Glavni meni

"Prokleta" Rumunija

Započeo isterivac, 06 Septembar, 2012, 01:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Major


isterivac

Veceras nastavak, nemam sad bas vremena da sedim i kucam.. Ne mogu bas za 10-15min sve da napisem :D
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

CBRR1

jbte ko zna sto je to dobro...

isterivac

 [rofl] [rofl] [rofl]

Garant ima veze sa putanjom marsa :D
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

castor

Nekih dana je stvarno bolje ostati u krevetu...
It's the ride that matters, not the bike…

dr32

4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

isterivac

#26
Ajde da kucam dok ne pocne Sundjerbob :D :D :D


Utorak 31.8.2012 ustajemo tek oko pola 9

OPet montiranje prtljaga na motore, malo zamezili i GASSS!!!

Posto je google maps pokazivao rutu preko granicnog prelaza Nakovo kod Kikinde a i navigacija, odlucismo da idemo tuda jer nam je najblize.
Dodjosmo mi na prelaz, kad ono patka... Uzlazi neka policajka (znaci ZMAJCINA, uhhh  :P) i rece da idemo na Crnju, ovaj je zatvoren, ok i krenusmo na Crnju..
Dodjosmo na prelaz i batica pandur nam trazi dokumenta, ja dao pasos i saobracajnu od mutacije i on gleda, gleda i gleda... JA gledam njega i pitam se da li je ova budala normalna?? Odblentavi se on i pita kao koje je godiste, ja na keca mu kazem 1994-to... Opet blentavi i ne veruje i kaze" ajde ovamo da uradimo proveru" A Pritisiak iz momenta se poceo penjati u kriticnu zonu... A u paketu sa mnom su odmah i pobrinu suzanu uzeli da provere.. Ok potraje ta igranka neki 20-30minuta i eto ga vraca nam dokumenta i zeli nam satro srecan put, a meni pun kurac i Rumunije i svega ostalog.. Nista gas na rumunsku stranu.. Stanemo u medjuzoni da uzmemo vinjete, kazu za motore ne treba... Super :D ustedeli smo 3 eura  [clapp] [clapp] [clapp] Nikad srecniji..
E sad dosli na njihovu stranu, lik nam trazi dokumenta, uredno dajemo i pita nas koliko imamo para i koliko ostajemo na engleskom? JA mu kazem one day i kao ja imam 100i neki euro a pobro kaze da ima 400 i kusur... Tek ce lik da mi pokaze neki njihov papir na kojem pise da pri ulasku u Rumuniju tj. EU moras da imas 500e u sebe??
Tu sam upao sa njim u raspravu i poceo da mu pokazujem svoj pasos koji se tada nalazio u njegovim rukama da nema gde nisam bio i da me niko i nikad nije zezao oko para... itd..
JA se okrecem, gledam u pobru, kazem mu "ovaj nas nece pustiti da udjemo u jebenu Rumuniju kao da su oni "BOGOVI" za NAS???? I odmah mu govorim, da se okrecemo i odosmo kuci.. NEmam vise zivaca ni sa kim da se raspravljam... TEk ce lik da me pozove i tu njihovu kucicu gde lupaju pecate i to.. JA usao i trazi mi da ih castim kao za kafu..
Uzimam novcanik i gledam, nista sitnije od 20e nemam i mislim se (dacu im 20e oni ce mi vratiti neki kusur i do klinca) samo vise da krenemo...
Dajem ja 20e i lik mi vraca dokumenta i ja njemu kao change(trazim kusur) lik me gleda i drma glavom u fazonu "ma kakav kusur"
Ja ga gledam, i mislim se...."gotovo je, sad cu napraviti neko sranje i ovaj majmun ce platiti danak a ja zaglavljujem robiju zbog budale"
Jedva se nekako iskontrolisem i dalje ja njega gledam, prolaze sekunde (prave se da ne znaju srpski) i ja mu kazem na srpskom "da BOG da tih 20eura potrosio detetu da kupis lekove" okrenem se i izadjem iz te njegove kucice.. Sedamo na motore, i Gas!!!
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

