Glavni meni

Moto klubovi da ili ne?

Započeo vudu, 23 Decembar, 2010, 13:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

vudu

 Da ovaj forum ne bi bio siromasan za temu koja omogucava onanisanje po raznim osnovama,upravo je otvaram !!!

Sta mislite o moto klubovima,njihovom clanstvu,organizaciji,druzenju u okviru istih itd.
VALJEVSKA  PODVALA

kepo

Ko ima vremena i debelih zivaca, samo napred.

serbduck


  Kad se samo setim... kolona od oko 100 motora...pa se rastegla na jedno kilometar...divota...

  Voznja podrske Ocu Brani Peranovicu i DRC-u Crna Reka.

  Imao sam neku sasavu srecu da u jednom danu upoznam veliki broj jako dobrih ljudi.

  Zamislite u jednom danu... Vudu... Farbach... Otac Brana Peranovic...Montenegrian...Pera...oteglo bi se ovo nabrajanje...

  Moje predrasude su pale u vodu.

  Isti taj dan sam pozeleo da nosim  boje na ledjima.

  Evo nosim ih... MK CRNA REKA   ;)


Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

pit

           Mislim da je lepo biti clan kluba....naravno ozbiljnog gde se zna ko sta radi...gde predsednik kluba nije i tata  i mama.Gde se lova od clanarina i prihodi od skupova ne muvaju u dzepove par ljudi.
          Za svetao primer bih uzeo klub i Sremske Mitrovice koji ovog puta pozdravljam.To je klub po mom ukusu ,bio sam dvaputa na njihovom skupu i odusevio se .
           Naravno da nisu jedini sigurno da ima jos takvih klubova u Srbiji ali po mom misljenju manje od polovine sto registrovanih sto neregistrovanih,
            Ove druge losije varijante ne bih komentarisao....neprekidna borba za vlas .manipulacija sa ssicom od prihoda sa supova i ostalo nije moje da ovde iznosim javno ali clanovi klubobva to bilje znaju od mene.
            Znaci klubska prica ima svojih prednosti i mana pa ko se kako snadje i nadje u tome.

noam chomsky

imaju smisla samo kad su masovniiiiiii...a te pronevere, dajte molim vas, ako podmicujemo doktore, sto da diskrinisemo organizatore raznih skupova...
lepota prirode je refleksija lepote nauke

Gavrolini

Nije realno pricati o svim klubovim globalno i stavljati sve u isti kos.  Ja sam clan kluba koji se okupio zbog lika i dela nama jako bitnog coveka koji nije vise medju nama.  Verovatno u bilo kojoj drugoj situaciji nikad ne bih bio clan ni jednog kluba. Ponosan sam ba boje mog kluba i na ljude koji su u njemu. Kao prvo svi ljudi koji su clanovi su tu jer su voleli Batanu kao rodjenog brata,a i presednik kluba je rodjeni brat. Znaci vec u startu nije pravljena prica da se zarade neke pare ili ne znam sta. Jednostavno su se okuili ljudi koje ne interesuje novac kada je klub u pitanju. Video sam dosta klubova a i dan danas gledam neke koji se raspadaju i dele samo i iskljucivo zbog para i licnih interesa. U takvom klubu nikad ne bih bio... Jedino sto nam mnogi zameraju su nase pucaljke...jbg mora da se zna da smo tu :)

DebeliZmaj

motoklub ... sto da ne
motoclub ... e to mi je vec seljachenje ..
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Panta Zemunac

Stara priæa..
Svi su za klubove, samo onakve i takve...a za ovakve ne!!
E pa, idealnoga nema...a ja lièno jesam za dru¾enje ljudi koji se pronaðu na istoj talasnoj!

DebeliZmaj

a nije fer od ``vudu``-a da ne pomice i KK kao tip organizacije
ili ti Kotlic Klub :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mali_zmaj

upravo u osnivanju jednog,ali o tom po tom,prvi cete biti obavjesteni!! samo ako su ljudi slozni ok,ali ako je to skup budala kojima je to ekstenzija penisa i razlog da se pobiju.....shvatate!
jin-jang

K_A_W_A

Evo i mog vidjenja, jer sam bio jedan od osnivaca moto kluba. Na pocetku smo se svi bili okupili oko iste ideje. Sve smo razradili, svi su se slozili sa svima. Bilo je to jedno bratstvo. Onda se "masina" pokrenula i u pocetku je sve bilo super. Malo po malo, kad su neki videli da se oko kluba treba puno zrtvovati, puno angazovati, TREBA PUNO ULAGATI PARA, onda su neki poceli polako da se povlace. Neki ostanu bez motora, neki padnu sa motora i spadne knjiga na dva slova. E onda ni nas dvojica nismo vise hteli da izigravamo budale i da radimo za ostale, tako da smo klub polako ugasili, a mi izasli iz istog. Jos kad krenu finansiski problemi, tipa: ko je koliko para uzeo iz kluba itd, e onda krece haos. To je kao luftiguz :D Dok ga duvas, on raste, sve je veci i veci, sve je lepsi, ali kad ga preduvas on puca u sekundi. E pa tako je i sa klubovima...

