Glavni meni

BMW 1200GS Iskustva i saveti pri kupovini

Započeo spale82, 21 Oktobar, 2012, 15:08

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

pit

Citat: spale82 poslato 24 Oktobar, 2012, 15:58
Citat: pit poslato 24 Oktobar, 2012, 15:37
Citat: spale82 poslato 24 Oktobar, 2012, 08:32
Sla¾em se da je radni sat jebeno skup i ovde iznosi 75e. Al iskreno to me puno i ne zanima jer znam sam da uradim milion stvari tako da bi i ovo uradio, ako proèitate onaj link koji sam dao vidjeæete da je lik sam zamijenio lamelu na GS a na poèetku ka¾e da nije majstor. Inaèe taj lik koji mi je dao tu inf za set kvaèila radi u BMW kao serviser a kuæi na crnjaka i tra¾i 500e da mi on sve srikta (vjerovatno ima popust na dijelove kao radnik) Laziæu ako ti poredi¹ KLE i GS onda stvarno nema o èemo da prièamo jer def nismo na istom nivou i na neke stvari ne gledamo isto. Sla¾em se sa tobom da GS nije 4x bolji od KLE, nego je 10X bolji :)


   Sam da promenis lamelu na GS ? Pa je l znas da se motor odvaja na dva dela ....sa milion zica i creva i jblg ga sta sve tu nema....pa nije ti stojadinka ....menjac na nekolko srafa tras dole i usrafi korpu i lamelau sve za 2 sata posla.Ovde ovlsascenom servisu sa svim specijalnim kljucevima treba nekoliko dana....a ti nemas specijalne kljuceve zar ne?Ovim ne mislim da ti omalovazim GS ...naprotiv ....samo suve cinjenice ti prezentiram.A kad smo vec kod cinjenica kod mene u Nisu se dvojici mojih drugara na 2 GS NA PO 30000 KM DESILO IDENTICAN KVAR ...na nekim puzevima u zadnjem tocku ...gde ulazi kardan.....zdrobilo se jbg od malo jaceg gasiranja.Cena kvara ....sitnica 1700 evra.
Prijatelju iz ovog tvog citata se vidi da blage veze nema¹ ni o cijenama a ni o mehanici i da samo lupa¹ ko maxim po diviziji. To ¹to se rastavlja na dva dijela ne znaèi da je svemirski brod. Da si bar pogledao onaj moj link (proèitati ga ne mo¾e¹ jer ne zna¹ engleski vjerovatno) vidio bi i sam koliko je "komplikovano" promjenuti lamelu. A ¹to se tièe dijelova danas naveo sam veæ koliko ko¹taju. Zato ako ne¹to ne zna¹, bolje ¹uti i ne pravi se pameta jer ovo èitaju i ljudi koji za razliku od tebe znaju i ne prave se pametni pred drugima. Evo ti jo¹ jednom link pa vidi koliko je te¹ko
http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=724130
i da cijena kvara u LJubljani je 500e, a ovce su uvijek bile za ¹i¹anje.

              Pa vidi se da si pametan mnogo pa kad je tako koj si kurac dolazio ovde da trazis savete da li da kupis ili ne aj u pm kretenu jedan nevaspitani...nisam ja sa tobom ovce cuvao da mi se tako obracas i solis pamet....jebe te bre bmw u vr guzice.

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

pit



  Pa ne stvarno cim izrazi zelju da ce da kupi GS -A ili ga ima odmah sve znaju odmah su najpametniji a svi smo mi neznalice .....

spale82

Sla¾em se da nismo ovce èuvali, ali da si vi¹e èitao prepiske a manje se pravio pametan bilo bi bolje za sve. To ko je koliko (ne)vaspitan lako se da zakljièiti iz postova.
Moj jedini razlo zbok kojeg sam do¹ao ovdje je taj da mi neko ko vi¹e zna od mene i ko ima vi¹e iskustva oko odr¾avanja motora od mene, da savje ¹ta kako i o èemu da vodim raèuna pri kupovini. I ¾elim da se zahvalim revolution za korisne savjete.

pit



            Rekli smo ti da ne valja i da je krsina i sta oces sad....da nas ubedjujes u suprotno...''gs x puta bolji od KLE.''...da ali u tvojoj glavi ....gde izgleda duva promaja.

prpa_zr

a da ti lepo kupi¹ taj GS veæ jednom i zove¹ lepo manijake na pivo ?

nit æe tebe neko ubediti drugaèije niti æe ti ¹iri auditorijum potvrditi da kvalitet opravdava cenu


pa ¹to onda ne bismo lepo popili po koje da proslavimo tvoj novi GS?

p.s   ja sam imao prilike da ga provozam nekih 200 tinak kilometara i meni je sasvim ok ¹to se vo¾nje/udobnosti i ostalih upotrebnih karakteristika tièe..
ne znam kakav je za odr¾avanje a cijena samog vozila je za mene svakako neopravdana.. meðutim, za svoje pare svako vozi ¹ta voli

