Glavni meni

BMW 1200GS Iskustva i saveti pri kupovini

Započeo spale82, 21 Oktobar, 2012, 15:08

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Panco.KV

Izvini ali ja opet ali sad za TDM komentarisem.TDM900 i gs sasvim druge koncepcije ST1200 i gs treba porediti ali mislim da se ne moze porediti.

Plazma Keks

pa ja mislim da bucko nije uporedjivao TDM i GS, samo je rekao da mu GS bolje lezi i da se zaljubio u taj motor i nakon toga je prodao TDM-a.

Panco.KV

Citat: Plazma Keks poslato 10 April, 2013, 23:31
pa ja mislim da bucko nije uporedjivao TDM i GS, samo je rekao da mu GS bolje lezi i da se zaljubio u taj motor i nakon toga je prodao TDM-a.
Imao sam i novog TDM900 i posle dve godine umem GS adv sa namerom da oba zadrzim jer sam u Yamahu bio zaljubljen.
Nakon tri dana voznje GSa oladio sam se od TDMa i cudio se sebi jeli moguce da sam u nesto tako bio zaljubljen.Jednostavno ko dupe i oko.

Plazma Keks


bucko

2008. kada sam prodao TDMa  nije postojao st 1200,bio je FJR ali nekako mi tesan,takodje.
Stekao sam utisak da su evropski motori za nas,jebi ga pa oni imaju 50 kila i metar ipo.Ja sam bio toliki u trcem osnovne.

Panco.KV

Pa mislim da je ovo poredjenje i cak jos pljuvanje Yamahe (Ko dupe i oko ) [nono]

pit

Citat: bucko poslato 10 April, 2013, 23:04
Imao sam i novog TDM900 i posle dve godine umem GS adv sa namerom da oba zadrzim jer sam u Yamahu bio zaljubljen.
Nakon tri dana voznje GSa oladio sam se od TDMa i cudio se sebi jeli moguce da sam u nesto tako bio zaljubljen.Jednostavno ko dupe i oko.
Uzeo sam za grad Tmaxa,Yamahin skuter od 500 kubika i evo i bas danas sam ga terao po gradu u sreci i zdravlju.
Ni sa jednim motorom nisam imao nikakav ozbiljan problem.
BMW je imao opoziv za kociona creva i menjac i to je zamenjeno preventivno u garanciji a skuter je imao opoziv za pumpu goriva koja je takodje zamenjena o trosku Yamahe.
Meni su oba proizvodjaca dobra s tim sto BMW ima i odlicnu moto opremu.
A ventili...sta cemo sa ventilima  :P ....kod BMW TO MORA DA SE STELUJE NA 10 000 km ...i to pod obavezno...kod TDM se uradi kontrolini pregled na 50 000 km i uglavnom se nista ne steliuje jer za to  nema potrebe....sto govori o kvalitetu motora.Takodje odrzavanje kod TDM se svodi samo na zamenu ulja i filtera...nikakvi dodatni servisi ne postoje.
       Stvar je ukusa i afinittea...ipak ja nikad nisam imao ni najmanju zelju da posedujem BMW .....TDM mi se pre svega svidja zbog svoje jednostavnosti i pouzdanosti.
         Poredjenje TDM i GS nije umesno jer je BMW za 300 ccm jaci ...ipak potpuno sam siguran da je ciklistika kod Jamahe na  vecem nivou....da ne pominjem perfektno odradjen aluminijski ram sto sve rezultira da TDM moze da se vozi mnogo brze kroz krivine od GS-a.
         Samo agresivni marketing je ucinio da se BMW pozicionira tu gde je ...kvalitet nikako ...bar u odnosu na japansku konkurenciju.
         

Panco.KV

Kako sam malopre rekao a i sada Pit uporedjivanje TDM900 i GS je nejednak jel je ST1200 za porediti sa GS

bucko

Sto ja moram da znam ista o ventilima?
On mi signalizira da uradim servis u narenih soma km, na 10000, sto je duplo redje nego kod japanaca ,ja ga uradim i teram dalje.
"Ne sam skolovala"-Dzeljana i Bica,bavim se drugim stvarima i vozim.

