Glavni meni

Zivotno osiguranje

Započeo mkt, 21 Septembar, 2012, 15:20

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pit

Pa dobii bi do sada da su mogli ...inace cinculacija je jedini proces koji moze da proizvede zlato ..samo je kratko trajno ...posle godinu  dana pocinje da tamni i na kraju skroz izgubi boju.

Lazic


mareskin

Citat: pit poslato 21 Septembar, 2012, 16:22
Pa dobii bi do sada da su mogli ...inace cinculacija je jedini proces koji moze da proizvede zlato ..samo je kratko trajno ...posle godinu  dana pocinje da tamni i na kraju skroz izgubi boju.

©ta te briga ¹ta æe biti posle godinu dana, ako si ti prodavac :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

pit



            Pa nije bas tako...mislim moz da prevaris nekog na ulici i uvalis mu laznjaka burmu al da zajebes nekog za 10-ak kg zlata ili vise tesko da bi ti neko oprostio.

mareskin


@pit
Znam, ali mogu bar da se nadam? Daj prvo tih la¾nih 10kg zlata, pa za dalje æe da vidimo :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

pit

Citat: mareskin poslato 21 Septembar, 2012, 16:51

@pit
Znam, ali mogu bar da se nadam? Daj prvo tih la¾nih 10kg zlata, pa za dalje æe da vidimo :D


          Cek da pozovem drugara da vidim da li mu skalamerija radi....ako je jos u funkciji ce zavrsimo nesto.Cena...prava sitnica.

Slaninar

Citat: mkt poslato 21 Septembar, 2012, 16:05
ja bi po njenoj prici ako ulazem po 500e godisnje na 30 godina  bio dobar na kraju oko 40 000e
novcem ne moze da se raspolaze u prve 3 godine /
osigurana suma mi je 15000e +2% sa indeksacijom evra i na kraju 65.5 posto na to kad prodje taj ugovoreni period
sve mi to nekako.... ne znam.... smrdi

Godi¹nja stopa inflacije u EU je oko 5%. Znaèi, auto koji ko¹ta 10.000 evra,  dogodine æe biti 10.500  evra. Za trideset godina, AKO NE RASTE inflatorna stopa, auto te klase æe ko¹tati oko 43.000 evra.

Kamata koju daju te osiguravajuæe kuæe je prilièno skromna. Sa druge strane, ako pogine¹, onda se isplati.  :)

Osiguranja za leèenje su mene vi¹e zanimala, ali nisam dobio jasan, nedvosmislen odgovor na pitanje: ako me budala obori s motora i slomim kuk, hoæete mi platiti krpljenje u privatnoj klinici i do koliko para?  Sve ne¹to okruglo pa na æo¹e.

Sve u svemu, to ¾ivotno osiguranje mi deluje kao otimanje para. ©to neko reèe, bolje da sam sebi odvaja¹ u banku. Tako bar meni deluje.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin


Uplaæujem ¾ivotno osiguranje kod Delta Generalija. I neko æe mo¾da imati koristi od toga...

Razlog?

Drugarica poèela da prodaje te polise, pa nas nekoliko iz dru¹tva uplaæujemo minimalni iznos od 32 eura da joj pomognemo da krene. S druge strane nije mi to mnogo novca meseèno, a opet se negde skuplja.

Uop¹te ne razmi¹ljam o tome koliko æu imati na kraju itd. Èak i da posle nekoliko godina podignem taj novac bez kamate opet sam ga ¹tedeo u devizama. Mo¾e da se desi da i ta firma pukne, pa mo¾e da se desi i da mi klavir padne na glavu. Sve je moguæe.

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 21 Septembar, 2012, 17:29

Uplaæujem ¾ivotno osiguranje kod Delta Generalija. I neko æe mo¾da imati koristi od toga...

Razlog?

Drugarica poèela da prodaje te polise, pa nas nekoliko iz dru¹tva uplaæujemo minimalni iznos od 32 eura da joj pomognemo da krene. S druge strane nije mi to mnogo novca meseèno, a opet se negde skuplja.

Uop¹te ne razmi¹ljam o tome koliko æu imati na kraju itd. Èak i da posle nekoliko godina podignem taj novac bez kamate opet sam ga ¹tedeo u devizama. Mo¾e da se desi da i ta firma pukne, pa mo¾e da se desi i da mi klavir padne na glavu. Sve je moguæe.



