Glavni meni

Srecom nisam bio na motoru vs koliko para za ovo zadovoljstvo

Započeo velja, 16 Avgust, 2012, 23:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Jefta

Ma bre malus se vodi samo na vozilo, ne na vlasnika polise. Jer sta na primer ja napravim stetu sa skuterom od 50ccm i onda kupim bmw M5 i treba da placam 50% skuplju registraciju za auto. Glupost. Bonus malus se vezuje za vozila. Sledece godine ce to vozilo imati 50% skuplju registraciju

Boban_m

#21
To bi bio veoma zanimljiv pristup, ako je tako. Dakle nije vozac kriv nego vozilo. Pitam se sta ako npr. nekom ladom iz '76 razbijes drugi auto, a usto lajka je poslednji put registrovana? Ko ce tu da fasuje malus?

Ove u RS malus ide na vozaca. Umalo meni da prikace neki udes koji se desio par godina nakon sto sam prodao auto. Znam za slucaj da je nakon 2 udesa, kasko osiguranje zabranilo liku da dalje tako osigurava, jer su procijenili da je previse rizican za pozeljnog klijenta.

Gvozden

Citat: Jefta poslato 17 Avgust, 2012, 03:13
Ma bre malus se vodi samo na vozilo, ne na vlasnika polise. Jer sta na primer ja napravim stetu sa skuterom od 50ccm i onda kupim bmw M5 i treba da placam 50% skuplju registraciju za auto. Glupost. Bonus malus se vezuje za vozila. Sledece godine ce to vozilo imati 50% skuplju registraciju
Jefto...
"
Na ugovore o osiguranju od auto-odgovornosti, od 01.septembra 2011.godine bonus-malus sistem se primenjuje praktièno, ¹to znaèi da se premija osiguranja za odreðeno vozilo utvrðuje primenom odgovarajuæeg premijskog stepena u zavisnosti od toga da li je osiguranik u prethodnom periodu imao prijavljenu ¹tetu za koju je odgovoran.
Na ovaj naèin  osiguranik koji  u prethodnom periodu nije imao ¹tete, prilikom zakljuèenja osiguranja mo¾e oèekivati umanjenje premije osiguranja,  odnosno  osiguranik koji je u prethodnom periodu imao ¹tete, mo¾e oèekivati  uveæanje premije osiguranja.

Osiguranici koji u ranijem periodu nisu imali ¹tete [/b
]po osnovu obaveznog osiguranja od auto-odgovornosti biæe razvrstani u treæi premijski stepen i ostvarivaæe pravo umanjenja osnovne premije (bonus) od 5%. "

btw glasao, prelepo kuce

velja

50% nije duplo skuplje nego za pola skuplje. Nije ovo opasno par hiljada dinara.

"Za vozaèa koji za godinu dana prouzrokuje jedan sudar ili bude prijavljen za izazivanje jedne ¹tete, naredno osiguranje æe platiti 50 odsto skuplje.

Primera radi, osnovna cena polise bez poreza za FIAT Punto Classic iznosi 7.169 dinara. Savesni vozaè bez ¹tete u prethodnoj godini æe imati popust od 358 dinara i platiæe polisu 6.811 dinara. U sluèaju da u naredne dve godine takoðe nema ¹tetu, dobiæe po pet odsto bonusa za svaku godinu i to je maksimalno koliko mo¾e da smanji osnovnu cenu polise.

U sluèaju jedne ¹tete, za FIAT Punto Classic premija se penje na 10.754 dinara, a ukoliko vozaè sakupi èak tri prijave, moraæe na ime polise da plati skoro 18.000 dinara. Ovakvom vozaèu æe u sluèaju najveæeg prekr¹aja biti potrebno osam godina da se vrati na poèetni nivo.

U NBS ka¾u se ¹tete ne rangiraju, veæ samo broje, tako da se razbijen retrovizor ili smrskana hauba jednako tretiraju u ovom sistemu. "


Gvozden


Lazic

A ne, ne mo¾e svakom, mora¹ da bude¹ talenat...:D

SSZGO

kad smo vec kod procenata, ovde ako se slupas u neki auto , imas 50% sanse da udaris u 5 dana star range rover...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF

