Glavni meni

Prvi motor Triumph Baby speed 600?

Započeo Strux, 26 Jul, 2012, 12:28

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mazzi

Samo sto ovaj ima cetiri cilindra ;) Zovu ga jos i speed four ... Jeb. Zarazili me :) Ako ti bude zatrebalo bilo sta od delova bices u problemu, ma da postoji zvanicni uvoznik za Triumph u Srbiji ali su cene da ne poverujes. Imas u nemackoj http://www.triumph-recycling.de/ cene koje vidis + 40e isporuka, kazu da salju i za Srbiju. A da ... kad ga kupis tvoj je zauvek :P

Strux

To sam otprilike i sam zakljucio....Jbg,dilema...Ali ja sam ti kao nesto poput one fore R1 il' nijedan :),samo sto je ovo triumph....

mazzi

Trenutno vozim Speed triple 955i i odusevljen sam kako motor ide, lak za upravljanje,za grad je odlican. Iskreno i da padnes na njemu nemas sta mnogo da razbijes :) Koje je godiste ovaj sto gledas?

zilens

sto jes jes gadan ko lopov  [thumb_up]
a majstor pera bi reko uzmi ga pa ce posle oci da vadimo  [glavazid]
lud pa zivi

YoYa

 , ima neki smek, *Egzotika* sto kaze moj drugar , silna gvozdjurija bez plastika,,,iskreno i ja sam u nekom momentu bi zapaljen (cak i jurio street triple)
ali sto je vise vremena prolazilo lagano sam se hladio, daleko od toga da ga ne bi posedovao,.
,sacekaj jos malo da se slegnu utisci,,
ipak su japanci za nase dzepove najbolji,,,

AndreyRR


YoYa

vis da pokusavam da je zavaljam...  :D :D

onaj nije kreditno sposoban,,,a napalio me  [dunce] ga ce duzme,,,

UFF


AndreyRR

Citat: YoYa poslato 26 Jul, 2012, 20:11
vis da pokusavam da je zavaljam...  :D :D

onaj nije kreditno sposoban,,,a napalio me  [dunce] ga ce duzme,,,
sto nisi poslusao baba vangu

YoYa

 :D :D :D :D baba vanga me odma zapljunula da od toga nema nista  [bejzbolka] [bejzbolka]

UFF

ne kupuje se motor tako lako
video ga, svideo mu se i oce da ga kupi a ne zna ni koji je model u pitanju ni koliko ima kubika ni konja nit on vozi motore

da ima taticu milionera pa ajde ali ovako teeeesko

YoYa

jbli ga ,,,

Nego Strux iskren savet uzmes ti lepo neki fz6n ,ako vec volis naked i bog da te vidi,,,
lep na oko,ide super,,Yamaha ,,,ti pocetnik i sta ces vise,,,

Slaninar

Citat: Strux poslato 26 Jul, 2012, 18:25
A mislim da kako zbog finansija tako i svega ostalog ,nisam u situaciji da sad kupim 250ccm,dogodine nesto oko 400cca500,a za 3-4 godine 600ccm i vise...Tim pre sto kad bi ga kupio,verovatno ga ne bih menjao neko duze vreme...Kakva su Vasa iskustva,da li je neko od Vas tako nesto radio?

To je pogre¹na raèunica. Reæi æu ti par stvari, al' to uzmi s rezervom po¹to ni ja nisam neki struènjak, a vozim kao ranjeni pu¾. Dakle.

Prvo: sa prvim motorom ima 90% ¹anse da omane¹. Jo¹ nisi u¹ao u prièu i ne zna¹ jo¹ taèno ¹ta ti se dopada, ¹ta hoæe¹. To æe¹ zaista znati tek kad se provoza¹ sezonu dve i nauèi¹ dosta toga. To ¹to sad misli¹ da zna¹ ¹ta hoæe¹ (mo¾da gre¹im du¹u, izvinjavam se, bez ¾elje da vreðam, prièam iz svog iskustva i svojih prijatelja), nije 100% iskristalisano.

