Glavni meni

Zivotno osiguranje

Započeo mkt, 21 Septembar, 2012, 15:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mkt

Da li neko uplacuje sebi zivotno osiguranje  ;D
bila mi je juce neka devojka iz Grave osiguranja i naprica mi svasta nesto o tome, al nisam siguran da sam pohvatao bas sve  [joint]  posto mi je u pola sata izdeklamovala milion informacija   [neampojma]

Razmisljam da pocnem da uplacujem/stedim pa me zanima vas misljenje o tome  [hello]



Lazic

#1
 [facepalm]

UFF

otvori racun u svajcarskoj pa uplacuj tamo, bar uplacujes sebi umesto njima

mkt

taj fazon a
nisam u toku jbga pa sam zato postavio temu
hvala

Lazic

Idealno bi bilo da sav vi¹ak koji ne potro¹i¹ odma' konvertuje¹ u neku vanzemaljsku valutu ¹to ne devalvira(raspitaæu se na drugoj strani galaksije), pa trpa¹ u slamaricu...:D

pit

Citat: mkt poslato 21 Septembar, 2012, 15:20
Da li neko uplacuje sebi zivotno osiguranje  ;D
bila mi je juce neka devojka iz Grave osiguranja i naprica mi svasta nesto o tome, al nisam siguran da sam pohvatao bas sve  [joint]  posto mi je u pola sata izdeklamovala milion informacija   [neampojma]

Razmisljam da pocnem da uplacujem/stedim pa me zanima vas misljenje o tome  [hello]




          Zasipaju te gomilom informacija prilkom prezentacije a dosta toga je u uvijenoj formi.Sustina je da ti koji prezentuju osiguranje nisu zaposljeni u osiguravajucim kucama nego su agenti koji zastupaju po nekoliko osiguranja i ako dodje do spora upucuje te da tuzis agenta...bla bla bla...mnogo nejasnoca mnogo sitnih slova na nekoliko strana...sve u nekoj uvijenoj formi....sve u svemu previse rizicna stvar.
          Konkretno jedan je probao da  mi proda Merkurovo osiguranje i napricao bajke i bajke ..naravno ostavio sam da prenoci stvar i ono sto je najbitnije PRECUTAO MI JE DA TEK POSLE 8 GODINA  MOGU DA RASPOLAZEM SVOJIM NOVCEM ..A PRE ISTEKA TOG ROKA AKO POKUSAM DA GA PODIGNEM GUBIM OD 50% NA GORE.Kao ''zar vam to ja nisam rekao''   smejurija ...ali ko se upeca upecao se.

UFF

Znam nekog sa foruma ko to uplacuje (mislim da je 50e mesecno) pa ako hoce nek se javi da objasni zasto to radi i koja je prednost u odnosu da sam odvajas novac na svoj racun..

Jbg nekim ljudima koji ne umeju da se kontrolisu verovatno i treba to sto su pit-u ponudili, tvoje pare ali ne mozes da ih trosis i da hoces, za takve ljude su i kredit izmislili


Uncle Bob

Citat: mkt poslato 21 Septembar, 2012, 15:20
Da li neko uplacuje sebi zivotno osiguranje  ;D
bila mi je juce neka devojka iz Grave osiguranja i naprica mi svasta nesto o tome, al nisam siguran da sam pohvatao bas sve  [joint]  posto mi je u pola sata izdeklamovala milion informacija   [neampojma]

Razmisljam da pocnem da uplacujem/stedim pa me zanima vas misljenje o tome  [hello]



Bolje sam na svoj raèun odvajaj xx iznos sigurnije je.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Lazic

 ©ta ako propadne osiguranje, ¹ta ako propadne svetska ekonomija, ¹ta ako nas udari asteroid, ¹ta ako ti padne q, ¹ta ako... Previ¹e what ifs da bi nekome davao pare na vi¹e godina...

pit


           Glavna prepreka zasto to ja nisam uzeo sto niko ne moze da ti da garanciju na uplacen novac....sta ako firma stavi katanac.Kao ta osiguranja postoje po 150 godina u Austriji ...ali kolko je meni poznato svi oni su registrovani u Srbiji kao nase firme a koriste verovatno neku vrstu licence ili fransize ..ko zna.

mkt

to je i meni prvo palo na pamet

UFF

mkt zmijcuga ti je okacio odlican link
procitaj sve i bice ti jasno kakva prevara je u pitanju

mkt

ja bi po njenoj prici ako ulazem po 500e godisnje na 30 godina  bio dobar na kraju oko 40 000e
novcem ne moze da se raspolaze u prve 3 godine /
osigurana suma mi je 15000e +2% sa indeksacijom evra i na kraju 65.5 posto na to kad prodje taj ugovoreni period
sve mi to nekako.... ne znam.... smrdi

pit

           Tu jedino dobro prolaze agenti osiguranja...jbt koje pare mlate na zvaku.Ovaj lik sto je meni prodavao maglu je iz okoline Medvedje ali zivi u N.sadu...ima glanc novu Tojotu Avenzis...i na 2 godine menja auto,stan je zaradio i po njemu viidm da mu opste ne ide lose...garant dobija ogroman procenat od svakog sklopljenog posla ..a sto i da ne kad ih to poslee nista ne kosta..A da ima zvaku ima....verovatno imaju opasne kurseve kako manipulisati ljudima i kako ih navuci da potpisu i krenu da placaju ...

SSZGO

moram ja na taj kurs da odem, toyota avenziz na dve godine, malo li je...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Major

Bolje je varijanta da xxx novca koji mozes da odvojis mesecno ili stavljas sa strane pa pretvaras u svajcarce ili da uplatis na neki racun (po mogucnosti inostrani).

pit



Zlatne poluge ...to je jedino resenje ...zlato je u zadnjih par godinas duplo poskupelo.Od nekih 18 -20000 evra otislo u skoro 40 000 evra za kilo.

zmiya

I onda neki alhemièari otkriju kako se dobija zlato kataklingerisanjem oksida bakra i sjebo si se..

Lazic

Citat: SSZGO poslato 21 Septembar, 2012, 16:09
moram ja na taj kurs da odem, toyota avenziz na dve godine, malo li je...

Ti oprljeni bolje gledaj kako da bekapuje¹ par kola iz tvoje ulice i eto ti penzije... [rofl]