Glavni meni

dalmacija

Započeo dzony, 25 Avgust, 2012, 11:38

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

dzony

stajemo u prjedoru da popijemo kafu pa u banja luci na pumpu

[attachment deleted by admin]

dzony

na prvoj slici smo polegali na livadu kod neke pumpe koja je pred granicni prelaz gradiska,pa malo zalegli da nesto prezalogaimo i zapalimo pljugu pre nego sto izadjemo na auto put,a ostale slike su kada smo presli nasu granicu i usli u srbiju

dzony

e da zaboravi,kada sam isao isao sam kroz BIH,auto put smara,kada smo se vracali isli smo do banja luke pa u hrvatsku na auto put (odlepio sam od dosade na auto putu)

a kada sam isao,kroz celu BIH sam video samo 2 patrole,idem kroz drvar i sve gola krivina 50 km nisam video pravca,kad na izlazu iz drvara pravac i to uzbrdo  ja gas kad ono na vrh brega levo u ladu pandur dize sargarepu pored njega radar sve u fulu,kontam blizu granica moram stati,stanem ja a on kaze:odokativnom metodom mislim da si malo prekoracio brzinu,pa reko mozda jesam a mozda i nisam,vidim ja neki zajebant i kontam lako cu ja sa njim,kaze on meni ajde da vidimo sta kaze masina (radar onaj sa kutijom sto sam slika)mi do masine a na masini pise 163 kmh a ogranicenje 40,kaze daj dokumenta da ti ispisem pa ides u drvar da platis,ja mu kazem nemoj care da se vracam to je baksuz,pa moras da platis,pa platicu tebi ,a on kaze nisam ja banka i smeje se ,ja mu dam 20 marki on meni dokumenta i kaze do granice nemas nikoga peglaj,znaci za 20 maraka pun pansion :D

Hohštapler

Bra¹o, ogranièenje 40, ti pegla¹ 163, kod nas bi dobio sviranje klavira i oduzimanje dozvole, u momentu!
...a kaznu da ne spominjemo! :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mkt

bravo za voznju   [cheers] [watching]

mali_zmaj

U Drvaru ti je policija uvjek na tom istom mjestu! Ja znam ja nahebo jednom!
jin-jang

djolefer

e brate moj ziveo ti nama,, sto ne slika i moju kucu.. da si isao preko glamoca prosao bi,, put isto vrh....  sve cast.. ako bog da sledece god idemo zajedno...
:D

skijash

Jel ok u tom kraju Hrvatske sa srpskim tablicama i govorom?

dzony

Citat: skijash poslato 27 Avgust, 2012, 02:58
Jel ok u tom kraju Hrvatske sa srpskim tablicama i govorom?
ma tu su sve srbi ,e kad si spomenuo tablicu,startuje me pandur u karinu 4 ujutru na povratku sa plaze (nocno kupanje :D) i pita otkud vi iz splita kod nas (video ST table ali nije video srpski grb pa misli splicani ) pa reko malo se vozali, i prodjosmo mi kao splicani :D

dzony

Citat: djolefer poslato 27 Avgust, 2012, 02:22
e brate moj ziveo ti nama,, sto ne slika i moju kucu.. da si isao preko glamoca prosao bi,, put isto vrh....  sve cast.. ako bog da sledece god idemo zajedno...
za sledecu godinu planiram da napravim malo vecu ekipu
Citat: mali_zmaj poslato 26 Avgust, 2012, 21:36
U Drvaru ti je policija uvjek na tom istom mjestu! Ja znam ja nahebo jednom!
pa sada znam, i kum mi je rekao ,ali kasno

dzony

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 25 Avgust, 2012, 22:38
Bra¹o, ogranièenje 40, ti pegla¹ 163, kod nas bi dobio sviranje klavira i oduzimanje dozvole, u momentu!
...a kaznu da ne spominjemo! :D
braso kad nas nebi stao    8)

skijash

Citat: dzony poslato 27 Avgust, 2012, 12:26
Citat: skijash poslato 27 Avgust, 2012, 02:58
Jel ok u tom kraju Hrvatske sa srpskim tablicama i govorom?
ma tu su sve srbi ,e kad si spomenuo tablicu,startuje me pandur u karinu 4 ujutru na povratku sa plaze (nocno kupanje :D) i pita otkud vi iz splita kod nas (video ST table ali nije video srpski grb pa misli splicani ) pa reko malo se vozali, i prodjosmo mi kao splicani :D
Sve Srbi u okolini ©ibenika? Ja sam mislio da je tu sve usta¹ija...

