Glavni meni

Suzuki V strom 1000 cc - 2013

Započeo MILJAN, 04 Oktobar, 2012, 15:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: zVuk poslato 08 Oktobar, 2012, 09:07
ovih poslednjih pet-ses' strana bi ovi admini mogli slobodno da premeste u odgovarajucu temu......

"Pravila pona¹anja"?  Da ljudi kad doðu odmah shvate gde su do¹li. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

zVuk

Ko se ljuti, uleti mu kruti

dzimika

Citat: MILJAN poslato 08 Oktobar, 2012, 01:36
Biv¹i guverner narodne banke je prvog radnog dana zvao kadrovsku slu¾bu i tra¾io da mu donesu dosije onih sa dr¾avnom ¹kolom i onih sa privatnim fakultetima.. One sa privatnim je odvojio na stranu i rekao da mu ne trebaju-.--- TO mi je rekao dr¾avni sekretar koji lièno poznaje ¹efa kadrovske slu¾be u  narodnoj banci..
a dok recimo neke od najboljih banaka u srbiji uzimaju studente sa Fakulteta za bankarstvo BK gde je radio jedan od najboljih profesora bankarstva i ko god je diplomirao kod njega taj je sada neki direktor u nekoj banci, ali godisnje kod njega prodje samo par ljudi (asistentkinja je bila 10x gora od njega, kompleksi jebiga)

ja ti napisah, onaj ko zeli da nauci taj ce uciti i na drzavnom i na privatnom i takvi se lako prepoznaju, a uce zbog sebe a ne zbog profesora, ljudi upisuju privatne fakultete jer ti isti profesori sa drzavnih fakulteta se na privatnim ponasaju kao ljudi a ne kao stoke kakvi su na drzavnim
imam drugara koji je jako inteligentan, posle gimnazije upisao masinski, dao uslov za drugu u roku i ocistio prvu do kraja vec do oktobra, upisao drugu i dao uslov za drugu i shvatio da vec sve ono sto uci zna jer su njegovi masinci i drze privatnu firmu decenijama koja se bavi proizvodnjom gume i gumenih proizvoda, takodje je shvatio da njega na faxu ne mogu da nauce nista sto on vec ne zna i da njemu treba skola da ga nauci kako da posluje, pored masinskog upise i visu poslovnu, nesto malo ispita mu priznaju iz prve godine i ostatak polozi i zavrsi brzo i to i na kraju shvati da mu treba jos malo vise i upise covek i FON, pretprosle godine diplomirao
pored svih tih fakulteta covek je svaki dan vezbao gitaru i u tom trenutku je svirao u 2 benda, sve je stvar zelje i volje
oduvek sam mrzeo ove sto jure prosek jer vrlo cesto oni ni ne znaju sta uce vec bubaju, ja sam jurio samo da polozim, nije mi bitna ocena nikada bila a na faxu sam gledao da nabijem i iskustvo pa sam zato sve cetiri godine faxa bio stalno zaposlen u RTS-u i isao na preko 80% predavanja sto je meni licno dobar uspeh
opet i pored faxa i svog iskustva radim za skoro istu platu kao zverka samo sto mi cesce varira visina plate nego jesenje temperature

mi¹ko_kolo

E zbog svega toga sam ja glupi umetnik jer je to ono ¹to ti je Bog dao, pa ti samo kroz ve¾bu jo¹ malo usavr¹io! ;D ;D ;D

farbach

Citat: UFF poslato 08 Oktobar, 2012, 01:18
Mene zivo interesuje sta je farbach zavrsio.. i koje mu zanimanje pise u na poslednjoj diplomi ili radnoj knjizici
Predpostavljam da ima fax ali ako nema onda si miljane definitivno usro motku :)
Ja sam zavrsio srednju vatrogasnu. 3 dan skole. 2 prakse. 8 ili 9 predmeta. Za dve godine skole nijednu knjigu nisam video, a imao sam 2 sveske, Jedna za trecu i jedna za cetvrtu godinu. Kada je doslo vreme za fakultet shvatio sam da me nista od ponudjenog ne interesuje i otisao sam na Krit da tresem masline. Kada sam se prvi put otreznio, imao sam vec 30 i kusur godina i poceo sam da farbam motore. Odgovore na moja pitanja sam dobio kasnije i jasno mi je da sam ih mogao dobiti samo od sebe. Ne postoji fakultet za dusu, a taj mi je trebao. Sve ostalo je mlacenje prazne slame, sa diplomom ili bez.