Raus-Junior

Kod BMW-a na 10000km. proveris ventile vratis poklopce i teraj dalje.....mislim da je bezrazlozno pljuvati po motoru i ljudima koji voze i vole BMW. Za mene je svaki motor lep i svaki motor ima svoju namenu ja nisam kriv sto BMW ima tradiciju iza sebe i glupo je zvati nas koji vozimo BMW sektasima, jednostavno to je izbor stila isto kao i ljude koji vole R motore to je njihov fazon i ja to podrzavam.

PECA BMW

Citat: Raus-Junior poslato 25 April, 2013, 02:15
Kod BMW-a na 10000km. proveris ventile vratis poklopce i teraj dalje.....mislim da je bezrazlozno pljuvati po motoru i ljudima koji voze i vole BMW. Za mene je svaki motor lep i svaki motor ima svoju namenu ja nisam kriv sto BMW ima tradiciju iza sebe i glupo je zvati nas koji vozimo BMW sektasima, jednostavno to je izbor stila isto kao i ljude koji vole R motore to je njihov fazon i ja to podrzavam.

druze to je univerzalni naziv sa grupu ljudi koja voli neku marku pa tako se dele na :

Honda - sekta
Kawasaki - sekta
Dukati - sekta
...............

nije to nista uvredljivo . to je tako

nego sad ce vec da se jave bar njih 30 da ti pojasne    [rofl]   [dancing]  [blahblah]
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

UFF

ja volim:

Yamahu
Hondu
KTM
BMW

Voleo bi i ducati ali nemam pare za nove modele jbg

u koju ja sektu onda spadam?

Kengur


perlx


pit

Citat: Raus-Junior poslato 25 April, 2013, 02:15
Kod BMW-a na 10000km. proveris ventile vratis poklopce i teraj dalje.....mislim da je bezrazlozno pljuvati po motoru i ljudima koji voze i vole BMW. Za mene je svaki motor lep i svaki motor ima svoju namenu ja nisam kriv sto BMW ima tradiciju iza sebe i glupo je zvati nas koji vozimo BMW sektasima, jednostavno to je izbor stila isto kao i ljude koji vole R motore to je njihov fazon i ja to podrzavam.

            Vlasnici BMW su sami zasluzili da ih zovu sektasima...jer ako pratis forume videces da su se sami izdizali iznad ostale motopupulacije a usput potcenjujuci sve sto nije BMW.
           E pa sada smo ubiru plodove svog minulog rada.( Bucko ne spada u tu grupu).

con3

Citat: UFF poslato 25 April, 2013, 03:25
ja volim:

Yamahu
Hondu
KTM
BMW

Voleo bi i ducati ali nemam pare za nove modele jbg

u koju ja sektu onda spadam?
crna ruza

PECA BMW

Citat: pit poslato 25 April, 2013, 09:35
Citat: Raus-Junior poslato 25 April, 2013, 02:15
Kod BMW-a na 10000km. proveris ventile vratis poklopce i teraj dalje.....mislim da je bezrazlozno pljuvati po motoru i ljudima koji voze i vole BMW. Za mene je svaki motor lep i svaki motor ima svoju namenu ja nisam kriv sto BMW ima tradiciju iza sebe i glupo je zvati nas koji vozimo BMW sektasima, jednostavno to je izbor stila isto kao i ljude koji vole R motore to je njihov fazon i ja to podrzavam.

            Vlasnici BMW su sami zasluzili da ih zovu sektasima...jer ako pratis forume videces da su se sami izdizali iznad ostale motopupulacije a usput potcenjujuci sve sto nije BMW.
           E pa sada smo ubiru plodove svog minulog rada.( Bucko ne spada u tu grupu).


e tek sad razumem ovdasnje forumase a posebno uff-a
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Panco.KV


pit


Panco.KV

Morao sam samo hvale nacisticke stvari dobar je to motor ,ne
znam zasta ali neka im ga.