Glavni meni

Bmw boxer i ostali propeleri

Započeo pit, 22 Decembar, 2010, 12:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

vudu

 Da bi uopste komentarisali,korektno i posteno,o nekom motoru,potrebno je pre svega sagledati sta vlasnik od njega ocekuje !

Moj BMW R1100RT sam kupio u decembru prosle godine. Uvoz uz Svajcarske,'98. godiste sa samo 27000 km na satu ! Placen na table oko 6200 eura uz dve ,tri ustede od oko 400-500 eura !

Za ovaj motor sam se odlucio jer vozim iskljucivo asfalt,osim kad ne naidjem slucajno na drugu podlogu(tu je problem),idem na duga putovanja (sa njim proletos jedno od njih 3100km),vozim se sa suprugom,u petoj smo deceniji zivota,vec mi odgovara udobnost i zastita (imam kola ali vise volim motor)...
Motor moze da potegne,ne kao VFR ranije(R-ove i ne vozim),ali sasvim korektno !
Koci odlicno,a zahvaljujuci ABS-u voznja po vlaznom je pravo uzivanje !
Ciklistika mu je,odgovorno tvrdim,u rangu Hondi koje sam vozio,a kako sam vozio Japance mogu potvrditi vozaci koji nisu za potcenjivanje(nista spektakularno,ali daleko od ziheraskog)! Motor ima nisko teziste i u krivini lezi fenomenalno! Odrani su mi stitnici za cilindre sa obe strane od kontakta istih sa asfaltom ! I za to ima ocevidaca: Bambus iz Cacka,Minja iz Raske ...(Ovo nije da se ja kao nesto hvalim vozackim umecem,nego da kazem kako se motor moze voziti)!

Obzirom da sam sa njim u avgustu imao tezak udes,pokazao je tada jos jednu veliku osobinu!!!
Naime,za vreme MAS-ovog relija kroz Srbiju,dok sam vozio u koloni pod pratnjom policije,u krivini je u mene uleteo covek sa Astrom iz suprotnog smera.Otkinuo je levi cilindar,iscupao klip i klipnjacu,a meni pokidao misice leve potkolenice!
DA BI DRUGI MOTOR,A NE BOXER,OSTADOH JA BEZ NOGE !!! Od preloma slepoocne kosti i baze lobanje,kao i tri hematoma u glavi i pored kacige,ni BMW boxer nije mogao da me zastiti  8)

E sad da se razumemo !
Ovo nije oda BMW-u niti tvrdim da je on nenadmasan !
Jednostavno,mislim da je to odlican motor za ono sto sam ja hteo od njega !
Da li cu ponovo voziti BMW-a (ovaj je unisten),nemam pojma.
Ako supruga ostane pri svome da nece vise da se vozi sa mnom(isprepadana samim udesom iako nije4 bila prisutna) pasce verovatno VFR 800 V-tec,ali ako promeni misljenje bice to opet isti BMW ili Varadero !!!
Eto ja pokusao da budem realan i konstruktivan u ovoj temi  [cheers]
VALJEVSKA  PODVALA

JankoR

Nisam vozio ali sam se vozio  na gsa , lijep je osjecaj prilikom kocenja, solidno ide. ovaj je bio sa akrapovicem pa se i dobro èuo .  Sve u svemu nekih 200 km -po gradu, vijugavom planinskom putu i 10 km makadama. E moram napomenuti da sam suvozaè bio vozaèu koji vozi debelo bolje od prosijeka i da smo u veæini krivina drali fuzasterima , kasnije istog dana sam sjeo sa drugim drugarom na njegovog gsa koji je prosijeèan vozaè i bio razoèaran i kako ide i kako koèi i kakva mu je udobnost .

Trojica mojih drugara su bili na putu oko svijeta i jedan od njih je bio sa gsa , jedan sa f650 gs dakarom i jedan sa afrikom. Najgore se pokazao najskuplji motor a najbolje dakar.  I ja sam imao f650gs i mogu reci sve najljepse o tom motoru dok recimo k1200r mog drugara mi je jedan od najljep¹ih motora.

