Glavni meni

Zivotno osiguranje

Započeo mkt, 21 Septembar, 2012, 15:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

petar357

Citat: Laziæ poslato 19 Februar, 2017, 03:27

E da, i ako nemam diplomu fakulteta, obrazovaniji sam nego 90% Srba(Zemljana), i nemam nikakav problem da budali ka¾em da je budala i da mu do tanèina objasnim za¹to... Pa bio i doktor nauka...

Upravo to je ono sto ja hocu da kazem. Neobrazovan covek cesto ima potrebu da tu cinjenicu negira i da ubedjuje i sebe i druge da je obrazovanje nepotrebno i suvisno, isticuci sebe kao primer za to.

U praksi, obrazovan covek najcesce slusa (u slucaju foruma, cita) o temama koje ne poznaje dovoljno i zadovoljan je sto dolazi do novih informacija koje ga interesuju, a tvrdnje iznosi samo o onome sto zna pouzdano. Onaj drugi uvek istice da nema oblasti u kojoj nije ekspert ma sta bilo u pitanju i bez blama iznosi netacne tvrdnje jednostavno zato jer ne zna. Ali je ubedjen da zna vise od 90% noostalih i misli, ako zna neke oblasti da zna sve.

Pri tome, ne treba mesati inteligenciju ili talenat sa ovim.
Covek moze biti prirodno inteligentan ili talentovan za nesto, ali ne moze biti prirodno obrazovan.
Obrazovanje se stice kroz sistemsko skolovanje i srazmerno je njevovoj duzini. Tu i tamo, moze nesto da se pohvata usput ali je to parcijalno i povrsno.

Slaninar

Citat: kosta66 poslato 19 Februar, 2017, 09:21
ali obrazovanje 'oblikuje' 'genijalca'. tj, genijalac bez obrazovanja nije dovoljan potencijal. obrazovanje je fino pode¹avanje. ko poliranje hroma. ako je neko rembrant u najavi, ne ¹kodi mu malo uèenja trikova i tehnike, da usavr¹i svoju ruku i upozna skrivene tehnike, recimo.

Obrazovanje u velikoj meri ukalupljuje (i zatupljuje). Ali ne sve i ne uvek - nije crno-belo. Nauèi se i u osnovnoj i u srednjoj i na faksu dosta stvari. Uglavnom osnove, onako, sistematièno. Pametan mo¾e na osnovu toga da stvari bolje i br¾e razume i uèi dalje. Mada ima i dosta, kao ¹to rekoh, budala¹tina i ubijanja u pojam.

Sve u svemu, ranije su fakulteti bili barem garancija da ta osoba zna da uèi. Ne da je struèna, ne da je pametna, samo da zna da uèi. Neki, poput FTN-a u NS i da zna logièki da razmi¹lja bez bubanja napamet.
Danas je to sve ubijeno ovim privatnim-dopisnim fakultetima, tako da diploma bukvalno ne garantuje ni¹ta.


©to se rasprave tièe, èini mi se da Revolucija malo ma¹i temu. Petar356+1 ka¾e da dr¾ava od 2008. garantuje za ¹tedne uloge u bankama i da je isplatila. On spominje neke fondove za stanove - nisam siguran ¹ta je iz koje godine i kakvi su ti fondovi - ¹tednja u bankama, ili ne¹to drugo.

Opet, Petar ka¾e da dr¾avne banke ne valjaju. Nema veze je li banka dr¾avna ili privatna, ako se po¹tuju neka pravila. Ako je dr¾ava, kao na¹a u poslednjih 30ak godina, lopovska - onda ti je opet isti kurac.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

UFF

Citat: Laziæ poslato 19 Februar, 2017, 03:29
Citat: petar357 poslato 18 Februar, 2017, 09:58
A jel imas ti decu, na primer?
Jel idu, ili hoce li ici u skolu, kod lekara itd.?
Nisi li se zapitao, po svojoj logici, nije li drzava otela pare nekom ko nema dece? Zasto se  od njegovih prihoda izdvaja za skolatvo (osnovano, srednje, visoko)  da bi se sklolvala tvoja deca?

Posle ove izjave sam siguran da ti nema¹ decu niti ima¹ pojma koliko nam je besplatno ¹kolovanje...

koji ce ti qrac skolovanje danas kad imas youtube i vikipediju?  [rofl]

Lazic

Citat: petar357 poslato 19 Februar, 2017, 10:24

Pri tome, ne treba mesati inteligenciju ili talenat sa ovim.
Covek moze biti prirodno inteligentan ili talentovan za nesto, ali ne moze biti prirodno obrazovan.
Obrazovanje se stice kroz sistemsko skolovanje i srazmerno je njevovoj duzini. Tu i tamo, moze nesto da se pohvata usput ali je to parcijalno i povrsno.

Sla¾em se. Ja se obrazujem oko 37 godina i svestan sam da æu morati da se obrazujem dok sam ¾iv, ti...?

