Glavni meni

BMW 1200GS Iskustva i saveti pri kupovini

Započeo spale82, 21 Oktobar, 2012, 15:08

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

spale82

Pozdrav svim,
veæ dugo vremena posmatram ovaj motor i jednostavno mu vi¹e ne mogu odoliti, moram ga imati . Odluèio sam da skupi sve para ¹to ima, prodam stari motor i "investiram" u ovaj motor. E sad bih volio i zamolio sve one koju imaju ikakva iskustva sa ovim motorom, koji su ga bar jednom vozili da podjele svoja iskustva sa mnom i time mi pomognu. Takoðe molio bih ponosne vlasnike dotiènog modela da mi daju koji savijet na pta trebam obratiti pa¾nju pri kupovini? Da li ima kakvih "djeèiji bolesti" i koje su mu. zaj motor planiram da kupim i da ga ima za jedan du¾i vremenski period(5 god min) i zato bih htjeo da bude u ¹to boljem stanju. Glede kilometra¾e koliko mogu preæi i koja bi po vama bila optimalna kilometra¾a za taj motor?


ЯЭВОЛУТИОН

BMW~120gs sa malom kilometrazom ....tesko...to niko ne kupuje da mu stoji u garazi.
Problemi koji su ucestali na tom modelu:
-crkava relej anlasera.....nije skup ali ga nikad nemozes kupiti u radnji iako pasuje na neke automobile tipa BMW
-semering na menjacu....zamasti lamelu te je potrebna jako skupa i komplikovana intervencija za zamenu lamele i semeringa
-semering na reduktoru nikada nisu resili kako treba...doduse samo vlazi ali nervira
-elektronika benzinske pumpe....crkne iz cista mira ali se moze prespojiti bez vecih problema na licu mesta (nalazi se na rezervoaru ispod pokloca sa leve strane
-gumice na donjem cilindru kvacila....fabrika kaze mora ceo sekundarni cilindar, ali mi srbi znamo da ne mora ;)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

spale82

Reci mi da li zna¹ od koje godine su ti problemi rije¹eni i otklonjeni?
Konkretno pucam na 2004-2005 da kupim pa me zanimaju njihove mane?

dr32

4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: spale82 poslato 21 Oktobar, 2012, 17:59
Reci mi da li zna¹ od koje godine su ti problemi rije¹eni i otklonjeni?
Konkretno pucam na 2004-2005 da kupim pa me zanimaju njihove mane?

Nisu otklonjeni....i dalje procure semerinzi, crkavaju releji.....to se sve desava na 40 ak hiljada kilometara.....zato su na novom modelu preslii sa suvog na mokro kvacilo i stavi ga sa prednje strane motora.....redizajnirali su i reduktor, pa sad ide sa kontra strane.....jednostavno se desi da nesto ne valja tek posle odredjene kilometraze.....40000 kilometara je lepa kilometraza, i proslo je 4 godine dok nisu prvi pokazali feler, a posle je bilo kasno....jeftinije je napraviti nov model sa otklonjenim nedostatcima nego ispravljati krivu drinu....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

spale82

Sad si me malo pokolebao, ali ipak hvala za nformacije. Reci mi to curenje ulja im je bila èesta pojava i kvar ili su to bili samo pojedinaèni kvarovi. Ovde u Ljubljani sam par puta prièao sa vlasnicima koji su ih kupili nove i na njima pre¹li preko 80 000 km i svi su bili prezadovoljni sa njima i uglavnom su svi imali problem sa pumpom za gorivo. Reci mi molim te da li ima neka godina proizvodnje od koje bih trebao da kupi tj ispod koje da neidem, ako raspola¾e¹ sa takvim podatkom?

Gašpar

Spale, ni jedan vlasnik BMW ti nece reći da je njegov motor, pa kako da se izrazim, kanta. To je neka čudna pojava, koliko god da su nezadovoljni, oni ce taj motor dizati u nebesa i precutati neke kvarove.
Ja sam vozio komada dva, oba ova iz mog potpisa, jedan boxer, drugi redni i slobodno mogu da kazem da je japanac daleko kvalitetniji od njih.
Ako zelis primere, bice i toga ;)

spale82

Ga¹par, prijatelju ti mi treba¹ :), neko ko je vozio razlièite motore i to dugi niz godina, a ne neko da da pi¹e ja sam èuo, prièao mi jedan ¹to je gledao  isl..... Ipak ja sam tek od pre par godina biker. Imam apriliu pegasa i vi¹e manje je motor ok ali mi je premale jer sam 197 cm visok. Inaèe prije GS sam gledao i razmi¹ljao o Hondi Varadero ili Suzukiu V stormu. Jedan od ta dva mi je alternativa, ali eto BMW volim a i GS mi se stra¹no sviða. Ipak kupujem motor za du¾e vrijeme pa tako bih htjeo kvalitet i udobnost na prvom mjestu pa tek onda brend i izgled. Tako prijatelju ako ima¹ volje, vremena rado bih da podijeli¹ svoja iskustva i primjere sa mnom  ;)

Gašpar

Vozio sam japance 7 godina i onda se napravio pametan i uzeo K1200R, u medjuvremenu i otac uzme sebi R1200ST, tako da smo imali dva BMWa. Nisam ih puno vozio, ukupno mozda 6-7000km, ali evo iz iskustva, ako se tako moze nazvati.