Nebih se usudio reæi , kao neki , da je smeæe,  dobar je to motor ali daleko od najboljeg . Sa svojih 250 kg sposoban za off je koliko i svaki maxi skuter, prije bih izabrao bilo kog nakeda za makadam nego njega , a za puta za te pare kawa gtr  i da u¾iva¹ . U op¹te mi nije jasna ta klasa maxi endura.  Bolji poznavaoci zamjeraju 1200gsa previse elektronike i ka¾u da je idealan i pouzdan 1150.
I Moram napomenuti da su ova trojica drugara koji  posjeduju gsa ok momci ;D ali ih zezam da su poklekli agresivnom marketingu i da su ¹minkeri  :P.

Braco

Citat: NikGold poslato 22 Decembar, 2010, 18:23
I Moram napomenuti da su ova trojica drugara koji  posjeduju gsa ok momci ;D ali ih zezam da su poklekli agresivnom marketingu i da su ¹minkeri  :P.

turbofolk ..

velimlje

Citat: pit poslato 22 Decembar, 2010, 13:28


           '' Tamo'' mi je bilo zabranjeno da pricam o bmw -u jer sam time vredjao osecanja ljudi koji ga voze i emotivno su vezani za njega...licno me je napoleon mali opomenuo.

Nisam planirao da se javljam , ovo mi je prvi post ..

Voleo bi da ti se izvinem , nadam se da prihvatas moje izvinjenje !

''Tamo'' sam otisao verovatno predaleko u razpravama sa tobom i jos nekima .

Mislim da je na ovom sajtu , bez dlake na jeziku , bolje razpravljati o necemu ovakvom , jer nema toliko ( bar jih nisam primetio ) ''klinaca'' koji pale vatru sa glupavim postovima , a nema ni moderatora ( nadam se ) koji bi slali PP , ko sto sam jih ''tamo'' dobijao .
Mozda su sa tim PP imali dobre namere , ali daleko od toga da su pridoneli smirivanju situacije  

Bilo kako bilo , ja sebe ne smatram emotivno vezanim ni za mnogo vaznije stvari od motora , ali eto , priznajem greh , vozim BMW

Duuuugo sam razmisljao koji motor da kupim , odlucio se za BMW-a , i posle ti neko kaze da si podpao marketingu i da nemas pojma o nicemu , ukljucujuci to da neznas da vozis , jer jelte' BMW i nemoze da se vozi ko motor , jer i nije motor ???

Pored svih takvih ideja , evo vec dve godine kako vozim GS-a , tri na BMW-u , nekad davno sam imao Suzukija 1000 , ja sam jos uvek zadovoljan izborom . I jos danas tvrdim , da za to sto mi treba , nije bilo boljeg izbora .  Za mene i moje potrebe . A svi smo razliciti , pa prema tome nikome ne namecem moje misljenje .

Toliko
You can find people who've had problems with anything they've bought , bikes or washing machines , b

WOLVERINE

Citat: vudu poslato 22 Decembar, 2010, 13:56
Vidim da je krenulo filozofiranje,pa bih voleo da cujem koliko je filozofima dupe provelo na BMW-u !

Cisto da se zna,ako se ukljucim u filozofsku raspravu,da mi je dupe na BMW-u R1100RT preslo 9000 km.


Ozbiljna kilomertaza,, [doh] [doh] , ja toliko potrosim u toku godine za kupovinu cigareta,,  [dancing] [dancing] , jbg daleko mi trafika... :D :D :D

WOLVERINE

Citat: kepo poslato 22 Decembar, 2010, 14:24
"
To je ustvari i jedina veca prednost punih endura, u odnosu na klasicne touring motore.     "


Sorry,, jbg ja sam praznoglavac kako ti volis da kazes,, jedna stvar me zanima nema je na www.google.com ----   zanimame koji je debil izmislio ovaj izraz posto ga nigde u kategoriji proizvodjaca nema,,, [ludak] [ludak] [ludak] [ludak]

kepo

pa nego sta si nego praznoglavac kad ne provaljujes da fali slovo  [ludak]

