Glavni meni

Suzuki V strom 1000 cc - 2013

Započeo MILJAN, 04 Oktobar, 2012, 15:14

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Taraba

Upravo tako... sve je stvar ¾elja i moguænosti. Nekome je i u oko mnogo, a neko bi i u pedu [rofl]
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

stefgi


Slaninar

Citat: Taraba poslato 05 Oktobar, 2012, 12:29
Nije sve u konjovima, ima ne¹to i u obrtnom momentu. Strom 1000 ima ispod 100 konja, ali veliki obrtni momenat i to mu omoguæava da natovaren vuèe u svim re¾imima od 10km/h uz brdo do 120 - 160 ubrzanja na autoputu.

Èovek se lako navikne na bolje. Ljudi putovali na more na Vespama od 50ccm. Mo¾e i prst u oko...

Ali to radi i moj motor. Od 10 do 160 bez problema. 50 cc je malo. 250 cc takoðe. Ne mo¾e¹ brzo preteæi i slièno. Ali veæ od GS500 motora nema nikakvih problema. OK, 1000 æe to malo br¾e, ali jako malo dobijam upotrebljivih performansi, a plaæam sve dosta vi¹e (potro¹nja, registracija...).  Ono ¹to meni najvi¹e smeta kod tih velikih motora je ¹to su prete¹ki. Do nekih 200  kila je super, bolje le¾i na putu, manje smeta vetar. Preko toga dobija¹ samo mrcinu koju ne mo¾e¹ pomeriti iz blata, sa zemlje, izgurati uz nagib i sl. ®ao mi je ¹to  nije veæa ponuda 400 i 500 cc japanaca u na¹im krajevima.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

doktor

Ja vozim Stroma 1000. Pre njega sam vozio TDM 850 i takodje mi nista nije nedostajalo iako putujem u paru. Zbog toga, a i posto volim da vidim "sta se tamo krije" moj sledeci bike ce biti F 800 GS. Inace, misljenja sam da velike kubikaze pruzaju dosta samo na autoputu, koji se ne moze izbeci, ali je u sustini nuzno zlo. A ako je ritam do nekih 140km/h prihvatljiv, sve to rade i motori vec od 600ccm.
Kad smo bili deca hiljadarke su bile motorcine, a kako je krenulo zadnjih godina to postade srednja klasa.
Bikers work is never done!

Che

Citat: MILJAN poslato 04 Oktobar, 2012, 21:40
Hrvatima se svaki BMW pokvario zadnju 5 godina na njihovom testu

Ovome nikako da se pokvari, bice da je neka greska kod njegovog gs-a

http://www.adventure-rakela.com/

MILJAN

Citat: Taraba poslato 05 Oktobar, 2012, 12:29
Nije sve u konjovima, ima ne¹to i u obrtnom momentu. Strom 1000 ima ispod 100 konja, ali veliki obrtni momenat i to mu omoguæava da natovaren vuèe u svim re¾imima od 10km/h uz brdo do 120 - 160 ubrzanja na autoputu.

Èovek se lako navikne na bolje. Ljudi putovali na more na Vespama od 50ccm. Mo¾e i prst u oko...
TAÈNO.....
Cave ab homine unius libri

MILJAN

Citat: Che poslato 05 Oktobar, 2012, 15:48
Citat: MILJAN poslato 04 Oktobar, 2012, 21:40Hrvatima se svaki BMW pokvario zadnju 5 godina na njihovom testu

Ovome nikako da se pokvari, bice da je neka greska kod njegovog gs-a

http://www.adventure-rakela.com/
HAHAHAHAHHA..   Ja pišem o višestrukim reklamacijama i dokazima...Sve je to javno i objavljeno...Čitaj moto puls šta im se događalo zadnjih godina...Inače Rakela vozi stari 1150 GS ako se ne varam...Batalio je gs1200....Na FB su mu sve zadnje voznje sa gs1150...Sto li?A inace pitaj ga ako se pozivas na njega kako je prosao sa gs 1200.Takodje sam citirao i Komu koji je odradio avanturu koju vecina nece..Jasno kako su prosli gs modeli..
Cave ab homine unius libri

velimlje

Citat: MILJAN poslato 05 Oktobar, 2012, 16:15
Citat: Che poslato 05 Oktobar, 2012, 15:48
Citat: MILJAN poslato 04 Oktobar, 2012, 21:40
Hrvatima se svaki BMW pokvario zadnju 5 godina na njihovom testu

Ovome nikako da se pokvari, bice da je neka greska kod njegovog gs-a

http://www.adventure-rakela.com/
HAHAHAHAHHA..   Ja pi¹em o vi¹estrukim reklamacijama i dokazima...Sve je to javno i objavljeno...Èitaj moto puls ¹ta im se dogaðalo zadnjih godina...Inaèe Rakela vozi stari 1150 GS ako se ne varam...Batalio je gs1200....Na FB su mu sve zadnje voznje sa gs1150...Sto li?A inace pitaj ga ako se pozivas na njega kako je prosao sa gs 1200.Takodje sam citirao i Komu koji je odradio avanturu koju vecina nece..Jasno kako su prosli gs modeli..

