Glavni meni

Transfãgãrãºan

Započeo Gašpar, 25 Decembar, 2010, 16:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Dutchman

Jel neko isho u Septembu planiram prvi ili drugi vikend , Goxy kaze bice ladno ... shta kazu ljudi koji su bili ...

Lazic

Ka¾u da je mnogo hladno...:D

Kanarinac

Ja sam bio krajem avgusta i gore je vec bilo prilicno hladno. Tako da ako mozes vidi pre septembra da odes,ako ne,ostavi za sl godinu

Major

Ili ponesi tople stvari :)

Kanarinac

Kada zaveje sneg, tople stvari  ti nece bas pomoci

Hohštapler

Zar je uop¹te otvoren posle za saobraæaj?! Kolko sam ja razumeo, to je otvoreno samo par nedelje godi¹nje i to preko strogog leta, posle il je sneg ili bujice...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mitri

Citat: Dutchman poslato 20 Avgust, 2013, 12:05
Jel neko isho u Septembu planiram prvi ili drugi vikend , Goxy kaze bice ladno ... shta kazu ljudi koji su bili ...

Najsigurnije je iæi u periodu jul-avgust, septembar je veæ nepredvidiv ... hladan u svakom sluèaju, ali put mo¾e biti prohodan, ali mo¾e biti i zavejan ...

Ovi likovi su pre¹li Transfaga¹an 2. oktobra 2010-e ... dodu¹e bilo je malo hladnjikavo ...  [zvizdi] :

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/54141-transfagarasan-2-oktobarr-2010/

Mislim ipak da poèetak septembra, uz malo sreæe, mo¾e da bude sasvim ok ... ali valja pratiti prognozu:

http://www.meteoblue.com/en_GB/weather/charts/fourteenday/balea-lake_ro_39523

Dutchman

pa ja bi sad ali problem je shto imam i ovaj i sledeci vikend svadbe koje nemogu da eskiviram ... i onda mi ostaje vikend 6-10 septembar ...

Major

Bice hladno sigurno.. ali to mozes da prezivis. Ali ako zaveje onda je zajeb.

Dutchman

pa u svakom sluchaju cu proveriti kakva je prognoza pred polazak ... ako bude zavejalo onda sledece godine

Hohštapler

Pozdrav iz Re¹ice, danas smo bili da obiðemo ovde neke njihove ski staze i turistièke atrakcije, 3 jezera, ovde je veæ hladno...
jo¹ i neka ki¹a pièi, al inaèe, za motor.. prelepo!
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bigbad86

Posto su mene ispalili za more, razmisljam tamo da odem sad ovih dana i da provedem tamo par dana, prodjem "stazu par puta". Sta mislite jel izvodljivo? Kolko tamo kosta smestaj, da se pojavim onako na bum, bez bookinga ili bilo cega.

joka

Citat: bigbad86 poslato 05 Septembar, 2016, 12:24
Posto su mene ispalili za more, razmisljam tamo da odem sad ovih dana i da provedem tamo par dana, prodjem "stazu par puta". Sta mislite jel izvodljivo? Kolko tamo kosta smestaj, da se pojavim onako na bum, bez bookinga ili bilo cega.
Treba¹ pre svega da vidi¹, da li je staza otvorena, jer inaèe je otvorena od sredine jula, pa do negde kraja avgusta, sve zavisi od vremenskih prilika gore na vrhu transfagara¹a, jer karpati su to, a zbog same strmine puta, on se ne èisti, i neprohodan je cele godine, izuzev mesec ipo dana. Èak i leti bude puno ostataka snega pored puta, a na vrhi planine, gde ide i ¾ièara, mo¾e se i skijati. Na transalpini je du¾i period dostupnosti puta, jer je vrh malo ni¾i, a i bolji je put. Transfagara¹ je Èauèesku pravio put za tenkove, u sluèaju nadiranja Ruskih snaga, te je i put tog kvaliteta, grub. ©to se tièe sme¹taja, naèe¹ i u zadnji momenat, pri podno¾lju planine Motel dr¾i jedan "na¹" èovek, tra¾io sam vizitku, da ti olak¹am, al nemogu se snaæi u hrpi. inaèe prenoæi¹ta su od 15- 25 eura, ako uspe¹ da uzme¹ sme¹taj bez hrane, mada treba negde i pojesti, sme¹taj sa klopom treba raèunati i do 45 eura.

bigbad86

U jbt ja mislio Rumunija je to pa nije skupo...

joka

 Puno stvari se promenilo u odnosu, kako pamtimo rumuniju. Puno se ulo¾ilo u turizam, i vrlo je iznenaðujuæe. koliko je "oèistila" Rumunija.

Lazic

Okreni obrni, njima smo i dalje mi zapad... ;D

Kanarinac

Joko, mislim da si malo preterao sa cenama. Ja kad sam bio smestaj je bio 10,15e klopa se placala posebno ali nista skupo. Jedino ako se u par godina nije promenila situacija. Inace sada ici tamo nema smisla, kraj avgusta najkasnjje

jevta

Ja bio u julu 5 noæenja cene od 8-12 evra sa sve bazenom
6 dana nas dvoje svi tro¹kovi 300-350 evra nisam ni sabirao da znam taèno.



A ako bog da da zajebem nekog da radi umesto mene ovaj vikend odo opet

*zeka*

Ajde , ajde cekam te na Dunavu. :)

Sad gedam neku rumunsku prognozu, kazu da ce subota biti kisa na Faragasu. Videcu sutra mozda pmerimo za Cetvrtak / Subota, ako se drugar uklopu sa poslom pa da Faragas peglamo u petak a Transalpinu u subotu.

Grof

Spavanje je oko 10eura po glavi, klopa je sa cenama ok kao i ovde otprilke, za svo spavanje booking je majka.
:)
Kontam da je sada hladno za prevoje jer mi kada smo bili u Julu je na Transalpini bilo 7 stepeni... sada uz ki¹u ovde kontam da je gore sneg....  :(