Glavni meni

Moto GP 2013

Započeo Radanovic, 18 Jul, 2012, 03:12

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

MISTER X

Evo, bit æe neotkrivenih talenata koliko hoæe¹ i to veæ tu u susjedstvu. Mogu se i balkanski talenti tamo oku¹ati.

"...Sedmerostruki svjetski prvak u kraljevskoj klasi motociklistièkog natjecanja, Valentino Rossi, osniva vlastitu momèad koja æe se iduæe sezone natjecati u klasi Moto3.

Glavni sponzor projekta je Sky Italia, koji je veæ kupio prava za televizijski prijenos MotoGP natjecanja u Italiji za 2014. i nadalje. FIM-u i vlasniku komercijalnih prava Dorni Sports veæ su poslane slu¾bene prijave kako bi se momèad mogla natjecati u klasi Moto3.

Jedan od vozaèa biti æe 17-godi¹nji Talijan Romano Fenati, dok æe se momèad natjecati s KTM-ovim motociklima.

    “Udru¾ili smo snage sa Skyem kako bi dali talijanskim vozaèima priliku da budu kompetitivni i doðu do najvi¹ih razina” rekao je Rossi."

MISTER X

#1341
I Suzuki se priključuje. Možda bude zanimljivo. Ali tek 2015. godine.

"Menadžer Suzukijeve testne momčadi Davide Brivio oduševljen je performansama novog prototipa na posljednjem testiranju u Misanu.

Iako je Suzukijev dugonajavljivali povratak u kraljevsku klasu na koncu ipak prolongiran za 2015., testna momčad japanskog proizvođača marljivo radi na razvoj novog prototipa GSV – R. Nakon što su MotoGP momčadi završile testiranje u Misanu, talijansku su stazu okupirali Randy de Puniet i Nobuatsu Aoki, testirajući najnoviju evoluciju motora, poboljšanu elektroniku i novu šasiju.

http://www.asphaltandrubber.com/wp-content/gallery/2011-rizla-suzuki-gsv-r-motogp-race-bike/2011-rizla-suzuki-gsv-r-motogp-5.jpg

    „Iza nas je iscrpno testiranje, no mislim da možemo biti zadovoljni obavljenim poslom. Ovo je prva runda testiranja u Italiji koja se nastavlja u Mugellu.“

    „Imali smo šanse isprobati motocikl na novoj stazi i nastaviti dobar razvoj novih komponenti. Pronašli smo puno bolji postav, posebice u podrušju elektronike. Randy je sakupio veliki broj krugova što je iznimno važno za ukupni napredak paketa. Sada se veselimo Mugellu i novoj prilici za ocjenjivanje ukupnog paketa.“

Najbolje vrijeme iskusnog Randjya De Punieta bilo je 1:35.097, što je za 1,8 sekundi sporije od najboljeg vremena koje je u prvom dijelu testiraja odvozio Marc Marquez.

De Puniet koji je do kraja testa „skinuo“ još dvije desetinke, zadovoljan je performansama Suzukijeva paketa.

    „Zadovoljan sam, poboljšali smo motocikl, pronašli mnogo više gripa na stražnjem kraju i osigurali puno bolji odaziv na gas. Sada slijedi Mugello gdje ćemo nastaviti razvijati motocikl i postavke,“, zaključio je Randy."

MISTER X

Apetiti Aprilije su da ubuduće ne ostaje po stranii. Svi se žele dokazati.  Očito će biti mnogo zanimljivije u Moto GP-u.

"Sudeći prema posljednjim glasinama, Aprilijin WSBK vozač Eugene Laverty nada se prelasku u MotoGP klasu 2014.

Nakon velike dvostruke pobjede na utrci WSBK serije u Turskoj, Eugene Laverty potvrdio je da traži novi posao u MotoGP klasi.

    „Nemam ugovor za iduću sezonu, no nakon dvije pobjede u Istanbulu definitivno smo u boljem položaju. Volio bih biti u MotoGP-u sa Aprilijom jer surađujemo već dvije godine, poznajem motocikl i elektroniku što je vrlo važno.“

Čelnici Aprilije najavili su mogućnost većeg angažmana u MotoGP-u iduće godine zajedno sa partnerima, španjolskom momčadi Aspar. Sudeći prema posljednjim glasinama, projekt bi mogao predvoditi Ducatijev vozač Nicky Hayden, a talijanski proizvođač za 2014. najavljuje revizirani prototip sa pneumatskim ventilima i seamless mjenjačem.