UFF

Eto miljan znaci ima fakultet ali nema dusu :D

zovite jereja da mu istera djavola i da mu utera dobro

Major


Slaninar

Citat: UFF poslato 08 Oktobar, 2012, 13:28
Eto miljan znaci ima fakultet ali nema dusu :D

zovite jereja da mu istera djavola i da mu utera dobro

Koliko se razumem u te stvari, dobro uterati osobi istog pola nije bogougodno. :)

Nego, Uffe, ¹to su ti puna usta Je(v)reja?  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

MILJAN

Citat: UFF poslato 08 Oktobar, 2012, 13:28Eto miljan znaci ima fakultet ali nema dusu :D

zovite jereja da mu istera djavola i da mu utera dobro
cccccccc.... :D  
Uffe....bem ti komsinicu...al neku dobru..:-) :-) :-)
Cave ab homine unius libri

pit

Citat: farbach poslato 08 Oktobar, 2012, 13:27
Citat: UFF poslato 08 Oktobar, 2012, 01:18
Mene zivo interesuje sta je farbach zavrsio.. i koje mu zanimanje pise u na poslednjoj diplomi ili radnoj knjizici
Predpostavljam da ima fax ali ako nema onda si miljane definitivno usro motku :)
Ja sam zavrsio srednju vatrogasnu. 3 dan skole. 2 prakse. 8 ili 9 predmeta. Za dve godine skole nijednu knjigu nisam video, a imao sam 2 sveske, Jedna za trecu i jedna za cetvrtu godinu. Kada je doslo vreme za fakultet shvatio sam da me nista od ponudjenog ne interesuje i otisao sam na Krit da tresem masline. Kada sam se prvi put otreznio, imao sam vec 30 i kusur godina i poceo sam da farbam motore. Odgovore na moja pitanja sam dobio kasnije i jasno mi je da sam ih mogao dobiti samo od sebe. Ne postoji fakultet za dusu, a taj mi je trebao. Sve ostalo je mlacenje prazne slame, sa diplomom ili bez.

                  Eto sta ti je sudbina ...a ja sam zavrsio (teskom mukom) za metalo farbara iliti autolakirera ....diplomirao na postanskom sanducetu(zajebana zuta boja sve mi procure).Teoretski deo je bio na koliko nacina se nanosi farba na povrsinu.Posle kraceg razmisljanja sam ko iz topa odgovorio.....umakanjem,cetkom i pistoljem.
                 '' Aj terajte se u PM svi do jednog da vas ne gledam....svi ste polozili jer ako jednog ostavim da ponavlja unistice mi sledeci razred''....izjavi direktor skole.
                 Naravno da ovaj posao nikad nisam radio jer niti me je interesovao niti znam bilo sta MANUELNO DA RADIM( sto rece  Miljan).
                  Moje misljenje je da u Srbiji retko ko je mogao u skoli nesto da nauci da radi ....Fakultet da ali ne u Srbiji....jer sto bi se ja jebo 5-6 godina a da posle radim za neku sicu od 200 -25o evra.Preko je naravno druga prica i tamo je fakultet investicija koja se visestruko isplati.
                   

Slaninar

Fakultet, ozbiljan (kao Tehnièki u NS i BG), je garancija da èovek zna da uèi. Ni¹ta manje. Uz to, daje i dobru osnovu. Ipak ima razlike kad neko s dobrom (mada èesto i dosadnom i suvi¹nom) osnovom ne¹to krene da savlaðuje i uèi i u praksi, u odnosu na nekog ko je samouk. Bez da ikog potcenjujem, takvo je moje iskustvo.

Pola dr¾avnih i ovi razni privatni nisu garancija ni za ¹ta - samo papir. To ne znaèi da neko ko to zavr¹i nije zaista struèan i uèio, samo sam fakultet nije garancija za to.

Papir je u praksi puno bolje imati iz vi¹e razloga. Sad je, koliko vidim, sama srednja ¹kola toliko devalvirana da kao da nema¹ ¹kolu ako ima¹ srednju. Koliko puta èujem prièu: "kakvu platu oèekuje sa srednjom, treba da bude sretan..."  To je i najveæi problem. Fakultet ne zavr¹avaju vi¹e ljudi da bi unapredili znanje, uèili, pro¹irili vidike, veæ zbog para i papira. Zato diploma praktièno gubi pravi smisao, svodi se na formu. A sve bez fakulteta je totalno devalvirano. Za¹to ne bi dobra kasirka imala dobru platu? Da mo¾e da plati raèune, ode na more i sl? Treba neko to da radi, a ja volim kad je ljubazna, nasmejana, kad zna ¹ta prodaje i hoæe da pomogne.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

ranko

Meni kad dodju juniori ( tako valjda ovi strangeri zovu gustere pripravnike ) na posao, odmah im kazem da ego ostave kod kuce gde treba i da okace diplome sa faksa. Odmah im kazem da ja imam samo visu jer nisam mogao da zavrsim u tom trenutku fax, jer sam rmbao ko konj i dodatno napomenem da mi je to samo prica kojom lazem sebe i druge. Nisam zavrsio jer pored svih obaveza nisam bio sposoban u tom trenutku da uguram i fax, ili me je bolelo uvo... nesto od toga...

