Glavni meni

Uvoz motora

Započeo MarkoMZ, 22 Decembar, 2010, 20:45

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MarkoMZ

Pozdrav cenjene kolege na dva toèka! Veoma sam zagrejan da uvezem neku (stariju) ma¹inu iz inostranstva (konkretno Nemaèka ili ©vajcarska) ali nemam nikakvog iskustva na tom polju. Pa me interesuje va¹e iskustvo, kako izabrati dobar motor, kako se dovozi, kako se sreðuju papiri, kao i cena svega toga, i naravno kako da me ne zezne neko tamo ;) Hvala!
Four wheels move the body. Two wheels move the soul !!!

svetac

ja sam sada dovezao drugu turu iz swis! prvo sebi transalpa(kojije bio extra),sada tri skutera klincu,meni i za prodaju! obicno tamo nema greske ali nikada se nezna,sve je relativno! obicno imaju i servisne i neke racune od raznih servisa,dobre gume! mislim da treba da vidis sa mc gajic jedan je gore stalno i ima informacije iz prve ruke!  cela prica je ejdnostavna. odes gore uzmes motor,natovaris ga,racun,granica,ex papir,odjavis ga kod madjara(obavezno) kod nas prijavis,u ¾icu smestis motor,sacekas milost craine,platis istu,registrujes i eto veselja!

MarkoMZ

Pa dobro to mi i ne zvuci mnogo komplikovano, + imam neku rodbinu tamo pa oni mogu da ga iske¹iraju i po¹alju ka meni. Jedino mi ostaje sad problem da preko oglasa ocenim ¹ta valja a ¹ta ne ;) A kakvo je stanje na grani, da li prave probleme i koji mi sve papiri trebaju?
Four wheels move the body. Two wheels move the soul !!!

svetac

saobracajna,racuna ti neki treba da bi mogao da uradis export papir u spediciji na izlasku iz doticne zemlje(taj isti overavas kada izlazis iz madjarske). kod nas ponovo spedicija uradis na ulazu kod nas papire i carinis u svome mestu! obicno racun prolazi jer do 2000 nema kataloga za motore,tek od 2000god imaju kataloge za cene to je bolja opcija! u tome slucaju vec unapred znas na koju carinu racunas i mozes da uspostavis matematiku!

MarkoMZ

Hvala ti PUNO! Ovo mi je od velike pomoæi :)
Four wheels move the body. Two wheels move the soul !!!