Podsjetimo, Laverty je do 2008. nastupao u klasi do 250 cm3, prije prelaska u Superbike."

MISTER X

Niti Honda ne miruje

Hondin Marc Marquez predvodio je MotoGP poredak na prvom danu slu¾benog testiranja u Misanu.

Koristeæi novu Hondu RC213V opremljenu standardiziranom ECU jedinicom tvrtke Magneti Marelli, Marquez je uspio postaviti najbolje vrijemen, nadma¹iv¹i èak i svoj rekordni pole position iz subotnjih kvalifikacija.

    “Dan je pro¹ao odlièno, isprobali smo mnogo toga, prije svega promjene na geometriji ovjesa i ostvarili smo veliki napredak. Takoðer smo sakupili korisne podatke koji æe nam itekako koristiti u nadolazeæim utrkama,” rekao je Marc, trenutaèno vodeæi vozaè u poretku.

    “Koristili smo i novi prototip za 2014. koji je veæ sada prilièno dobar, tako da imamo odliène temelje.”

Marquezov momèadski kolega Dani Pedrosa testirao je novu stra¾nju vilicu i ostale dijelove za ovogodi¹nji motocikl.

    “Danas smo isprobali nekoliko razlièitih stvari poku¹avajuæi pronaæi rje¹enje za gubitak gripa na stra¾njem kraju. ©to se tièe novog motocikla, odvozio sam svega nekoliko krugova, no njemu æemo se posvetiti u posljednjem testu u Valenciji.”

MISTER X

Čestitke Marquezu. Čini se da polako sazrijeva. Lorenzo se i dalje muči sa poluyamahaproizvodom  bez obzira na novi mjenjač, kočnice i zamisli, ispravni kuplung. Rossi se ne da. Bori se lavovski, ali (...)

Onaj tko nema gdje drugdje gledati trke MotoGP, (kabelske i satelitske TV),  to može napraviti ovdje. Nisam registriran na Facebook i nisam provjerio tu mogućnost gledanja, pa neka svatko sam za sebe provjeri da li se to može. I neka javi da li se može, da znamo.  Svima želim ugodno gledanje.
https://hr-hr.facebook.com/pages/Kreator-TV/497058347017723


MISTER X

#1345
@ pit (bul) - u citatu
              Widi druze imam ja u komsiluku ludog Nokita ...i on ce da te preprawi ili doprawi za dwajes ewra...mislim kao nekad dodjes na owamo.Ti si izgleda poprimio najgore osobine od oba naroda.
[/quote]

Odgovor na prijetnju

Ma vidi ti, imam ja za tog tvog Nokitu 50 eura da se sjeti svega što si mu se zamjerio u životu i ostao dužan para.
Zaboravljaš da si javno iznio tkz. "ozbiljnu prijetnju" što ti je krivično djelo opisano u Krivičnom zakoniku http://www.ilo.org/dyn/natlex/docs/ELECTRONIC/71947/72713/F1188924123/SRB71947.pdf. Nemoj da ti na vrata pokuca zamjenik Javnog tužioca pa da obrazložiš svoje namjere na za to prikladnom službenom mjestu. Ne igraj se sa stvarima koje ne razumiješ. 

Ja povremeno dolazim u Beograd. Doduše nikad motorom, ali na proljeće ću doći motorom, a vama svima ću napisati gdje ću u kojoj birtiji biti, pa ćemo lijepo da popijemo piće. Ja častim. Znak prepoznavanja će biti Hornet 600 K10 sa ZG tablicama..

@ Andrej
Moj favorit je s obzirom na konfiguraciju staze bio Lorenzo i za njega navijam. Ispalo je kako je ispalo. Mislio sam da će Marquez možda izletiti. I Rossi se malo više potrudio.
Ali situacija se malo i zapetljala
"Nakon velike pobjede na domaćoj utrci u Aragonu, Hondin rookie Marc Marquez našao se pod istragom direkcije utrke zbog duela s momčadskim kolegom Danijem Pedrosom.

Pokušavajući se izboriti za poziciju pokraj momčadskog kolege Danija Pedrose, Marquez je u šestom krugu utrke u Aragonu dotaknuo stražnji kraj Pedrosine Honde. Iako je iskusni Dani zadržao kontrolu nad motociklom, Španjolac je svega nekoliko metara kasnije doživio težak highside pad u kojem, srećom, nije ozbiljnije ozlijeđen.

