Glavni meni

Tema o Audiju.

Započeo CBRR1, 18 Avgust, 2012, 18:51

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Hurricane

Citat: Boban_m poslato 19 Novembar, 2017, 00:57
I meni je na Golf 5 TDI na 140.000 otisao mjenjac izmedju Gorazda i Foce na onim pravcima kad sam vracao iz 5 u 4 tu i ostao. Posle sam nekoliko puta morao da krenem 4.om dok sam jurio majstora. Epilog: neki lezaj cviknuo. Samo sam mu dopremio drugi mjenjac i idemo. Ne znam da se ikome to desilo, ali sreca Bosna pa ima dijelova za golfa u svakoj pekari.

..ja ne mogu a da se ne setim onoga sto kaze

Tu noc je pola Bosne plakalo

[rofl]

Ivicat

Citat: Bori¹a poslato 19 Novembar, 2017, 00:13
puko menjac ko picka... a zamislite nije automatik!!!
Na Hondi?  :o

viper

Nemaèka tehnika pa to se ne kvari nikad 😁😁😁😁

Sent from my MI MAX using Tapatalk
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Bori¹a

audi a6 c4 1.9tdi...

meni na saltanju izmedju prve i druge samo kao da je promasio brzinu... i ne reaguje, rucica menjaca ulazi lepo u brzinu ali se nista ne desava

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

Lazic

Citat: Hurricane poslato 19 Novembar, 2017, 05:00
Citat: Boban_m poslato 19 Novembar, 2017, 00:57
I meni je na Golf 5 TDI na 140.000 otisao mjenjac izmedju Gorazda i Foce na onim pravcima kad sam vracao iz 5 u 4 tu i ostao. Posle sam nekoliko puta morao da krenem 4.om dok sam jurio majstora. Epilog: neki lezaj cviknuo. Samo sam mu dopremio drugi mjenjac i idemo. Ne znam da se ikome to desilo, ali sreca Bosna pa ima dijelova za golfa u svakoj pekari.

..ja ne mogu a da se ne setim onoga sto kaze

Tu noc je pola Bosne plakalo

[rofl]
To sam prvi put èuo od drugara iz Bosne kad sam mu isprièao tu¾nu prièu o Golfu 3 iz '97-me koji je oti¹ao u presu sa 25.000km na satu... Nov novcat... :o ;D



@Borko:
I po¹to je popravka?

Bori¹a

nem pojma, sutra skidamo menjac... radimo u kucnoj radinosti pa nece kostati mnogo... imamo delove sve potrebne [rofl]

Sent from my SM-G928F using Tapatalk

mali_zmaj

ja sam na Fiatima,samo kvacila mjenjao,nikad mjenjaci ni zucnuli nisu, lazem..,biracica pukla,bila plasticna na bravu..,rjeseno za deset eura!!
jin-jang

Lazic

Jednu Askonu sam terao 3 godine bez ulja u menjaèu... Ne bi ni saznao da nije zaglavila izmeðu rikverca i prve pa morao nogom da odglavim... :o :D Onda oti¹ao kod majstora... Buba, Askona, Askona, Askona(ta bez ulja), Omega 3.0, Omega 2.4, Kadet suza, Askona, Honda, Kangoo(slu¾beni), Kedi(slu¾beni), Pikaso... Samo na 4 godine starom Kediju sam sa'ranio menjaè... :D

UFF

jer si saltao bez kvacila

Boban_m

Samo je Caddy bio dizel. Moderni turbo dizeli kipte od obrtnog momenta i mjenjacima nije lako. Otud i plivajuci zamajci. Mali benzinac nece samljeti mjenjac jer i nema stage za to. Ali svakako nije opravdanje za te pehove. Spram motora bi trebalo da se dizajnira i odgovajuci mjenjac.

Bori¹a

ovaj audi ima 405 hiljada na satu i ko zna koliko van sata... normalno je da krece da se raspada

Hurricane

..kljucni deo recenice je ono van sata, audiji gaze preko 500.000 bez vecih problema..