Drugo: sa nekim 250 motorèiæem neæe¹ puno izgubiti na preprodaji. Kupi¹ za tisuæu, proda¹ posle sezone za 800. Kao da si za 200 jevreja iznajmio motor da uèi¹, pada¹, vidi¹ ¹ta voli¹. Ako kupi¹ tog triumfa i ne pogodi¹ ¹ta ¾eli¹, izgubiæe¹ puno vi¹e novaca.

Treæe: 250 cc æe¹ moæi voziti "za sve pare" i nauèiti da vozi¹. Puno lak¹e od tog 600 motora. Te prièe lako se vozi, kao bicikl, sve je to lepo, al' ipak je zajebanije. Tako umesto da posle sezone na 250 nauèi¹ voziti, pa onda uzme¹ 600, mo¾e da se desi da se tri sezone rve¹ sa motorom i nikad ne nauèi¹ kao svet voziti.

P.S. Imam utisak da si ti veæ odluèio, ne znam za koji moj ovo pi¹em. Mo¾da nekom drugom koristi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

AndreyRR

jebes fz-a MT03 je prava stvar kao bicikla

CBRR1

Slaninar je u pravu..ali on hoce da vozi polako i planira da nikada ne prokliza il sta vec..druze Ja sam prvi to mislio pa kad sam kao klinac seo na 600rr popio sam asfalt ko najgori alkoholicar i to pazi kurca,zamisli niko mi nije bio kriv do mene samog....

YoYa

Jes u pravu slaninar totalno...poslusaj savet

Citat: AndreyRR poslato 26 Jul, 2012, 20:38
jebes fz-a MT03 je prava stvar kao bicikla

  :D :D nego nismo se dogovorili za procenat ako ode preko tvoje linije??

easy

da je speed triple pa i da razmisljas
ovako.... mrka kapa

UFF

Ja sam za prvi motor uzeo ovo


http://www.motorcyclenews.com/upload/726/images/2005XT125RAction1401.jpg



iako mi se svidjalo ovo  (i imao sam kintu za nju kao i dovoljno godina ali ne i iskustva)

http://0.tqn.com/d/motorcycles/1/0/5/C/-/-/08YZFR1_action_blk.jpg


i pao sam 2 puta sa ove prve bicikle
ukupan trosak nula
povrede nula

da sam vozio r1 siguran sam da ne bi tako jeftino prosao ni sa troskom ni sa povredama

CBRR1

Citat: UFF poslato 26 Jul, 2012, 21:27
Ja sam za prvi motor uzeo ovo


http://www.motorcyclenews.com/upload/726/images/2005XT125RAction1401.jpg



iako mi se svidjalo ovo  (i imao sam kintu za nju kao i dovoljno godina ali ne i iskustva)

http://0.tqn.com/d/motorcycles/1/0/5/C/-/-/08YZFR1_action_blk.jpg


i pao sam 2 puta sa ove prve bicikle
ukupan trosak nula
povrede nula

da sam vozio r1 siguran sam da ne bi tako jeftino prosao ni sa troskom ni sa povredama
nemam pluseve vise,ali pravi bajker kiji zna da pegla ce i priznati da nije rodjen naucen... [clapp] [clapp] [clapp]

UFF

brate ja prvi put u zivotu seo na motor sa punih 30 godina

trazio sam da bude sto laksi (ako mi padne na nogu da mi je ne slomi)
trazio da nema oklop jer znam koliko su me plastike na automobilima na spustenim branicima koje sam ostavljao na ivicnjacima i lezecim kostale
trazio da ne bude previse jak da bih mogao kad mi dodje da zavrnem pun gas i da izginem pri prejakom kocenju iz straha


nasao sve to i cim sam pomislio da sam naucio sve sto mogu na tih 125ccm pocnem da se izdrkavam i padnem, par dana posle toga odem na offroad i krenem tamo da se izdrkava i opet padnem (ozbiljan pad oba puta ali nisam vozio bez opreme i mala bila brzina pa sam prosao sa modricama samo)

i kad sam presao na jace (500ccm) posle par dana sustignem sleper na ibarskoj sa 150kmh i totalno sjebem motor

e sad zamisli da sam uzeo r1 za prvi motor i zamisli da nisam poceo da vozim sa 30 vec sa 20 godina kakve bi mi bile sanse da ovo danas kucam?