dzony

Citat: skijash poslato 27 Avgust, 2012, 13:54
Citat: dzony poslato 27 Avgust, 2012, 12:26
Citat: skijash poslato 27 Avgust, 2012, 02:58
Jel ok u tom kraju Hrvatske sa srpskim tablicama i govorom?
ma tu su sve srbi ,e kad si spomenuo tablicu,startuje me pandur u karinu 4 ujutru na povratku sa plaze (nocno kupanje :D) i pita otkud vi iz splita kod nas (video ST table ali nije video srpski grb pa misli splicani ) pa reko malo se vozali, i prodjosmo mi kao splicani :D
Sve Srbi u okolini ©ibenika? Ja sam mislio da je tu sve usta¹ija... 
ma ne burazeru,u okolini ervenika su sve srbi,ja sam u erveniku bio,a nisam imao nikakve neprijatnosti ni u vodicama,murteru,kninu... ma gde god da sam bio sve je bilo ok

Hohštapler

Ma nema potrebe tako da razmi¹lja¹...
Gde god ode¹ na ovom svetu mo¾e¹ naæi i normalnog èoveka i budalu. Izaði u bilo koje selo, gde te ne znaju, dobije¹ preko nosa "jer se kurèi¹"...
Ja redovno idem za CRO, u Osijek idem na svakih mesec dva (idemo tamo po neku robu), i¹ao sam i za Zagreb par puta i to preko severne magistrale, i¹ao na more vi¹e puta, niko me pogledao nije.
Al jednostavno, gledam svoja posla i ne pevam navijaèke pesme, ne nosim majcu Ratka Mladiæa, al ni ne glumim, u pradavnici tra¾im hleb, ko god me pita odakle sam, ja ka¾em, i vi¹e puta sam se isprièao sa raznim me¹tanima.. Raja je raja gde god ode¹, i mi i oni isto ¾ivimo - muèimo muku.
Ne ka¾em, mo¾da sam imao i sreæe pa nisam naleteo na nekog domobrana - al opet, i kod nas ima idiota pun qrac, to je od èoveka do èoveka.
Jedan moj utisak je da su hrvatskom primorju svi mnogo ljubazniji èak i prema nama Srbima nego ¹to su Crnogorci, a sa kojima smo "braæa"...
Nemoj ni ovo neko pogre¹no da shvati, nikog ne vreðam.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

farbach

tesko biti ljubazniji od milogorca

Gašpar

U zadnjih par godina, kroz i u Hrvatsku vi¹e puta, bez ikakvih problema.

E onda, odluèim ja da odvedem druga koji prezire Hrvatsku, bla bla ... u Dubrovnik, i nismo jo¹ ni u¹li u Dubrovnik ko svet, neki sa skutera dobacuje sve po majci Srpskoj  ;D ;D ;D

To ko kera, oseti da se pla¹i¹, pa te napada  [rofl] [rofl] [rofl]

Hohštapler

Citat: Ga¹par poslato 27 Avgust, 2012, 21:54Dubrovnik, i nismo jo¹ ni u¹li u Dubrovnik ko svet....

E vidi¹...
Jedino gde sam imao da je neko primetio da imam ZR table je bilo u Mlinima, to je par kilometara od Dubrovnika ka Herceg Novom...
I to sam na parkingu sedeo u kolima, skidao patike, da se buænem u more i ispred kola staje neki auto, izlazi baja u Dinamo dresu, zalizane kose (ko Baki-sine, isti!) i baca smeæe iz gepeka u neki kontejner na parkingu... i pogleda me i ka¾e: "©TA JE?! U VOJVODINI NEMA MORA?!"
Na trenutak sam zastao - priznajem nije mi bilo "mindeð"...
-"Nema" reko "AL nije ni ovako toplo!"
Pogledao me, nastavio on ono svoje istovaranje smeæa i posle par sekundi mi dobacio "Kad se buæne¹ u more sve æe te proæi, nemoj da brine¹..."
Spustio i on loptu kad je vidio da se ja ne lo¾im...
To je bilo jedino da je neko primetio SRB tablice...
Al posle na ¹etali¹tu u Mlinima imam i ¹ta da vidim...
©etali¹te "Franjo Tuðman" ima jedno 4-5 kuæa bez krovova, sa sve rupama od granata i ogroman razru¹en kompleks hotela... ka¾e meni posle moj matori da su "onomad" ðetiæi pro¹li tuda kad su i¹li u vojevanje oko Dubrovnika i da su Mlini generalno dobili gadno preko nosa, kao i sve na ¹ta su usput naleteli od "turistièke ponude u Hrvatskoj" retko koja kuæa da je po¹teðena bila...
PA, ne mogu onda nikom ni¹ta ni zameriti, njih jo¹ uvek to boli, sve raèunam, dobro sam i pro¹ao...  [zvizdi]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

dzony

ma da bre,kad trazis problem nadjes ga lako gde god da bio.