[cheers]


balcan girl

mmmm pivoooo  [cheers] povod nije potreban za pivo  [cheers] al doci cemo ako nas pozoves dal za motor ili cisto onakooo svejednoo  [cheers] [hello]
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

spale82

Citat: cbrr1 poslato 24 Oktobar, 2012, 15:42
Citat: pit poslato 24 Oktobar, 2012, 15:37
Citat: spale82 poslato 24 Oktobar, 2012, 08:32
Sla¾em se da je radni sat jebeno skup i ovde iznosi 75e. Al iskreno to me puno i ne zanima jer znam sam da uradim milion stvari tako da bi i ovo uradio, ako proèitate onaj link koji sam dao vidjeæete da je lik sam zamijenio lamelu na GS a na poèetku ka¾e da nije majstor. Inaèe taj lik koji mi je dao tu inf za set kvaèila radi u BMW kao serviser a kuæi na crnjaka i tra¾i 500e da mi on sve srikta (vjerovatno ima popust na dijelove kao radnik) Laziæu ako ti poredi¹ KLE i GS onda stvarno nema o èemo da prièamo jer def nismo na istom nivou i na neke stvari ne gledamo isto. Sla¾em se sa tobom da GS nije 4x bolji od KLE, nego je 10X bolji :)

   Sam da promenis lamelu na GS ? Pa je l znas da se motor odvaja na dva dela ....sa milion zica i creva i jblg ga sta sve tu nema....pa nije ti stojadinka ....menjac na nekolko srafa tras dole i usrafi korpu i lamelau sve za 2 sata posla.Ovde ovlsascenom servisu sa svim specijalnim kljucevima treba nekoliko dana....a ti nemas specijalne kljuceve zar ne?Ovim ne mislim da ti omalovazim GS ...naprotiv ....samo suve cinjenice ti prezentiram.A kad smo vec kod cinjenica kod mene u Nisu se dvojici mojih drugara na 2 GS NA PO 30000 KM DESILO IDENTICAN KVAR ...na nekim puzevima u zadnjem tocku ...gde ulazi kardan.....zdrobilo se jbg od malo jaceg gasiranja.Cena kvara ....sitnica 1700 evra.
meni je maistorcina revolucija zamenio lamele i ploce ..ceo posao za 15 min ali bukvalno,rekao covek da stoje potopljene 48 sati u ulju kao sto jesu,tj da ga ne silim do kuce,i sve to izaslo 300e...a motor pa R1 2011 godina...jebem ti bmw i njihove cene i napucan kurcevit prepotentan nacin ponasanja prema svim drugim markama,on je kao bolji,kurac moj bre japanac je zakon za bilo kog bmw ili italijana...
Prièa¹ o motoru 2011 godina i oti¹la mu lamela!? hehe toliko o kvalitetu....

balcan girl

UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

spale82

Citat: prpa_zr poslato 24 Oktobar, 2012, 16:26
a da ti lepo kupi¹ taj GS veæ jednom i zove¹ lepo manijake na pivo ?

nit æe tebe neko ubediti drugaèije niti æe ti ¹iri auditorijum potvrditi da kvalitet opravdava cenu


pa ¹to onda ne bismo lepo popili po koje da proslavimo tvoj novi GS?

p.s   ja sam imao prilike da ga provozam nekih 200 tinak kilometara i meni je sasvim ok ¹to se vo¾nje/udobnosti i ostalih upotrebnih karakteristika tièe..
ne znam kakav je za odr¾avanje a cijena samog vozila je za mene svakako neopravdana.. meðutim, za svoje pare svako vozi ¹ta voli

[cheers]


Ja uop¹te nisam rekoa da je taj motor jeftin, veæ èak ¹ta vi¹pe skup, mo¾da i preskup u nabavi i sla¾em se sa svi ¹ta si ti rekao. Pa reci mi samo ¹ta prodaje talijansa auta!? Da nije mo¾da kvalitet? Samo dizajn, dok za njemaèke proizvode ne bih se slo¾io ....

pit


         Da je taj tvoj hvaljeni GS bio samo 1 dan kod mene ili CBRR1 ili bilo kog drugog ne bi ostali ni tockovi citavi a ne lamela....to je bre motor za japije i razne napaljenke opijene agresivnim marketingom....

balcan girl

jeli spale a sto si ti tako ozbiljan a? ovo je totalno opusten forum nekako cak nisi ni ozbiljan vec preozbiljaaaan :D opusti se malo nemoj da se nerviraaas utice na lepotu vidi nasta ja licim :P
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

pit


Hahahah GS -off roud motor( jel se tako pise na engleskom) za  zaglupljivanje naivaca koji misle dsa sa njim mogu na teren ...kad tamo prc.

Taraba

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

pit

Long Way Round - Ewan McGregor and Charley Boorman

            Da nije bilo OVOGA ne bi bilo ni tolike popularnosti GS -a....nazalost vise nego ocigledno je da su samo teski pocetnici podlegli uticajima ovog reklamnog spota i ukazali poverenje GS ...sad ko je ostao na asfaltu imao je neke sanse ...ali ko se zajebo i otisao u avanturu ...e pa doziveo je pravu...samo bez logistike ..helikoptera i ostalog .....

Kengur

Citat: spale82 poslato 24 Oktobar, 2012, 16:30
Citat: cbrr1 poslato 24 Oktobar, 2012, 15:42
Citat: pit poslato 24 Oktobar, 2012, 15:37
Citat: spale82 poslato 24 Oktobar, 2012, 08:32
Sla¾em se da je radni sat jebeno skup i ovde iznosi 75e. Al iskreno to me puno i ne zanima jer znam sam da uradim milion stvari tako da bi i ovo uradio, ako proèitate onaj link koji sam dao vidjeæete da je lik sam zamijenio lamelu na GS a na poèetku ka¾e da nije majstor. Inaèe taj lik koji mi je dao tu inf za set kvaèila radi u BMW kao serviser a kuæi na crnjaka i tra¾i 500e da mi on sve srikta (vjerovatno ima popust na dijelove kao radnik) Laziæu ako ti poredi¹ KLE i GS onda stvarno nema o èemo da prièamo jer def nismo na istom nivou i na neke stvari ne gledamo isto. Sla¾em se sa tobom da GS nije 4x bolji od KLE, nego je 10X bolji :)

    Sam da promenis lamelu na GS ? Pa je l znas da se motor odvaja na dva dela ....sa milion zica i creva i jblg ga sta sve tu nema....pa nije ti stojadinka ....menjac na nekolko srafa tras dole i usrafi korpu i lamelau sve za 2 sata posla.Ovde ovlsascenom servisu sa svim specijalnim kljucevima treba nekoliko dana....a ti nemas specijalne kljuceve zar ne?Ovim ne mislim da ti omalovazim GS ...naprotiv ....samo suve cinjenice ti prezentiram.A kad smo vec kod cinjenica kod mene u Nisu se dvojici mojih drugara na 2 GS NA PO 30000 KM DESILO IDENTICAN KVAR ...na nekim puzevima u zadnjem tocku ...gde ulazi kardan.....zdrobilo se jbg od malo jaceg gasiranja.Cena kvara ....sitnica 1700 evra.
meni je maistorcina revolucija zamenio lamele i ploce ..ceo posao za 15 min ali bukvalno,rekao covek da stoje potopljene 48 sati u ulju kao sto jesu,tj da ga ne silim do kuce,i sve to izaslo 300e...a motor pa R1 2011 godina...jebem ti bmw i njihove cene i napucan kurcevit prepotentan nacin ponasanja prema svim drugim markama,on je kao bolji,kurac moj bre japanac je zakon za bilo kog bmw ili italijana...
Prièa¹ o motoru 2011 godina i oti¹la mu lamela!? hehe toliko o kvalitetu....

cbrr1 se ne racuna... Covek navikao na traktor i plug...
A sto se tice kvaliteta, pa bilo koju masinu mozes unistiti za dan ako si dovoljno uporan :)
cbrr1 kad je video da je sjebao samo lamele iz besa se zaleteo u autobus! Reci kakav ludak...


spale82

Citat: pit poslato 24 Oktobar, 2012, 16:38

Hahahah GS -off roud motor( jel se tako pise na engleskom) za  zaglupljivanje naivaca koji misle dsa sa njim mogu na teren ...kad tamo prc.

off road

Taraba

KTM ih je odbio za sponzorstvo kad su videli kako Ewan nema pojma da vozi... mislili su da æe da se ubiju obojica na tom putu.
BMW je znao da sa 1150 i 1200GS neæe ni da pomisle o nekim putevima pa su bili uvereni da im se ni¹ta neæe desiti. Ali ovi sjeba¹e motore.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

pit

Citat: Taraba poslato 24 Oktobar, 2012, 17:02
KTM ih je odbio za sponzorstvo kad su videli kako Ewan nema pojma da vozi... mislili su da æe da se ubiju obojica na tom putu.
BMW je znao da sa 1150 i 1200GS neæe ni da pomisle o nekim putevima pa su bili uvereni da im se ni¹ta neæe desiti. Ali ovi sjeba¹e motore.


    E pa losa procena KTM ....koja ih je kostala mnogo ..da su uzeli KTM za taj put sad biu KTM bio najcenjeniji maksi enduro cak bi ga mozda i Lalajko kupio a onda bi bila druga prica .