Citat: Jefta poslato 17 Avgust, 2012, 03:13
Ma bre malus se vodi samo na vozilo, ne na vlasnika polise. Jer sta na primer ja napravim stetu sa skuterom od 50ccm i onda kupim bmw M5 i treba da placam 50% skuplju registraciju za auto. Glupost. Bonus malus se vezuje za vozila. Sledece godine ce to vozilo imati 50% skuplju registraciju

a kako ja onda da znam da li je bivsi vlasnik auta koji kupujem pravio sranja?
i sta ako kupim auto od 3000ccm pa umesto 700e treba da placam registraciju 2000+e?

ne moze to tako

stefgi


Jefta

Citat: UFF poslato 17 Avgust, 2012, 09:40
Citat: Jefta poslato 17 Avgust, 2012, 03:13
Ma bre malus se vodi samo na vozilo, ne na vlasnika polise. Jer sta na primer ja napravim stetu sa skuterom od 50ccm i onda kupim bmw M5 i treba da placam 50% skuplju registraciju za auto. Glupost. Bonus malus se vezuje za vozila. Sledece godine ce to vozilo imati 50% skuplju registraciju

a kako ja onda da znam da li je bivsi vlasnik auta koji kupujem pravio sranja?
i sta ako kupim auto od 3000ccm pa umesto 700e treba da placam registraciju 2000+e?

ne moze to tako
Pa bas kao sto sam ti naveo u tom slucaju. Ne placas malus za neko drugo vozilo, vec samo za to sa kojim si napravio stetu ako ga ponovo registrujes. Evo npr napravis stetu sa hondom, ti krivac, i za pola godine hoces da preregistrujes BMW i umesto 20000 din koliko bi te izasla registracija ti platis 30000din. Da li je to u redu? A sa kolima nikada sranje nisi napravio. I onda za 6 meseci kada trebas ponovo motor da preregistrujes i za njega placas 50% vise, recimo umesto 15000din ti placas 22500din. Nije lose ni da proveris da li je auto imao steta preko osiguranja pre nego sto ga kupis

miodrag

Citat: velja poslato 16 Avgust, 2012, 23:55
Elem idem danas kroz jurija gagarina. Zaustavljamo se svi na semaforu. Ja ubacujm u drugu opusteno. Pogledam onako u retrovizor, reko da predjem u susednu traku, vratim pogled, a ono range rover evoque 5 dana star beznade¾no blizu zaustavljen ispred mene. Kocnica volan na desno ali PUF u range rovera. Kenjajte po meni opusteno ali ne zanam kako sam ovo izveo.

Epilog:
polomljena neka plasticna oplata na RR. Meni far, migavac, krilo iskrivljeno, maska izmedju farova polomljena.
Policija, uviðaj, napisao sam ovako kako sam i vama.

Range rover star 5 dana u njemu riba bomba, polozila pre pet dana (apsolutni krivac ja) nema jos ni dozvolu nego onaj papir.

Riba krajnje inteligentna, opustena i korektna, a dobra za sve pare.

Kao koji prekrsaj se ovo tretira?



jel taj sudar bio juce popodne oko 18.30/19.00? video sam kako si ga stigao. vozila neka moderna riba a bio i neki lik sa njom?

velja

Jefto ako te razumem dobro nisi u pravu. Vidi ovo:

"Prenos

Ova odluka, takoðe, predviða da se vozaè koji je dostigao maksimalan bonus, za koji je potrebno tri godine, veæ prvim sudarom vraæa na poèetnu poziciju. U sluèaju da vlasnik ¾eli da proda automobil sa kojim je izazvao sudar, kupac naravno neæe dobiti njegove „penale“. Na isti naèin, prodavcu æe se na novo vozilo preneti skuplja polisa osiguranja. Ovo jasno pokazuje da se negativni bonusi vezuju za vozaèa. Ipak, ako neko poseduje vi¹e automobila, uveæane polise æe plaæati samo za vozila sa kojima je pravio sudare."

Ceo tekst:
http://www.registracijavozila.rs/svaki-sudar-skuplja-registracija-bonus-malus-sistem/


Jeste Miodraze. Bio u 18:10 nego policiji trebalo 30 40 min pa smo blejali tu. Taj lik joj je neki kum, nije bio u kolima ali je bio u blizini pa ga je pozvala. Manje vise i on jako pristojan.