MILJAN

Optimisti su izmislili avion a pesimisti padobran..Samo se vi te¹ite... Obzirom na broj napada na Srbske turiste u proteklim godinama, ne ¾elim da idem sa tim stepenom rizika tamo..jebala ih Hrvatska.. I niko od tih turista nije nosio majice Ratko Mladiæ i sl..To su porodièni ljudi sa svojim porodicama..  Incidenata svake godine na pretek.. Èak je jedan majmun i vektrom gaðao jednog na¹eg na 2 toèka-....Ko ih jebe... Grèka mi je milija...
Cave ab homine unius libri

gojko

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 28 Avgust, 2012, 01:30
Citat: Ga¹par poslato 27 Avgust, 2012, 21:54Dubrovnik, i nismo jo¹ ni u¹li u Dubrovnik ko svet....

E vidi¹...
Jedino gde sam imao da je neko primetio da imam ZR table je bilo u Mlinima, to je par kilometara od Dubrovnika ka Herceg Novom...
I to sam na parkingu sedeo u kolima, skidao patike, da se buænem u more i ispred kola staje neki auto, izlazi baja u Dinamo dresu, zalizane kose (ko Baki-sine, isti!) i baca smeæe iz gepeka u neki kontejner na parkingu... i pogleda me i ka¾e: "©TA JE?! U VOJVODINI NEMA MORA?!"
Na trenutak sam zastao - priznajem nije mi bilo "mindeð"...
-"Nema" reko "AL nije ni ovako toplo!"
Pogledao me, nastavio on ono svoje istovaranje smeæa i posle par sekundi mi dobacio "Kad se buæne¹ u more sve æe te proæi, nemoj da brine¹..."
Spustio i on loptu kad je vidio da se ja ne lo¾im...
To je bilo jedino da je neko primetio SRB tablice...
Al posle na ¹etali¹tu u Mlinima imam i ¹ta da vidim...
©etali¹te "Franjo Tuðman" ima jedno 4-5 kuæa bez krovova, sa sve rupama od granata i ogroman razru¹en kompleks hotela... ka¾e meni posle moj matori da su "onomad" ðetiæi pro¹li tuda kad su i¹li u vojevanje oko Dubrovnika i da su Mlini generalno dobili gadno preko nosa, kao i sve na ¹ta su usput naleteli od "turistièke ponude u Hrvatskoj" retko koja kuæa da je po¹teðena bila...
PA, ne mogu onda nikom ni¹ta ni zameriti, njih jo¹ uvek to boli, sve raèunam, dobro sam i pro¹ao...  [zvizdi]
Sasvim sluèajno ja sam roðen u Mlinima i odrastao u tom kraju.. U istom ratu mi je zapaljena i minirana kuæa.. mozda bas jedna od tih koje si video!
Stari Dubrovèani su ljudi Italijanskog porekla i veoma su dobroæudni, ali doseljenici iz istoène hercegovine su uneli pometnju meðu taj narod i otrovali ih bolesnim idejama.. Jedino se u njihovim dvoristima vide table sa slikama gotovine, za dom.., bleiburg, i ostala sranja.. Pre mesec dana sam bio na moru u Cavtatu gde je na plazi preko veeeelikog zida napisano "srbe na vrbe" slovo "u" i jos neka sranja. Okacicu sliku uskoro..
Nije strasno sto je neko napisao - verovatno neki klinci debili, ali da mestani nisu dali inicijativu da se to prekreci - e to mi nije jasno.
Hoteli puni Rusa i po neki pijani Englezi. Privatni smestaj niko ni ne trazi jer nema turista iz BiH, SRB.. Ljudi u kreditima koje su podigli da bi sredili gajbe za izdavanje, a nema nikog ni da pita za smestaj. Kaze mi jedan prijatelj koji drzi konobu na obali: "nema nam ovde zivota od turizma ako nam ne dodju Srbi i Bosanci. Ovi stranci ne ostavljaju pare ni za sta, jer sve imaju u hotelu".. Ali opet ne misle svi kao on..
Za sve ovo posleratno vreme imao sam samo jednu manju intervenciju u restoranu, ali sa likom kojeg sam poznavao od ranije.