Glavni meni

Martin Garaza

Započeo Mad Max, 05 Oktobar, 2012, 21:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mad Max

konacno sam ponistio, sumnjao sam, ali bio lenj, danas skinem stranicu i dzekove raskacim, kad ono, rdja, ona plava-zelena, sredim namazem i servis ponistim. ponistavaje reaguje na duze pritusnuto dugme, nema veze sta je na satu, hvala svima
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

Stigla je nova masina, Aerox 100-ka, dobio sam inspiraciju da podelim sa vama!

Kupio po noci od nekog sipca, Aerox ko Aerox, kakav god nije problem za delove kao i za prodaju.

Svaki put nesto novo naucim! Ovaj sam kupio, posle 5 min gledanja, jer duze i ne moze, telefon zvoni, kao da se deli dzaba.

Upalio ga, auspuh skinut, tandrce, ma  uredu je, znam da se srafovi na cilinederu zalome odmah, to sam i mislio da je.

Drugi dan ga doteram, tandrce, vuce se kao lesinar, ajd msm otisle rolnice.

Razvalim variator, rolnice vise nego dobre, pocnem napadat kvacilo, ali nikako da odvrnem maticu!

Izvucem masinu, radi lakseg rada, a svejedno moram farbat, kad cilindar sav zamastio, sta kud kako, kad specijalac je odlomio brezon cilindara

skontam da auspuh nije slucajno skinut, jer je pustao kompresiju i cuo se da duva na glavi!

Sreca, uspeo sam zalomljeni komad da israfim uz pomoc busenja i zvezdastog imbusa.

To je zavrseno, ostaje pranje i farbanje.

Uskoro Fotke. 
Brzi od smrti, Jaci od bola

ЯЭВОЛУТИОН

taj aerox 100 je takva kanta da to svet nije video....vise volim kitovan 50 nego tu stotku....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Mad Max

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 25 Maj, 2014, 21:20
taj aerox 100 je takva kanta da to svet nije video....vise volim kitovan 50 nego tu stotku....

50-ka znam da je vrhunski agregat, dok 100-ku skroz slabo poznajem.

Verovatno se nece brzo prodati zbog velike ccm, ne moze zuta tablica, ali u tom slucaju cu da vidim dal valja ili ne :)

Upravo sam "uzeo" 50-ku 2011, nadam se samo da ce sacekat do Srede, jer ne mogu pre otici da ga preuzmem.

Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

Da podelim slatke muke, jesu slatke, al posto u Ponedeljak imam tehnicki nisu vise toliko slatke.

Kupio sam komplet lanac kit, ali prednji lancanik ne stima, razmak rupa je na novom 24mm a stari je 28mm, ricne odgovaraju, ali osigurac ne, koji nisam dobio uz lancanik.

Danas sam pokusao da izbusim nove rupe, u firmu odneo, imaju sve moguce masine, sve prave za nas, koliko je tvrd lancanik ne bih verovao

frezer je slomljen, a samo je zapoceo rupu.

Sad sam improvizovao, izbusio nove rupe na osigurac, ali nema dovoljno zida, podbacio sam jos ravne platne i po jednu feder, nadam se da ce izdrzati, jer ipak nema velikog udara.

pokusao sam da narucim nov prednji samo, ali u ponudi je samo sa 24mm razmakom rupa, tako da mi nije jasno o cemu se radi, sta je i ko promasio.

Inace radi se o aprilia RS 50






Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

Stari moze da ide, ali ricne unutrasnje se razvukle pa u voznji je osecaj kao da lezaj u tocku ne valja.

U slucaju da improvizacija ne bude isla u dobrom smeru, sledi pikovanje na dve strane.

Takva sitnica, a toliko zezanja, a ja se trudim da sve bude kako treba.
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

Inace sutra je vrlo zanimljiv dan, kao malo dete ga cekam!

TZR 50 2010

Aerox 50 2011

Nadam se da nece prodati, jer adrese su poslali.

Aeroxa sam "ispustio" neki dan, neko je bio brzi, ali sam ga uzeo od preprodavca, neka zaradi i on nesto

ipak 2011 ne ispustam tek tako.
Brzi od smrti, Jaci od bola

Lazic

Postaæe¹ gori od Alje kako si krenuo...:P

Mad Max

Citat: Laziæ poslato 28 Maj, 2014, 02:09
Postaæe¹ gori od Alje kako si krenuo...:P

Ja bih najradije sve motore ostavio sebi, samo da ih gledam i nekad provozam.

