Glavni meni

Domaæa rakija

Započeo K0le, 14 Septembar, 2012, 20:51

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Andjelo

Nije bila zrela kruska  i  dehidrirana je bila

®or¾

#641
Ajmo redom,za mene je ¹eæer u rakiji isto ¹to i Uraganu plin u kolima.Da ne bi ulazili u polemiku ¹ta je ispravno,nave¹æu ono ja mislim da jeste i ¹to u krajnjoj liniji nauka propoveda i kako se ja trudim da uradim.
1. U prirodnu rakiju se ¹eæer ne stavlja ni treæi ni trista trideset treæi dan!
2. U kominu se stavlja iskljuèivo zdravo,zrelo i oprano voæe u oprane sudove.( po sistemu ¹to nije za usta nije ni za rakiju)
3. Posle pripreme komine,dodaju se selekcionisani kvasci,enzimi i hrana za kvasce
4. Nakon toga burad ili kace se hermetièki zatvaraju  i obavlja se vrenje.Gasovi se odvode putem vrenjaèa ili gumenih creva,zavisi od sudova
5.Kada se zavr¹i i tiho vrenje,¹to je obièno posle otprilike dve nedelje( zavisi od temperature prostorije i temperature koma) momentalno se pristupa peèenju komine.
6.U meðu vremenu kazan ili ti kotao ,parovodna cev,spirala ili kutijasti kondenzator se dobro operu ,zalo¾i se jedan kazan sa kristalnom( vinskom) sodom  i kada se istera,dobro se ispere vodom i vesela ma¹ina je spremna.
7.Mnogo iskusniji i pametniji od mene ka¾u i ja se apsolutno sla¾em,da se za top kvalitet prirodnih voænih rakija mora raditi prepek,tako i radim i neæem da menjam.©to znaèi,vodi¹ raèuna o temperaturi i koma koji kuva¹ i o temperaturi vode u tabarci.Dok tera¹ meku rakiju ne odvaja se prvenac( metil) i ne odvaja se patoka,tera se do pet procenata na luli i onda se prekida,ako nekog bude zanimalo za¹to,objasniæu.
8.Otprilike,taman kada zavr¹imo sa svom kolièinom meke rakije,meka se delimièno stabilizovala i ako ¾urimo ,mo¾emo da poènemo sa prepekom,ja ostavim deset,petnaest dana,da se stabilizuje.
9.Prepek,sada moramo da budemo pa¾ljivi,odvaja se prvenac( postoje proste formule za izraèunavanje kolièine) i koliko æe mo odvojiti zavisi od velièine kazana i kolièine meke rakije u njemu,Sakupljamo srce rakije i vodimo raèuna da nam ne ulete patoèna jedinjenja u istu
10. To ¹to smo odvojili je prvoklasna rakija ili ti " voda ¾ivota" Ja rakiju vrlo visoko seèem i tako je èuvam,posle ¹est meseci,jedan deo razbla¾ujem destilovanom vodom na ¾eljenu jaèinu iz tri puta u jednakim obrocima,ostatak ide na du¾a odle¾avanja.
Eto to bi bila prièa o prirodnoj voænoj rakiji koje se ja dr¾im i za mene su to " 10 rakijskih zapovesti ".
Sve ostale rakije u koje se dodaje ¹eæer ,melasa i ¹ta god,nisu prirodne voæne rakije,nego ¾estoka alkoholna piæa ende.

Lazic

Ja tu tvoju MORAM da probam èim pre.

®or¾

 :-[ Ma probaæe¹ je i ti i ostali,ja neæu da imam u kuæi rakiju koja ima ocenu,manju od 19+ ,od lo¹ije æu praviti travarice i likere.Tome te¾im i uèim svaki dan i nije me sramota ovako matorog ni da pitam ni da se zapizdim nekolicinu stotina km samo da bi probao i porazgovarao sa ljudima iz te bran¹e za koje mislim da su vanzemaljci u tom poslu :)

K0le

Jedno je sigurno - nebitno da li je kazan u seoskoj pecari ili u gradskoj destileriji.. oko svakog tog kazana æe¹ èuti minimum 5 razlièitih prièa o pravljenju , svaka je jedina ispravna i svaka je najbolja

®or¾

 [thumb_up] Kole u pravu si,iz tog razloga sam se i ogradio,ja tako,a ostali kako god ¾ele i opet smo prijatelji.Na kraju balade jedini merodavni su krajnji korisnici.Biæe prilike da se prodivanimo uz degustaciju i o rakiji. [cheers]