Miljane , prijatelju
ne mislim da zalazimo u maratonske razprave , sve je to vec videno ovde , plus ovo je ipak tema o novom V Stromu , a ne nedostacima BMW-a , ali ipak , bez ljutnje nadam se , da ti odgovorim

Stari GS-ovi su hvala bogu bili mnogo izdrzljiviji , to svi znaju , ali je BMW ukapirao da pored onih bankara i slicnih koji ionako kupuju sta je cool , ima i onih kojima se motor svida ( ubrajam sebe u tu grupu , znam sigurno da nisam bankar ) , pa su ostavili izgled , pojacali , smanjili itd itd , dobio si super motor , sigurno osetljiviji nego stari GS , ali

BMW je prodao 170.000 GS -ova sa 1200 motorom , bili bi ludi ako ne bi osluhnuli zeljama i zaradili koji dinar …

ja da idem na put oko sveta , nista jace od 400 kubika nebi ni gledao , a ne idem ovih dana …

A to sa tim kvarovima , i pominjanje Hrvata i kako se njima pokvario SVAKI  BMW u zadnjih 5 godina ?

silom prilika vec vise od godinu dana zivim u Srbiji ,
pre desetak dana sam kratko bio i u Vrnjackoj Banji , da sam imao telefon , javio bi ti se …
ali da nastavim … mozda gresim , ali u Srbiji je u zadnja 3 meseca izasao 1 ( recima JEDAN ) moto magazin ..
a znam za dva od tih slucaja koje pominjes Hrvate , jedan je bio njihov test motor , a jedan je prepisan od Motorada , ciji su oni partneri
Ne pratim ni Motorad , nemacki mi nije toliko dobar , ali zar je moguce da je i Motoradu ( a bez njihovih testova ni hrvatske revije nebi bilo …. ) svaki BMW crko ?
Svi ti kvarovi su mi poznati , ali dobar deo  njih mozes da odpises na racun genijalaca koji misle da su kupili malo skuplji motor od konkurencije , pa je samim tim i neunistljiv - greska u razmisljanju
pa zar nisi bas ti u Kominom citatu naveo , da ga ne trazim kako je jedan covek vozio Stroma ‘’po jajima’’ i ostao citav , a ova druga dvojica gas do daske ?
Dobar deo tih kvarova ( verovatno i preveliki  ) je nazalost realan , ali zato postoji  garancija , zar ne ?
Nisam detaljno pratio , ali zar nisu svima kojima je iz pocetka riknuo motor na S1000RR menjali isti ?
… ma sve te price su sazvakane milijon puta …

---
Miljane , zaista ne mislim da odgovaram na ovaj post , nema smisla , ali
ako BMW ne valja , nemoj ga kupit
a pusti ostale da razmisle svojom glavom i donesu svoje odluke

zivot je samo jedan , ja kupujem ili K1600 ili novog GS-a
sto pre , ostalo me ne interesuje
dali ce on da radi posle nekih 10 godina na primer , zabole me ….
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

MILJAN

#68
Citat: velimlje poslato 05 Oktobar, 2012, 18:25
Citat: MILJAN poslato 05 Oktobar, 2012, 16:15
Citat: Che poslato 05 Oktobar, 2012, 15:48
Citat: MILJAN poslato 04 Oktobar, 2012, 21:40
Hrvatima se svaki BMW pokvario zadnju 5 godina na njihovom testu

Ovome nikako da se pokvari, bice da je neka greska kod njegovog gs-a

http://www.adventure-rakela.com/
HAHAHAHAHHA..   Ja pi¹em o vi¹estrukim reklamacijama i dokazima...Sve je to javno i objavljeno...Èitaj moto puls ¹ta im se dogaðalo zadnjih godina...Inaèe Rakela vozi stari 1150 GS ako se ne varam...Batalio je gs1200....Na FB su mu sve zadnje voznje sa gs1150...Sto li?A inace pitaj ga ako se pozivas na njega kako je prosao sa gs 1200.Takodje sam citirao i Komu koji je odradio avanturu koju vecina nece..Jasno kako su prosli gs modeli..

