Glavni meni

Suzuki DR 125SM

Započeo fruitcake, 07 Oktobar, 2012, 10:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

fruitcake

Godi¹te motocikla koji vozite:
2009. godina

Vreme provedeno na motociklu:
Od 2010. godine, dakle 2 godine (oko 4,500km).

©ta mi se dopada:
Vrlo jednostavan i zahvalan motor zabavan za vo¾nju. Nisam nikada agresivno vozio po¹to sam vi¹e ljubitelj opu¹tene vo¾nje. Po gradu mi se pokazao fenomenalno po¹to sam ga pre kupio iz nu¾de nego iz neke ¾elje da vozim motor. Sav onaj haos koji je bio dok se radila Gazela ja nisam osetio po¹to sam se ili prvlaèio ili vozio trotoarom gde nisam imao drugog izbora. Jako mala potro¹nja i jeftina registracija. Jeste jednocilindra¹ ali meni bar deluje da nema neke posebne vibracije iako ja volim da vozim na malo ni¾em broju obrtaja. Nisam isprobavao koja je maksimalna brzina po¹to u gradu ionako je ogranièenje 50. Naravno da se nisam uvek striktno pridr¾avao toga  ali mi recimo preko novog mosta preko ade 80km/h i vi¹e nego dovoljno da ga preðem kako treba. Dajem pozitivnu ocenu za dizajn i za velièinu. Iako ima samo 125ccm ipak nije toliko mali, èak je i malo veæi po dimenzijama od njegove sestre Yamahe. Ja sam visok 197cm i i te¾ak oko 100kg i sasvim se ok oseæam na njemu dok ga vozim.Samom vo¾njom sam prilièno zadovoljan. Nisam ga vozio jedino po snegu, ali jesam bez problema zimus na minusu i po ki¹i u kojem god dobu da pada. Naravno, uvek prilagoðavam vo¾nju trenutnim uslovima na putu. I¹ao sam i do Smedereva i nazad da vidim kakav je oseæaj i sasvim je ok.

©ta je moglo biti bolje:
Iskreno, ne znam. Ipak je to motor od 125 kubika te samim tim se mo¾e sva¹ta nabrajati. Meðutim, ako imate svest o ogranièenjima koja ovaj motor ima (poput maksimalne brzine, snage itd) kao i klasu u kojoj se nalazi onda u tim okvirima zaista ne mogu da mu naðem neku manu. Ne savetujem da se dvoje/dvojca te¾ih voze iako mo¾e i konstrukcija i agregat da izdr¾e, jednostavno postaje trom ali opet to spada pod njegovo ogranièenje od 125ccm.

Moj utisak:
Stvarno super vozilo. U naseljenim podruèjima i lokalnim putevima jako dobar i koristan motor. Meðutim, autoputeve, iako je zakonom dozvoljeno da se vozi sa 125ccm, ja sam izbegavao. Nije to motor za takav put. Meðutim, sve ostalo kao i neki offroad je veoma dobar. Dugo sam vozio MTB offroad i kada sam seo na Suzuki èinilo mi se kao da vozim ne¹to te¾i bajs na sopstveni pogon.


[attachment deleted by admin]