Glavni meni

TDM 900 ...kolko ulja u vile?

Započeo pit, 27 Septembar, 2012, 23:32

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pit



       Zamenio bi ulje u vilama ...naravno i semeringe ali me zanima tacno kolko staje po vili.U 850 -tku je pisalo da ide 397 po vili mml a danas u Barelu sa Manetom gledamo po nekim specifikacijami pise 507 mml pa mi se cini malo mnogo....jedino ako je za obe.Gradacija za  TDM 900 pise da je 5w sto je smatram za premekano a Mane kaze da mu najvise kupuju JAMALUBE 10 W...cena 600 d za pola litra.Inace semeringe za obe vile sam platio 1800 d.
        Ima li ko pravu informaciju?

Dzigi Boy

550 dl i sipam 15    a ovih 550 je fabricki podatak

pit


            I nije pretvrd po rupma ...mislim kako se ponasa u odnosu na neke najkede tipa Fazera i slicno...posto ja volim malo da je udoban...i verovatno cu da mu sipam 10 w zbog toga.
                Sifra''bolje da ljulja nego da zulja''

Dzigi Boy


pit


Dzigi Boy

iskreno da ti kazem meni je to sve pretvrdo jer sam se navikao na enduro pa mi se desi da opalim na lezeceg policajca pa posle gledam da nisam odvalio tocak, ali tripujem nema nikakvih ostecenja i ne trese na 200 osim sto vizir oce da otpadne......


slazem se sa tobom da je bolje mekse pogotovo za nase puteve.......

nego reci ti meni jesi ti nekada toliko oborio da si zavarnicio fuzasterom u krivini........ja sam to pokusavao na jednoj brzoj krivini i pocne guma da mi proklizava ali nemogu da zavarnicim.........

inace mene ce ubiti bela linija i zebra toga se najvise plasim. Nedavno mi je dosao prijatelj i rekao ajmo malo adrenalina i ja udario po gasu zaletim se na jedno 170 i idem prema zebri ostro zakocim i mirno nastavim a kad sam stao na zebru motocikl mi se zaneo celom duzinom zebre i vec sam video kako padam a onda je guma uhvatila na asfaltu a ovaj suvozac je popio katapult i skocio na moje rame ali ja sam dodao gas motor se protresao i nastavio........mogu ti reci da je bilo zestoko

vidi kako ovaj italijan varnici.....mozda je produzio onu kuglicu pa nas zajebava.....a imam nove gume

Yamaha TDM 900 i Alfa 156 2.0 JTS

pit



           Da zavarnici na nasim tranzicionim putevima ulizanim i punim ulja? Voleo bih da vidim da neko ima muda da to uradi.Jednom sam glumio Rosija sa 850 -kom i obarao ga do kraja i prolkilzao po jebanom asfaltu i pao ...srecom bez posledica samo iskrvio malko rucicu kvacila.

Dzigi Boy

Slazem se da su putevi takvi ali ja ti kazem ima jedna krivina hahahh  ja sam tu sa skelom nogarama cesao....a sa TDM sam vezbao,vezbao,vezbao i ne mogu...........teska je krmacetina tdm i pocne da se uvija, a ovo sto sam ti ispricao za zebru to je zato sto sam imao suvozaca pa smo bili jako teski........ovaj me napalio inace obicno sam divljam

necu odustati, probacu da spustim vrh obuce u toj krivini da osetim koliko mi fali
ako moze ovaj talijan mogu i ja, a dobar je asfalt i drzi odlicno....

pit


     Vezbaj samo da znas nije isssti osecaaj sa DR-OM I TDM-om .Subjektivni osecaj je da sa Dr-om ulazis brze jer je on sporiji motor...sa TDM -om ne osecas brzinu samo kad krenes u krivinu vidis gde si.

Zeljkamp

Citat: pit poslato 28 Septembar, 2012, 00:12

Jednom sam glumio Rosija sa 850 -kom i obarao ga do kraja i prolkilzao po jebanom asfaltu i pao ...srecom bez posledica samo iskrvio malko rucicu kvacila.
Mogu da zamislim koliko si brzo "jurio" kada si prosao sa "malko iskrivljenom rucicom kvacila", pravi Rossi...
TwinZ Auto & Moto

pit

#10
Citat: Zeljkamp poslato 28 Septembar, 2012, 02:15
Citat: pit poslato 28 Septembar, 2012, 00:12

Jednom sam glumio Rosija sa 850 -kom i obarao ga do kraja i prolkilzao po jebanom asfaltu i pao ...srecom bez posledica samo iskrvio malko rucicu kvacila.
Mogu da zamislim koliko si brzo "jurio" kada si prosao sa "malko iskrivljenom rucicom kvacila", pravi Rossi...

               Ja se bar vozim TDM -om a tebi izgleda onaj usisivac samo vata prasinu u budzaku negde.
               P.S Posto vidim da si duduk za voznju aj da ti objasnim malo.U krivinu sam uso sa 40-50 plafon posto je bila lakat i obarao do kraja, proklizao i pao.Ti bi verovatno kolko si pametnjakovic uso sa 150 i skrsio se ko covek . [srednjiprst]

Zeljkamp

Vozis se jos sa Zastavom i Stilom!  [dunce]

Meni je moj usisivac, za razliku od tvog, potpuno ispravan i parkirao sam ga pre manje od sat vremena da "vata prasinu".  ;D
TwinZ Auto & Moto

pit



      Ma zabole me bre za tebe i tvoj usisivac,,,ides za mnom ko ker i kenjas aj mi se skini vise .Dosado jedna.

Slaninar

Citat: Dzigi Boy poslato 27 Septembar, 2012, 23:55

vidi kako ovaj italijan varnici.....mozda je produzio onu kuglicu pa nas zajebava.....a imam nove gume

Yamaha TDM 900 i Alfa 156 2.0 JTS

Italijan vozi tako da delje fuzastere, a ne da prolazi brzo krivinu. Obara motor, a on ostaje uspravan. U levim krivinama je preblizu beloj liniji. Meni je to ba¹ lo¹a vo¾nja. Posebno ¹to je u Italiji asfalt uglavnom dosta hrapaviji i bolji od na¹ih puteva.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Che

Nije Talijan - Hvat je a ovo je snimak sa puta u Istri ;)

Che

Citat: Dzigi Boy poslato 27 Septembar, 2012, 23:38
550 dl i sipam 15    a ovih 550 je fabricki podatak

Quantity (each front fork leg)
0.507 L
Recommended oil
Yamaha fork and shock oil 10W
or equivalent

easy

zar tdm/u ne kaci auspuh pre fuzastera?
cekamo da se wolverine ukljuci i objasni :D


inace sta te briga kakav je osecaj na fazeru i nakedima, tdm sigurno ima duzi hod i bolju viljusku

pit

Citat: easy poslato 28 Septembar, 2012, 09:46
zar tdm/u ne kaci auspuh pre fuzastera?
cekamo da se wolverine ukljuci i objasni :D


inace sta te briga kakav je osecaj na fazeru i nakedima, tdm sigurno ima duzi hod i bolju viljusku

                        Pitao sam kakav je osecaj na Fazeru posto sam ga vozio pa cisto da uporedim...inace 900 mi se cini da je neznatno tvrdji od 850 sto se tice ogibljenja.

nano

pa jel ima stelovanje viljuske taj nepobedivi tdm? :P

UFF

Pite a sto vozis tdm kad kazes da je auto samo prevoz onda je to i motor takodje
i kad je poenta auta da preveze jeftino kupi ti lepo 125 kubika da se vozis jeftino i na motoru a jeftinija i registracija bole te uvo