    “Dani me preteknuo, no već sam nakon nekoliko krugova shvatio da sam brži. Na kočenju prije stražnje ravnine snažno sam kočio i skoro smo se sudarili. Odlučio sam podići motocikl kako bi nastavio dalje i u tom trenu smo se malo dotaknuli. No, ništa se nije dogodilo i otišao sam široko.”

Nakon utrke je potvrđeno da je u dodiru dvojice Hondinih vozača stradao senzor stražnjeg kotača koji je uzrokovao kvar kontrole proklizavanja i pad Danija Pedrose koji je jučer slavio svoj 28. rođendan.

    “Momčad mi je nakon utrke rekla da je oštećen kabel kontrole proklizavanja. To se nikada prije nije dogodilo. Čim je otvorio gas, Dani je pao. To je vrlo neobična situacija.”

    “Jako sam razočaran zbog Danija, no u ovoj situaciji nisam imao drugog izbora osim podići motocikl i otići široko. Mislio sam da će sve biti u redu,” prokomentirao je Marquez svoju pogrešku koja se dogodila i na prethodnoj utrci u Misanu.

    “Nakon Misana sam rekao da ću se morati popraviti u tom segmentu. Ipak, ovdje je bilo drukčije, kočio sam kasnije i bio sam prebrz. Znam da moram biti oprezan. Neke staze su bolje, neke gore. U Misanu sam nakon pogreške vozio puno opreznije, no ovo je drukčija situacija. Pogreška je sigurno moja jer sam bio iza, no dodir je bio vrlo lagan.”

Iako je Marc nakon duela s momčadskim kolegom u uvjerljivom stilu sustigao i prestigao vodećeg Jorgea Lorenza, osvojivši šestu ovosezonsku pobjedu, Španjolac još uvijek ne može mirno spavati zbog istrage koja je otvorena nakon utrke.

Podsjetimo, Marquez već ima dva kaznena boda zbog nepoštivanja žutih zastava u Silverstoneu, a dodatni kazneni bodovi značili bi start sa začelja na idućoj utrci.

Upitan da prokomentira incident Hondinih vozača, svoje mišljenje ponudio je i Valentino Rossi. Naravno, u svom poznatom stilu.

    “Nisam vidio sudar, no mislim da bi bilo najbolje kad bi Marca suspendirali na sezonu ili dvije. Život bi mi bio puno lakši!”

Nakon još jedne pobjede, Marquez je svoje vodstvo u poretku povećao na 39 bodova. Prvi pratitelj je Jorge Lorenzo, dok je Pedrosa ispao iz igre za titulu".

MISTER X

#1346
Aktualni MotoGP prvak nije uspio osvojiti treću uzastopnu pobjedu na domaćoj stazi, već je morao priznati još jedan poraz od strane Hondinog rookiea Marca Marqueza.

Unatoč odličnom startu i prvom dijelu utrke u kojem se uspio odvojiti na više od sekunde, Jorge Lorenzo nije se mogao obraniti od napada Marca Marqueza koji se sa šestom pobjedom odvojio na 39 bodova prednosti u poretku vozača.

    “Nadao sam se dobrom startu i otvaranju prednosti kao u posljednjim utrkama. Uspio sam sagraditi sekundu prednosti na početku, no Marc je nakon toga bio brži.”

    “Kad me uhvatio, malo sam usporio kako bi sačuvao energiju za kraj, no onda me prešao. Pokušao sam ga pratiti, no to je bilo nemoguće.”

    “Nema isprika, Marc je bio brži i samo mu mogu čestitati. Sada se okrećemo idućim utrkama, prvenstvo je sada još teže, no nećemo odustati do kraja. Pokušat ću pobijediti na svim preostalim utrkama.”

Lorenzo je za kraj prokomentirao područja u kojima se Yamaha mora dosta popraviti ako želi pobjeđivati u preostalim utrkama.

    “Već smo potrošili sve motore, pa u tom dijelu ne možemo napredovati. Ono na čemu možemo raditi su šasija i ovjes i nadati se nekom čudu. Situacija je jako teška. Honda je brža.  Moramo se koncentrirati na pobjeđivanje i gledati prema 2014.”

MISTER X

#1347
Dvojac Hondine tvorničke momčadi biti će pozvan pred sudačku komisiju prije iduće utrke u Sepangu gdje će se izjasniti o kontroverznom sudaru na VN Aragona.