Bori¹a

hahahahah ako si mu rekao picka mu materina lopovska

isterivac

#28
Prosli smo tu Zamboliju ili kako se vec zove i na izlazu pumpa, da j da stanem da ih pitam za te vinjete, ne treba mi jos neko sranje... Taman sam poceo da se opustam... Uletim ja na pumpu, pitam, kaze kasir, kao za motore se ne placa.. Super, odosmo dalje..
Usli u Temisvar kad ono na samom ulazu neki radovi i glavna ta ulica kojom nas znavigacija vodi zatvorena.. Nista, tehnikom snadji se usli u neku paralelnu ulicu i uspesno resili problem...
Izlazimo iz Temisvaram pravimo pauzu, pobro me podjebava za motor.. sta cu smejem se(a plakao bih), ispusi on cigaru i krenemo dalje prema Lugoju.
Tu je vec pocela voznja sa uzivanjem jer su se ubrzo javile krivine i lucenje male doze adrenalina.
Prosli Lugoj, idemo prema Devi i tu stajemo na neku Rompetrol pumpu i sipamo benzin 100oktana i gas dalje.. Sledeca krizna situacijam ukljucili se na magistralni put koji ide od Arada prema Devi, put ful, obelezen samo pregust saobracaj i to mahom kamioni..
Otisao pobro ispred mene i ja idem iza nekog slepera i cekam priliku da ga preteknem..
Ubrzo prolazimo neku krivinu i ucini mi se da nema nikog u susret i ja onako lagano izbacio migavac i krenem da preticem, kad ono na polovini kamiona vidim da mi laguna ide u susret bez ukljucenih svetala, mada tamo nisu ni obavezna i iz momenta 2 brzine nize i pun gas.. Jedva ja izbegao makazice,
i od tog trenutka, malo spustamo loptu..
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

isterivac

... I dalje, prolazimo mi kilometre pauziramo na svakih 100km otprilike, em vrelo, em ovo, em ono... Ok ne zurimo pa polakom samo bre nikako da stignemo u taj Sebes gde je i skretanje desno na 67c tj Transalpinu.. ok, prolaze kilometri polako i stigosmo u Sebes, skrenemo desno za Transalpinu i tada pocinje da se vraca ona sreca i osmeh kao kada smo planirali da idemo..
Od samog ulaska u ona brda, stanem da ukucam na navigaciju da vidim koliko ima do onog sela Novaci i gledam na sat, vidim vec dosta sati a jos zaboravili na vremensku zonu... Pakovanje i gas.. Peglamo onim krivinama na pocetku, gledamo ona sela i pitam se jer moguce da su "oni" u Evropi?? Stigosmo do one brane i tu stadosmo da napravimo pauzu i da popijemo vode inace cemo dehidrirati :D i tada vidimo onu provaliju

Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

isterivac

Iskulirasmo tu 10-15min i nastavimo dalje... Uglavnom bez mnogo slika jer je pocela polako i noc da pada... Doduse vukli smo se na pojedinim deonicama zbor radova i oni presecenih traka asfalta... Uz povremeno psovanje, kroz voznju zbog toga, pocnemo polako da se penjemo ka vrhu u peglamo kroz one serpentine i tada u stvari krece pravi dozivljaj celog puta :D
Opeglao sam pobru i to fino, skoro se popeo da vrha i stanem da probam bar neku fotku da napravim...

NAstavak kasnije  [hello]
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

balcan girl

UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Major


KIZA73

Vama je samo jos Drakula falio...da vam posisa i u fulu ste.
Dok postoji covek, postoji i problem.
Kad nestane covek, nestane i problem.

Lazic

Citat: zmiya poslato 06 Septembar, 2012, 09:40
Kod Pazove mi pri 180 izleti èep iz gume...

Aj ne seri da jugo mo¾e 180kmh... [rofl] [rofl] [rofl]




@Isterivaè:
Da nismo mo¾da u nekom rodu...?  ;D [cheers] [watching]

isterivac

Citat: Laziæ poslato 06 Septembar, 2012, 22:25
Citat: zmiya poslato 06 Septembar, 2012, 09:40
Kod Pazove mi pri 180 izleti èep iz gume...

Aj ne seri da jugo mo¾e 180kmh... [rofl] [rofl] [rofl]




@Isterivaè:
Da nismo mo¾da u nekom rodu...?  ;D [cheers] [watching]

Zavisi koliko mozes da popijes?  ;D ;D ;D [cheers]
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

isterivac

Dosta je bilo zajebancije, da VAS ispostujem pa da pisem dalje.....

