Glavni meni

Gume - nove ili polovnjaci?

Započeo vakcin, 21 Jul, 2012, 12:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Slaninar

Citat: vakcin poslato 21 Jul, 2012, 12:52
Imam dilemu da li da kupim neku polovnu gumu pa da saèekam zadnju i promenim ih u kompletu, ili da odmah uzmem novu. Takoðe, ne znam gde sve mogu da potra¾im gume (i nove i polovne), gde su dobre cene, itd.

Ako je guma za zamenu, stavi novu i teraj. Nema razloga da se menjaju u kompletu, ako je jedna dobra, a druga za zamenu.

Polovne gume ne bih preporuèio.

Nove? Metzeler roadtec Z6, ili Z8.

Mogu i Pirelli Diablo, ako hoæe¹ malo da u¹tedi¹. Nisu lo¹e.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

SSZGO

ako sam u srb onda polovne jer ih ima dosta dobrih jeftino

ili nove starijeg dota...

ako nisam u srb onda nove jer polovne niko ne prodaje...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

zmiya

Pa to je jo¹ bolje,èim ih ne prodaju znaèi da ih poklanjaju..

dzimika

nesto razmisljam pre neki dan o novim i polovnim gumama i setih se da je bilo nekih diskusija oko toga
interesuje me zasto se odlucujete za nove gume? koja je to bitna razlika izmedju dobre polovne i nove gume? skladistenje? sigurnost?

Ivan1979

Da su dobre niko ih ne bi skidao sa svog motora.

Primer za auto :

za dve godine sam na autu promenio 4 seta ( prednjih )  ) "dobrih" polovnih guma  :o  ravnomerno su pojedene sve, i to na azdaji od 60ks  [facepalm]

I sada sam resio za svagda, samo nove gume !  jeftinije izadje nego jebada sa polovnim.


Kengur

Koliko ti prelazis onda majke ti?

ja koji predjem min 30000 godisnje, traju mi polovnjace po dve sezone legano. (1set letnjih+1 set zimskih)

dzimika

da stvarno, kolko ti to prelazis kolima kad promenis 4 seta polovnih guma? meni su polovne trajale po 20000km ali nisu dobijale bubreg
dok na novim tigrovim sam uvek dobio bubreg i od tada samo polovne
ali ove polovne sto uzimam su najcesce skoro pa nove, tipa vozene mozda 2000, 3000km

Burazer

za kola moze polovno, to je 4 tocka pa je druga prica, ali opet gledaam da na pogonske stavim nove.. a za motor se nesto ne bih zezao, jer kao sto mi je jedan profesor fizickog ispricao za sportske patike da ih treba izbegavati kad su model od pre 2-3 godine i na velikom popustu, jer materijal nije vise kakav treba da bude i izgubi svojstvo posle stajanja od par godina, pa mogu da dovedu do povrede prilikom sportske aktivnosti,.. tako nekako razmisljam i za gume.
kad ti sreca okrene ledja, sutni je u dupe †∩(◣_◢)†∩

Jocika

Ja sam na kolima mogao glavu da izgubim zbog polovnih guma i od tada samo nove,drazi mi je moj zivot nego par hiljada sto cu da ustedim... A mnogo vise me je kostala popravka auta nego da sam kupio nove gume tada.

dzimika

a vi mislite da je guma izgubila svojstvo zbog loseg skladistenja?

Ivan1979

Citat: Kengur poslato 22 Maj, 2013, 14:08
Koliko ti prelazis onda majke ti?

ja koji predjem min 30000 godisnje, traju mi polovnjace po dve sezone legano. (1set letnjih+1 set zimskih)

Prelazim od 20 do 25 K . Ni meni nije jasno kako, ali evo poslednji primer, u decembru stavio dve zimske polovne napred, Avon,  sara bila 6mm, sada je sara max 2mm .
Minimalno su vise potrosene na obodu nego na sredini.. [facepalm]

I sad cu montirati nove , jer sa ovima kada naletim na baru glumim hoverkraft  [slomljenzid]

Jocika

Pojma nemam sta im se desilo ali sa tim gumama kao po ledu da sam vozio cim je mokro po putu

Hohštapler

...ja prezirem polovne gume na motoru, al pre koji dan doðe drugar za ZXRom, le¹ina 20godina, i na njemu nove gume, mishelin 2ct jo¹ imaju one resice, ja reko æovek se otvorio, ka¾e uzeo polovne... 50ak eura, dot 2009...
Kako jbm ti...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Jocika


Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 22 Maj, 2013, 15:17
...ja prezirem polovne gume na motoru, al pre koji dan doðe drugar za ZXRom, le¹ina 20godina, i na njemu nove gume, mishelin 2ct jo¹ imaju one resice, ja reko æovek se otvorio, ka¾e uzeo polovne... 50ak eura, dot 2009...
Kako jbm ti...

Ko je lud da menja dobru gumu? Mo¾da ako neko slupa motor, pa onda ode u delove, pa eto i guma. Al' koliko takvih ima, a koliko se polovnih guma proda?
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

SSZGO

samo nove, razlika ko nebo i zemlja, posle 3000 km se itekako primeti u voznji...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

UFF

jel si samo nove stavljao i dok si u srbiji ziveo?
i jel si i tad primecivao razliku? :)

SSZGO

Dabome da nisam ko ce da baca pare na gume :-)
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

ЯЭВОЛУТИОН

prica o gumama nije naduvana....postoji razlika izmedju polovnih i novih....vozio i jedne i druge....u zavisnosti kako me hoce pare....i sa jednima i sa drugima se vozis...i ako znas sta vozis nema problema....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 22 Maj, 2013, 22:17
prica o gumama nije naduvana....postoji razlika izmedju polovnih i novih....vozio i jedne i druge....u zavisnosti kako me hoce pare....i sa jednima i sa drugima se vozis...i ako znas sta vozis nema problema....

©to reèe jedan prijatelj: "nije problem da ne radi ¾migavac, samo da ja znam da mi ne radi ¾migavac".  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen