Glavni meni

Domaæa rakija

Započeo K0le, 14 Septembar, 2012, 20:51

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Vlajko

Rekoh negde da je Laziæ jako dobar za druge.. samo ne valja za sebe  :P

Naravno du mu um ponekad zablista.. i mene èesto zaseni svojom genijalno¹u..

mada isto tako je i usere s vremena na vreme radeæi kako NE treba.. zato ¹to je naopak verovatno..

Sve je stiglo bez prolivene kapi.. verujem i da su se dobro protresli svi molekuli na smederevcu ..

Nisam stigao da degustiram.. dr¾aæu ga u staklenom balonu u fri¾ideru.. ne pijem puno pa da se ne ukiseli  [cheers]

p.s. inaèe si se zajebao u raèunici.. ispravljamo to prvom prilikom  [hello]
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

K0le

Ako mislimo na isto nEsam se zajebao  :D, kako sam rekao preko telefona tako sam spakovao i poslao, da ne bude rekla-kazala   [thumb_up] [cheers]. Rekoh i Naopakom juèe za doruèkom- volem da sam korektan, jes' da mi to do sad nije ba¹ pomoglo al' ko zna  ;D

Vlajko

Ne ne deèko  [nono]

neæe da mo¾e tako..

nego kad je datum na kraju?
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

K0le

©to se mene tièe mo¾e i sledeæa subota, 27.7. pa ako kolegijumu odgovara da utefterimo taj datum ?  [cheers]

UFF


K0le

To je onaj tamo vikend, prva subota i nedelja u avgustu jel ? ©to se mene tièe, mo¾e i tad. Samo da se re¹imo vi¹e, da ga zatefterimo, i onda je na vama samo da dod¾ete  ;D [cheers]

Lazic

A Banatsko novo selo i Silvana...?

K0le


Lazic

Ah da, ti nema¹ motor...[glavazid]

Damnmoto

Moja rakija od kruske izgleda ce biti sirce

K0le

#170
Ja sam prelomio - http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,14288.new.html#new
datum je sledeæi vikend, pa ko mo¾e da doðe nek se javi, da znam da l' da organiziram il' da batalim  [neampojma]. Voda jaaaako brzo opada, pa se pla¹im da bi do 3-4. avgusta na lokaciji bila tuuuga. Eto, izvol'te svratiti  ;D

@ Damn
Èemu tol'ki pesimizam, ¹ta si zas'ro ? :D

@ Lazis
O moæni Guru, 'fala ¹to ste tu da me svaki put podsetite taman kad bar malo zaboravim  :P  :D

Damnmoto

Ja 90posto dolazim ako mi na poslu ne uterajju cqura.
Kruske su pocele da smrde na sirce toliko da se plasim da dodam i jabuke. A sljive su ok za sada mada sam samo vadio kospice nisam ih usitnio.
U obe kace sam nalio vodu pa sta bude bice.
Vidim da u kruskama ima i braon smezuranih ljigavig gnjilih ...njih sam vecinu odstranio.
Inace je kruska uglavnom lubenicarka neka malena koja kad spadne sa drveta unutra je vec potpuno gnjecaba i smedja.
Dok su na grani nisu skroz slatke ali su tvrdje i crvene unutra, odlicno su mirisale ...

P.s. nemam pojma sta sam sve napisao valjda ces shvatiti :)

Damnmoto

Pre dolivanja vode :) jbg prvi mi je put pa vezbam na sitno i dodajem postepeno da ako zaserem skroz ostane bar za jednu lenju pitu :)



Damnmoto


K0le

Super, nadam se da æemo se videti  [thumb_up] [cheers]
©to se tièe mirisa na siræe, ne¹to nije bilo u redu s vrenjem, da ti ne pametujem puno - eve link èoveka sa istim problemom http://www.sveovinu.com/index.php?topic=396.0
Ja priznajem, takvih problema nisam imao. Da li ¹to sam pokopèao od starta sve dobro, pa imam pozitivne navike u praksi, ili sam do sad jednostavno imao sreæe - ne znam  [neampojma]. Primer: kod nas se sad pekla kajsija, èovek kamionom dovezao desetak tona iz istog voænjaka, i vi¹e ljudi je kupilo da peèe. Znaèi isto voæe, u isti dan se odvajala ko¹tica i mlelo, isti vremenski uslovi za vreme vrenja, gotovo sve isto (sem naravno koliko je ko dodao ¹eæera), peèeno u dve pecare, i opet su rezultati bili pojedinaèno razlièiti ! Razlike u mirisu, ukusu, kolièini po kazanu, malte ne sve .  Jednom je neko rekao ''pravilo je da nema pravila'' :D

Sad  gledam slike, mo¾da, moo¾da gre¹ke - gleda¹ da je svo voæe ¹to zrelije, tj da ne bude  nezrelih plodova u komini. Onda, neke sorte jednostavno nisu predviðene za rakiju - kod nas je zovu jabuka ''petrovaèa'' (rodi oko petrovdana), imam jedno 5-6 stabala i sve ¹to rodi pojedu svinje ili propadnu. I treæe, mo¾da ti je i gre¹ka ¹to radi¹ 'na malo', kao kod kuvanja èorbe i sl, ¹to je veæi kotliæ - te¾e je zajebati :D.
Te sorte koje nisu za rakiju , svog voæa, ne slu¾e svrsi u glavnom zbog kiselosti. Ako hoæe¹ od njih da izvuèe¹ rakiju ide pode¹avanje pH sredine, kvasci, boga oca, u glavnom stvari na koje mi priprosti seljaci  [farmer] nismo ba¹ navikli i umemo u tim sluèajevima vrlo lako da sjebemo stvar :D

Damnmoto


ovo cu sirce da prospem i stavljam samo plod sa drveta mozda greska sto sam cekao da opadne pa sa zemlje skupljao? I sve cu bolje da usitnim i nabavim bure sa poklopcem da se ne roje musice...
Puno hvala na pomoci.
Jesu te jabuke ove ogromne tvrde isprano zelene sto nedo bog da ti pdne na glavu?

Ako jesu odma to stablo da posecem :)

K0le

Jebe¾ga, ne mogu da procenim po slici, nesam èkolovala za voæara no za veterinara :D. Vidim da voæe nisi ni mleo, ni sitno seckao - gre¹ka. Treba da bude ¹to sitnije, ¹to bolje samleveno da mo¾e da vri kako treba. Ovako neæe 'raditi' ravnomerno, jedan deo æe da prevri a drugi deo ne, i onda vri dosta dugo pa ti deo koma preðe u kiselinu i gubi¹ na kolièini i kvalitetu krke.
Doæiæe¹ do mene kad krene udarni deo sezone da vidi¹ na koji naèin se mi brljamo s tim stvarima   ;D

Damnmoto

A tokad predje u koselinu nempz se odvoji, el to vonja na sirce?
Vocke sam samo rukom gnjeciomalo i u bure...mozda da nadjem neko klince da izgaca malo po tome :)

K0le

Da ne davimo vi¹e u temi, ima¹ PP :D

Damnmoto