Glavni meni

Zivotno osiguranje

Započeo mkt, 21 Septembar, 2012, 15:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Zaboravi...za pad sa motora nece niko da te dodatno osigura...to mu dodje kao normalno da padnes....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kanarinac

Kazem ja da hoce. Postoji ta opcija u metlife-u. Znam da niko drugi ne osigurava te vrste povreda

Uncle Bob

Citat: revolution poslato 28 Decembar, 2012, 23:09
evo vam najbolji savet za dzabe....kupite neku livadu u vukojebini za sitne pare...i zasadite drvo..hrast, kedar, .....za trideset godina cete moci drvo da isecete i prodate za vece pare nego sto ce vam osiguranje isplatiti....
Dobra ideja meni stoji neka livada 35 ari razmi¹ljao sam i ranije neke le¹nike da zasadim posle dve godine poèinju sa rodom il,neka ¹uma nije lo¹a,
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

ЯЭВОЛУТИОН

Lesnik je problematican...donosi pare ali je kao drvo los komad....pa ces uzimati pare redovno, ali kad zatreba ne mozes da poseces sumu....Hrast, kedar, orah, jasen, sve su to stabla koja za 30 godina dostizu velicinu za secenje....recimo 100 staba po 50 evra....5000 samo na drvetu...jedino sto ti treba bar 500 stabala za razumnu secu.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: revolution poslato 29 Decembar, 2012, 13:19
Zaboravi...za pad sa motora nece niko da te dodatno osigura...to mu dodje kao normalno da padnes....

Pa DDOR hoæe. Tako barem ka¾u. Ako plaæam 22 evra meseèno, dobijem 50 i kusur hiljada jura u sluèaju 100% invaliditeta (èak i ako nastane kao posledica pada s motora i sl.). Ako je invaliditet 5%, dobija se 5% sume. Dobija  se takoðe do 4000 jura za tro¹kove leèenja, operacije i sl.

Znaèi 22 jura meseèno da sebe kasko osigura¹.


Deo na koji ne raèunam:
od tih 22 jura, 10 je to neko kao ¾ivotno osiguranje, ¹to znaèi da za 30 godina di¾em to ¹to sam uplatio sa sve nekih 2% kamate uraèunato (to mi je jasno da je lo¹a trgovina, ali ne daju to dodatno osiguranje bez min. 10 e ¾ivotnog). To znaèi da za 30 godina dobijem nekih 5000 hiljada jura, dok ako ih ne do¾ivim, èim zaginem ¾ena dobija pare (¹to znaèi da æe mi kuvati masniju i bolju hranu!). :)

Prednost tog ¾ivotnog u odnosu na le¹nike i hrastove je ako se ne¹to desi pre tih 30 godina - tebi lièno to ne poma¾e, al' porodici bi moglo. Mana je ¹to osiguravajuæa kuæa mo¾e da propadne, pa sa njom i ¹tednja, inflacija mo¾e pojesti ¹tednju i sl. Ali i druge investicije imaju svoje rizike. ©uma mo¾e da izgori, da se krade i sl.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Uncle Bob

Zaboravio sam.detalje  konkretno drugar  Dule iz Crnog laufera je dobio neku od¹tetu(zaboravio sam cifru) i kolko je trajalo cimanje ma hebo sve pare ako doðe do najgoreg u njegovom sluèaju valjda prsla baza lobanje.Pupu daleko bilo
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

SSZGO

Citat: revolution poslato 29 Decembar, 2012, 15:03
Lesnik je problematican...donosi pare ali je kao drvo los komad....pa ces uzimati pare redovno, ali kad zatreba ne mozes da poseces sumu....Hrast, kedar, orah, jasen, sve su to stabla koja za 30 godina dostizu velicinu za secenje....recimo 100 staba po 50 evra....5000 samo na drvetu...jedino sto ti treba bar 500 stabala za razumnu secu.....

za 30 godina 5000 eura :)

bem ti racunicu...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

ЯЭВОЛУТИОН

pa ako svake godine zasadis 300 stabala onda je za trideset godina prva tura spremana za secu....to je vec 15000 evra godisnje.....osh dalje matematiku....ne zaboravi da u medjuvreneu ne ores ne kopas, ne radis nista osim sadnje 300 stabala godisnje....a da ne zaboravimo da mozes i mangulicu da gajis u sumi...koju takodje ne diras...sa vremena na vreme bacis na jedno mesto malo kukuruza...cisto da ih ne juris po sumu kad su za klanje....Matematicki mogu da dokazem da je vise nego ispaltivo za investiciju u penziju i manja je verovatnoca da propadne nego penzioni fond ili wiener kradishe ili neko drugo zivotno osiguranje...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