Elem, popnemo se mi na vhr Transalpine, ali patka ... [doh] [facepalm] Vec se skoro smrklo i oni Rumuni sa standovima poceli da se razilaze.. Nego, ajde sto se oni razilaze, nista se bre ne vidi od onih lepota, vrhova... No dobro, iskuliramo mi tamo nekih 15-tak minuta i bilo je cini mi se oko pola 9-9 po nasem, reknem pobri da moramo da izgasiramo da nam se ne zatvori motel (Onaj nas Srpski).. I krenusmo mi sa vrha Transalpine prema Novacima, pobro se vuce kao slinac, ne vidi nista sa njegovim "fabrickim" farovima a ja sa mojim Custom imam dan ispred sebe, oderao sam ga na spustanju kao zeca :D  [yahoo] I u ono prvo selo cini mi se stanem na pumpi da sipamo goriva i on me tu sustigne, pa smo se objasnjavali sa Rumunom i rukama i nogama za gorivo a jos vise za placanje jer paceri nisu primali euro nego samo lei... Ok, sipamo mi tu po 5-6l i nastavimo dalje... Do Curte de Arges-a nije bilo nista preterano zanimljivo sem da nam se cinilo da smo putovali citavu vecnost...
No, stigosmo oko pola 1 ispred motel/restorana i sva sreca, ALI SVA SRECA, slucajno naletesmo na naseg domacina Dalibora(jer sam ja mail-om rezervisao sobu) koji je krenuo na drugu stranu sa zenom.. A da, da napomenem da smo zakasnili jedan dan zbog sranja, jer sam ja rezervisao za ponedeljak a dosli smo u utorak..
Objasnim ja njemu kako i sta me je snaslo... Kaze Dalibor, niste se javljali-ja izdao sobu..  
Opet mislim u sebi "jebo te zivot pa da li je realno da sve ide kako ne treba... Isterali preko 600km u jednom danu, jaja ne osecamo i jos cemo spavati na nekoj klupi"???
Nista, popricamo mi sa Dacom da li i sta moze da se uradi, naravno uz pivo, :D i lik nam predlozi da spavamo u tamo nekoj sobi koja nije nije bas sredjena za posetioce ali nije ni dres... Sta cemo na keca pristanemo i odmah se bacili na spvanje onako jadni, gadni i umorni sa malom dozom piva u nasi utrobama :D  [cheers] :-[

Evo i podataka sa Transalpine
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

isterivac

Sreda 22.8.2012
Ustajemo ujutru, kafa i sve po redu da se malo trgnemo... I uglavnom smo celi dan proveli crkavajuci, spavajuci.. Pijuci Rumunskog piva i u sprdnji sa rumunskom muzickom scenom... Lutasmo mi po Curtea de Arges da malo vidimo gradic ali u sustini najlepse nam je bilo u sobi :D
Dogovorimo se pobro i ja sa Daliborom da se vidimo uvece da platimo ceo ceh sto smo napravili posto cemo ujutru ranije da krenemo pa da ga ne budimo.. Tako je i bilo, odemo dole do motora, pregledamo ih, naspricamo lance sprejom i zasednemoo mi uvece oko pola 10-10 sa njim pa aj prvo da popijemo pivo, ajde.... Bacimo pricu ovo-ono... Pa se slikasmo, i na kraju posle par sati dodjemo do trenutka da se raskusuramo..

Donese on nama racun sve crno na belo s tim da je uzeo racun za  smestaj i prvo vece prvo vece precrtao i rece "castim vas, dobri ste momci"
odmah tu osmeh :D i ja mu kazem, ma ok ne moras brale, ali dzabe covek insistira... Rekosmo ok, ali jos jednu turu piva  [cheers] [cheers] [cheers]
Popijemo mi to i coveku jedno 5-6-ti put zvoni mobilni jer je trebao da ide kod burazera na rodjendan a on se zapucao sa nama  [cheers] [cheers] [cheers] [yahoo]
Pozdravimo se mi tu i on ode a nas dvojica u sobu pa na pakovanje i spavanje...
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!

Lazic

Citat: isterivac poslato 06 Septembar, 2012, 23:05
Citat: Laziæ poslato 06 Septembar, 2012, 22:25
Citat: zmiya poslato 06 Septembar, 2012, 09:40
Kod Pazove mi pri 180 izleti èep iz gume...

Aj ne seri da jugo mo¾e 180kmh... [rofl] [rofl] [rofl]




@Isterivaè:
Da nismo mo¾da u nekom rodu...?  ;D [cheers] [watching]

Zavisi koliko mozes da popijes?  ;D ;D ;D [cheers]

mnogo...:D

isterivac

Citat: Laziæ poslato 07 Septembar, 2012, 01:18
Citat: isterivac poslato 06 Septembar, 2012, 23:05
Citat: Laziæ poslato 06 Septembar, 2012, 22:25
Citat: zmiya poslato 06 Septembar, 2012, 09:40
Kod Pazove mi pri 180 izleti èep iz gume...

Aj ne seri da jugo mo¾e 180kmh... [rofl] [rofl] [rofl]




@Isterivaè:
Da nismo mo¾da u nekom rodu...?  ;D [cheers] [watching]

Zavisi koliko mozes da popijes?  ;D ;D ;D [cheers]

mnogo...:D

E pa brale, u tom slucaju postoji velika verovatnoca da smo najrodjeniji :D :D :D
Jebes majstore kad posle njih, moram ponovo da radim isti posao!