Podsjetimo, usred borbe za poziciju, Hondin rookie Marc Marquez sudario se s momčadskim kolegom Danijem Pedrosom. Španjolac je na kočenju dotaknuo stražnji kraj Pedrosina motocikla, oštetivši senzor ECU sustava koji se nakon toga isključio i uzrokovao veliki pad Danija Pedrose.

Odmah nakon utrke, sudačka komisija najavila je otvaranje istrage zbog spomenutog incidenta, točnije Marquezove vožnje koji je ove sezone već kažnjen zbog nepoštivanja pravila. Podsjetimo, dodatni kazneni bodovi za Španjolca bi vjerojatno značili start sa začelja grida u Maleziji.

MISTER X

#1348
Unatoč lošijem odabiru guma, Valentino Rossi je izrazio zadovoljstvo povratkom na postolje u Aragonu.

Nakon velike borbe sa Alvarom Bautistom, Stefanom Bradlom i Calom Crutchlowom, sedmerostruki MotoGP prvak Valentino Rossi uspio se izboriti za posljednje mjesto na postolju. Dobra forma unatoč drukčijem odabiru guma u odnosu na vodeće omogućila je Talijanu da se odvoji i krene u lov na vodeći trojac, a onda je zahvaljujući sudaru i odustajanju Danija Pedrose do kraja utrke sačuvao treće mjesto.

    “Ovo je pozitivan rezultat. Očekivao sam da ću biti nešto brži nakon dobre forme u warm-upu. Odlučio sam se za tvrđu komponentu prednje gume, dok su Marc i Jorge odabrali mekšu opciju, pa sam na kraju zbog svoje krive procjene  bio nešto sporiji. Ipak, treće mjesto je jako pozitivan rezultat,” zaključio je Rossi koji trenutačno drži četvrto mjesto u poretku sa 29 bodova ispred Cala Crutchlowa.

MISTER X

#1349
Komentirajući incident u dvoboju s Marcom Marquezom, Španjolac Dani Pedrosa kritizirao je vožnju momčadskog kolege.

Nezadovoljan sudarom i padom koji je uzrokovan kvarom na kontroli proklizavanja, Dani Pedrosa nakon utrke u Aragonu nije sakrivao razočaranje vožnjom momčadskog kolege. Podsjetimo, Hondin dvojac se usred borbe za drugo mjesto sudario, a incident je završio velikim highside padom iskusnog Španjolca.

Marquez je nakon utrke priznao da mu je žao zbog incidenta, naglasivši da nije mogao izbjeći kontakt sa stražnjim krajem Pedrosine Honde na kočenju. Iako sam sudar nije bio pretjerano snažan, oštećenja ECU senzora onemogućili su rad kontrole proklizavanja, pa je Pedrosa svega nekoliko metara nakon sudara dodavanjem gasa doživio težak pad.

Marquez je nakon duela s momčadskim kolegom sustigao vodećeg Jorgea Lorenza, osvojivši šestu pobjedu u dosadašnjem dijelu sezone, dok je Pedrosa pokušavao pronaći opravdanja za agresivnu vožnju momčadskog kolege.

    “Marc uvijek vozi na granici u trenutcima kada se ispred njega nalazi konkurent. Simoncelli sindrom,  Ovog je puta, kao i cijele sezone, vozio vrlo agresivno. Udario je u stražnji kraj mog motocikla, oštetio senzor kontrole proklizavanja i ja sam završio kraj staze. To je bio kraj moje utrke i direktni uzrok moga pada.”

    “Ovo što govorim sada više nije niti  bitno jer je sve gotovo. Na kraju dana se priča samo o pobjedniku, no volio bih upozoriti na neke stvari koje se već godinama toleriraju. Mnogi iskusni vozači pokušavaju smiriti vozače sa manje iskustva, no suci su, kao i uvijek, i ovoga puta gledali u drugu stranu.”

    “Vozači koji godinama upozoravaju na ovaj problem, poput Jorgea Lorenza i mene, također znaju voziti preko granice, a ipak sve funkcionira bez incidenata.”

MotoGP sudačka komisija pokrenula je istragu koju će zaključiti na VN Sepanga i razgovora sa Hondinim dvojcem.


Joker

Izadje covek na tri sada i odmah sranje.