WOLVERINE

Citat: velimlje poslato 22 Decembar, 2010, 18:45

Pored svih takvih ideja , evo vec dve godine kako vozim GS-a , tri na BMW-u , nekad davno sam imao Suzukija 1000 , ja sam jos uvek zadovoljan izborom . I jos danas tvrdim , da za to sto mi treba , nije bilo boljeg izbora .  Za mene i moje potrebe . A svi smo razliciti , pa prema tome nikome ne namecem moje misljenje .

Toliko

  Da li u bmw prodaju prikljucne masine,, tipa tanjiraca ili drljaca,,,  :D :D

WOLVERINE

Citat: kepo poslato 22 Decembar, 2010, 20:14
pa nego sta si nego praznoglavac kad ne provaljujes da fali slovo  [ludak]


  Pa sta treba da pise  PUNIH ili PUTNIH  ? ? ?  ?

kepo


doktor

Citat: pit poslato 22 Decembar, 2010, 14:51
Citat: doktor poslato 22 Decembar, 2010, 14:47
F 800 GS! Prvi pravi adventure BMW!

     Ok izgledom je vrh ....ali iskreno mi kazi  mislis  li  da on  moze da izdrzi torturu koju bi izdrzala jedna jamaha xt 660 r koja  je skoro pa duplo jeftinija od njega.Skoro je jednom novom na 10000 crkla lamema kojui mu bmw nijw priznao iako je bio u garanciji.

Nisam neki preterani fan BMW-a, ali ovaj motor je pripadnik klase koja mi se dopada i mislim da je ozbiljno napravljen. To sto je nekome nesto crklo pre vremena, moze da se desi na bilo kom motoru.
Bikers work is never done!

vudu

Citat: WOLVERINE poslato 22 Decembar, 2010, 20:05
Citat: vudu poslato 22 Decembar, 2010, 13:56
Vidim da je krenulo filozofiranje,pa bih voleo da cujem koliko je filozofima dupe provelo na BMW-u !

Cisto da se zna,ako se ukljucim u filozofsku raspravu,da mi je dupe na BMW-u R1100RT preslo 9000 km.


Ozbiljna kilomertaza,, [doh] [doh] , ja toliko potrosim u toku godine za kupovinu cigareta,,  [dancing] [dancing] , jbg daleko mi trafika... :D :D :D

Pa kupi navigaciju,a ne da ti se smeje ceo komsiluk sto ne mozes da nadjes trafiku   :P
VALJEVSKA  PODVALA

WOLVERINE

Citat: kepo poslato 22 Decembar, 2010, 20:22
Punih, punih ...  

Pa super onda neznam kako de ti objasnim ili da te naucim da citas,,,,  da li negde u mom postu ima greska?


Citat: WOLVERINE poslato 22 Decembar, 2010, 20:12



Sorry,, jbg ja sam praznoglavac kako ti volis da kazes,, jedna stvar me zanima nema je na www.google.com ----   zanimame koji je debil izmislio ovaj izraz posto ga nigde u kategoriji proizvodjaca nema,,, [ludak] [ludak] [ludak] [ludak]

WOLVERINE

Citat: vudu poslato 22 Decembar, 2010, 20:29

Pa kupi navigaciju,a ne da ti se smeje ceo komsiluk sto ne mozes da nadjes trafiku   :P


:P :P :P :P

pit

Citat: velimlje poslato 22 Decembar, 2010, 18:45
Citat: pit poslato 22 Decembar, 2010, 13:28


            '' Tamo'' mi je bilo zabranjeno da pricam o bmw -u jer sam time vredjao osecanja ljudi koji ga voze i emotivno su vezani za njega...licno me je napoleon mali opomenuo.

Nisam planirao da se javljam , ovo mi je prvi post ..

Voleo bi da ti se izvinem , nadam se da prihvatas moje izvinjenje !