E onda kad se nakon godinu dana, pozdravljamo jer je gro njih popilo otkaz, kazem im : Rekoh ti peglaj Engleski i Deutche, peglaj Excel, SAP i Navision, ne zveraj i ne filozofiraj... ali stojko... jbg zao mi bilo... dobra deca... vidi se da su pratili na predavanjima ali dzaba kad ne ide da se to primeni u praksi... nisu oni krivi...

Promenice se sistem valjda...

ps. Uff... evo ja sada pod stare dane ( 3 banke ) opet na faksu ... da udovoljim kevi i zeni... a zvizdi mi levo jaje za tu diplomu... i budala bar mogu da platim privatni, ja na drzavni... ali ajde ako vec nemam svoj kompleks da probam da zadovoljim njihov... jebo me pas na 2 :)


ЯЭВОЛУТИОН

Najgore je to sto neko neciju inteligenciju procenjuje na osnovu diplome, procenjuje njegovu strucnost na osnovu diplome.....a fakultetska diploma je nesto kao specijalizacija....postajes glup za druge stvari.....ali nekako na vlast dovodimo "intelektualce" umesto seljaka, pa nam drzavi i ide tako kako ide.....seljak nece da se bruka, a intelektualac misli da je dovoljno pametan da zajebe sistem....
Ko mene jebe kad sam ja napustio faks na prvoj godini, da bi radio privatan biznis....ko me jebe kad sam vitlao po nekim ratistima dok su neki studirali, ko me jebe kad se nisam stekovao po podrumima dok je trajalo bombardovanje....a uz to ko jebe drzavu....meni ide sasvim korektno i ja nesto ne trazim vise od zivota....nemam komlekse i ne trazim mnogo, nego koliko mi treba....
p.s.
Ove godine momci na masinskom fakultetu prave Formulu Student....jedan od zaduzenih za projekat motora je moj komsija..mlad momak ali mehaniku je naucio u radnji kod oca....svraca ekipa kod mene sa gomilom nedoumica....sve su izracunali i nista im rezultat nije rekao, osim koliko konja i koliki je obrtni moment i neke cifre koje im nista ne znace....jednostavno su u zelji da naprave najstartniji bolid toliko okratili prenos da bi tockovi klizali neprestano, a kako obicni smrtnici znaju proklizavanje tockova nije dobro za start.....gledali su da ostvare maksimalnu brzinu i maksimalni obrtni moment, zanemarujuci oblik i duzinu staze i silu koju im mogu preneti tockovi na podlogu....lepo su to posle konsultacija iskorigovali i da im nije puklo vesanje lepo bi prosli na takmicenju.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

pit

Citat: ranko poslato 08 Oktobar, 2012, 17:31
Meni kad dodju juniori ( tako valjda ovi strangeri zovu gustere pripravnike ) na posao, odmah im kazem da ego ostave kod kuce gde treba i da okace diplome sa faksa. Odmah im kazem da ja imam samo visu jer nisam mogao da zavrsim u tom trenutku fax, jer sam rmbao ko konj i dodatno napomenem da mi je to samo prica kojom lazem sebe i druge. Nisam zavrsio jer pored svih obaveza nisam bio sposoban u tom trenutku da uguram i fax, ili me je bolelo uvo... nesto od toga...

E onda kad se nakon godinu dana, pozdravljamo jer je gro njih popilo otkaz, kazem im : Rekoh ti peglaj Engleski i Deutche, peglaj Excel, SAP i Navision, ne zveraj i ne filozofiraj... ali stojko... jbg zao mi bilo... dobra deca... vidi se da su pratili na predavanjima ali dzaba kad ne ide da se to primeni u praksi... nisu oni krivi...

Promenice se sistem valjda...

ps. Uff... evo ja sada pod stare dane ( 3 banke ) opet na faksu ... da udovoljim kevi i zeni... a zvizdi mi levo jaje za tu diplomu... i budala bar mogu da platim privatni, ja na drzavni... ali ajde ako vec nemam svoj kompleks da probam da zadovoljim njihov... jebo me pas na 2 :)



           E pa al posle ces moci da se zoves intelektualac ...malo li je. [clapp] [clapp]