Ako ti je toliko sve jedno, ¹to ne daje¹ odmah frendici pare na ruke. Tako æe¹ joj jo¹ vi¹e pomoæi... a tebi je sve jedno?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Slaninar poslato 21 Septembar, 2012, 17:36
Citat: mareskin poslato 21 Septembar, 2012, 17:29

Uplaæujem ¾ivotno osiguranje kod Delta Generalija. I neko æe mo¾da imati koristi od toga...

Razlog?

Drugarica poèela da prodaje te polise, pa nas nekoliko iz dru¹tva uplaæujemo minimalni iznos od 32 eura da joj pomognemo da krene. S druge strane nije mi to mnogo novca meseèno, a opet se negde skuplja.

Uop¹te ne razmi¹ljam o tome koliko æu imati na kraju itd. Èak i da posle nekoliko godina podignem taj novac bez kamate opet sam ga ¹tedeo u devizama. Mo¾e da se desi da i ta firma pukne, pa mo¾e da se desi i da mi klavir padne na glavu. Sve je moguæe.



Ako ti je toliko sve jedno, ¹to ne daje¹ odmah frendici pare na ruke. Tako æe¹ joj jo¹ vi¹e pomoæi... a tebi je sve jedno?

Misli¹ da bi izdr¾ala da ih ne potro¹i dok mi ih èuva? :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Slaninar

Citat: mareskin poslato 21 Septembar, 2012, 17:42
Misli¹ da bi izdr¾ala da ih ne potro¹i dok mi ih èuva? :D

Dobro, kome ti vi¹e veruje¹? Prijateljima, ili nekom tamo trulom osiguravajuæem dru¹tvu?!  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

mareskin

Citat: Slaninar poslato 21 Septembar, 2012, 17:49
Citat: mareskin poslato 21 Septembar, 2012, 17:42
Misli¹ da bi izdr¾ala da ih ne potro¹i dok mi ih èuva? :D

Dobro, kome ti vi¹e veruje¹? Prijateljima, ili nekom tamo trulom osiguravajuæem dru¹tvu?!  :)

Sebi :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin


A i on mi postaje sumnjiv u poslednje vreme ;)
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Taraba

Ja sam se, dok sam jo¹ padao redovno sa motora, interesovao za to ¾ivotno/zdravstveno osiguranje kod raznih osiguravajuæih kuæa.
Svi do jednog su mi rekli da u sluèaju da je do povrede do¹lo na motoru mogu da ga duvam ¹to æe da plate.

Kom¹inica mi je radila za Allianz.
Na pitanje, a ¹ta ako skaèem padobranom i padobran se ne otvori do kraja i tresnem na neki parkiran motor i slomim 23 koske u telu, ali pre¾ivim?
Da li dobijam pare? (po¹to im je tarifa po polomljenoj kosti, unutra¹njim povredama, operacijama i sl) Nije znala ¹ta da mi ka¾e, pa je zvala ¹eficu, koja mi je lepo objasnila
da ako sam samo pomislio na motor dok sam padao sa tim poluotvorenim padobranom, mogu da zaboravim na naplatu.
Nije bilo govora ni o poveæanoj premiji, zbog "poveæanog rizika". Jednostavno ne mo¾e.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

isterivac

I opet je to bacanje para, uvek bagra nadje nacina da zakine sto je vise moguce.. Slamarica je mama!
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

Slaninar

Citat: Taraba poslato 21 Septembar, 2012, 17:58
Na pitanje, a ¹ta ako skaèem padobranom i padobran se ne otvori do kraja i tresnem na neki parkiran motor i slomim 23 koske u telu, ali pre¾ivim?
Da li dobijam pare? (po¹to im je tarifa po polomljenoj kosti, unutra¹njim povredama, operacijama i sl) Nije znala ¹ta da mi ka¾e, pa je zvala ¹eficu, koja mi je lepo objasnila
da ako sam samo pomislio na motor dok sam padao sa tim poluotvorenim padobranom, mogu da zaboravim na naplatu.

[rofl] [rofl] [rofl]

Koliko sam video, imaju u glavnom taèno utvrðene tarife za razne vrste nepovratnih o¹teæenja. Tipa: izgubi¹ jedan prst, toliko i toliko. Postane¹ 40% nepokretan, toliko i toliko. Pogine¹... tako sve redom.

