Glavni meni

"Prokleta" Rumunija

Započeo isterivac, 06 Septembar, 2012, 01:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

isterivac

#40
I konacno cetvrtak 23.8.2012

Budimo se izjutra oko 6, vracamo kljuc na recepciju a recepcionar lik Rumun zove se Tony, izgubljen za sve pare i boji se svega sto se krece ali jedan fin i pobozan momak koji bukvalno spava na recepciji... Dalje, namestanje prtljaga na motore i odosmo na put 7c... Pre toga naravno, nalijemo do cepova rezervare i GASSS!!! Pocetni kilometri su bili smor jer smo isli polako, put los a i stalno neka sela... No, kad smo malo odmakli od civilizacije to se odmah primetilo po nasoj voznji :D Divljiina - divljaci :D
Polako stigosmo do jezera iz kojeg, kako nam je rekao Dalibor, pola Rumunije pije vodu. Na drugoj slici sam ja u fazi "ukenjacu se za sekundu" :D  [rofl] [rofl] [rofl]
Ali sam ipak stis'o anslus :D
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

Gvozden

ovaj putopis po mom.....marfi Vs Inat
A i pije se mnogo :)

isterivac

Citat: Gvozden poslato 07 Septembar, 2012, 02:12
ovaj putopis po mom.....marfi Vs Inat
A i pije se mnogo :)

                                          !!!"Nije bitno sta se radi, bitno je da se preteruje"!!!
                                                                          :D :D :D
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

UFF

i na kraju nikad nisi otisao da ti se uradi to sediste kako treba i da ne bude naduveno..

isterivac

Da nastavim dalje, krenusmo sa jezera prema vrhu i na tom delu puta je bilo i lepih i losih deonica, uglavnom smo bili stoka na putu i drljali smo gas sto smo vise mogli sto ce te videti sad po gumi. OStale slike cu naknadno ubaciti jer ovo smece od samsunga nece da mi se poveze sa kompom preko kabla...

@uff - nikad da dodje na red.... jbg... Kad sam imao kes za sediste Boban je bio u Francuskoj... Cekace jos malo
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

Lazic

Citat: Gvozden poslato 07 Septembar, 2012, 02:12
ovaj putopis po mom.....marfi Vs Inat
A i pije se mnogo :)

Kako drugaèije...?  ;D

zmiya

Citat: Laziæ poslato 06 Septembar, 2012, 22:25
Citat: zmiya poslato 06 Septembar, 2012, 09:40
Kod Pazove mi pri 180 izleti èep iz gume...

Aj ne seri da jugo mo¾e 180kmh... [rofl] [rofl] [rofl]




Jebo sam te dugo,mo¾e 240..

Lazic


isterivac

JBt zivot ja zaboravi da zavrsim putopis :D  [doh] [doh] [doh]
Aj da zavrsim kad sam vec poceo :D  ;D
Posle ove poslednje slike, morao sam malo da se svinjim i nastao je ovaj snimak https://www.facebook.com/photo.php?v=4264296047929&l=1119538118085386700
Posle kratke pauze smo nastavili putem 7c kad tunelu na prevoju, prolaskom kroz tunel nailazimo na veliko parkiraliste i tu shvatamo da je to ona cuveni vidikovac. Zadrzavamo se tu i sledi razgledanje, slikanje i uzivanje..

Parkirani dvotockasi


Sizif  ;D


Navatasmo neke Turke da nas slikaju
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

isterivac

Dalje..