Ostoja

E ja æu da ostanem neobrazovan...
Z'inat...
Ti æe¹ da mi ka¾e¹ ¹ta treba...

:P [rofl] [rofl]
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Lazic

Pitao sam diplomiranog Petra...

Kostić

æemo, æete, bismo, biste, su vagonèiæi malog Æire, razdvojeni zarezima. tako su nas uèili u ¹koli. zbaludi¹e nas do te mere, da su æe mo,æe te, bi smo,bi ste, ustvari, vagonèiæi, koji si podeljeni na pola, a spojeni zarezom i taèkom, kako nas u poslednje vreme uèe obrazovne pojedinke i pojedinci. u zbilji, kad pogleda¹ voziæ, pre bi reko da su nas lepo nauèili, al ako mi ne bi bili pametniji, pa razdvojili vagon na pola i spojili ga naopako, neki smak sveta bi se desio. to obrazovanje, uop¹te nije neophpdno, ali je svakako korisno. na fejsu ima neverovatna kolièina ljudi, kojima u aboutmeima pi¹u neke opake ¹kole, zanimljiva zanimanja, a n'umeju da sastave jednu prostu kompoziciju za Æiru.

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Laziæ poslato 19 Februar, 2017, 18:07
Pitao sam diplomiranog Petra...
Za 46 godina zivota sam uocio cudan patern....shemu...oni koji nisu obrazovani znaju po nesto o svemu....a obrazovani nemaju pojma o onome sto su tako dugo ucili ali znaju da imaju diplomu...
Tako ja detetu dipl.masinskog inzinjera objasnjavam krutu gredu jer njegov otac "nema zivaca "za to....a garantujem da nemoze da se seti nicega sem pojma ....dvadeset pet godina radi kao direktor firme....neuspesne drzavne.....zato nam je tako kako nam je....ne zna ni ono sta je ucio a radi ono sto ne zna....ali i on jede sendvice i ide na indoktrinaciju...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Bojan

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 19 Februar, 2017, 20:24
Citat: Laziæ poslato 19 Februar, 2017, 18:07
Pitao sam diplomiranog Petra...
Za 46 godina zivota sam uocio cudan patern....shemu...oni koji nisu obrazovani znaju po nesto o svemu....a obrazovani nemaju pojma o onome sto su tako dugo ucili ali znaju da imaju diplomu...
Tako ja detetu dipl.masinskog inzinjera objasnjavam krutu gredu jer njegov otac "nema zivaca "za to....a garantujem da nemoze da se seti nicega sem pojma ....dvadeset pet godina radi kao direktor firme....neuspesne drzavne.....zato nam je tako kako nam je....ne zna ni ono sta je ucio a radi ono sto ne zna....ali i on jede sendvice i ide na indoktrinaciju...
Eeee moja Revolucijo, pa svaki red ti potvrdjuje Petrov post. A tek primena tog prostog zakljucivanja? I iz toga duboko uman stav. Ako ti to okrenem to bi bilo ovako, Majstor za motor me prevario, svi majstori su prevaranti, Revolucija je prevarant. Pa to nema smisla.
Bilo bi lakse da obrazovane ljude podelis na dve kategorije, obrazovane i obrazovane sa diplomom. I ove koji nisu obrazovani mozes podeliti na dve grupe, one koji znaju da nisu (mala grupica) i one koji misle da sve znaju.

Citat: Slaninar poslato 19 Februar, 2017, 10:31
Obrazovanje u velikoj meri ukalupljuje (i zatupljuje). Ali ne sve i ne uvek - nije crno-belo. Nauèi se i u osnovnoj i u srednjoj i na faksu dosta stvari. Uglavnom osnove, onako, sistematièno. Pametan mo¾e na osnovu toga da stvari bolje i br¾e razume i uèi dalje. Mada ima i dosta, kao ¹to rekoh, budala¹tina i ubijanja u pojam.

Sve u svemu, ranije su fakulteti bili barem garancija da ta osoba zna da uèi. Ne da je struèna, ne da je pametna, samo da zna da uèi. Neki, poput FTN-a u NS i da zna logièki da razmi¹lja bez bubanja napamet.
Danas je to sve ubijeno ovim privatnim-dopisnim fakultetima, tako da diploma bukvalno ne garantuje ni¹ta.
Kao i uvek, i jest i nije?
Nikad diploma nije garantovala nista niti ce ikad.
Sve skole su tu da daju osnove i ukalupe u odredjenom smeru a zivot, licno obrazovanje,interesovanje i radno iskustvo daju ostalo

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 19 Februar, 2017, 09:04

Obrazovanje ne garantuje znanje, vec je samo potvrda o zavrsenom kursu....nekako oni sa zavrsenom visokom skolom lecenja kompleksa uvek okace ono dr mr ispred imena.....neko je genije i bez skole...a neko idiot i sa skolom...
Ja strasno cenim genijalce a pisam na kvazi intelektulace....sendvicare.
Obrazovanje uvek daje znanje, diploma je samo potvrda o odredjenoj kolicini znanja. I naravno da ce svako ko potrosi 10tak godina u ucenju i obrazovanju da to i pokazuje sa dr.mr. itd..... Mocart je bio genije, Ajnstajn je bio genije, Pele je bio genije a opet ih nista ne povezuje.
A sto se tice glupana sa skolom njih ima gomila, ali kako ne mozes provesti bar 4 godine u skoli a da se bar nesto ne primi oni opet ispadose bolji od onih koji su bez skole.

