Glavni meni

Transfãgãrãºan

Započeo Gašpar, 25 Decembar, 2010, 16:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Gašpar

Znam da vas bune ova cudna slova u naslovu mog clanka, ali i mene su kada sam prvi put video.

Transfãgãrãºan je auto-put koji vodi kroz Karpate, a izgradjen je za vreme vladavine Causeskua. Nazivaju ga jos i Cuseskova glupost, a u njegovoj izgradnji je potroseno 6 miliona kilograma dinamita, dok je 40 vojnika koji su radili na njegovoj izgradnji izgubilo zivot.
Put je napravljen iz nekih politickih razloga, mada mene to ne zanima previse i o tome mozete procitati ovde:

http://en.wikipedia.org/wiki/Transf%C4%83g%C4%83r%C4%83%C5%9Fan

A evo i Google prevoda:

http://translate.google.rs/translate?u=http://en.wikipedia.org/wiki/Transf%25C4%2583g%25C4%2583r%25C4%2583%25C5%259Fan&sl=en&tl=sr&hl=&ie=UTF-8

E sad, tu je onaj bitniji deo koji licno mene vise zanima. Ekipa Top Geara je na ovom putu vozila Aston Martin DBS Volante, Ferrari California and a Lamborghini Gallardo LP560-4 Spyder, nakon voznje izjasnili su se da su napravili gresku kada su Stelvio Pass proglasili najlepsim putem, jer je ovaj put ipak najlepsi u sta ce vas uveriti i ovaj snimak:

Top Gear Transfagarasan The Most beautiful Road

A i fotografija:



Posto je ovo ustvari veoma blizu, na svega ~400 km od Vrsca(Vrsac-Beograd = 82km), da li bi neko isao sledece godine na jednu voznju po ovom prelepom putu?

doktor

Bio sam ovog leta na Transfagarasanu...fenomenalno je...treba doci prepodne i citav dan posvetiti voznji i uzivanju tamo.
Pored toga, veoma je zanimljiva i Transalpina...put je do pre par godina bio makadamski i od tada se asfaltira. Ove godine kada sam bio, ostalo je samo oko 35-40km makadama u nekoliko delova, mada se sve vreme radilo. Velicanstven je makar koliko i Transfagarasan, samo jos uvek nije tako komercijalizovan.
Bikers work is never done!

misa-pei

I te kako. Samo da se kockice slo¾e, to je jedan od onih puteva koji mole da budu preðeni. A i finansijski gledano, nije strahovit napor. Veæi mi je problem da izvadim novi paso¹ i sredim motor preko zime.
Država je najveći neprijatelj naroda

sasamajstor

Ja sam vec isplanirao rutu za sledecu sezonu.

Gremlin

I ja sam planirao Transfagarasan, ali odosmo na Alpe a posle je vec bilo dosta lose vreme. Inace put se zatvara za svaki saobracaj 31. Oktobra. Ostaje u planu za sledecu godinu.


Gašpar

Ohoho, pa ovde moze i neka grupna voznja da se napravi. Procitao sam da se put otvara tek juna...


vudu

 I ja i ja  ;D
I ma iz MK Valjevo planiramo ovu turu za sledecu godinu !!!
VALJEVSKA  PODVALA

Charuga

Mi planirali ali sto nas je vise to bolje... :)

Tihi_ZR

Drugar i ja smo isto nesto pominjali tu rutu. Ne znam koliko je to daleko od nase granice ali mislim da je nemoguce otici i vratiti se za jedan dan a taj kraj Rumunije mi ne deluje bas najbezbednije za ostavljanje motora preko noci.

Gremlin

Citat: Titja poslato 25 Decembar, 2010, 21:28
Drugar i ja smo isto nesto pominjali tu rutu. Ne znam koliko je to daleko od nase granice ali mislim da je nemoguce otici i vratiti se za jedan dan a taj kraj Rumunije mi ne deluje bas najbezbednije za ostavljanje motora preko noci.

Nema sanse da se odvoza za dan, a i glupo je jer onda ispadne trka a ne uzivanje u potovanju, slikanju, odmorima, kaficama.

Gomila ljudi iz Srbije je bila proteklih nekoliko godina na Transfgarasanu, i niko nije imao primedbe na bezbednost motora. Uz regularno obezbedjenje motora kao u Srbiji, mislim da ne bi trebalo da bude problema

Mali off:
Meni je optimalan broj za opusteno putovanje u kome svi uzivaju i niko nikom ne smeta do 5 motora. Ne volim guzvu, pogotovo ne volim da vozim sa ljudima koje ne poznajem i ne znam kako voze i kako reaguju u mogucim kriticnim situacijama.

[cheers]

vudu

Citat: Gremlin poslato 25 Decembar, 2010, 21:33
Ne volim guzvu, pogotovo ne volim da vozim sa ljudima koje ne poznajem i ne znam kako voze i kako reaguju u mogucim kriticnim situacijama.
[cheers]

Nismo ni planirali da te zovemo  [rofl] [rofl] [rofl] :P :P :P [rofl] [rofl] [rofl]
VALJEVSKA  PODVALA

DebeliZmaj

a sto mora sve u jednom danu ?
nigde nema hotel/motel ?:)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Gremlin

Citat: vudu poslato 25 Decembar, 2010, 21:48
Citat: Gremlin poslato 25 Decembar, 2010, 21:33
Ne volim guzvu, pogotovo ne volim da vozim sa ljudima koje ne poznajem i ne znam kako voze i kako reaguju u mogucim kriticnim situacijama.
[cheers]

Nismo ni planirali da te zovemo  [rofl] [rofl] [rofl] :P :P :P [rofl] [rofl] [rofl]

Ja sam se prvi javio, znaci ne zovemo tebe...

[rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Gašpar


kawa ninja



Upravo gledam na b-92 , odlicna reportaza.... [thumb_up]
This bike is a lean, mean, electric green fighting machine - Team Green

Lazic

#16
Gaso, stvarno ne moze pre juna, visoko je prilicno... Naravno da hocu... Ima tamo tema, isao je neko koga znamo negde pocetkom septembra, vec je bilo ispod nule i sneg unaokolo... Cak su i lokalci bili skepticni da se moze gore...

UFF

Uh jbt
Racunajte i mene
Samo da smislim kome cu da uzmem neki putni motor ;)

Charuga

Nije ni moj "putni" pa prodje sve,,  :)

UFF

Moze i moj da prodje ali ne zelim sa njim
On je gradski razbojnik pa steta da akam masinu na ravnom 400km do tamo
To ti je ko da kupis pravu formulu pa sa njom ides lagano ibarkom do cg na more
Zar nije bolje da uzmes od ortaka karavan za more a formulu sacuvas za stazu? :D

Ne mora da bude bas putni, samo da ima bar dva ili vise cyl