Miljane , prijatelju
ne mislim da zalazimo u maratonske razprave , sve je to vec videno ovde , plus ovo je ipak tema o novom V Stromu , a ne nedostacima BMW-a , ali ipak , bez ljutnje nadam se , da ti odgovorim

Stari GS-ovi su hvala bogu bili mnogo izdrzljiviji , to svi znaju , ali je BMW ukapirao da pored onih bankara i slicnih koji ionako kupuju sta je cool , ima i onih kojima se motor svida ( ubrajam sebe u tu grupu , znam sigurno da nisam bankar ) , pa su ostavili izgled , pojacali , smanjili itd itd , dobio si super motor , sigurno osetljiviji nego stari GS , ali

BMW je prodao 170.000 GS -ova sa 1200 motorom , bili bi ludi ako ne bi osluhnuli zeljama i zaradili koji dinar …

ja da idem na put oko sveta , nista jace od 400 kubika nebi ni gledao , a ne idem ovih dana …

A to sa tim kvarovima , i pominjanje Hrvata i kako se njima pokvario SVAKI  BMW u zadnjih 5 godina ?

silom prilika vec vise od godinu dana zivim u Srbiji ,
pre desetak dana sam kratko bio i u Vrnjackoj Banji , da sam imao telefon , javio bi ti se …
ali da nastavim … mozda gresim , ali u Srbiji je u zadnja 3 meseca izasao 1 ( recima JEDAN ) moto magazin ..
a znam za dva od tih slucaja koje pominjes Hrvate , jedan je bio njihov test motor , a jedan je prepisan od Motorada , ciji su oni partneri
Ne pratim ni Motorad , nemacki mi nije toliko dobar , ali zar je moguce da je i Motoradu ( a bez njihovih testova ni hrvatske revije nebi bilo …. ) svaki BMW crko ?
Svi ti kvarovi su mi poznati , ali dobar deo  njih mozes da odpises na racun genijalaca koji misle da su kupili malo skuplji motor od konkurencije , pa je samim tim i neunistljiv - greska u razmisljanju
pa zar nisi bas ti u Kominom citatu naveo , da ga ne trazim kako je jedan covek vozio Stroma ‘’po jajima’’ i ostao citav , a ova druga dvojica gas do daske ?
Dobar deo tih kvarova ( verovatno i preveliki  ) je nazalost realan , ali zato postoji garancija , zar ne ?
Nisam detaljno pratio , ali zar nisu svima kojima je iz pocetka riknuo motor na S1000RR menjali isti ?
… ma sve te price su sazvakane milijon puta …

---
Miljane , zaista ne mislim da odgovaram na ovaj post , nema smisla , ali
ako BMW ne valja , nemoj ga kupit
a pusti ostale da razmisle svojom glavom i donesu svoje odluke

zivot je samo jedan , ja kupujem ili K1600 ili novog GS-a
sto pre , ostalo me ne interesuje
dali ce on da radi posle nekih 10 godina na primer , zabole me ….