El Jefe

Neometana pljacka zahvaljujuci monopolu osiguravajucih drustava se nastavlja.Ako napravis jednom stetu ,sledece godine osiguranje je skuplje 50% I TREBA TI TRI GODINE  da dodjes na osnovnu polisu..A ako ne napravis nista smanjuje ti se 5% godisnje-maksimalno15%
Друштво за заштиту од животиња

velja

Citat: Laziæ poslato 17 Avgust, 2012, 04:50
A ne, ne mo¾e svakom, mora¹ da bude¹ talenat...:D

Ziguj me Laziæu. Sad kad mi je najte¾e. :) .

miodrag

Citat: velja poslato 17 Avgust, 2012, 13:18
Jefto ako te razumem dobro nisi u pravu. Vidi ovo:

"Prenos

Ova odluka, takoðe, predviða da se vozaè koji je dostigao maksimalan bonus, za koji je potrebno tri godine, veæ prvim sudarom vraæa na poèetnu poziciju. U sluèaju da vlasnik ¾eli da proda automobil sa kojim je izazvao sudar, kupac naravno neæe dobiti njegove „penale“. Na isti naèin, prodavcu æe se na novo vozilo preneti skuplja polisa osiguranja. Ovo jasno pokazuje da se negativni bonusi vezuju za vozaèa. Ipak, ako neko poseduje vi¹e automobila, uveæane polise æe plaæati samo za vozila sa kojima je pravio sudare."

Ceo tekst:
http://www.registracijavozila.rs/svaki-sudar-skuplja-registracija-bonus-malus-sistem/


Jeste Miodraze. Bio u 18:10 nego policiji trebalo 30 40 min pa smo blejali tu. Taj lik joj je neki kum, nije bio u kolima ali je bio u blizini pa ga je pozvala. Manje vise i on jako pristojan.


prosao sam pored vas. nije RR nista, samo malo zadnja plastika koliko mi se cini. ti si fino udesio kola. da sam znao, stao bi da pomognem...

Lazic

#35
Citat: velja poslato 17 Avgust, 2012, 13:31
Citat: Laziæ poslato 17 Avgust, 2012, 04:50
A ne, ne mo¾e svakom, mora¹ da bude¹ talenat...:D

Ziguj me Laziæu. Sad kad mi je najte¾e. :) .

Neæu bre, ti si dragi preèanin, ne bi bilo drugarski... :D Ali ipak mora¹ biti talenat da stigne¹ ne¹to skupo u ovoj sirotinjskoj zemlji... :D Najskuplje ¹to sam stigao za skoro 20 godina be¹e nov Xtrail, ali nisam ja bio kriv... :P

velja

Nije ni meni nista. Far, migavac, maska i krilo. Krilo moze da se ispravi nije naguzvano samo se na jednom mestu iskrivilo i poslo na nazad pa smeta vratima kod otvaranja.
6000 novi delovi / 2500 polovni. Majstor 30-40e. Unutra sve u redu. Cak se hauba zatvara bez greske kao pre. Ne mora nista ni da se farba ali videcemo da se ne radujem prerano.
Naso sam far i masku. Migavac ne mogu da nadjem imaju samo bele, a meni treba narandzasti.

Na kraju, sago se proverio dal curi nesto i oterao auto kuci.

Jefta

Citat: velja poslato 17 Avgust, 2012, 13:18
Ova odluka, takoðe, predviða da se vozaè koji je dostigao maksimalan bonus, za koji je potrebno tri godine, veæ prvim sudarom vraæa na poèetnu poziciju. U sluèaju da vlasnik ¾eli da proda automobil sa kojim je izazvao sudar, kupac naravno neæe dobiti njegove „penale“. Na isti naèin, prodavcu æe se na novo vozilo preneti skuplja polisa osiguranja. Ovo jasno pokazuje da se negativni bonusi vezuju za vozaèa. Ipak, ako neko poseduje vi¹e automobila, uveæane polise æe plaæati samo za vozila sa kojima je pravio sudare."

Ceo tekst:
http://www.registracijavozila.rs/svaki-sudar-skuplja-registracija-bonus-malus-sistem/


Na koje novo vozilo???? Ako imam motor i kola i prodam motor sa kojim sam izazvao stetu nikom nista, ja ga vise ne registrujem, novi kupac ne placa malus, meni registracija kola ostaje ista. ALI ako kupim novi motor placam skuplju registraciju?? Ako sam dobro razumeo... Debilnost ako opet kupis nov motor koji ima skupu registraciju, sto bi placao skupl;ju ako nisi pravio sranja sa tim motorom

velja

Jeste to je "malo" kritièno. Nemam ¹ta da ka¾em osim: Ovo mora da je Cvetkoviæ potpisao, kao i onaj limit nematerijalne stete.

Lazic

Nema veze, taj æe ¾ivot provesti limitiran, za razliku od nas... :D