Glavni meni

Bmw boxer i ostali propeleri

Započeo pit, 22 Decembar, 2010, 12:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

velimlje

Citat: UFF poslato 28 Decembar, 2010, 18:40
Ja bi jedan taj sa matorim dizajnom i pogonom koji ne funkcionise kako treba ;D  da ga vozim sideways isto kako ne treba  [djavo]  (mora da su na drift mislili pod tim da ne funkcionise kako treba)  [rofl]

Bas tako , nemam svojih iskustava , nikad nisam vozio Porsche , ali ako pratis Top Gear ili neku drugu moto emisiju , uvek kazu da kombinacija koju ima 911 nema logike da radi toliko dobro koliko radi ...

Kazu da su stari 911 i njegovi predhodnici , od pre 20-30 godina bili opaki za odlazak ''sideways'' , cesto nenamerno i ne sa bas dobrim posledicama

Ali , vremenom ga doterali do perfekcije

Tu se isto moze naci slicno uporedivanje BMW - japanci ( kod motora ) ako gledas Porsche i npr Ferari / Lamborghini . Italijani , jer nisu LIMITIRANI boxerom , da namerno sam upotrebio limitirani , UVEK ce da prave jace i ljuce masine od Porschea , ali nesto nisam primetio da se Porsche zabrinuo ...
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

velimlje

Citat: DebeliZmaj poslato 28 Decembar, 2010, 18:45
velimlje: to je torzija prouzrokovana snagom motora ? torque ? Nm ?

Ne , nije to zbog torque ( obrtni momenat ) vec bas zbog toga sto sam ti objasnio , jer se cilindri kace na razlicite tacke na radilici

Da moze , a nemoze , pa da se kace na isto mesto , do toga nebi dolazilo

Takode , kod Porschea , gde imamo 4 cilindricni boxer , te snage su minimalne

Ima neki naziv za to u engleskom , ali me mrzi da trazim , sigurno ce neko da zna napamet ...
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

DebeliZmaj

moracu deginitivno kad neko bude otvarao neki takav
motor da malo pogledam :)
hvala na odgovorima
Sloboda je pravo da se
ljudima kaze ono sto oni
ne zele da cuju.

George Orwell

velimlje

Citat: DebeliZmaj poslato 28 Decembar, 2010, 18:57
moracu deginitivno kad neko bude otvarao neki takav
motor da malo pogledam :)
hvala na odgovorima


Dok ne stignes da razturis neki , pogledaj ovde
http://www.ketchum.org/BMWEnginePix/index.html

Treca ilustracija sa vrha , pogled na agregat odozgo , lepo se vidi da su cilindri ‘’smaknuti’’ a ne direktno jedan napram drugom
A ako to spojis sa ovom animacijom , u glavi :D
http://www.animatedpiston.com/BMW.htm

Ovo je pogled od napred , pa kad uzmes u obzir da dolazi do paljenja smese u istom trenutku ( inace nebi bio boxer :D ) , shvatit ces da snaga oba cilindra delujuci na radilicu oce da je ‘’smakne’’
nadam se da sam bio jasan …
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

Braco

Citat: velimlje poslato 28 Decembar, 2010, 18:53
Takode , kod Porschea , gde imamo 4 cilindricni boxer , te snage su minimalne

Ima porsea boxera sa vise cilindara...Simo zaboravio si da sam te ja vracao sa tribina...

velimlje

Citat: Braco poslato 28 Decembar, 2010, 20:00
Citat: velimlje poslato 28 Decembar, 2010, 18:53
Takode , kod Porschea , gde imamo 4 cilindricni boxer , te snage su minimalne

Ima porsea boxera sa vise cilindara...Simo zaboravio si da sam te ja vracao sa tribina...

Hteo sam da kazem

da ne postoji Porsche sa dva cilindra

pa da bi se javljale iste snage na radilicu ...

Ili ces sad ti da mi odkrijes Ameriku da je tamo neke 1900 i neke postojao Porsche sa dva cilindra boxer masinom ?

i vratis me na tribunu ( ako znam sta to treba da znaci , a nemam pojma :D )

Sve u svemu , ja sam mislio da ti ne pricas vise sa mnom , bar je tako moglo da se zakljuci iz tvog misljenja o meni na BJB .

Ili sam i to ''pogresno'' shvatio ?

Mora da je moja krivica , nema druge ...
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

UFF

Ljudi tema nije porsche
niti bjb
ako hocete da pricate jedan sa drugim i sedite na tribini koristite pp

hvala

velimlje

Citat: UFF poslato 28 Decembar, 2010, 20:23
Ljudi tema nije porsche
niti bjb
ako hocete da pricate jedan sa drugim i sedite na tribini koristite pp

hvala

Izvinjavam se !!
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

Braco

Ja bi da progovorim koju sa Simom na brzinu dok se nije naljutio :) 

Panta Zemunac

Simoslave...ovi linkovi vi¹e govore no ¹to sam imao prilike proèitati na svim forumima.    Hvala!