kepo

Citat: K_A_W_A poslato 23 Decembar, 2010, 22:40
Evo i mog vidjenja, jer sam bio jedan od osnivaca moto kluba. Na pocetku smo se svi bili okupili oko iste ideje. Sve smo razradili, svi su se slozili sa svima. Bilo je to jedno bratstvo. Onda se "masina" pokrenula i u pocetku je sve bilo super. Malo po malo, kad su neki videli da se oko kluba treba puno zrtvovati, puno angazovati, TREBA PUNO ULAGATI PARA, onda su neki poceli polako da se povlace. Neki ostanu bez motora, neki padnu sa motora i spadne knjiga na dva slova. E onda ni nas dvojica nismo vise hteli da izigravamo budale i da radimo za ostale, tako da smo klub polako ugasili, a mi izasli iz istog. Jos kad krenu finansiski problemi, tipa: ko je koliko para uzeo iz kluba itd, e onda krece haos. To je kao luftiguz :D Dok ga duvas, on raste, sve je veci i veci, sve je lepsi, ali kad ga preduvas on puca u sekundi. E pa tako je i sa klubovima...

Klasican primer nasih klubava, cast izuzetcima.

DebeliZmaj

kako sam ja informisan .. moto klub je amatersko udruzivanje ljudi koji se druze
a motoclub su vishe ili manje ozbiljni ``enterprise`` zahvati sa ciljom ozbiljnog
placenog rada na nekim interesima ljudi koji su clanovi MC i koji placaju clanarinu
i slichno :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

jevta

Klub u pravom smislu te reèi mislim da te¹ko mo¾e da opstane u Srbiji.
Ili se nema para ili se nema vremena i onda kad sastavi¹ ta dva nema vozanja zbog obaveza oko kluba.
Tako da je moje mi¹ljenje da treba negde neèemu pripadati ali to ne sme da obavezuje i na sme da se ispreèi ispred vo¾nje i dru¾enja.
MK ili MC mislim da retko ko od nas to zaslu¾uje ima ih ali malo.To nosi puno obaveza i potro¹nje. Treba ¾ivot posvetiti tome, a ipak mi imamo i neke druge poslove od kojih zaraðujemo za leba i patike deci. Tako da se retko ko mo¾e posvetiti samo motorciklizmu. Svima onima koji mogu da se posvete dovoljno ja se divim uspeli su da spoje lepo i korisno jel verovatno ¾ive od toga.

PS Ja mislim da je ova organizacija (Apostoli)kojoj sada pripadam maksimum kome mogu da posvetim vremena i novaca i za sada se pokazuje dobro. Mada o tome treba da sude oni koji nisu u njoj.

farbach

Citat: pit poslato 23 Decembar, 2010, 14:30
           Mislim da je lepo biti clan kluba....naravno ozbiljnog gde se zna ko sta radi...gde predsednik kluba nije i tata  i mama.Gde se lova od clanarina i prihodi od skupova ne muvaju u dzepove par ljudi.
           Za svetao primer bih uzeo klub i Sremske Mitrovice koji ovog puta pozdravljam.To je klub po mom ukusu ,bio sam dvaputa na njihovom skupu i odusevio se .
            Naravno da nisu jedini sigurno da ima jos takvih klubova u Srbiji ali po mom misljenju manje od polovine sto registrovanih sto neregistrovanih,
             Ove druge losije varijante ne bih komentarisao....neprekidna borba za vlas .manipulacija sa ssicom od prihoda sa supova i ostalo nije moje da ovde iznosim javno ali clanovi klubobva to bilje znaju od mene.
             Znaci klubska prica ima svojih prednosti i mana pa ko se kako snadje i nadje u tome.

Mitrovica je grad sa samo jednim moto klubom. Sabac npr ima 5. Ista ekipa 30 godina, normalno, dolaze mladji, ali bez svadje, kradje i svega drugog sto nas krasi.

K_A_W_A

Primer koji sam ja naveo, takav primer sam cuo od more ljudi. Prvi na pamet mi je pao Sale iz Umaga, skoro svi ga znate. To je stvarno jedna ljudina od coveka. Pravi bajker. E, pa i on je iz nekih slicnih stvari napustio onako popularan i jak klub. Ko ga poznaje, zna ocemu se radi i o cemu pricam.

