Glavni meni

4 Vespe kroz 4 Drzave, Vespa Trip-Dubrovnik 1.400 km

Započeo kawasaki zr 500 a, 20 Septembar, 2012, 13:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

kawasaki zr 500 a

Ekipa WeRideEverywhere [VozimoSvuda]iz Beograda je krenula na put ka Dubrovniku 06.09.2012.
U dubrovniku se ove godine odrzava CroVespa 2012. gde se ocekuje dolazak preko 120 Vesparosa iz 10 zemalja

Ekipu WeRideEverywhere [VozimoSvuda] cine
1.Son Dzordan-Kanadjanin koji je Vespom PX obisao svet, sada zivi u Beogradu i  VoziSvuda...
2.Marko Markovic
3.Marko Stankovic
4.Dejan Vlaovic

na put se ide sa dve Vespe PX 200, jednim GTS-om 250 i jednom Vespom ET-4 125
Plan je da se do Dubrovnika ide u dva dana, sa jednim nocenjem negde na Zlatiboru. Polazak je zakazan u Cetvrtak 06.09.2012. u kafe Biblioteci na Terazijama, inace stalnom mestu okupljanja ekepe WeRideEverywhere [VozimoSvuda]svakog Cetvrtka sa pocetkom u 20h



Krecemo lagano Ibarskom magistralom, na kojoj i nema toliko guzve pa nam je putna brzina sasvim o.k.
Dogovor je da se prvo stajanje pravi kada se prodje Cacak zbog tankovanja goriva, Vreme je sasvim o.k. mada su najavili neku kisu, ali za sada je super.
Stizemo u Cacak i na jednoj od pumpi pravimo malu pauzu.



Nastavljamo dalje ka Uzicu, i pred samim gradom pocinje lagano kisa da pada. Prvu benzisku pumpu koristimo kao mesto gde cemo obuci kisna odela i nastaviti dalje put. To i radimo i kisa posle nekih 10-ak minuta prestaje da pada i nastavljamo dalje ka nasem odredistu gde cemo da nocimo.

To je selo Sljivovica, nekih 11km od dela gde se skrece sa Uzickog puta ka Mokroj Gori, na samom vrhu prevoja se nalazi sa leve strane neugledan bilbord Cajetina i odma iza njega je domacinstvo gde cemo nociti.
Nalazimo kucu i pravimo dogovor za sutra uz kaficu i rakijicu koju domacin iznosi na sto.






Ujutru pravimo par fotki jer je okolina savrsena za odmor, mala kucica prima 3 osobe, a li domacin ima veliku kuciu koja moze da primi jos gostiju. U planu mu je da napravi jos par brvnarica sa 3-5 lezajeva, cena ovde je 8 evra, ali mi kao putnici na dva tocka i prvi gosti u Brvnari dobijamo popust na 5e.





Naravno jutarnja kafa, dorucak i rakija nisu izostali...





Petak 07.09.2012. posto smo se pozdravili sa domacinima, krecemo ka Mecavniku, i ubrzo stizemo na isti. Temperatura je sasvim podnosljiva, mada smo mislili da ce biti ujutru svezije.
Mecavnik sta reci, lepo uredjeno, napravili smo par fotki i krenuli dalje ka sledecem mestu koje zelimo da posetimo, a to je Visegrad.







Krecemo ka Visegradu, prelazimo granicu bez velikog zadrzavanja i ulazimo u centar Visegrada.
kao i vecina odma fotkanje ispred mosta, i na mostu, mozda iz malo drugacijeg ugla nego vecina ljudi sto se fotka.







Posle fotkanja oblacenje pa pravac dalje, planje u Dubrovnik na CroVespu 2012. stici oko 18h
Put nastavljamo od Visegrada ka Foci, pa dalje ka Tjentistu, i naravno obaveyno zaustavljanje na Tjentistu.










kawasaki zr 500 a

Sa Tjentista krecemo dalje i imamo plan da s odmorimo u Trebinju kod moje rodbine sa mamine strane, porodice Sudar.
U Trebinje stizemo na vremei docekuje nas predivan rucak, kafa, a i po koje pivo, za usput jer smo samo na nekih 30km od Dubrovnika.



i napokon stizemi u Dubrovnik u kamp tacno na vreme oko 18h, smestamo se u kampu, Marko M. i Son u kucicu u kampu, a Marko S. i ja u sator.






Domacini su organizovali veceru i zurku na jednoj o Dubrovackih plaza, gde upoznajemo devojku iz vespa kluba Dubrovnik, koja nas poziva na pice u centar starog grada, zove se Romana, i veoma brzo shvatam da se zna za BojanomP sa BJB foruma...svet je mali. Ovim putem se zahvaljujem Romani jos jednom...



