Glavni meni

KTM 690 SM ili Aprilia Dorsoduro 750

Započeo borkos, 10 Septembar, 2012, 23:08

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

pit


MIGE

Citat: UFF poslato 11 Septembar, 2012, 18:19
ovo je jedini motor sa 2 cilindra koji ja priznajem kao SuperMoto
koja je tacna oznaka te aprilije?  [neampojma]

Boban_m

#42
RXV/SXV guja ljuta.

srbac

ljuta guja je RXV/SXV 550  a ovo je samo guja...

borkos

Hvala svima na odgovorima i zelji da mi pomognu  [hello]...UFF-e ja nisam iz BG-a tako da je tvoj predlog tesko izvodljiv ali puno hvala na dobroj volji...Popicemo bar neko pivo kad uzmem bajk pa se dotaljigam do BG-a...Sta zelim od motocikla?Hm,pa najvise me privlace bas ovi zbog univerzalnosti i kvalitetnih komponenti koje su ugradjene na njih...Nisam neki preteran divljak na motoru ali volim da je motor odlucan kad mu zavrnem gas,da dobro koci (volim bas jako i kasno da kocim),da lepo pegla krivine itd...I da,posto zivim na selu to bi bila ta neka lokalna voznja sa ponekom turicom po Srbiji kad se ima vremena...Sad,visok sam nekih 186-187cm pa neznam na kom bih se bolje spakovao...Ali to ce probati vec pre kupovine...Motor bih kupio u Sloveniji pa ga kasnije prebacio na nase table...Evo ovaj sam nesto merkao (izmedju ostalih),sta vi kazete na konto slika...?   http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=6089863
Don`t ask what you can do for your country.Ask what your country can do for you!!!

Boban_m

Citat: srbac poslato 11 Septembar, 2012, 22:49
ljuta guja je RXV/SXV 550  a ovo je samo guja...
Zalio bi se na 450? [balavi]

UFF

Ovo sto sam ja vozio je bila 450-ica
ide skoro identicno kao ktm iako su 2 cilindra u pitanju, nece da traje kao ktm ali je duplo lepsa od njega

Bori¹a

@borkos
uffovi auspusi su mnogo bolje odradjeni, cini mi se oni su pod repom slicno kao kod r1
ovi strce mnogo

UFF

Da ali UFF-ovi auspusi kostaju 1700eur i UFF nikad ne bi dao te pare za njih da vec nisu dosli sa motorom
dobar je i ovako

Bori¹a

ja sam komentarisao izgled
mada moze i robert da napravi da izgledaju tako kao tvoji samo nece biti original ;)

MILJAN

Citat: pit poslato 10 Septembar, 2012, 23:32


       Imas u jednom MOTOPULSU kompletan uporedni tekst ova dva motora.Aprila 2 cilindra nesto malo jaca KTM 1 cilindar....oba su kvarljiva roba u odnodu na japansku konkurenciju ( koja u stvarii i nema nekog predstavnika u toj klasi ) pogotovu aprilija.....ipak moj glas ide KTM -u ..mislim da je ipak kvalitetniji za klasu.
Takodje
Cave ab homine unius libri

Slaninar

Abarth: to mi zvuèi kao dosta kvarova, jesu sitni, al' mi nekako... I taj rezervoar su mogli napraviti sa bar 300 km autonomije.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Simon69

Ja vozim KTM-a bas zato sto se kvari ;) ali te ne bih nikad odvracao ni od Aprilie.Mislim da su suvisne price tipa ovo ne valja-ovo valja,ovo kvarljivo-ono  nije.Ni jedan bez odrzavanja te nece sluziti.
  Volim KTM,zelim da ga vozim,pukla je glava na mom zimus,pa sta?Rastavio,popravio,nabacim osmeh na lice i pre nego sto sedem na njega,ZAKURBLAM i gas.Verovatno tako i kolega "abarth",sitnice na motoru ga nisu odvratile od Aprilie zato sto mu se dopada i prija mu voznja na njoj,a voza se cesto [thumb_up]
  Aprilia ti je malo pitomija i prihvatljivija za suvozacicu  [zvizdi] i mislim da bi to mogao biti jos jedan od argumenata koji je na njenoj strani a kad sam krenes u voznju veruj da bi radije seo na KTM.
Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

MILJAN

Citat: Slaninar poslato 04 Oktobar, 2012, 16:55
Abarth: to mi zvuèi kao dosta kvarova, jesu sitni, al' mi nekako... I taj rezervoar su mogli napraviti sa bar 300 km autonomije.
Malo previ¹e kvarova ali pitanje za koliku kilometra¾u.-.JA sam na Stromu pre¹ao 22000 bez ijednog kvara..I ako ih bude mimo tabele proizvoðaèa za zamenu delova, smatraæu da je Strom sranje..Onda prodajem i kupujem Yamahu super tenere 1200... Ali po svemu sudeæi, Strom æe ostati na visini zadatka jo¹ dugo..
A KTM sam èuo da se frekventnije kvari ali kad su u pitanju jaèi modeli.. 950 i sl...Pumpa rashladne teènosti i pumpa goriva...Mada mislum da su to sredili odavno.. KOd aprilie: imam samo jedno neposredno iskustvo: èovek je ovom sa zadnje ufove slike italijanskih motora, i¹ao na skup noænih vukova u Sevastopolj..Skoro nov bajk..I otkazao mu termodavaè ventilatora hladnjaka..Izvlaèio je jadan neke prekidaèe na putu kao za paljenje sijalica u stanu.Klasièan prekidaè..Samo da bi palio ventilator.Samo da mu se nebi pregrejao...   Psovao apriliju is ve po spisku i nekoj nedoðiji-..-.-Sada ga prodaje sa 6k km..[thumb_down]
Cave ab homine unius libri

UFF

Miljane tvojim stilom voznje sa potrosnjom od 3.5 litre taj motor ima da ti predje jos bar 40k bez kvarova

Ja presao preko 20k cistog izivljavanja na ktm-u bez kvarova

cudo nevidjeno  :o

koliko se prica da se kvari to mi sad nesto tesko da poverujem... prosto nemoguce.. evo i sam mislim da upravo lazem sebe i vas zajedno

MILJAN

Citat: UFF poslato 04 Oktobar, 2012, 21:20
Miljane tvojim stilom voznje sa potrosnjom od 3.5 litre taj motor ima da ti predje jos bar 40k bez kvarova

Ja presao preko 20k cistog izivljavanja na ktm-u bez kvarova

cudo nevidjeno  :o

koliko se prica da se kvari to mi sad nesto tesko da poverujem... prosto nemoguce.. evo i sam mislim da upravo lazem sebe i vas zajedno
Nisam ja jedini koji ima Stroma... Pa se ni drugima ne kvari.. A da pazim, pazim...Jedino sam ga sada iz Grèke dr¾ao na 150....Ovako, 80-90....i pevanje... KAda mi se daje gas na motoru idem na pravi motor- moju staru BUSU-..-- I onda se i¾ivljavam na neèemu ¹to je za to...' Ebali vas ti trotineti sa 2 cilindra... :D
Cave ab homine unius libri