Malko si me zbunio kao da si vendor BMW pa zdu¹no brani¹.. ...Mala digresija: ja ne branim, niti sam plaæen da branim neku robnu marku...Imam V Strom i pisao sam o par mana na tom motoru... Pisao sam i o manama na dl1000.... Pisao sam i o manama na Hayabusi, Ninji, i KLE 500, hondama.To su sve bili moji motori u zadnjih 15 ak godina NIsam ja hvalio svoga konja nego bio objektivan.. Kada si pravnik kao ¹to sam to ja, onda zna¹ da je naèelo objektivnosti primarno..Tako se pona¹am i u ¾ivotu....Odgovaram ti samo na neke segmente tvog posta, koje sam boldovao jer nemam vremena za velika pisanija..Èeka me drugo neko kucanje, od koga ¾ivim..Ovo je malko gubljenje vremena ali nije sve u novcu...
Pominje¹ v stroma i Komu tj replicira¹... Da. Koma je polako vozio Stroma i pre¹ao Mongoliju a ovi su polomili BMW jer su br¾e vozili... A koliko ko¹ta taj STRom a koliko GS 1200? GS duplo vi¹e...Ako je duplo skuplji treba da bude i duplo izdr¾ljiviji.. U tome je cela prièa.. Da¹ 16000 eu i pukne ti kardan na novom GS jer br¾e bozio po neravninama? Katastrofa, koja se godinama ponavlja u izve¹tajima i putopisima. Jer GS-u sve stoji na jednom jedinom kardanu..Ceo zadnji trap.. ZA¹to je Yamaha na super tenere 1200 ubacila duplo zadnje ve¹anje trapa(kardan na jednoj i vilju¹ka na drugoj strani)? ©to vole da bacaju pare na dodatni materijal? Neæe biti...  [nono]  O tome sam pisao kada sam pomenuo taj putopis u Mongoliju.. KOliko da¹ para , toliko treba¹ da dobije¹ nazad..Kod BMW-a to nije sluèaj u zadnjih 10 godina, jer im je cela zemlja u ogromnoj ekonomskoj recesiji, kakvu ne pamte od drugog svetskog rata..TO se odrazilo i na firme..
Opet, pi¹e¹ da pustim druge da razmi¹ljaju svojom glavom i kupe BMW...  Ja nikoga ne dr¾im i nikome ne mogu-niti sam ovla¹æen, da branim da kupi BMW, nego forum slu¾i za razmenu mi¹ljenja i informacija.. Tako da si ti malo pobrkao lonèièe gde pi¹e¹ i ¹ta znaèi reè forum. PI¹e¹ da ga ne kupim ako ne valja..Ma ja znam da je sporan sa stanovi¹ta zavr¹ne kontrole, ali forum slu¾i da ljudi saznaju informacije..Da se diskutuje...OPet, ponavljam, ti oèigledno ne poima¹ potpuno koncept i smisao foruma......Da imaju zavr¹nu kontrolu ne bi im pucali 1000 RR na 10 0000 km pa posle menjali to ljudima  sa slabijim agregatom jer prethodni nije bio izdr¾ljiv..
Pominje¹ da je tu garancija ako crkne BMW...PA ti kao da nisi èitao prethodne postove, nego samo gleda¹ gde se pominje BMW uskaèe¹ po forumima, ne èitajuæi kompletno tesktove.. Proèitaj gore, koji im je trajala reklamacija i postupanje po istoj..Èekali su ljuti u tri lepe materine vi¹e od mesec dana da u granciji zamene shebane agregate tj odbili su ih u startu..Posle popustili...... Skoro 2 meseca su ostali na nekoliko hiljada km od kuæe sa oba shebana gs800.. Ako prave adventure motore, trebaju da znaju da avantura podrazumeva najèe¹æe zemlje treæeg sveta sa lo¹im gorivom..
.Objektivnost je ono ¹to nedostaje veèini na forumima..Kupe ne¹to pa onda brane iako to èesto nema osnova.. To je infantilno i samo pokazuje psiholo¹ki profil tih osoba.. Ja se nadam da si ti zreo èovek a ne navijaè robne marke.. Ne postoji najbolja firma nego dobro konstruisan i lo¹e konstruisan motor..Kao i auta... Mene ne zanima ni hebeni suzuki, KTM, Honda..Mene zanima da dobijem ono ¹to platim... To je poenta svega.. A ponavljam: forum slu¾i za razmenu mi¹ljenja.. Pametan shvati, glupom ionako ne vredi obja¹njavati- ka¾e stara izreka.. Ja na forumima pi¹em onima koji imaju otvoren a ne zatvoren um...Pristrasnost zatvara um..I onda dolazi¹ do onog Sokratovog:" ja znam da ni¹ta ne znam".. On je tom izrekom kritikovao filozofe sofiste, koji su mislili da sve znaju i tako su govorili..A èovek koji misli da sve zna nije spreman da nauèi ni¹ta novo... Ja nisam mehanièar: informacije o robnim markama stièem na desetak customer review sajtova i nekolicini USA sajtova udru¾enja za¹tite potro¹aèa... Posao mi je inaèe kontrola rada ljudi , koji kontroli¹u reklamacije, trgovinu i postupanja sa robnim markama.. Znaèi, objektivno, shvako neka postupa sa svojim novcem kako ¾eli, a moja ljudska obaveza je da uputim kupce na neke segmente opasnosti kod pojedinih robnih marki...Ovih dana sam uputio ljude da tf700 asus ima problem sa gorillaglas 2 za¹titom  i dock-om...Ne pi¹em samo na ovom sajtu.. Jednostavno treba razmeniti mi¹ljenje..
[cheers]
Cave ab homine unius libri

mi¹ko_kolo

Citat: UFF poslato 05 Oktobar, 2012, 01:05
Citat: mi¹ko_kolo poslato 05 Oktobar, 2012, 00:19
Pa odavde:

osim male zastite od blata i zemlje ima i estetsku funkciju sto se tice dizajna iako je to tebi neshvatljivo jer da nema kljuna imao bi ogromnu odvratnu rupu od blatobrana pa do fara a to je kad pogledas spreda ruznije od bilo cega