''Tamo'' sam otisao verovatno predaleko u razpravama sa tobom i jos nekima .

Mislim da je na ovom sajtu , bez dlake na jeziku , bolje razpravljati o necemu ovakvom , jer nema toliko ( bar jih nisam primetio ) ''klinaca'' koji pale vatru sa glupavim postovima , a nema ni moderatora ( nadam se ) koji bi slali PP , ko sto sam jih ''tamo'' dobijao .
Mozda su sa tim PP imali dobre namere , ali daleko od toga da su pridoneli smirivanju situacije 

Bilo kako bilo , ja sebe ne smatram emotivno vezanim ni za mnogo vaznije stvari od motora , ali eto , priznajem greh , vozim BMW

Duuuugo sam razmisljao koji motor da kupim , odlucio se za BMW-a , i posle ti neko kaze da si podpao marketingu i da nemas pojma o nicemu , ukljucujuci to da neznas da vozis , jer jelte' BMW i nemoze da se vozi ko motor , jer i nije motor ???

Pored svih takvih ideja , evo vec dve godine kako vozim GS-a , tri na BMW-u , nekad davno sam imao Suzukija 1000 , ja sam jos uvek zadovoljan izborom . I jos danas tvrdim , da za to sto mi treba , nije bilo boljeg izbora .  Za mene i moje potrebe . A svi smo razliciti , pa prema tome nikome ne namecem moje misljenje .

Toliko

                          Naravno da prihvatam izvinjenje mada nije ni trebalo jer si ti svojim drugim postovima dokazao da si ok lik.
                         E sad nije tolko problem u bmw u koliko u njegovim nadobudnim i prepotentnim vlasnicima ...cast izuzecima  koji su retki.
                         Meni je najsmesnija bila beogradska fenserska ekipa pojacana prekokeanskim pametnjakovicem.
                         

kepo

Pite, podhitno da usavrsis engleski i da odes na svetske BMW forume da im vadis dzigericu, kad vec toliko uzivas u tome  ;D

sasamajstor

Citat: vudu poslato 22 Decembar, 2010, 17:48


Motor ima nisko teziste i u krivini lezi fenomenalno! Odrani su mi stitnici za cilindre sa obe strane od kontakta istih sa asfaltom ! I za to ima ocevidaca: Bambus iz Cacka,Minja iz Raske ...(Ovo nije da se ja kao nesto hvalim vozackim umecem,nego da kazem kako se motor moze voziti)!

Uh isao iza tebe neko vreme i jezio se kako sevaju varnice.

kawa ninja



Ha , ha zanimljiva tema citam, smejem se , ma uzivam, nemojte stati..... [watching]
This bike is a lean, mean, electric green fighting machine - Team Green

b2man

cini mi se da analogija ovome postoji i u kompjuterskom svetu: mac vs pc
jedni uvek misle da su pametniji od ovih drugih.
ja licno sam vozio 1150gs adv i sa njim presao nesto preko 500 km otvorenog puta. toliko sam se primio da cu da ga kupim. ako mislite da sam lozana, slobodno recite i udrite  [prebicute]!!!

pit


               
Citat: b2man poslato 22 Decembar, 2010, 21:44
cini mi se da analogija ovome postoji i u kompjuterskom svetu: mac vs pc
jedni uvek misle da su pametniji od ovih drugih.
ja licno sam vozio 1150gs adv i sa njim presao nesto preko 500 km otvorenog puta. toliko sam se primio da cu da ga kupim. ako mislite da sam lozana, slobodno recite i udrite  [prebicute]!!!

                 Iskreno za te pare sto ces da bacis na 1150 ima mnogo boljih i pouzadanijih motora tako da ....milim da si podlegao malo agresivnom marketingu ne toliko od strane bmw brenda koliko od starne recimo Lalajka i  njemu slicnih paljevina.
                    E sad ako ga stvarno kupis i budes stalno pricao o njemu u bilo kom drustvu da si onda ti nema pomoci a ako nastavis da se ponasas normalno onda si ok....od tebe zavisi sad.