Glavni meni

Domaæa rakija

Započeo K0le, 14 Septembar, 2012, 20:51

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Lazic

Citat: K0le poslato 20 Septembar, 2018, 20:58
Citat: Laziæ poslato 20 Septembar, 2018, 20:35
©alji bombu, ubi¹e me razne brlje... :D
©aljem ! Ove godine æe biti jabolka za da se zaprepasti¹  dobraa  8)
[srce] :-* :-[ [ljubav]

K0le



Rekoh ja Laziæe,  ove godine ima da bude par ekselans  :-D

Lazic

Auh, ona skoro oti¹la a ja jo¹ èekam platu... :o

K0le

Sutra,  23.10. sam u BG
Izvol'te naruèiti kome ¹ta treba da ponesem :-D

Koko

Jes osatvio za mene litar dunje u staklenu flasu?  [hello]
Doðu, tako, vremena, kada pamet za¹uti, budala progovori, a fukara se obogati!

K0le

Citat: Koko poslato 22 Oktobar, 2018, 22:18
Jes osatvio za mene litar dunje u staklenu flasu?  [hello]

Upakovano stoji i èeka. A tebe nikako  [neampojma]

lord_oblivion

De ti taj raèun da uplatimo?
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Koko

Citat: K0le poslato 22 Oktobar, 2018, 23:18
Citat: Koko poslato 22 Oktobar, 2018, 22:18
Jes osatvio za mene litar dunje u staklenu flasu?  [hello]

Upakovano stoji i èeka. A tebe nikako  [neampojma]

Cee dodjem, dugujem ja tebi.  ;)
Doðu, tako, vremena, kada pamet za¹uti, budala progovori, a fukara se obogati!

®or¾

Kole,ima¹ neki recept za neku dokazanu travaricu,imam vi¹ka rakije pa da se malo zajebavam.Stavio sam veæ neke travke i bobice al' odokativno i ono ¹to raste u okolini,na èega æe to da lièi nem' pojma al sve su lekovite.Hahaha

Lazic

:D

Svakako æe moæi da se napije... ;D

K0le

Citat: ®or¾ poslato 15 Novembar, 2018, 10:02
Kole,ima¹ neki recept za neku dokazanu travaricu,imam vi¹ka rakije pa da se malo zajebavam.Stavio sam veæ neke travke i bobice al' odokativno i ono ¹to raste u okolini,na èega æe to da lièi nem' pojma al sve su lekovite.Hahaha

Ja ¹to sam pravio, ¹to je meni bilo skroz dobro, je sa trnjinama. Zna¹ onaj d¾bun , drvo bledo sive boje, sitno li¹æe, pun k bodlja i tamno plavi okruglasti plod? E to... Kad ga drmne jedan-dva mraza (otprilike sad) da poène malo da sladi, tj da sazri, onda ga onako odokativno jednu treæinu do pola  fla¹e plod pa prelijem rakijom i ¹to du¾e da stoji, msm koliko mo¾e :D
Za dobrojutro fantazija , pogotovo za zimsko doba na ladan start :D :D
Za buðenje

Lazic

Pre nego ¹to zapuca¹ u ¹umu... ;D

Andjelo

Citat: ®or¾ poslato 15 Novembar, 2018, 10:02
Kole,ima¹ neki recept za neku dokazanu travaricu,imam vi¹ka rakije pa da se malo zajebavam.Stavio sam veæ neke travke i bobice al' odokativno i ono ¹to raste u okolini,na èega æe to da lièi nem' pojma al sve su lekovite.Hahaha
evo ti jedan recept od mene .....po jedna kafena kasikica  pelin , anis , maticnjak , nana ,zalfija , majcina dusica

Andjelo

Sipas u jednu teglu litar ....litar i po rakije i travke i sest nedelja mora da stoji ocedis i konzumiraj .Rakija najbolje da bude do 45% jacine  moze loza ,sljiva ili jabuka........povremeno moras da muckas teglu

K0le

Citat: Laziæ poslato 15 Novembar, 2018, 17:49
Pre nego ¹to zapuca¹ u ¹umu... ;D

2 x 0.03 , teram kao Jarvis  ;D

Hurricane

..ima¹ neku nulu vi¹ka u ovom obrascu  ;D

To nije ni za vizir da se obri¹e  :P

®or¾

 [thumb_up],hvala manijaci,Kole napravio sam i sa èistom trnjinom,zatim trnjina,glog,drenjina,pelin,ruzmarin,¹ipak i kantarion.Elem napravio sam raznorazne kombinacije al na èega æe to da lièi pojma nemam.Anðelo sve ¹to si naveo sem anisa i nane,sam stavio u jednu trolitru,èisto da probam.Uzo i mastiku ne podnosim pa sam te travke i zaèine izbegao.Sutra æu da turim majèinu du¶icu,matiènjak,hajduèku travu,cimet i su¹enu jabuku.Pravim razno razne kombinacije i bele¾im,mo¾da ne¹to i upali ;),mislim da sam se sa ¹ipkom zajebao,al ko da odoli,kad je ko nacrtan,bojim se da ne zakisi,æe da degustiramo [cheers].Kenjam sa rakijom ko' pomahnitao stavio sam veæ jedno èetrdesetak litara sa travkama i plodovima,nek bude pola da valja i ja zadovoljan [yahoo]

®or¾

Andjelo zaboravio da napomenem,ja jako visoko seèem destilat,pa kada odle¾i spu¹tam na 42/43% ,destilovanom.Sve travarice su nalivene sa rakijom preko 6o%  [cheers] [panic]

Andjelo

Pa ti onda imas rakije na pretek ........probaj u neke od tih recepata sto si stavio kada odstoji da ubacis med.Ja sam sad stavio kore od 2kg dunje u 2 l rakije od kajsije i na 6 medelja cu procediti i ubaciti med

Andjelo

A prosle godine sam u 2l loze ubacio oko 50g korena od lincure i nije za pice ........ali na 1l rakije treba 1kg meda livadskog i svakog jutra po jednu kasikicu , dobro je za skidanje masnoce i holesterola  probacu da je razblazim sa jos rakije