Subota 08.09.2012.
okupljanje u kampu, i formiranje kolone od preko 120 Vespi iz 10 zemalja
Koristi se prilika da se razmene nalepnice i da se podele nasi bedzevi, Francuz odma stavlja nalepnicu na Vespu i to na posebno mesto...



kako je i bilo dogovoreno, ulazimo Vespama u Stari Grad i stajemo na parkingu kod Istocne kapije









Posto smo imali dva sata slobodnog za razgledanje Starog Grada, kolona se formira i odlazi se prvo na Vidikovac iznad Splita a posle toga na jednu od okolnih plaza na nekih 30-ak km od Dubrovnika, gde nas ceka rucak i kupanje naravno... :)











Po povratku u kamp, imamo veceru, zivu svirku, i dodoelu zahvalnica, ovo koristimo da bi se jos malo ispricali i na miru fotografisali sa nama bliskim prijateljima iz Inostranstva.



ekipa sa Djanlukom, najpoznatijim Italijanskim Vesparosem, koji od 1990. nije priopustio nijedan veci vespa skub u Evropi.





Prijatelj iz Grcke, najveci i najbolji serviser za Vespe...Kostas





Splitska ekipa od prosle godine...carevi...



Dredovi su iz Varazdinske ekipe...





Zahvalnica meni posebno draga jer ekipa WeRideEverywhere [VozimoSvuda]nije Vespa Klub, niti ce ikada biti, a ovo nam je prvi nastup i bilo nas je cetvoro, sto je veliki uspeh, jer bilo je klubova koji su dosta jaci i duze postoje od nase ekipe koja se formirala ove godine u Aprilu mesecu, a dosli su u manjem broju.


kawasaki zr 500 a

Nedelja 09.09.2012. Iz Dubrovnika krecemo ka Crnoj Gori, koristimo priliku da napravimo jos neku fotku panorame Dubrovnika sa jednog od Vidikovaca



I dalje krecemo ka Igalu





U Igalu nas docekuje nas drug Drasko koji nas izvodi na predivan rucak






Iz Igala stizemo u kotor, gde se zadrzavamo neko vreme i odlucujemo da dalje idemo putem ka Lovcenu.











Put ka Lovcenu je fenomenalan, mislim da ima preko 32 krivine, i Vespe odlicno podnose visinu, obzirom da se penjemo na visini od 1.560m nadmorske visine












kawasaki zr 500 a

Sa lovcena krecemo preko Cetinja do Podgorice, polako pada mrak, pa odlucjemo da se nesto pojede pre dolaska na Ostrog. Stajemo u Podgorici da snogu jedemo.









Stizemo na Ostrog oko 22h, Son i marko M. se smestaju u sobi lokalnog restorana, a Marko S. i ja spavamo ispred ulaza u manastir, pod vedrim nebom, to jednostavno ne moze recima da se opise...



put se do Manastira Ostrog napokon prosiruje, radovbe izvodi u privatnoj reziji Radulovic iz Niksica...






Ujutru 10.09.2012. tankanje u Danilovgradu, pa put ka Beogradu, preko Podgorice, Kanjonom Morace, granicu prelazimo bez problema



U kanjonu Tare parvimo mali odmor i par fotki








desetak minuta pauze po prelasku nase granice, radovi na putu...





odmor u Brodarevu, neka lagana klopa, i pravac Beograd, jer polako pada mrak, pa da nas ne uhvati guzva na Ibarskoj.
Sve u svemu u Beograd stizemo u 21h, blago umorni ali puni dozivljaja koje cemo prepricavati jos dugo


Pozdrav
Dejan
WeRideEverywhere [VozimoSvuda]

CBRR1

Ja ima jedno pitanje za Vas cetvoricu...Od Vas cetvorice,ko je kome KUM,ko je kome ZENA,ko je kome KUMA,ko je kome MUZ...I ko je kome MLADA a ko MLADOZENJA...nek ste Vi meni samo zivi i zdravi i veseli i bas te mi slatki,onako idete jedni uz druge  [ljubav] ... ljubi Vas cbrr1 tako cakane  :-* :-* :-*

zmiya

Imam i ja jedno pitanje,kad ste veæ krenuli iz Nik¹iæa za¹to niste i¹li preko ®abljaka?

Major


kawasaki zr 500 a

Citat: zmiya poslato 20 Septembar, 2012, 14:27
Imam i ja jedno pitanje,kad ste veæ krenuli iz Nik¹iæa za¹to niste i¹li preko ®abljaka?

pa jedna druga grupa iz Srbije koja se vracala iz Dubrovnika je isla preko Zabljaka, pa nismo hteli da pomisle da ih pratimo... :)
Tako da smo izabrali ovaj put preko Podgorice i Kanjon Morace pa dalje ka Srbiji.