K0le

#646
Nova godina,  nova uzbuðenja  ;D
I dalje smo tu,  svega ljepog jo¹ uvek imaa -- izvol'te naruèiti  [cheers]



'novi' Vinjak (levo) i 'stari' Vinjak (desno)
Tj zapatio sam poveæe bure za sledeæi vinjau. Od vina,staro, ali obraðeno.
Sreæom po nas koji smo tradicionalne psihopate, svi drugi prelaze na  rostfrei i plastiku pa su im drvena burad  'vi¹ak'  
i na radost Juge, Lorda i ekipe,  mislim da æe 'stari' Vinjak biti spreman za eksploataciju ubrzo.  Èim ugreje da se mo¾e na dva toèka i da se mo¾e sedeti na terasi..  Eto i vinjaka  [flashing]

Flojd

Vinjak jo¹ nisam probao a nadam se da æu uskoro ali sam zato probao izuzetno lepo Koletovo crveno vino. Vino je me¹avina vi¹e sorti gro¾ða, neki to zovu cuvee mada se ovde ne radi o me¹avini razlièitih vina veæ razlièitih sorti gro¾ða. U èa¹i su Frankovka koja jako lepo uspeva na Fru¹koj gori, ima i Vranca i Hamburga koji su zadu¾eni za jaku, tamnu, gotovo neprozirnu nijansu boje ali se spisak sorti ne zavr¹ava na ovome. Vino je izuzetno prijatnog i upeèatljivog mirisa, oporo je ali ne i prejako kao recimo Kovaèeviæev iri¹ki Aurelius i uz crvena mesa pa znaèi i ovu goveðu pr¹utu koju ja promovi¹em ide kao kec na 10. Pitko je i ne obara na pod kao te¹ka crvena dalmatinska vina, idealno uz ruèak. Ima upeèatljiviji ¹mek èak i od vr¹aèkog Otela koje sam donedavno konzumirao i koje æe nadalje biti zamenjeno Koletovim.
®iveli!

Pitanje za Koleta: da li uzgaja¹ Probus sortu, to mi je jedna od omiljenih sa Fru¹ke gore?

Lazic

Dalmatinci zato piju bevandu... ;D Ali volim kad me njihova vina obore na pod... :o ;D

K0le

Nemam probus Flojde.. tek mali vinogradiæ i 'neprskanci' sa èardaklije . Dogodine moram vi¹e crnog spremiti  [panic]
vinjak æe¹ probati èim ugreje dovoljno da se mo¾e lepo sedeti na terasi  [cheers] [cheers] [cheers]

K0le

Listam temu, davno je bilo, moglo bi opet - malo donacije za forum.  [yahoo]
U igri su ovaj put - Loza 400, breskva 500, ¹ljiva 400 - ko poruèi , koliko poruèi, kintu za krku uplati na raèun forumA  [flashing]
izvol'te  [cheers] [cheers] [cheers]

Lazic

Mislim da ti je lak¹e da direktno Uff-u po¹alje¹ rakiju... :D

K0le

©to se mene tièe - mo¾e. Samo kako posle na oèi da mu izaðem kad mu ti ne bude¹ izbijao sa hacijende ?  [rofl]

Lazic

Neæe to da se desi ba¹ brzo, jo¹ je zima... Mo¾da ne¹to uspe i da proda... :D

K0le


opaaaa 

U nedelju 2.6. svræem kod Juge u Zemun  [flashing]
kome ¹ta treba, nek poruèi  [callme] [cheers]

K0le

Ovih dana spremam manji kontigent Vinjaka za eksploataciju , pa ako je neko zainteresovan - sad je pravi trenutak  :D
A imamo i svega  ostalog, kajsije, medovaèe...... sva¹ta ne¹to pa izvol'te , tu smo  [cheers] [flashing]

Glava Dole

"Donaciju" kod gorana popili za tren oka, sto se mene tice vinjak jebe kevu :D Preporuka :D

K0le

op ##
u petak , 29. sam u BG verovatno
ako neko ima ¾elju da poruèi ¹togod od rakijica, vinca.. tu sam  [flashing] [callme] [callme]

Lazic

Juga æe vinjak sigurno... ;D :-*

K0le



Æu se èujem s njim svejedno :D
Al da vidim kome jo¹ ¹ta treba od napitaka  [flashing]