Glavni meni

Transfãgãrãºan

Započeo Gašpar, 25 Decembar, 2010, 16:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kanarinac

Ja vam najiskrenije preporucujem da iskulirate, sezona je gotova za tamo. Mi smo transalpinu peglali po kisi i vetru krajem avgusta, nimalo prijatno iskustvo. Verujem da je sad tamo jos gore, pogotovo sto je septembar nestabilan,a ipak su planine u pitanju. Ne znam za ostale, ali mnogo sam vise ocekivao od Transfargarasana, nikakav dozivljaj, transalpina i put posle ka Beloj crkvi mi je bio 5 puta lepsi i bolji i zanimljiviji.

joka

Citat: Kanarinac poslato 05 Septembar, 2016, 21:58
Joko, mislim da si malo preterao sa cenama. Ja kad sam bio smestaj je bio 10,15e klopa se placala posebno ali nista skupo. Jedino ako se u par godina nije promenila situacija. Inace sada ici tamo nema smisla, kraj avgusta najkasnjje
Koliko puta smo i¹li, uvek druge cene, naravno, kad ne bukira¹. Nismo i¹li nikad iskljuèivo za transfagara¹, ili transalpinu, nego krene¹ u avanturu, pa gde stigne¹, a najte¾i oblik za naæi prenoæi¹te, jer si veæ i umoran, a i dugo tra¾i¹ sme¹taj, tad si na nemilosti motelijera, ili hotelijera, a ka¾em samo zbog toga, jer nema¹ odreðenu putanju, usput planira¹, i ostaje¹ gde ti se sviða.

bigbad86

Mozes li onda pustiti neke linkove ka hostelima ili linkove na gmaps gde ti je smestaj bio ok i da ga nisi mnogo platio. Mozes i malo da opises smestaj, tj sta ima u ponudi. Hvala.

jevta


*zeka*

Jevto , idemo u cetvrtak ujutru a vracamo u subotu uvece. Ako mozes da se iskombinujes tu smo.

jevta

Ne mogu nikako da satavim tri dana.Na¾alost

bigbad86

Ja krecem 90% u Sredu sam. Onako Spartanski, ko ga jebe :) Booking, pa cu sam da vozim Transfagarasan i Transalpinu. Ako neko ima predloge za rute, neka postuje. Ne znam dal mogu iz Kragujevca da stignem to Pitestia ili Curtea de Arges za dan? Jel ima tu nekih putarina do tamo?

jevta

Pitaj Zeku oni sad i¹li iz tog kraja

papaja

Citat: bigbad86 poslato 11 Septembar, 2016, 18:36
Ja krecem 90% u Sredu sam. Onako Spartanski, ko ga jebe :) Booking, pa cu sam da vozim Transfagarasan i Transalpinu. Ako neko ima predloge za rute, neka postuje. Ne znam dal mogu iz Kragujevca da stignem to Pitestia ili Curtea de Arges za dan? Jel ima tu nekih putarina do tamo?

Iz Kg.-a do Curtea de Arges stizes za dan opusteno, putarina nema, ima vinjeta ali ne treba za motore

bigbad86

Da idem preko zajecara ili smederevo pa dunsavkom preko djerdapa? Preko djerdapa je duze za nekih 30 kilometara ali Gmaps kaze da je vremenski krace za 1 sat.

bigbad86

Citat: jevta poslato 12 Septembar, 2016, 00:14
Pitaj Zeku oni sad i¹li iz tog kraja
Znam, oni bas krenuli i ujutru svratili kod Gagija u Balosavu da kupe kisna odela, ja dosao pola sata kasnije da radim servis :)

papaja

Citat: bigbad86 poslato 12 Septembar, 2016, 14:07
Da idem preko zajecara ili smederevo pa dunsavkom preko djerdapa? Preko djerdapa je duze za nekih 30 kilometara ali Gmaps kaze da je vremenski krace za 1 sat.

Mi smo krenuli iz Bg.-a, a drugar iz KG.-a, sreli se u Kovinu i onda dunavskom do Djerdapa pa Rumunija...

bigbad86

Ok, tuda cu i ja. Zeleni karton ne treba kolko znam, osiguranje imam. Jel ima da treba nesto posebno od opreme? Imam prsluk, set za krpljenje guma, nesto alata, svecice, pumpu za gumu, prvu pomoc (isteklu)... Jel moze jos neko da potvrdi da ne trebaju vinjete ili putarine?

papaja


bigbad86

Da imam neko kinesko dugacko, za nogavice cu da koristim kese za djubre i selotejp traku. Zato sto sam hardcore :P

jevta

Netreba meðunarodna dozvola i za motore se ne plaæa vinjeta.Vinjeta se plaæa za auta i treba i za auto put i megistralne puteve

Kanarinac

Za motore sigurno ne treba vinjeta, tako da nema bruge

*zeka*

Pazi na radare u naseljenim mestima, za razliku od voznje letos sada sak sreo bar 10 patrola sa radarom. Ako prvo vozis fagaras iz Sibiua ka Transalpini idi preko Sebesa jer je preko Jine put zatvoren,mi se vracali sa pola puta.
Jeste burazer bio kod Gagija dan ranije da kupi kisno sa drugarom.

Послато са Telenor Smart Pro 2 уз помоћ Тапатока

bigbad86

Bukirao dva nocenja na Transfagarasu, jedno na Transalpini. Palim sutra sam pa sta mi bog da. Opremu imam, volju imam, pare imam, selfie stick imam :P

Lazic

Samo ti fali sauèesnik u zloèinu...