CBRR1

Zamisli vetar u kosici,krivine i 45km/h...zmarci u stomaku...aj bre bezite..ako niste bankari onda ste geyevi definitivno...

kawasaki zr 500 a

Care cbrr1, radio sam u banci, ako ti to bas nesto znaci...

pozdrav tebi, pa se mozda i vidimo kada budes prolazio kroz Krnjacu...samo bez ljubljenja molim te...pomislice ljudi svasta... :)

CBRR1

Citat: kawasaki zr 500 a poslato 20 Septembar, 2012, 15:17
Care cbrr1, radio sam u banci, ako ti to bas nesto znaci...

pozdrav tebi, pa se mozda i vidimo kada budes prolazio kroz Krnjacu...samo bez ljubljenja molim te...pomislice ljudi svasta... :)

Dobro je nisi gey...uhhhh...salim se ja malo...usput sve fotke sam pogledao po dva tri puta...sve je u fullu...

kawasaki zr 500 a

No sikiriki, pa nisam te ni ozbiljno shvatio.. :), gledamo se negde na Zrenjanincu... :)

zmiya

Citat: kawasaki zr 500 a poslato 20 Septembar, 2012, 14:57
Citat: zmiya poslato 20 Septembar, 2012, 14:27
Imam i ja jedno pitanje,kad ste veæ krenuli iz Nik¹iæa za¹to niste i¹li preko ®abljaka?

pa jedna druga grupa iz Srbije koja se vracala iz Dubrovnika je isla preko Zabljaka, pa nismo hteli da pomisle da ih pratimo... :)
Tako da smo izabrali ovaj put preko Podgorice i Kanjon Morace pa dalje ka Srbiji.

A da je neka treæa grupa i¹la kanjonom Moraèe,vi se ne biste ni vraæali,da ne pomisle da ih pratite..

El Jefe

Posto su u pitanju tri razlicita tipa Vespe mozete li mi reci koja se najbolje pokazala?Kako je na duzim turama sa ET4?Da li je imala nekakvih problema?I tamnoplavi PX koje je godiste?
Друштво за заштиту од животиња


kawasaki zr 500 a

Citat: zmiya poslato 20 Septembar, 2012, 15:27
Citat: kawasaki zr 500 a poslato 20 Septembar, 2012, 14:57
Citat: zmiya poslato 20 Septembar, 2012, 14:27
Imam i ja jedno pitanje,kad ste veæ krenuli iz Nik¹iæa za¹to niste i¹li preko ®abljaka?

pa jedna druga grupa iz Srbije koja se vracala iz Dubrovnika je isla preko Zabljaka, pa nismo hteli da pomisle da ih pratimo... :)
Tako da smo izabrali ovaj put preko Podgorice i Kanjon Morace pa dalje ka Srbiji.

A da je neka treæa grupa i¹la kanjonom Moraèe,vi se ne biste ni vraæali,da ne pomisle da ih pratite..

pa klasicna Srpska posla, u pravu si, posto su isle 3 grupe iz Srbije, sve tri su isle i vratile sa a da se malte ne nisu susrele ni u odlasku ni u povratku...ali to je nebitna prica, sto se puta preko Zabljaka tice, znam da je super, pa kazem ima prilike da se i to vidi nekom sledecom prilikom... :)

kawasaki zr 500 a

sto se tice godista PX-evi tamno plavi PX-200  je 84-to godiste, svetlo plavi PX-200 je 82-go godiste i kitovan je na 210 kubika, GTS 250 zuti je cini mi se 2006. god, a ET-4 125ccm je 2001.

Inace vlasnik svetlo plave Vespe koja je kitovana (stavio joj je cak i kocioni  disk napred) je Kanadjanin koji zivi u Bgd, i on je sa predhodnom Vespom obisao ceo svet, oko 60.000km je presao sa tom koja se sada nalazi u Italiji u Vespa muzeju u Pontaderi.

PX-evi po meni su imali najmanje problema jer na njima se skoro sve moze uz malo alata i znanja nabudziti vrlo lako.
GTS je mozda bio najudobniji jer je i najveci i ma najudobnije sediste itd.
ET-4 je o.k. jedino mali ram mozda ne omogucava da se na duzi put ide sa suvozacem, za razliku od gore pomenutih Vespi.


Vazdusno hladjenje imaju sve sem zutog GTS-a 250 koji ima vodeno ali kazem na ovom putu nije bilo nikakvih problema.

Sto se PX-a tice obicno mu neka sajla pukne ili tako nesto ali sve se to da zameniti ocas posla na licu mesta... :)


El Jefe

Zahvaljujem.Sledeci put kada vas vidim na Vencu u restoranu,placate pice jer vas ima ko sitnih svetaca.
Друштво за заштиту од животиња

kawasaki zr 500 a

Vazi se,
ali opet iz nekog od gornjih postova u vezi pracenja i putanja, zavisi koga vidis na Vencu u Restoranu od Vesparosa i koju ekipu...
posto kada ekipa VozimoSvuda ode u Arenu na Vencu, odmah neko od kolega Vesparosa resi da i oni odu u Arenu na Vencu... :),
pa zbog toga takodje smo i bitrali rutu povratka da ne ispadne da mi pratimo nekoga... :)

a za Pice ponavljam dogovoreno.... :)


YoYa

super,,  [cheers]
sto nepokupiste neke hrvatice, za zanimati se uz put?  :D