Glavni meni

Smanjen porez

Započeo Purec, 22 Decembar, 2010, 23:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


DebeliZmaj

gile da nebune zabune .. ne slazem se za do 50 ili ti 49cc ... nema razloga da budu oporezovani
ako vec jesu trebali bi oporezovati neshto simbolichno tipa do 1000dinara bez potrebe za tehnichkim

generalno bi ukinuo tehnichki pregled ali uveo krivichnu odogovrnost vlasnika za ispravnost vozila
ko u USA ... vrlo dobro radi opcija :) ... ako vozish nesiguran krsh idesh u tvorza .. pa ti vozi leshinu ...

drzava ove poteze vuche da bi povecaja bazu oporezivanja a pojedinachno smanjila ... e sad ...
da li ej opravdano ili nije ... uvek ce biti onih koji kupe motor/auto preko svojih mogucnosti i posle da
kmece kako ime je sve skupo, skupe gume, skupi paknovi plochica, skupi diskovi ...
jeste sve je skupo ... motori su skup hobi ;) ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

mohikanac

Citat: srx poslato 23 Decembar, 2010, 02:31
Ma briga me ocu platiti 1000 din majne ili vise za registraciju, to je jednom godisnje pa ce se podneti, sto lepo ne pojeftini gorivo  [ljutko]

Ma i mene bas briga pojeftinili ili poskupeli,i onako i ovako tesko da cu registrovati motor,tako da mi to i nije mnogo bitno.

Al da nas drkaju sa cenom benzina i to mnogo.

DebeliZmaj

neko mi reche il sam prochitao na nekom forumu da u shvabiji su ti porezi
ukljucheni u cenu goriva ...
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

srx

Sto se tice ukidanja trajne registracije to mozda i nije tako lose al nebi trebalo da bude sad brdo para. Moje misljenje je da ima jako puno tehnicki neispravnih ili poluispravnih malih sokocala i da bi o tome trebalo da se povede racuna. vecina ljudi gleda ah to ne ide brzo mogu malo slabije kocnice pa dok radi dobro je... ili neke druge stvari. sad neko moze da kaze pa ima i velikih motora koji su tako da kazem poluispravni. ima nekazem al neverujem da ce se neko igrati bas sa takvim stvarima ipak to ne ide 50 na sat i nema 60kila ko tomos.
Ne postoji lo¹e vreme, samo lo¹a oprema :)

bokilic

ja i dalje necu iz inata da ga registrujem  :P :P :P ionako nevolim da stajem nigde kad negde krenem  [yahoo]
brmmmm

ts.marko


Panta Zemunac

MMF, Evropske i Svetske banke za razvoj se bore, da se upravo ovakva vozila, bela tehnika i elektronika transportuju do prvog otpada, ne bil li poveèali proizvodnju a samim tim i potro¹nju istih, novih ureðaja! Sve ¹to ne pripada oltajmerima se na zapadu debelo oporezuje, da bi se vlasnici naterali na kupokolièarstvo!!
Pa te iste banke, kojima mi dugujemo boga, oca neæe nama dozvoliti takav ispad...pusti snovi, da bi se smirila narodna frustracija!!
Mogu nekako revidirati porez ali pod uslovom da ti tamo vi¹e uzmu a ovde manje da bi se opet svelo na isto...i to je to!!

DebeliZmaj

mmf i slichni sluze da ti zajme lovu,
ti kao drzava udjesh u dugove da bi
napravio neke puteve a onda oni dodju
da naplate te dugove, jer nemozesh
da ih vratish pa ti pokupuju privredu za
male pare, jer si je vec upropastio a
imaju lepu tranzitnu mrezu koju si umesto
njih ti sagradio ... i josh im platio kamatu

pogledajte koridor 10 ? pa josh nemci pre
drugog svetskog rata su imali ideju korisdera deset
pa kompletna obala dunava u beogradu je
sredjena pod njihovom inzenjerskom palicom da
bi se omogucilo stvaranje mesta za luku za pretovar
robe i vojske sa reke u voz i/ili kamione i pravac do
grecke i dalje :)
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

Lazic

Citat: DebeliZmaj poslato 23 Decembar, 2010, 16:23
generalno bi ukinuo tehnichki pregled ali uveo krivichnu odogovrnost vlasnika za ispravnost vozila
ko u USA ... vrlo dobro radi opcija :) ... ako vozish nesiguran krsh idesh u tvorza .. pa ti vozi leshinu ...

Ima tu jedna razlika, americka drzava obozava da trpa ljude u zatvore, jer su robovska radna snaga, moze da se izgugla, koliki im je udeo zatvorskog sistema u privredi... Kako sada stoje stvari, kod nas od toga, nema ni mojega, mada, poceli su da zidaju neke zatvore, sto pokazuje da prate na casu, doduse sporo, ali kad bude fizicki vise mesta u mardeljima, smislice svasta nesto za odlazak na robiju... Prdnes na ulici, rintas za drzavu 14 dana i slicno...

easy