Glavni meni

Proklizavanje lamele?

Započeo ©eki, 25 Avgust, 2012, 20:44

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

©eki

 Kad je motor hladan ne de¹ava se ni¹ta. Èim se zagreje, mislim kad je motor ba¹ vruæ, lamela poène da proklizava. Skoro je kupljen motor, u pitanju je Srad 750, ne znam ni koje je ulje u njemu.... da li je do ulja mo¾da, jer sam èuo da mo¾e i to uzrok da bude, ili su lamele za zamenu, po¹to stvarno pojma nemam kako se manifestuje u jednom ili drugom sluèaju???

Taraba

Najbolje ti je da promeni¹ ulje odmah, pa ako se problem nastavi da pogleda¹ lamele.
Ko zna kakvo je ulje u njemu... ja to obièno menjam odmah po kupovini da znam na èemu sam.
The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

CBRR1


easy



Milomir27


Slaninar

Proveriti i kako je pode¹ena sajla kvaèila. Da nije pretegnuta. Takoðe, barem kod mene na Uamani, ima dole ¹raf za dotezanje opruge, pa se tu isto mo¾e podesiti. Ako je i¹ta od toga pretegnuto, hoæe da klizi lamela.

Naravno, ako to ne pomogne, moguæe da je do ulja.

Ako sve propadne, 6 decilitara kvalitetne kompresije su uvek sigurica varijanta. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

raderis

hoce li da kliza lamella od viska ulja?

zemunboy

Citat: raderis poslato 25 Avgust, 2012, 22:58
hoce li da kliza lamella od viska ulja?
ne, samo od loseg ili automobilskog ulja...

bora63

A mogucnost proklizavanja od oslabelih opruga? Koja je verovatnoca za takvo nesto?

goranvojska

Citat: bora63 poslato 26 Avgust, 2012, 01:11
A mogucnost proklizavanja od oslabelih opruga? Koja je verovatnoca za takvo nesto?
skup vise faktora od kojih je jedan i to.

bora63

"Jedan od faktora" Naravno ali koji je prevagnuo? Koji je uzrocnik? Ispada da je jedino sigurno resenje otvoriti,pregledati i premeriti pa onda znati na cemu si. Ali tad si u maleru,obicno nemas trenutno to sto ti treba zar ne? Masina otvorena a sklpati je takvu nije bas najpametnije ali kako ignorisati lepe dane ????

pit

Citat: ©eki poslato 25 Avgust, 2012, 20:44
Kad je motor hladan ne de¹ava se ni¹ta. Èim se zagreje, mislim kad je motor ba¹ vruæ, lamela poène da proklizava. Skoro je kupljen motor, u pitanju je Srad 750, ne znam ni koje je ulje u njemu.... da li je do ulja mo¾da, jer sam èuo da mo¾e i to uzrok da bude, ili su lamele za zamenu, po¹to stvarno pojma nemam kako se manifestuje u jednom ili drugom sluèaju???

                Kad sam kupio TDM 850 lamela je pocela da proklizava posle par hiljada km ...posle zamene ulja je normalno radila tako da prvo novo ulje pa onda ces da vidis.

despic

Tako je krenuo i moj problem ;)
klasican divljak

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

goranvojska


djolevidak

poturis sajbne pod opruge kvacila i onda vise potiskuju lamele i nece proklizavati (naravno ako nisu mnogo pohabane lamele )

CBRR1

Citat: djolevidak poslato 02 Septembar, 2012, 15:36
poturis sajbne pod opruge kvacila i onda vise potiskuju lamele i nece proklizavati (naravno ako nisu mnogo pohabane lamele )
jesi procitao da cova vozi tormo a ne golfa 2ku..?

despic

Ono..opruge kostaju 3e..sto bi se drko
klasican divljak

CBRR1

Citat: despic poslato 02 Septembar, 2012, 17:29
Ono..opruge kostaju 3e..sto bi se drko
ma nemas ti pojma... ;D