Kad mi neko za ne¹to ka¾e da mi je neshvatljivo, to je isto kao da mi je rekao da sam glup.

druze ja nemam dlake na jeziku
da sam to mislio to bi i rekao/napisao
na srpskom, jednostavno i razumljivo

pitao si cemu sluze kljunovi i jos si napisao da neko objasni meni glupavom i sad si se uvredio?  :wtf:

Mislio sam da æe¹ (ti naroèito) shvatiti sarkazam u mom pitanju. A uz to si imao (pre svog) i moj odgovor na apu-ov post. ;)

Da se vratimo na temu, nervira me stra¹no ¹to trpaju te jebene kljunove kao da je to ne¹to bez èega motor ne mo¾e.

UFF

Pa moram malo da te drkam bre :D

nego vidi na sta lice bez kljuna samo prazan prostor harmonike i rupa od hladnjaka
odvratno

http://www.xrv.org.uk/forums/members/thinice-albums-honda-dominator-t-1996-picture7817-dominator-4.jpg

MILJAN

Citat: UFF poslato 05 Oktobar, 2012, 20:58
Pa moram malo da te drkam bre :D

nego vidi na sta lice bez kljuna samo prazan prostor harmonike i rupa od hladnjaka
odvratno

http://www.xrv.org.uk/forums/members/thinice-albums-honda-dominator-t-1996-picture7817-dominator-4.jpg
aoooooooooooooooooooo ¹ta si napisaooooooooooooooooooooooooooooo---Laziæuuuu!!!!!!!!!!
Cave ab homine unius libri

UFF


Che

Citat: MILJAN poslato 05 Oktobar, 2012, 16:15
.Inaèe Rakela vozi stari 1150 GS ako se ne varam...

Ili se varas ili mu ovaj 1150 izgleda jako moderno ;)


dole je slika iz juna 2012

mi¹ko_kolo

Meni bi se vi¹e sviðao ovako


nego ovako




velimlje

Citat: MILJAN poslato 05 Oktobar, 2012, 20:38

[cheers]

U zdravlje Miljane , nisam ni trebao da pisem ista ... izvini       Pozdrav !!!
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

MILJAN

Citat: Che poslato 05 Oktobar, 2012, 21:15
Citat: MILJAN poslato 05 Oktobar, 2012, 16:15
.Inaèe Rakela vozi stari 1150 GS ako se ne varam...

Ili se varas ili mu ovaj 1150 izgleda jako moderno ;)


dole je slika iz juna 2012
Ja imam fotke na fejsu sa gs1150...A GS-a je pro¹log puta u Rusiji totalno olupao...Nebitan je taj Croat da pi¹em o njemu...A ti si si dosadan kao triper..
Cave ab homine unius libri

MILJAN

Citat: velimlje poslato 05 Oktobar, 2012, 22:00
Citat: MILJAN poslato 05 Oktobar, 2012, 20:38

[cheers]

U zdravlje Miljane , nisam ni trebao da pisem ista ... izvini       Pozdrav !!!
Treba da pi¹e¹---to je poenta foruma..Razmena informacija..
evo...ovde nisu toliko crni

Cave ab homine unius libri

MILJAN

Komparacije radi kada pi¹emo o reklamacijama
Cave ab homine unius libri

Che

Citat: MILJAN poslato 05 Oktobar, 2012, 22:08
Ja imam fotke na fejsu sa gs1150...A GS-a je pro¹log puta u Rusiji totalno olupao...Nebitan je taj Croat da pi¹em o njemu...A ti si si dosadan kao triper..

Ja Zeljana poznajem licno a ti gledaj i dalje po netu sta se desava.   [hello]
Taj covek je presao sa gs1200 vise od 95% ljudi koje znam. Tako da je itekako merodavan.

A za triper ... tipicno je kada nekome nestane argumenata onda pribegava vredjanju.
No, to vise govori o tebi samom.


Update:
Sad videh
Sledeæi korisnici vas trenutno ignori¹u
MILJAN
[rofl] [rofl] [rofl]