R1200ST tebe zanima, jer je to ista mašina kao na GSu.
Prva stvar, kvačilo. Kakvo god da je odrzavanje, po meni je nedopustivo da se kompletno kvacilo (1200 evra ;D ) menja na 30.000km kada ga je prethodni vlasnik promenio.
Druga stvar, nadaleko cuveni nemacki kvalitet. Motor je stajao 7 dana ispod nadstresnice (ne na kisi, na suvom ali otvorenom prostoru), i srafovi koji drze kociona kljesta su jednostavno zardjali.
Ako se setim jos necega, napisacu.

Još jedna bitna stvar - cene delova su paprene, to odmah imaj u vidu.

I za kraj, kupovina BMWa je ustvari kupovina brenda. Nista drugo. Probao sam i to cudo i mogu slobodno da kazem da je ogromna razlika u ceni izmedju BMWa i konkurenata neosnovana.
Ovo je moje misljenje i nemojte se vredjati BMW fanovi.


Posle svega, ja se vracam japancima definitivno ;)

Major


Lazic


Major


spale82

Citat: Major poslato 22 Oktobar, 2012, 09:23
[zvizdi]
Citat: Laziæ poslato 22 Oktobar, 2012, 09:11
Auuu, Ga¹o ¹ta ti je rekao...:D
A ¹ta sam ja to rekao!? Molio bih one koji nemaju ¹ta reæi o temi o kojoj je rijeè da se ne javljaju i ne ostavljaju neukusne postove bez potrebe

dzimika

opusti se, zajebancija je
gasa je inace poznat po tome sto ga niko zivi nije video u zadnje 2 godine na motoru :D

za taj motor moras imati dosta para za odrzavanje jer ako nisi vest da sam radis sve moras ici u ovlasceni servis jer retko ko zna da ih popravlja
dokaz da koncepcija nije bila dovoljno kvalitetna je sto je na novom skoro sve promenjeno sto ti je i revolution napisao

spale82

Pa takvi se najèe¹æe i javljaju (èast izuzecima) koji nikad nisu ni sjeli na taj motor ali ga kud jer im je ne ostavrena ¾elja. Poprilièno se razumijem u mehaniku, otac mi je majstor tako da sam uz njega se dosta toga nauèio. Vozim BMW 525i E39 iz 2001 godine i za kvalitet izrade mogu reæi sve naj naj. KAd ka¾em vozim, onda to i mislim jer sam za godinu i po sa njim pre¹ao 70 000 km bez i jedog jedinog kvara, samo sam prednje diskove promijenio. A GS kao motor mi se stra¹no svidja pa sad kontam ako su ima auta kvalitetna da u i motori, ali opet ne generalizujem nego bih volio da èujem ¹ta ka¾u ljudi koji su ih vozili. Ipak explatacija je najbitnije i poka¾e da li je ne¹to kvalitetno ili ne. Ipak ne ¾elim da skr¹im 7000-8000 e i oda da to ne bude to. Sad kupujem sebi motor za du¾e vrijeme i ho¾u kvalitet i udobnost pa tek onda dizajn i brend. 

Mad Max

spale82, ti si ovde svez kako vidim, bolje da se ne palis i uzrujavas, posto je ovaj forum opustena varijanta i samo se ceka zrtva koja se lako zivcira. gaspar je upravu, niko ko vozi BMW nece ti reci da je los. ja sam to davno provalio. revolucija je strucnjak, covek radi motore, poslusaj sta sve kaze pa se probaj naci negde
Brzi od smrti, Jaci od bola

spale82

vidim i ja sad, al opet ne mogu da provalim ljude koji daju "mi¹ljenja" o nekom motoru a mo¾da ga u¾ivo nikad nisu ni vidjeli " veæ im je prièao jedan kome je prièao kolega koji je gledao" i te varijante :P To da je revolution struènjak tao sam skontao po prvom njegovom postu, kratak, jasnan i taèan a ne bulozi o neki glupostima. Rado bih se dobio negdje sa njim ali ipak ¾ivim u Ljubljani tako da mi je on vjerovatno daleko. Pa zato bih volio ovako preko foruma da mi podijela svoja iskusva i svoje probleme svi oni koji su ih imali sa GS, ali ipak iskustva majstora koji svaki dan to popravljau su mi najbitnija.

pit



       Obavezno da kupis GS ...i posle nekoliko meseci da nam ispricas svoja iskustva ...verujem da ce biti dragocena nekome ko bi hteo da pazari GS-a.

Panco.KV

Citat: spale82 poslato 21 Oktobar, 2012, 17:59
Reci mi da li znaš od koje godine su ti problemi riješeni i otklonjeni?
Konkretno pucam na 2004-2005 da kupim pa me zanimaju njihove mane?

Druze drugar iz SLO je imao i da znas da jedino GS i da je imao problema sa kardanom i menjacem od 2007 pa na ovamo je poboljsan a pre toga je imao velikih problema konkretno sa kardanom a i drugar vozi i ima servis Raus tako da je on GS-ov fan ali je korektan u manama i vrlinama motora.GS vise od pola delova nepravi u Nemackoj nego deo od ovih deo od onih .GS1150 je stariji ali mnogo bolji motor od GS-a do 2007.Moja topla preporuka je Supertenera  ili Varadero jedino ste ima lanac.Pozdrav