Ali to je sve kad nema nazad. Mene je zanimalo koliko para daju za "krpljenje", pa da se izbegne invaliditet u ¹to veæoj meri. E, tu su kao neke komisije, kurac, palac, al' vidim da seru i ma¾u oèi. I 10 puta mi ponavljaju "ako poginete, dobijate vi¹e ovako..."   " Ma ne trebaju mi pare kad poginem, ¹ta æe mi onda pare?!"  Nismo se uspeli razumeti.

Bio sam u vi¹e osiguravajuæih kuæa, jedni su mi dolazili i kuæi (tako sam krenuo da se raspitujem). Sve mi deluje u su¹tini isto. I ne verujem im.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

YoYa

#36
Citat: UFF poslato 21 Septembar, 2012, 15:46
Znam nekog sa foruma ko to uplacuje (mislim da je 50e mesecno) pa ako hoce nek se javi da objasni zasto to radi i koja je prednost u odnosu da sam odvajas novac na svoj racun..

Jbg nekim ljudima koji ne umeju da se kontrolisu verovatno i treba to sto su pit-u ponudili, tvoje pare ali ne mozes da ih trosis i da hoces, za takve ljude su i kredit izmislili

Verovatno si na mene misio,,

jbli ga ,ja uplacujemtek 2 god, premija godisnja mi je 800 eza zivotno osiguranje, placanje kvartalno
+ 3 dodatna osiguranja 60e koja ne ulaze u premiju
-osiguranje od posledica nesrecnog slucaja
-osiguranje od nastupanja tezih bolesti
- jos neko dopunsko u sluc. smrti nesrecnom slucajem
za svaki slucaj
osiguranje je na 25 god,,kad prodje javicu sta i kako

Licno mislim da je to ok stvar ,u celom svetu je normalno da covek ima po par polisa,samo u Srbistanu je to teorija zavere

ako neko moze da priusti, ja trenutno mogu, za kasnije videcu
pare mogu da preuzmem posle 2 god naravno sa umanjenjem,jbga racunali su na moje pare duzi period
centrali winera sam ugovarao,odneo papire sa operacija, sve transparentno lekari pregledali i sve ok,,nisu umanjili premiju
plus sam naveo da vozim motor i ubacili su mi u ugovor da su saglasni sa tim, da posle ne bude ,nisi nam rekao.

@uff prednost je sto odvajas pare za staros sa nekom kamatom ,+( u mom slucaju) imas osiguranja za razna sranja ((bolesti,saobracajke, ,...)

Ovo samo prenosim moja skustva, niko me nije smarao da to uradim, svojom voljom sam zakljucio polisu, niti nekog ubedjujem da to radi,, ako sam se zajebo -samo sam sebe.
mozda za 25 god dobijem 50000e a mozda padne meteor i sve pobije ,, [neampojma]







UFF

Nisam mislio na tebe ali hvala sto si nam preneo svoje iskustvo  [thumb_up]














Citat: Taraba poslato 21 Septembar, 2012, 17:58
Ja sam se, dok sam jo¹ padao redovno sa motora, interesovao za to ¾ivotno/zdravstveno osiguranje kod raznih osiguravajuæih kuæa.


[rofl] [rofl] [rofl]

Lazic

Citat: YoYa poslato 21 Septembar, 2012, 18:20
mozda za 25 god dobijem 50000e a mozda padne meteor i sve pobije ,, [neampojma]

A mo¾da ti samo padne q...:D

KIZA73

Ja sam bio poceo kod Delta Genitalija. Ali mi niko ne rece ili mozda rece nerazumljivo da ne mogu da raspolazem-povucem pare prve tri godine. Aj reko da ne razmisljam svaki mesec, uplatim ja odma 200e. Posle mesec dana ostanem bez posla i kita od uplacivanja. E, tek tada su mi oblasnili o raspolaganju novcem. Nataknem ih sve. Propade mi 200eurica, lelee. A klinca sam osigurao preko istih govana u skoli. Slomi dete palac na fizickom i ja se polomih oko papirologije da bi mu osiguranje isplatilo 1500  :o  :o  :o dindzi. Pa vise sam potrosio na gorivo dok sam pribavio sve artije majke im ga lopovske.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.