Moj cale imao 100ku posle 400.000 i 15 godina bila kao iz fabrike da je izasla..


Lazic

Citat: UFF poslato 19 Novembar, 2017, 20:27
jer si saltao bez kvacila
Sve sam ¹altao bez kvaèila... :D



Citat: Boban_m poslato 19 Novembar, 2017, 21:44
Samo je Caddy bio dizel. Moderni turbo dizeli kipte od obrtnog momenta i mjenjacima nije lako. Otud i plivajuci zamajci. Mali benzinac nece samljeti mjenjac jer i nema stage za to. Ali svakako nije opravdanje za te pehove. Spram motora bi trebalo da se dizajnira i odgovajuci mjenjac.
Mhm... Kedi je imao 68ks i 190nm, najslabiji motor ako izuzme¹ 1.4, Omega 3.0 205ks i 270nm(menjaè koji je i¹ao u 1.8, 2.0, 2.3d, 2.3td, 2.4, 2.6, 3.0 12 i 24v) Honda je imala 125ks i 160nm, Pikaso ima 115ks i 200nm, za Askone ne znam obrtni momenat...




Bori¹a

Citat: Hurricane poslato 19 Novembar, 2017, 21:57
..kljucni deo recenice je ono van sata, audiji gaze preko 500.000 bez vecih problema..
Moj cale imao 100ku posle 400.000 i 15 godina bila kao iz fabrike da je izasla..

Niko ne zna koliko stvarno ima [rofl]

Lazic

Kedi sam vozio od novog do 120.000... Na 95 sam sa'ranio menjaè... :o ;D Ovi svi ostali su zajedno pre¹li skoro 3 miliona km... :o

Glava Dole

Pa nije ti to motor 'bem te ludog :) Drugacije je kvacilo i samim tim neophodno kvacilo... moze i bez njega al ko i prst u oko koji ume da zaboli :)

Lazic

Ne zuji, ako zna¹ ide lak¹e i br¾e... Ne zna svako... Nema ¹anse da smeta menjaèu, a definitivno produ¾ava vek lameli...

Boban_m

Lazice,

kod obrtnog momenta je vazno ne samo koliki je nego kad (rpm) i kako se razvija. Kod dizela je to skoro odmah iza lera a kod benzinaca kasnije i linearnije. Ono sto ubija mjenjace kod dizela (narocito turbo) je i stil voznje a vezano za obrtni momenat. Mnogo ljudi voli da salta na niskim obrtajima pa onda nagaze papucicu. Kaze vidi kako petom ide uzbrdo na vr' gasa. To je strahovito opterecenje. Kao kad uzmes bicikl sa brzinama, ubacis u najvisu i kreces uzbrdo. Znam ja koji je motor u Caddy vrlo dobro. Izgleda da su neke serije mjenjaca VW prosle kontrolu kvaliteta na pauzi za rucak, a tvoj Caddy sa quick-shifterom ne bih da komentarisem jer ti je teorija iz vremena mjenjaca bez sinhrona ;D

Lazic

Pa da, jo¹ je lak¹e od kad ima sinhrona, oni rade i bez kvaèila... ;D Za one koji ne znaju, sinhroni su konusni prstenovi izmeðu zupèanika koji omoguæavaju da prilikom promena brzina ne krljaju zupèanici dok se ne uzupèe, kad se kreæu razlièitim brzinama... ;D

Da li si realan da sam vozio Kedi na vr' gasa... ??? :o ;D Taj je veæi deo radnog veka do 120 hiljada pre¹ao u crvenom... ;D

UFF

kedi je razlog zasto danas vozim jebeni vw
pre toga sam hejtovao seljacki brend, hejtujem ga i dalje ali to ne menja cinjenicu da bolji i pouzdaniji pikap vozio nisam a presao sam sigurno preko 100.000km u njemu

berlingo i partner se npr raspali na trecini toga