Glavni meni

Tema o Japanskim automobilima

Započeo Bori¹a, 01 Septembar, 2012, 00:36

0 članova i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Bori¹a

Skoro svaki moderniji brend ima svoju temu ovde, a honda nema :P
Znam da je UFF hvalio akorda, a jedan slucajno stoji ovde kod mene u garazi  [zvizdi]
Izvolite ponasajte se kao i u ostalim temama slicnog karaktera ;D

baha

pa nema tu sta da se ponasa [nono].....znase HONDA JE HONDA  i auto i motor.... nego steta sto nema i oruzje honda...... odma bih ga kupio :D :D :D
Ja znam sto ne znam...ali ti ne znas kolko ne znas...

Major

HONDA je zivot, sve ostalo su sitnice ;)

Bori¹a

moji se razmisljaju dal da uzmu mercedesa E klasu ili novog akorda... tj ne novog nego noviji model ;D

mkt

pretvorismo se u automoto forum .....vrh
ima zenske ima sve

Kengur

Promenjen naslov teme. Ovako ce lakse zaziveti tema a i da se ne otvara 1234535 tema o markama kola....

Evo ja imam Nissana Almeru 99god...  Kupljena 2003 i od tada se samo vozi i odrzava ono osnovno. A nekada ni to :D

Burazer imao ceh (Moron nije pogledao ulje skoro 20 000km) pa je sjebao motor... Tj poceo da trosi ulje ali je i na -15 palio bez problema i radio kao sat... E onda mi je prekipelo da dolivam ulje na 1000 km pa sam za 220 e ubacio drugi motor :D

Sto se tice kvarova stvarno ih nema. Zna da crkava manzetna na zglobu, pa zvekne zglob ako ne pratis... Probao sam 10 razlicitih marki i sve isto sranje, zasto ne znam ali nije ni bitno...

Na trapu je izuzetno jak i trpi dobro rupe. Ja recimo radim trap jednom u god, god i po dana... Da naglasim da prelazim godisnje izmedju 30 i 40 000km.... Ono sitna sranja... Amortizeri fabricki promenjeni tek 2009 i to nisu bili bas na izdisaju ali su bili losi... Na rupe ne pazim, samo ako je bas krater, pentranje po ivicnjacima itd...

Vozi se kao bajs bukvalno, lak i precizan volan, udoban za auto te klase poprilicno... Prostran iako ima 3v, mesta pozadi za dve odrasle osobe bez problema.


Bori¹a

dobro si se setio
moja honda je presla oko 150k za 5 godina (2007o je)
menjana remenica na radilici koja klimu pokrece valjda i servo letva tako nesto ;D
a vozi se skoro svaki dan, 2.2 dizel, 140ks ko metak ide
samo je velika mana sto nije automatik, vise volim automatike [zvizdi]

Hohštapler

Citat: Borisa Motorisa poslato 01 Septembar, 2012, 12:59
samo je velika mana sto nije automatik, vise volim automatike [zvizdi]

Sla¾em se.
Samo automatik æu od sad kupovati.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Damnmoto

 [pobednik] Japanci su keva u automobilizmu, da ih ameri nisu saplitali  [srednjiprst] bi prodali tolike mrge od 5000cc  [ludak]
Japanci traju vrhunski, nekima je limarija diskutabilna ali su masine uglavnom  [glavazid] od jutra do sutra samo u  [glavazid] blokadu  [rofl]

Ma kao i svaki auto tako i mnogi japanci imaju svoje boljke od modela do modela, corolla G6 2001 1.6 je imala fabricku frku sa karikama, koju su menjali o tiyotinom trosku, neki nisani almere ako se ne varam imaju problema sa letvom volana ili tako nesto, zato opet motor iz bilo koje corolle prelazi do generalne 2 vise od klija ili fokusa ili ....

Japanci su zakon mali ali ludi do kraja, pa nisan gtr su prodavali jeftinije nego sto ih je izrada kostala, da pokazu da i mala 00 mogu da prskaju.

Kengur

Ponavljam se po 100 put, 90ih do 2000ccm SAMO JAPAN! Satre koji god auto uzmes za poredjenje... Prelaze u pm kilometara...

Hurricane

Posedujem Mitsubishi Lancera '91, pre¹ao 200k, za sve dugme, automatik..
Pre neki dan sam stigao nekog Clia, i probio mu hladnjak, skoèila T i puèe dihtung glave.. kod majstora otvaranje motora.. kad ono unutra sve novo i glatko kao iz fabrike
I sam majstor bio odu¹evljen...(video ih je bezbroj)
Zamenio mu dihtung i sve kako treba i na kraju pita on mene koliko para?
NE DAM!

Kengur

1.6b?

Nesto ne mogu da se setim koje motore imaju...

Ko kog da je imao ili ima kaze da je opasan auto...