Jos jedna sa pobrom,





A onda fotosesn






Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

isterivac



Pobro na litici


Mutacija protiv ostatka sveta


I naravno, jedna fotka sa domacinom


Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

isterivac

Krenusmo dalje i spustamo se prema Sibiu putem malo losijeg kvaliteta ali zato fantasticnih serpentina i pogleda. Ja sam malo tu preterao sa gasom i imao par malo kriticnijih kocenja al boze moj. Imao sam cak i snimak koji se tokom ovih godinu dana izgubio(jebes ga, ici cemo ponovo pa cemo snimiti). Voznja do podnozja je bila bas zanimljiva. Kada smo se spustili postalo je osetno toplije a i mene je poteralo pa sam morao da se izolujem na kratko u poljski wc iz kojeg puca pogled sa slike


Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

isterivac

Stizemo do Sibiu-a i krecemo prema Sebesu i Devi, tu je pocelo gasiranje magistralom i pravili smo pauze na otprilike svakih 100km, malo da se odmori, nesto popije, neki duvan zakuri, sipa goriva pa da se ide dalje ka Srbiji. Znam da je bilo veoma vruce i da smo se obojica topili pod opremom, pa sam u jednom trenutku stao i natrpao jaknu u ranac koji samo sto se nije raspao. U predvecernjim casovima smo stigli u Temisvar gde smo stali, srucili 2l vode na brzaka i odlucili da cemo se tu rastati jer ja idem na Crnju a pobro je krenuo za Pozarevac pa mu je bilo daleko da ide preko Crnje.. Do granice sam prilicno brzo stigao jer me polako hvatao umor i pocela je noc da pada. Na granici nisu mnogo gnjavili ni Rumuni a nasi su morali da me pitaju gde sam bio i kada sam im rekao da sam isao na transalpinu i transfagarasan odmah su poceli da komentarisu kako je to daleko ovo ono i da smaraju.. Sva sreca pa nije dugo potrajalo i nastavih put kuci. Stizem u Novi Becej oko 9 uvece vec pao mrak i bukvalno sam se probijao do kuce posto su tih dana kod nas bili "Velikogospojinski dani" i cela varos zatrpana posetiocima.. Najzad, stizem kuci, otvaram kapiju i uterujem motor u dvoriste kad evo, odmah delegacija izlazi iz kuce. I pita cale: "I? Kako je bilo na Srebrnom jezeru?"(a nisam vam preneo informaciju da im nisam prijavio da idem u Rumuniju vec na Srebrno jezero da se ne bi slogirali) ja odgovaram da nisam bio tamo gde su oni mislili vec da sam bio u Rumuniji da prodjem 2 deonice i objasnim kako i sta :D :D :D Kevu kad nije udarila srcka a ni cale nije bio daleko, elem, brzo su sazvakali to i odmah su poceli da ispituju kako, sta, gde... jer njih i dalje Rumunija asocira na 90-te kad su bili jad i beda..
   
    U sustini, bilo je to jedno, na kraju, lepo i nezaboravno iskustvo za koje nije bio potreban neki ekstremni budzet, ja sam za ceo put sa svim troskovima i podmicivanjem carine potrosio oko 120-130e i svakako cu ponovo otici tamo jer su verovatno do sada zavrsili kompletno asfaltiranje transalpine i verujem da je tek sada milina voziti preko nje. Do nekih novih putesestvija postavljam vam snimak Rumunski estradnih umetnika
https://www.facebook.com/photo.php?v=4255877557472&l=3082114330987876277
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

srbac

E pa fala na zavrsetku, nismo dugo cekali.  [watching] [watching] [watching] Na kraju i nije tako lose bilo !!!  [yahoo]

Major


isterivac

A jbg, zaboravio sam :D Ostali ste uskraceni za jos neke slike koje su se u medjuvremenu izgubile prilikom reinstalacije windowsa, razbijanja telefona...  [bejzbolka] [hello]
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

Major

Nista. Moras opet u Rumuniju ;D

isterivac

Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

makinjo

Znaci da ne krecem u Rumuniju bes 500 evrica :(.

isterivac

Ma mozes, ja verujem da je bas mene zadesilo to da me zeza jedan Rumun, verovatno mu je malo zafalilo evrica pa ajde nas da osisa.. Eto ako se jave ostali koji su isli u Rumuniju sa svojim iskustvom prelaska granice uz 500e :D
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!