Gavrolini

Mitrovica je grad sa samo jednim moto klubom. Sabac npr ima 5. Ista ekipa 30 godina, normalno, dolaze mladji, ali bez svadje, kradje i svega drugog sto nas krasi.
[/quote]
mislim da Sabac trenutno ima i vise od 5 klubova :)  Ali da se ne lazemo zna se ko je ko i ko ima kakav status. Za mitrovcane samo reci hvale,bar spolja deluje da je sve ok. I drago mi je sto su nasi klubovi u extra prijateljskim odnosima.

ASTRAL MC

Samo ozbiljna i pozrtvovana ekipa moze ciniti moto klub,ostalo je samo mlacenje prazne slame.
Dosli smo u situaciju da svako selo ima klub,pa i neznas i gde da se uclanis ako zelis,zato je moto scena ovako nestabilna i na klimavim nogama.
Zati ja kazem MC RULESS!!!

MIKA ARHANGEL

Pa ovako  : Moto klubovi ili bilo koji drugi klubovi za mene su nesto sporedno,neko druzenje sa ljudima s'vremena na vreme,mesto za tracenje vremena kad nemam sta drugo da radim i iskoristim da se vidim sa ljudima sa kojima ne mogu inace da se vidjam svakodnevno itd. Imam sto drugih precih poslova i obaveza profesionalnih,porodicnih,finansijskih i sl. pa stim klubski zivot vidim na svoj nacin.
E sad ono drugo kao sto neki vec i rekose : Ako je neko pristupio u clanstvo nekog kluba onda bi bilo lepo da postuje i pravila istog kluba jer je vec prisao sa znanjem o cemu se radi i ciljevima tog druzenja. Ali problem je sto dosta ljudi ne ume da zivi klubski zivot (nesto slicno vojsci i tu se svi ne snadju) pa onda pocinje belaj,hoce da se nametnu kao lideri kluba (jedna vrsta bolesti) pa zatim pocinje svadja oko izbora glavnog i odgovornog u klubu ( a jos i nezna svo clanstvo kluba ) a da ne pricam o finansijama e tu izbije najveca frka ( novac je cudo ).
I da ne duzim sa mojom pricom,sve u svemu za mene je klubski zivot lepa prica sa normalnim ljudima i tolerantnim a boje su samo jedna sminka koja je angredion svega toga.
Ja licno sam u vise klubova : moto klub,aero klub,dzip klub da ne pominjem lovce,moravu i sl. sto znaci ako bih se posvetio samo klubovima onda nebih mogao nista drugo da radim a to je po mom nemoguce.
A ono kako dolazi do raspada ili rasula nekog kluba pa to je od slucaja do slucaja ,u principu neko ili neki su prisli jednoj sekti a nisu bili spremni za tako nesto.
Naravoucenije : davno mi je jedan kaludjer kazao ,,moli se bogu u bilo kojoj crkvi i dobro si dosao samo nemoj da pokusavas bilo sta da menjas,onda moras da odstupis"

Dzigi Boy

Nisam nikada bio uclanjen ni u jedan MC a nikada se i necu uclaniti!!!!!

ZASTO???? evo par razloga...

Nemam porerbu da budam u MC da bi se vozio. Vozim se ovako gde hocu i kako hocu.
Lepo je voziti se u grupi, ali sednes na motocikl odes u Umag i tamo imas par hiljada motocikala na jednom mestu sto je lepo za videti.
A pogotovo sto mi se voznja u takvim grupama ne dopada jer ima puno ljudi pod uticajem alkohola koji divljaju, pa tako neko moze da me pokosi ni krivog ni duznog, dovoljno sam se sam kosio, a da me drugi kose uopste mi se ne dopada.
Sa druge strane kada vise ljudi negde putuje, ovom se kaki, ovom piski, ovaj vozi sporo, ovaj pametuje, ovej bi ovde spavao, onaj onde, i tesko se dogovoriti jer svako ima drugaciju ideju....
A tek te kozne jakne sa kojekakvim orlovima, zmajevima i drugim nemanima na ledjima ne bih nikada stavio na sebe, ali nikad!!!!
A da ne pricam o medjusobnim svadjama clanova MC koje vidim po forumima, samo neko prejebavanje oko love..FUJJJJJJ

Ovako ja imam svoje enduro prijatelje koji takodje nisu u MC i mi idemo po spontanom dogovoru a njima i verujem da me nece pokositi, nece smarati i sve 5

Mislim da mi sve preko 3 coveka na daljem putovanju ne prija, mozda i gresim ali tako razmisljam....