DaChaS


SSZGO

samo jos 100 miliona eura za zemlju gde ces da posadis 300 milijardi stabala... i 430 biliona eura za masine i plate radnika koji ce da seku drva...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

pit


marauder

Citat: revolution poslato 01 Januar, 2013, 13:19
pa ako svake godine zasadis 300 stabala onda je za trideset godina prva tura spremana za secu....to je vec 15000 evra godisnje.....osh dalje matematiku....ne zaboravi da u medjuvreneu ne ores ne kopas, ne radis nista osim sadnje 300 stabala godisnje....a da ne zaboravimo da mozes i mangulicu da gajis u sumi...koju takodje ne diras...sa vremena na vreme bacis na jedno mesto malo kukuruza...cisto da ih ne juris po sumu kad su za klanje....Matematicki mogu da dokazem da je vise nego ispaltivo za investiciju u penziju i manja je verovatnoca da propadne nego penzioni fond ili wiener kradishe ili neko drugo zivotno osiguranje...

sve je to lepa zamisao,ali nemoj da zaboravis privatno obezbedjenje koje ce sve to da cuva,jer kad zagudi braca ne biraju gde ce da seku!

ЯЭВОЛУТИОН

Pa nema sta da seku prvih 10 do 20 godina.....a ako si mislio da mogu da se uzmu pare bez muke....mora malo i da se prangija iznad glava......moj drugar nema tih problema....ka njegovoj sumi od 40 ha se prilazi samo pored njegove kuce....doduse mogu sa letecim tanjirom da iznesu drva ako ga imaju....bitna je i lokacija.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Dachman88

Na pocetku foruma citam price i iskustva o ljudima koji su hteli ili uplatili Z.O., onda se prica prebacila na zdravstveno i sad je na imovini :) Nemojte zameriti sto se sad ja ubacujem, samo cu vam svima jedno reci UVEK, UVEK i UVEK trazite od bilo kog agenta da vam pokaze OPSTE i POSEBNE  uslove za ulazak u osiguranje, bilo to Z.O. ili za imovinu! Radio sam kod te bagre na praksi par meseci i video sta rade sa ljudima, kako ih nagovaraju da je sve to odlicno za njih ali kada nastane neki slucaj gde oni trebaju da plate (osiguranje) onda se ogradjuju kao sto niste pogledali uslove, to vam je sve napisano... itd.

Ja sam inace upravo zavrsio ekonomiju, smer osiguranje, i nebo i zemlja je ono sto su nas ucili i ono sta se radi na terenu tj. u praksi. Ali za to je najvise kriva drzava koja to dozvoljava. Takve stvari se ne desavaju u Nemackoj, Francuskoj, Italiji,....

Da ne mracim vise i ne zamajavam, ukoliko vas drugari bajkeri interesuje nesto u vezi sa osiguranjem, zivotnim ili imovinom slobodno pitajte, ako mogu pomoci cu vam. Pozdrav druzino :)

bucko

Kao i  kockarnice,pa nisu oni to napravili da mi uzmemo lovu nego oni,ne¹ se tu leba najesti.
Klasièno ¹ibicarenje.

ЯЭВОЛУТИОН

Sibicarenje je postenije...ako provalis da te vara, odvalis ga od batina...ovi zasticeni ko beli medvedi....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Uncle Bob

Citat: revolution poslato 13 Januar, 2013, 19:21
Sibicarenje je postenije...ako provalis da te vara, odvalis ga od batina...ovi zasticeni ko beli medvedi....
:o [rofl] [rofl] [rofl]
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

ЯЭВОЛУТИОН

Pa sta se smejes..pre tri godine smo otkinuli od djonova dva sibicara na auto pijaci....pokusali da ne plate 300 evra....jos ih panduri posle priveli zbog sibicarenja ...nisu mogli da begaju bolela ih pluca....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kanarinac

A jel ste im uzeli 300 evra? To onaj ganci i par onih debelih oko njega

mareskin

Citat: revolution poslato 13 Januar, 2013, 23:30
Pa sta se smejes..pre tri godine smo otkinuli od djonova dva sibicara na auto pijaci....pokusali da ne plate 300 evra....jos ih panduri posle priveli zbog sibicarenja ...nisu mogli da begaju bolela ih pluca....

Kako misli¹ da ne plate? Kad je to bilo da ¹ibicar izgubi, ako nije namerno?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu