Glavni meni

Tema o Japanskim automobilima

Započeo Bori¹a, 01 Septembar, 2012, 00:36

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Boki-KG

Citat: zmiya poslato 17 Septembar, 2012, 00:00
Citat: MajorSoul poslato 16 Septembar, 2012, 10:48
Citat: UFF poslato 15 Septembar, 2012, 01:38
@ major

Tapaciranje volana u kozu Kurjak pancevo 065 435 88 07       35e
Tapaciranje volana u kozu Zvonko pancevo  062 963 13 38    40e
Tapaciranje volana u kozu Sova nbg  063 77 191 94               60e

Cene za su za volane koji su vec bili presvuceni u kozu (za one koji nisu kosta malo vise jer ima vise posla)
Takodje mozes da radis pola u normalnu kozu a pola u perforiranu sto izgleda lepse ali i to je malo skuplje

[cheers]

Ako volan nije bio kozni onda je cena malo jaca.. kakvi su cigani jbt.
Sto da nije takav volan veci pa mora vise materijala da potrosi. Sto volim kad se tako iskenjaju.




Nisam hteo da ti ka¾em ni¹ta za ono ¹to si skoèio kako sam zardjuje¹ novac,nije mi to bitno,a pogotovo nema¹ ti ¹ta meni da se pravda¹ kako zaradjuje¹,samo mi nije jasno da ima¹ jedno 40-50 hiljada evra u vozilima i igra ti ne¹to 10 evra oko cene volana..

Zato i ima...
Kakva bi ti¹ina nastala kad bi ljudi govorili samo ono ¹to znaju.
Èapek

Major

A sto jel treba da ih poklonim? Bolje tih 10eur da castim turu piva nego da poklonim nekome. Nikad se nisam stekao za kintu ali pun mi je q otimacina na sve strane.

zmiya

Negde pokloni¹,negde izgubi¹,negde dobije¹,ko da lupa glavu oko toga..

Major

Ja ;D Meni draze da popijem sa drugarima turu ;)

zmiya


Major


zmiya

Pa ne tro¹im nigde po 50 evara,tako da ne mogu da u¹tedim 10 za kafanu.. :P

Major


Bori¹a


Nixazzar

Civic EC8


Civic EJ9

up pic

Plavi u vlasnistvu 10god, 2 zadnje godine ubijan kako je vozen, nista osim klasicnog odrzavanja i ponekog dela trapa.

Sivi godinu dana u vlasnistvu, full oprema, prodat zbog finansija. jedan jedini servis i to promena ulja.

Treunto imam Volvo V40 i on je autina za ova dva jer je bar za 2 klase iznad njih, ali ko hoce odlican auto, jeftin za odrzavanje, da ima sportski duh, a pri tom da se ne kvari, Civic od 1988 do 2000 godine, u kojima imate da birate 4 generaciju (kao plava) 5. generaciju, i 6. generaciju (kao siva) je po meni jedan od najboljih izbora.

pit



                   Ovakvog sivog moj komsija vozi 10 godina ,,,kupio ga sa 120000 km sad ima 230000 .Jednom sam ga pitao kako se snalazi za delove i jeli skupo.
                   Kaze da ne zna i da je za 10 godina zamenio samo jednu sponu.
                   Skoro ga je prodao rodjenom brate ...i dalje besprekoran ...motor se ne cuje ,trap odlican.....

Nixazzar

Ta prica o snalazenju za delove je stara koliko i sama prica o mitu da za japance nema delova, TRIO MOTORS u NS ima svaki deo, sa svakog japanca, covek je maximalno snabdeven i uvek izlazi u susret. po BG ne znam tacno imena radnji, ali ima ih isto dosta koje drze delove za japose i snabdevene su.

Vlajko

Dr¾i na¹ drugar Japanx.. i delovi nisu uop¹te skupi..

kugla i spona manje od 2 crvene..
Kakve su ti misli takav ti je i ¾ivot...

Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor

Kengur

Ima delova gde hoces... Ja uzimao u Centar N. Ali sam se napusi sa onom debelom sto radi jer je ispala seljancura.

Plazma Keks

da, bas su pederi tamo. kad god sam dosao tamo, ispricaju: "mozemo mi to da nabavimo original za manje para" posle ih nema da se jave nego moras da ih juris...

Major

Pa juri. Ja imam kombinaciju da nabavim delove za jedno 30% jeftiniju cenu ;)

Plazma Keks

pa sta. ja gde god da kupujem odbije mi se pdv, plus rabat :P

Major

Aj onda da mi nabavljas delove kad mi budu trebali :)

Kengur

Evo nekih cena za moju olupinu. Nissan Almera 99godiste...

Cene su od do u zavisnosti dal su kopija ili ''japan''

Kugla                            950-1850din
Plocice                         1850-2230din
Paknovi                       1850-2650din          Skuplje nego plocice  [ludak]
Lezaj zadnjeg tocka     4030-8930 papreno skup
Filter ulja                      410-850
Filter vazduha              470-1690din...

Ovo su cene iz Centra N mrzelo me da jurim ostale... Bio u prolazu i kupio tu... 


Sve sam uzeo osim lezaja za koji nisam siguran da je los, jer se mozda cuju paknovi to cemo tek videti...
Racun nesto malo preko 7000din, dobio sam popust jer sam stalna musterija(Iskreno pao sam u nesvest jer smo se poslednji put nesto zamerili)
Na to dodamo ulje 2000din i to je otprilike godisnje odrzavanje mog Nissana.... Jedino sto jos crkava jednom godisnje otprilike je prednji lezaj. On je od 2000din do 4000...
Znaci oko 100evrica godisnje kosta sto je smesno...

rboban

I moje cenu su u tom rangu.... prednji lezaj 2500, a zadnji (verovatno je sa glavcinom) oko 7800 din
Suzuki Baleno 1998
Ride It Like You Stole It