Bori¹a

ja nekako nisam za automatike ispod 150ks
i moja honda tesko da bi gurala kako treba automatika
imao moj rodjak golfa 2 1.6 dizelcina sa automatskim menjacem, svaki put kad presalta strese se i nekako nije to
a imao moj deda pontijaka, 3.2 benzin, 250ks automatik, zmaj od auta
i neki mentalac sipao dizel i crko konj ;D

Hurricane

Citat: Kengur poslato 01 Septembar, 2012, 16:15
1.6b?

Nesto ne mogu da se setim koje motore imaju...

Ko kog da je imao ili ima kaze da je opasan auto...

1.5b  je kod mene, injection.. mada taj isti motor 4g15 ima u zilion varijanti, po br.ventila, punjenju i sl.
Znaèi ne mo¾e¹ da verujes koji je to kvalitet...
Na njemu sve besprekorno funkcioni¹e, upravljanje precizno u dlaku, na trapu su samo novi stabilizatori i gumice balans ¹tangle, sve ostalo kako je tamo u fabrici neko namestio i dalje stoji,
i ta prièa je kod veæine istih iako je po na¹im putevima pre¹ao oko 110k.
Napomenuo bih i damu je auspuh tj srednji i zadnji lonac iz fabrike...
Vozim i nekog Renoa starog 8 godina u firmi, kod njega je sledeæa situacija: ni jedno dugme ne radi kako treba od svih 6, servo u radu prekida i to ukoèi u pola krivine na 80, rukom di¾em i spu¹tam prozor, patos propao, tro¹i dizela 8L...

Hurricane

Citat: Borisa Motorisa poslato 01 Septembar, 2012, 16:20
ja nekako nisam za automatike ispod 150ks
i moja honda tesko da bi gurala kako treba automatika
imao moj rodjak golfa 2 1.6 dizelcina sa automatskim menjacem, svaki put kad presalta strese se i nekako nije to
a imao moj deda pontijaka, 3.2 benzin, 250ks automatik, zmaj od auta
i neki mentalac sipao dizel i crko konj ;D

Prilikom zadnjeg servisa menjaèa Ne¹a sa nbg ga je radio i ka¾e da taj menjaè 175b kod mene je i namenjen za automobile sa v6 i 2000 i vi¹e kubika, ali su Mitsubishi i Huyudai to ugraðivali u sve pa se pokazalo kao besprekorno i trajno..
Moja ¾ena fura punu ¹olju kafe na dr¾aèu u vratima, nikakvih trzaja nema i nikako ne bi smelo da ih bude jer su oni siguran znak da ne¹to nije ok..
Kada se da jaèi gas da nije zvuka motora apsolutno ne bih znao u kojoj je brzini.. na malom gasu se i primeti ali jako malo.. 

Bori¹a

da, jer taj micubisi ima preko 100ks a ovaj golf ne znam dal je imao i 70 ;D
jedino sto bi moj deda kupio umesto honde je novija honda ili audi a6 ;)

Plazma Keks

zimus na toyotinom dizel motoru sa 6cilindara i 4k+ ccm zamrzne voda u bloku. nebitno, posto smo morali da mu skidamo glavu i da vadimo led iz kanala a i glava je bila ostecena jer su cepovi poispadali i neki su uleteli u usisne ventile. pogledamo klipove, kao novi, hilzne i dalje tragovi od honovanja. inace motor jer radio vise od 20000 radnih sati i po pravilu se radi servis na svakih 250h, a posto je to jedna blesava firma, servise preskacu i rade ih tako, na 2000 sati.

Uncle Bob

Citat: hurricane poslato 01 Septembar, 2012, 16:03
Posedujem Mitsubishi Lancera '91, pre¹ao 200k, za sve dugme, automatik..
Pre neki dan sam stigao nekog Clia, i probio mu hladnjak, skoèila T i puèe dihtung glave.. kod majstora otvaranje motora.. kad ono unutra sve novo i glatko kao iz fabrike
I sam majstor bio odu¹evljen...(video ih je bezbroj)
Zamenio mu dihtung i sve kako treba i na kraju pita on mene koliko para?
NE DAM!
1,5 90 h.p.
VITA EST MILITIA SUPER TERRAM

Kengur

ja imam u nissan 1.6 16v... Pre bio 1.4

Mnogo ga bolje nosi ovaj 1.6 jer je poprilicno tezak... Preko tone ima...

Hurricane

Citat: Kengur poslato 01 Septembar, 2012, 17:48
ja imam u nissan 1.6 16v... Pre bio 1.4

Mnogo ga bolje nosi ovaj 1.6 jer je poprilicno tezak... Preko tone ima...

Pre nekih desetak godina devojcica mi imala Sunny gti, ne znam dal je bio 1,6 ili 1,8 ali bio 16v, onaj stari tamo negde '90, fantastika! Bio startniji od 205-ice 1.9gti