Glavni meni

moze li skidanjem katalizatora da se osteti agregat

Započeo andrijadragan, 26 Avgust, 2012, 11:58

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

andrijadragan

  Drugari naslusao sam se raznih pametovanja ovih beogradsih kvadi majstora ,tacnije radi se o gsxr 750 2007 izvadio sam katalizator i zamenio auspuh  osetila se promena na bolje ali posle  3 do 4 meseca poceo je slabije da vuce na manjim obrtajima od 2 do 6  r/1000    postao je lenj...
  savetovali su mi da se mora otvarati agregat posto usled velikog protoka verovatno je spaljena kompresiona karika,da je kompjuter blokirao- safe mode- i tako dosta  ginisovih objasnjenja....motor ne trosi gram ulja  radi ujednaceno  prima gas normalno  osim sto u malim obrtajima ima zadrsku  pri dodavanju gasa malo kasni.   sve ovo poredim sa periodom kada je  vukao normalno.pozz
Bolje  da  zaserem  odmah nego  da  se  kasnije  nesto  iskomplikuje......

DR Goran

Spaljena kompresiona karika !!?? Svasta...

Ako si izvadio SET ventil iz auspuha (verovatno jesi) jer se nista ne cuje s novim auspuhom zbog toga pojava knedle na malom broju obrtaja je normalna. U pocetku ti se cinilo da ide bolje jer si ga przio a sad kad te malo proslo i vozis "normalnije" provalio si da ima knedlu .. (imao vozio uradio isto)

To je ako si vadio ventil....Poenta tog ventila je da pravi otpor na izduvu a to je zbog velikog preklopa bregastih koji je opet takav da bi motor mogao dobro da puni na malom broju obrtaja i na 14 000 ...kompromis je SET ventil ili kako ga jamaha zove exup ...

Vadjenjem samo fabrickog auspuha nema tako "osetna" knedla. Jedino resenje ti je nabavka power comandera koji ima mogucnost izmena mapa i nadjes neku da ispegla tu knedlu .

A mozda je i nesto drugo tipa blato u rezervoaru itd mada sumnjam .
Aaaa, pa to ne moze..neee mooze.. To ne pasuje... To je djunta sa sitnim nutom..

Andjelo

niti je spaljena kompresiona karika,vec ti je delimicno iscurela kompresija................zato slabije vuce  ;)

ЯЭВОЛУТИОН

Kompresija je sigurno....verovatno je treba malo doliti....ne znam kako mi Titja i T&G Kompreshna rece, pred kraj su sa zalihama za ovu godinu....a trebace mu i adapter za sipanje.....sad videh za Suzukija ne treba adapter.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

srbac

Cbrr1 ima dobru kompresiju za prvu kompresioni kariku...

UFF

samo nemoj kinesku da kupis onu sto gaspar prodaje

dusankobgd

Kod skidanja katalizatora obavezno sipati kompresiju...

CBRR1

cbrr1 trenutno prodaje r1 u delovima..model 2011 god...

andrijadragan

da nema neka  kompresija  sa  aromaticnim  mirisima  ... da bi  iza mogla da se miriseee...  hvalo oko resenja dileme poz drugari
Bolje  da  zaserem  odmah nego  da  se  kasnije  nesto  iskomplikuje......