Glavni meni

KTM 690 SM ili Aprilia Dorsoduro 750

Započeo borkos, 10 Septembar, 2012, 23:08

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

abarth

Citat: pit poslato 11 Septembar, 2012, 16:34
            Ta Mana ima slican agregatr kao Shiver samo jaci malo.

Ta Mana nema ni slièan ni malo jaèi agregat kao Shiver, a bogami nema ni menjaè. Informi¹i se malo pre bacanja hateova.

pit


             Ima dva cilindra kao Shiver i 100 ccm i iz iste je kuce...iskreno ne verujem da je Aprilja iz osnove razvijala dva razlicita motora jedan 750 a drugim 850 ccm...gharantujem da su u pitanju nijanse razlicite....i ne bacam nikakav hejt nego sam napisao suvu istinu ...koja te malo boli.

           P.S i smatram da je KTM za 2 klase bolji motor ...ako nista druugo nema neporedvidljivih kvarova kao Aprilja.Ove kvarove koje si ti opisao su jednostavno NEDOPUSTIVI za nov motor ...bez obzira sto su sitnice to ipak govori o zavrsnoj obradi i nekvalitetu Aprilije.

abarth

U pitanju su potpuno razlièiti agregati razvijani za razlièite namene. 850 je pre svega skuterski agregat bez menjaèa i kvaèila, a 750 je klasièan moto agregat koji postoji u varijanti 1200.
Bilo bi lepo kad bi neko sa KTM-om napisao svoja iskustva, a ne da o tome sude ljudi koji ne prave razliku izmeðu modela Aprilije i generalizuju stvari... 

pit

Citat: abarth poslato 11 Septembar, 2012, 17:09
U pitanju su potpuno razlièiti agregati razvijani za razlièite namene. 850 je pre svega skuterski agregat bez menjaèa i kvaèila, a 750 je klasièan moto agregat koji postoji u varijanti 1200.
Bilo bi lepo kad bi neko sa KTM-om napisao svoja iskustva, a ne da o tome sude ljudi koji ne prave razliku izmeðu modela Aprilije i generalizuju stvari... 

     Pa ovde samo Uff ima pomenuti model a on je rekao sta je imao...i ako bi bilo kao ti sto kazes da drugi NE MOGU da diskutuju tema bi imala samo 3-4 posta a to nije poenta foruma je l tako.
     Moje misljenje je da je KTM bolji motor a sto se to tebi ne svidja to je tvoj problem.Ok.

UFF

meni se dorsoduro svidja kako izgleda ali mi se nekako cini preglomazan i pretezak za sm isto kao i hypermotard
nisam ga vozio pa ne mogu da kazem sta mislim, probao sam samo manu i shiver-a i njih ne mogu nikako porediti sa ktm-om
ne kazem da je ktm bolji niti losiji sve zavisi za sta ti treba
ako kupis varadera, 1200gsa ili novu super teneru a za offroad ili za voznju po gradu onda je i 690 i dorsoduro mnogo bolji od njih ali ako ih poredis na putu onda su ova 2 motora iz naslova smesna tako da bi izbor bio pravi moras da kupis motor za svoje potrebe
ja ktm-a vozim 90% vremena po bg i tu je savrsen, ko kod kuce, hteo sam da putujem ove godine (autoputem) i uzeo cbr600f i on mi je takodje bio odlican za to ali sledece godine zelim da putujem regionalnim putevima i cbr mora da ode, ili on ili moje ruke, ledja zglobovi... tako da razmisljam unapred i trudim se da uvek imam motor koji je namenjen za ono sto od njega zelim

da se porede iste kubikaze i broj cilindara od razlicitih proizvodjaca pa i da diskutujemo na tu temu koji je bolji ali to ovde nije slucaj tako da je sve sto se napise uzaludno prepucavanje

reci nam u kakvim bi ga uslovima koristio i sta od motorcikla trazis, sta ti se svidja pa ce ti onda nase iskustvo mozda i pomoci da se odlucis mada je uvek najbolje da probas i jedan i drugi, ja na primer nikad motor ne bi kupio pre nego sto sam ga probao koliko god mi se svidjao izgled na slici i karakteristeke na papiru pa makar bio i nov u radnji jer moze da mi se ne svidi u voznji

ako te interesuje nesto konkretno za ktm pitaj, zelim da ti pomognem.. eto mogu cak da ti dam i da ga probas ako ga nisi do sad vozio i nemas od koga da uzmes  [cheers]
uostalim zato forum i sluzi

UFF

ovo je jedini motor sa 2 cilindra koji ja priznajem kao SuperMoto

[attachment deleted by admin]

Bishke

You should do one thing every day that scares you

UFF

A evo ga skuter koji igleda kao motor
i beli lepotan ispod njega


abarth

Citat: pit poslato 11 Septembar, 2012, 17:14
    Moje misljenje je da je KTM bolji motor a sto se to tebi ne svidja to je tvoj problem.Ok.

Daleko od toga da me se ne sviða, èak sam hteo i da ga kupim ali mi se Dorso vi¹e svideo.

@UFF

Mislim da je ovde poreðenja izmeðu 690 i Dorsodura zapoèeto zbog vrlo sliène cene u oglasima...

UFF

Pa dorsoduro je bolji izbor ako ce prelaziti dosta otvorenih km na pravcu zbog toga sto manje vibrira, veca je kubikaza i sto ima vise snage (rezervoar mu i nije neka prednost ja predjem daleko vise iz cuga sa ktm-om) a ako ce se voziti po gradu sa povremenim kratkim voznjama po srbiji onda je ktm bolji zbog manje tezine (bolje i lakse upravljivosti) i zicanih felni sto dozvoljava vecu zajebanciju

woo3

Mislim da ta razlika u voznji po gradu i nije tolika. Ne sporim da je dorsoduro tezi, ali jednostavno ne moze tih 30-ak kila da bude toliko presudno.  :)

UFF

Kao sto rekoh sve zavisi kako ga vozis a razlika ume da bude i drasticna

uzmi i provozaj dorsodura ovako pa da vidimo sta ce da mu se desi (i tih ktm-ovih 150kg je previse za ovakvu voznju ako mene pitas)

KTM 690 SM

mkt


woo3

Hahaha, veca reklama za "tom tom" navigaciju  :)

Zeljkamp

TwinZ Auto & Moto

pit

Citat: Zeljkamp poslato 11 Septembar, 2012, 19:05
Citat: pit poslato 11 Septembar, 2012, 16:34
BMW -jci zu bili zakon za policiju.
:o

  Pa sta te cudi trebalo je provesti ceo dan u sedlu ...a stari RT je daleko udobniji od Aprilje ...cak i Stelvio 1200 nema stra da trazi pored RT-a.

Zeljkamp

Citat: pit poslato 11 Septembar, 2012, 19:21
Citat: Zeljkamp poslato 11 Septembar, 2012, 19:05
Citat: pit poslato 11 Septembar, 2012, 16:34
BMW -jci zu bili zakon za policiju.
:o

   Pa sta te cudi trebalo je provesti ceo dan u sedlu ...a stari RT je daleko udobniji od Aprilje ...cak i Stelvio 1200 nema stra da trazi pored RT-a.

:o   :o  :o
TwinZ Auto & Moto

Bori¹a

ja mislim da ova navigacija laze da mora svuda pravo haahhah
svaka mu cast za voznju

Boban_m