MILJAN

Manualac-intelektualac :D  ... ako ima¹ diplomu ne znaèi da æe¹ u poslu napredovati. Diploma  je osnova..Posle se nadograðuje..Ja najbolje znam kakav je to put. Laici misle da se na pravima uèe samo zakoni...  [glavazid]
Da je tako zavr¹ili bi prava za godinu dana.. Zakon je tanak i ima po 30 ak stranica a pravo je doktrina i ima od 500 do 1500 strana... Na pravu uèi¹ da napravi¹ zakon u odnosu na dati dru¹tveno-ekonomski trenutak.Da razume¹ i sa¾me¹ sve...  Ali kada doðe¹ na posao, shvati¹ da ti daju da primenjuje¹ samo zakone, pravi¹ re¹enja i sl. Retko ko dogura do toga da uèestvije u pravljenju ili menjanju zakona..JA sam dogurao do toga..Mnogo mojih tekstova je prihvaæeno i zakoni se menjaju zadnjih godina... Ovih dana se menja i zakon o trgovini na osnovu mojih ukazanih pravnih praznina... Nov zakon pa je manjkav.. Ali love od toga opet nema¹.. Plus sam pisao 2 godine za struènu javnost sa obeæanjem da æe iz paragraf neta da krenem da prihodujem, ali ni¹ta..Okinava..Jedno vreme ti imponuje da si neko 00...Posle sam digao ruke od toga jer gledam od èega hranim porodicu.. I pi¹em samo ¹to mi naredi pomoænik ministra..To spada u platu iako ti ne stoji u re¹enju, a ako neæe¹ dobije¹ jedinicu na kvartalu...... Tri usatopne jedinice dobije¹ i odmah  radnu knji¾icu i pedala kuæi iz Nemanjine...  [neampojma]  I tako zagreva¹ mozak po 6 do 12 sati dnevno i dobije¹ 380 eu platu.. Supervizor trt-mrt...A plata kao da ima¹ srednju u malo boljoj firmi.. Pravnici su masovno napustili ministarstvo. Oni koji ¾ive u BG-...Jer su na¹li veze i uleteli u neke jake agencije (ove ¹to su na tro¹ku bud¾eta) ili neke jake strane firme.. OStali smo mi socijalci da se rvemo sa politièarima.. Tako da, nigde nije svetlo i lepo, ali mora da se radi ono ¹to mo¾e¹ i mora¹ da radi¹.. Ja radim 2 posla a od toga ovaj drugi mi je honorarno bolje plaæen od dr¾avnog.. A plata mi je  od èoveka, koji ne zna ni jedan pade¾.. Ali ima milione evra..Moj Pa¹enog.. Smeje mi se kada mu ka¾em kolika mi je plata... " prièam sa jednem èovekem kako su vam u Srbiji male plate.. Pa ja sa mojem Draganem vi¹e zaradim za 2 dana nego ti za mesec.."- Napu¹æaj to i dolazi ovamo u Moskvu ili Azerbejdzan da bude¹ ¹ef gradili¹ta........ I onda ti doðe  [slomljenzid]
Da mogu da biram a mogao sam tada, bio bih CH dr¾avljanin i ¾iveo bih kod ¾eninih u ©vici...Sa njima bih dr¾ao njihovu firmu...Ali "neæem bidnem potrèko, no samostalac" ..E sad æuti, mozgaj i nerviraj se..E to je istina..
Nego da ne palamudimo vi¹e, ¹to reèe moj Pa¹a, nego da zatvaramo...Temu..Malo smo se zezali i sada su sve prièe isprièane...  ;)
Cave ab homine unius libri

rtaku

Ne treba da pises opsirno da bi bio intelektualac.Oci me zaboljese citajuci opravdanje.

bokilic

eh,,diplome,,,
gledam danasnju omladinu,svi bi da budu kompjuterski magovi,da budu fotografi, novinari,menadzeri,bankari..politicari..
da me ljudi istih profesija neshvate pogresno,,ima i dobrih ili ti odlicnih u tom poslu,a neko mora i tim da se bavi,al ne bas svi..
niko nece bre da drzi neki gvozden il drven alat u ruke,nece bre vise niko da se bavi masinstvom,mehanikom...pa cak ni poljoprivredom..
ako ovako nastavimo..imacemo pamet za izvoz al radnu snagu nikako..za 10tak godina ima da se zatvore mnoge masinske struke...
brmmmm

MILJAN

Citat: rtaku poslato 08 Oktobar, 2012, 18:31
Ne treba da pises opsirno da bi bio intelektualac.Oci me zaboljese citajuci opravdanje.
Ovo je bilo koncizno..Opsirno je daleko sire kada ja pisem sa svih aspekata.. ;)
Cave ab homine unius libri

rtaku

Oni koji umeju da govore, govore kratko. (Dostojevski)..samo je ovde pisana forma.

UFF

Citat: MILJAN poslato 08 Oktobar, 2012, 19:30
Citat: rtaku poslato 08 Oktobar, 2012, 18:31
Ne treba da pises opsirno da bi bio intelektualac.Oci me zaboljese citajuci opravdanje.
Ovo je bilo koncizno..Opsirno je daleko sire kada ja pisem sa svih aspekata.. ;)

utrosio si previse vremena na forum umesto na nesto od cega se zivi