Ono, do centra sela, koje pivo i nazad!
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

Konacno sam stigao, posle 250km i neprestane guzve i ludila, konacno dovezao masine.

Aerox je malo losije -brzinski odokativno- prosao, ne bih rekao da su viljuske krive, ali donji most jeste, al zato prede samo tako.

TZR-ka je dobra, plastike desne popucale, baterija crkla, al upalila je na pola zuba i prede, slusao bih je celi dan.

Sutra istovar i rastavljanje.

Mrzim saobracajnu guzvu! 
Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

Evo masina, TZR-ka je vec raspakovana, jer na njoj samo plastike i novu bateriju treba uradit.

Inace masina na slici je od 100-ke

Monterku sam davno uzeo, eto da malo podelim sa vama, malo nekih sitnih prepravki i bice extra dobra.










Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

Lancanik namontiran, motor nema veze svezom, razlika je vise nego primetna, jos kocnice da se izrace i spreman za tehnicki



Brzi od smrti, Jaci od bola

Mad Max

Ishod utakmice

Ja vs zadnja kocnica

dva dana

1:2

Izracim, sredim, probam, sve ok

posle 3 sata, propala, a nigde ne pusta ulje

sutra cu znati definitivan rezultat

expert na tehnickom ce da kaze

valjda ne bude kao danas da propadne.
Brzi od smrti, Jaci od bola

Lazic

Da je auto u pitanju, rekao bih gumice na glavnom koèionom cilindru...:-*

Mad Max

Citat: Laziæ poslato 02 Jun, 2014, 14:06
Da je auto u pitanju, rekao bih gumice na glavnom koèionom cilindru...:-*

nisi puno promasio, gumice su, ali na klestima, pojela so.

Ovde ne moras kupovati za kucnu upotrebu, odes samo kraj puta i zagrabis koliko ti treba

ja tako radim svake zime

:)

jos jedan bod za kocnicu

ja na tehnicki, ona propala

expert samo gleda i normalno vratio me da to pravim,

ponasao se kao da je nardni heroj

da je oslobodio ch nebi bio onakav, smradina

al neka, dobice sta je trazio
Brzi od smrti, Jaci od bola

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

Citat: Mad Max poslato 03 Jun, 2014, 19:29
Citat: Laziæ poslato 02 Jun, 2014, 14:06
Da je auto u pitanju, rekao bih gumice na glavnom koèionom cilindru...:-*

nisi puno promasio, gumice su, ali na klestima, pojela so.

Ovde ne moras kupovati za kucnu upotrebu, odes samo kraj puta i zagrabis koliko ti treba

ja tako radim svake zime

:)

jos jedan bod za kocnicu

ja na tehnicki, ona propala

expert samo gleda i normalno vratio me da to pravim,

ponasao se kao da je nardni heroj

da je oslobodio ch nebi bio onakav, smradina

al neka, dobice sta je trazio
Èini mi se da nema gorih birokrata od ©vajcaraca, sve go baksuz...

edit:

Nisam mislio da su gumice na kle¹tima, èim ni¹ta ne curi...

ЯЭВОЛУТИОН

CURI......VAZDUH UNUTRA
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

O bre, znam kako rade koènice, mislio sam da kad riknu gumice na koèionim cilindrima, mora malo teènosti da proðe na kontra stranu od vazduha...;D
Znam kod kola kad crknu u glavnom koèionom cilindru, da propada koènica a ni¹ta nigde ne curi...:-*

Mad Max


Èini mi se da nema gorih birokrata od ©vajcaraca, sve go baksuz..
[/quote]

Lazicu, znas kako narod kaze

U svakom kukuruzu kukolja ima!

Tako je i ovde, ima zaguljenih, ali nije to sto je zaguljeno,

nego nacisti, baksuzi sami sebi, a pogotov nama strancima.

Kocnica u redu, normalno da ne moze proci, ali reklamirao je i nogaru, kaze mora se takodje uradit

i jos me tera na garazu, kad sam rekao da cu sam radit, e onda je poludeo.
Brzi od smrti, Jaci od bola