono sto cini skupim tu zajebanciju, jer ako radis samo jedan komad, onda cena programiranja ulazi 100 posto u cenu proizvoda...ako pravis 100 komada, samo 1 posto....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Plazma Keks

nisam napomenuo, rad masine je od 30e pa navise.

jura

Citat: Plazma Keks poslato 23 Oktobar, 2012, 16:20
radim za jednu firmu u pogonu "DMB", prave sve i svasta. jednom sam pricao sa njihovim inzinjerom u vezi cnc, uglavnom se programira sve u solid worksu. sad, cena je da se useres u gace. 60e za jedan sat programera dok crta to sto ti treba i 30e za jedan sat rada masine! :o

Au cena je onako muska,jedino da se skupimo pa da napravimo grupnu narudzbinu .

Plazma Keks

ma jok, sta god da trazimo od njih, to bi njima bilo kao kikiriki...

zilens

masina jet ili laser ne pravi razliku koji je materijal sece sve redom samo nacrtati u nekom normalnom programu da oni ne gube vreme-naplacuju  to a cena evo ja kada sam hteo da pravim diskove-pa nisam za 6kom diskova mi je trazio 30-40e znaci krug spolja i zvezda iznutra-disk st nije plivajuci sa rupama za kacenje pa eto, rupe za hladjenje bi sam busio jer mu to oduzima mnogo vremena nadam se da sam pomogao koliko  [thumb_up]
lud pa zivi

farbach


Plazma Keks

mislim da mi je rekao 90e, ali nisam siguran

Gašpar

Daj ja æu da vam crtam za 30  ;D

farbach

Prestajem da prodajem drogu, crtacu. Dnevnica 480 e.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: zilens poslato 23 Oktobar, 2012, 21:55
masina jet ili laser ne pravi razliku koji je materijal sece sve redom samo nacrtati u nekom normalnom programu da oni ne gube vreme-naplacuju  to a cena evo ja kada sam hteo da pravim diskove-pa nisam za 6kom diskova mi je trazio 30-40e znaci krug spolja i zvezda iznutra-disk st nije plivajuci sa rupama za kacenje pa eto, rupe za hladjenje bi sam busio jer mu to oduzima mnogo vremena nadam se da sam pomogao koliko  [thumb_up]
Laser i waterjet ne prave ali OC pravi....a tako sam i napisao.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

water jet cnc i cnc masine za obradu tj glodalice nisu iste stvari i water jet je dosta jeftiniji pogotovo ako imas crtez, imala je firma blizu rume koja ima ok cene, ima i jedna u KG a ima i jeep komerc u BG ali je naravno po obicaju malo skuplji ( negde oko 20% u odnosu na firmu iz rume su mi trazili vise), firma kod rume mi je trazila 25e za secenje table 2000 x 1000 x 1,5mm, dosta velika duzina secenje je u pitanju bila jer su bocni koferi u pitanju, koliko vidim imaju samo u sremskoj kamenici pogon sada.
secenje vodom ima ogranicenje u debljini materijala koji moze da isece sto opet zavisi od masine koju firma ima
cnc glodalica je ono sto treba da bi se ovako neki trouglovi napravili kao sa slika tj to bi bilo najjednostavnije
opet moze se iskombinovati da se isece vodom na zeljeni oblik pa onda kod nekog dobrog strugara da odradi ostatak ali naci dobrog strugara koji hoce da se igra sa ovako necim je skoro pa nemoguca misija

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: dzimika poslato 24 Oktobar, 2012, 10:03
water jet cnc i cnc masine za obradu tj glodalice nisu iste stvari i water jet je dosta jeftiniji pogotovo ako imas crtez, imala je firma blizu rume koja ima ok cene, ima i jedna u KG a ima i jeep komerc u BG ali je naravno po obicaju malo skuplji ( negde oko 20% u odnosu na firmu iz rume su mi trazili vise), firma kod rume mi je trazila 25e za secenje table 2000 x 1000 x 1,5mm, dosta velika duzina secenje je u pitanju bila jer su bocni koferi u pitanju, koliko vidim imaju samo u sremskoj kamenici pogon sada.
secenje vodom ima ogranicenje u debljini materijala koji moze da isece sto opet zavisi od masine koju firma ima
cnc glodalica je ono sto treba da bi se ovako neki trouglovi napravili kao sa slika tj to bi bilo najjednostavnije
opet moze se iskombinovati da se isece vodom na zeljeni oblik pa onda kod nekog dobrog strugara da odradi ostatak ali naci dobrog strugara koji hoce da se igra sa ovako necim je skoro pa nemoguca misija
Pri tome waterjet radi u 2d a OC u 3d pa je i crtez komplikovaniji....ili u slicaju spricera ne treba crtez.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11