Mnogi se èude ali ja zaista dio sada nisam imao ¾elje da se, ma ni teoretski bakæem sa agregatima...kljuè kod èika majstora i to je to! Deluje bolidski ali sebe ne nalazim u tome, ne privlaèi me iæ...kao i mnoge samo ne ¾ele da priznaju da se ne bi blamirali, kao to je blam!
Kao da vas zanima kako se otapa antihalo sloj na 35mm filmovima ili koji se sve balzami koriste u slikarstvu...jbg, hemija nasuprot mehanike!!

Ali osnovno se mora znati, zato i pitam!


Jo¹ ne¹to, èudi me da si vozio R 850 R a ne RT...oba su mi na izgled ali RT je ba¹ za tebe i putovanja!!

b2man

Panto, nisi jedini. Ja tek nemam veze sa mehanikom. Zato æutke pratim temu i ne me¹am se mnogo. Sori svima na off-u.

velimlje

Citat: Panta Zemunac poslato 28 Decembar, 2010, 22:56
Simoslave...ovi linkovi vi¹e govore no ¹to sam imao prilike proèitati na svim forumima.    Hvala!

Mnogi se èude ali ja zaista dio sada nisam imao ¾elje da se, ma ni teoretski bakæem sa agregatima...kljuè kod èika majstora i to je to! Deluje bolidski ali sebe ne nalazim u tome, ne privlaèi me iæ...kao i mnoge samo ne ¾ele da priznaju da se ne bi blamirali, kao to je blam!
Kao da vas zanima kako se otapa antihalo sloj na 35mm filmovima ili koji se sve balzami koriste u slikarstvu...jbg, hemija nasuprot mehanike!!

Ali osnovno se mora znati, zato i pitam!


Jo¹ ne¹to, èudi me da si vozio R 850 R a ne RT...oba su mi na izgled ali RT je ba¹ za tebe i putovanja!!

Simoslav …. he he , tako me jos niko nikad nije zvao :D :D
Zvuci bolje od onog kako me Braco zove …
Drago mi je da ti se linkovi svidaju . Ni ja nisam neki strucnjak mehanike , ali od detinjstva , kad sam zavoleo motore , probam da procitam i shvatim koliko je to moguce
U vezi tog R 850 R , nisam dobro objasnio . To nije bio moj motor , vec sluzbeni ….
Imali su jih mozda oko 40-tak , dva razlicita modela sto se plastika i rezervoara tice , a isti motor . Bili su 2003 i 2004 godiste i svi su prodati ( neki za staro gvozde , slupani ili u delovima ) tokom 2007-08
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

Panta Zemunac

Lako je olupati slu¾bene...eh ¹ta bi mi dali da ih imamo i sreðujemo, pogotovo ta godi¹ta!! [doh]

Probao sam jednom, '86te, pubovsku, biv¹u, propelerku, one crne, ne znam im oznake a i slabo se seèam. Znam da sam se otu¾no oseèao jer sam si¹ao sa CB900F B'oldorke joju sam tada vozikao. Nije me opèinio taj zvuk, te vibracije, mada se smire na obrtajima, koliko, toliko!


CADILLAC

Kada su karburatori besprekorno precizno sinhronizovani, i nastelovani,  vibracija NEMA, sem u prvih 10-tak minuta, dok je hladan...sto se tice "potezanja", ne zalim se...K&N filter vazduha, 971 sm3, 70+ KS...0-100km/h za oko 6 sec. , BEZ naprezanja...napominjem da OVO ne upraznjavam redovno, vec samo prenosim jednom "isprobano" iskustvo...pri 90 km/h,  3000 o/min. u 5. brzini...nego ne znam kako ce mi se provesti motor sa BEZOLOVNIM benzinom? [neampojma]- Trenutno mi je rez. pun do vrha sa OLOVNIM, za koji je inace predvidjen, ali kad potrosim to ,sta dalje ?-Ako neko ima "starije" Boxer-e, dobro bi mi dosao savet, HVALA ! -Ko voli , neka poseti facebook grupu BMW BoxerClub Pancevo ( ja osnovao) [hello] [watching]...takodje, za ljubitelje "propelera", www.bmwboxerclub.nl...- [cheers]
BMW BoxerClub Pancevo 666

Panta Zemunac

Pa ima¹ aditive koje sipa¹ u bezolovni...

zodiac

Boxer agregat u Porseu, Subaruu, Alfi - cool. Ali boxer agregat u ramu motocikla - to stvarno nema nikakvog smisla.

Dovidjenja.
Prijatelj je zao drug

Panta Zemunac

Da li je to isti onaj koji se nalazio u Alfi 33 boxer/u?

Vi¹e bih volio f800GS nego R 1200GS, ba¹ zbog tog eRa...ne bitno ¹to su uspeli da smire agregat na bajku...nekako mi ne ide!

rboban

Ride It Like You Stole It

rboban

Ride It Like You Stole It

JankoR