Citat: Laziæ poslato 19 Februar, 2017, 03:29
Citat: petar357 poslato 18 Februar, 2017, 09:58
A jel imas ti decu, na primer?
Jel idu, ili hoce li ici u skolu, kod lekara itd.?
Nisi li se zapitao, po svojoj logici, nije li drzava otela pare nekom ko nema dece? Zasto se  od njegovih prihoda izdvaja za skolatvo (osnovano, srednje, visoko)  da bi se sklolvala tvoja deca?

Posle ove izjave sam siguran da ti nema¹ decu niti ima¹ pojma koliko nam je besplatno ¹kolovanje...

De pojasni ovo posto ja imam decu ali ne vidim da je Pera bas nesto omasio ako se drzimo konteksta posta

Lazic

Ne znam gde ti rastu deca, ali ovde svakog septembra ode cela nadproseèna plata samo na knjige... Koje menjaju svake godine samo da deca ne bi koristila od starije braæe/sestara/rodbine/kom¹ija... Lopovluk kao oblik dru¹tvenog ureðenja...

mi¹ko_kolo

Kom¹o, "naTproseèna". Jednaèenje po zvuènosti. ;D

Bojan

Citat: Laziæ poslato 20 Februar, 2017, 00:13
Ne znam gde ti rastu deca, ali ovde svakog septembra ode cela nadproseèna plata samo na knjige... Koje menjaju svake godine samo da deca ne bi koristila od starije braæe/sestara/rodbine/kom¹ija... Lopovluk kao oblik dru¹tvenog ureðenja...

Nije u tome bila poenta. U Srbiji dete moze da se skoluje od pocetka do kraja a da ne platis skolarinu.
Poenta je bila da se @revolucija zalio sto nije dobio stan ili da su mu vracene pare a da je @pera odgovorio da onda treba vratiti pare i onima sto nisu imali decu ili umrli pre penzije.
Deca mi se ovde skoluju i kupujem im polovne knjige, sveske uzimam nove  ;D

Lazic

I ne bankrotira¹ svake jeseni... ;D



@Mi¹ko:
Hvala... :-*

edit:
Meðutim rekao sam naglas nekoliko puta, ni jednom ne rekoh natproseèna... Nad, iznad, mislim da se to ne jednaèi po zvuènosti, jer ne zvuèi kao "t", da jebe rak raka... ;D :-*

Boban_m

Poslusaj starijeg od sebe.

mi¹ko_kolo

Jednaèenje je sa "P", ne idu zvuèni i bezvuèni suglasnici jedan  pored drugog.
Једначење сугласника по звучности (или асимилација) је гласовна промена у српском језику у којој се шумни сугласници, који се разликују по звучности, једначе тако што се први сугласник из пара замењује својим парњаком који је по звучности једнак другом сугласнику из пара.
У српском језику, сугласници се према звучности деле на:

звучне сугласнике (б, г, д, ђ, ж, з, џ),
безвучне сугласнике (п, к, т, ћ, ш, с, ч, ф, х, ц).

Обезвучавање

Промена звучног у безвучни сугласник назива се обезвучавање. Примери:

   б прелази у п (врабац—врапца);
   д прелази у т (гладак—глатка);
   з прелази у с (низак—ниска);
   ж прелази у ш (троножац—троношца);
   ђ прелази у ћ (Боговађа—Боговаћки);
   џ прелази у ч (наручити—наручбина—наруџбина)
   г прелази у к (други—друкчије).
Озвучавање

Промена из безвучног у звучни сугласник се назива озвучавање. Примери:

   п прелази у б (топ—тобџија);
   т прелази у д (сват—свадба);
   с прелази у з (сгурати—згурати);
   ш прелази у ж (за душу—задужбина);
   ћ прелази у ђ (жеђ—жеђца—жећца);
   ч прелази у џ (сведочити—сведоџба);
   к прелази у г (бурек—бурегџија).


Lazic

Citat: Boban_m poslato 20 Februar, 2017, 02:19
Poslusaj starijeg od sebe.
Auuu Mi¹ko ¹ta ti je rekao... :o ;D

Jasno to meni, ali koliko god ponavljao, ne ka¾em t, a ba¹ se trudim... :D

mi¹ko_kolo

Èovek iznosi èinjenice, ma koliko bile bolne.  ;D

Bojan

I onda kazu srpski lagan, pisi kao sto govoris i obrnuto. Do mojeg. Aj ti ovo objasni nekom strancu  :D


Lazic


Major