@MISTER X, provociras i onda kazes ajde necemo vise.. Ne ide to tako... Napad u ovom slucaju nije najbolja odbrana...
@CBRR1 ti si prvi pomenuo clana porodice bez ikakvog razloga... Ne vidim cemu to...
@Pit O negativnim vibracijama ti mozes da predajes.. Isto vazi za provociranje...
@Ostali zajedno sa gore pomenutim, ovo sve sada ide u bullshit jer mu je tamo i mesto a svako sledeci ko pomene bilo sta u vezi nacionalizma, clanova porodice ili vredjanje u BILO KOM OBLIKU ide ban odmah... Ja ne verujem da konstatno vodim istu pricu sa istim ljudima...
Svi smo mi ljudi, malo ko je covek...

CBRR1

Ziveo Lorencooooooo..!

srbac

Ja bih sve Kineze oterao u Tokio da se vrate odakle su dosli !!!

zVuk

KINEZI U JAPAN!

Ust'o sam u sedam, rano, posabajle
obrij'o se, drmn'o kafu i obesio kajle
Sa moj mercedes na buvljak sam pos'o
ispred ga parkir'o da znaju da sam dos'o.

Em sam rano ust'o, em jos nisam prvi
po pijaci celoj od kineza sve vrvi
Ukrase mi tezgu i jos se prave ludi
odkud sad odjednom ovol'ko zutih ljudi

Izvadio sam robu i na tezgu kren'o
a kinez me gleda, sav se zablen'o.
Sta da radim sada, 'de da stavim stvari
zar ce ovaj zuca pos'o da mi kvari.

Ne zna kinez jos sa kim se on kaci
mora da se zna ko je ovde jaci
Nije on ni svestan sta mu se sad sprema
ima ovaj baja do podne da ga lema.

Ja se pitam svaki dan
kad ce ovi Kinezi da vrate u Japan?

Slusaj bre kinez, bolje bezi
zar ne vidis da sam tezi
imam pajser ja u Mecku
razbicu te kao zvecku

Sad ce braca da mi stignu
pa ce robu da ti dignu
pa ce stezge da te sklone
pa ce kicmu da ti lome

Prosiri se tuca svuda oko mene
kuku majko biju se i zene
Neki okolo pocese da kradu
A i mome kumu zapalise Ladu

Kinezi se biju kao i Bruce Lee
ja i moja braca ne bezimo od nji'
Jedan je poc'o da vrti nuncake
i suriken baca na moje ortake

Ja se pitam svaki dan
kad ce ovi Kinezi da vrate u Japan?

A i mi smo na video ucili vestine
ko na nas krene, odma' ce pogine
suriken i cake ne pomazu vise
pocese da beze, jer lose im se pise.

Jasar, Gazmen, Sulja i braca Stalone
krenuli su sada kineze da gone
Nece vise oni da valjaju Ray-Ban
sve ce da ih vratimo pravo u Japan.

Ja se pitam svaki dan
kad ce ovi Kinezi da vrate u Japan?


SMF-Kinezi U Japan
Ko se ljuti, uleti mu kruti

CBRR1

ne znam zvuk ali opet zapocinjes to oko ko je odakle...cudime da ban nisi popio do sada... :)

zVuk

sta sam reko..??...nista nisam reko.....

....markez je car neprikosnoveni vozi deckonja ko mator, a jos ni iz puberteta nije izaso....a rosi nije tata nego je deda i trebalo bi da sedi kuci i gleda trke preko televizora, a ne da davi stazu i penje se na postolje samo ako se neko skrlja...
Ko se ljuti, uleti mu kruti

CBRR1

a jbga Rossi je ustanova za pravljenje para...

eclipse4

Citat: srbac poslato 01 Oktobar, 2013, 16:40
Ja bih sve Kineze oterao u Tokio da se vrate odakle su dosli !!!

sta ce kinezi u tokio ???  ili su kinezi konacno osvojili japan [rofl] [rofl] [rofl]

da nisi mislio u (Beijing) odnosno peking?  [rofl]

pit

Citat: eclipse4 poslato 01 Oktobar, 2013, 18:31
Citat: srbac poslato 01 Oktobar, 2013, 16:40
Ja bih sve Kineze oterao u Tokio da se vrate odakle su dosli !!!

sta ce kinezi u tokio ???  ili su kinezi konacno osvojili japan [rofl] [rofl] [rofl]

da nisi mislio u (Beijing) odnosno peking?  [rofl]

Kako sta ce u Japan ...pa odatle poticu majke im ga zute..swe je to isti  kurac.

CBRR1

Citat: eclipse4 poslato 01 Oktobar, 2013, 18:31
Citat: srbac poslato 01 Oktobar, 2013, 16:40
Ja bih sve Kineze oterao u Tokio da se vrate odakle su dosli !!!

sta ce kinezi u tokio ???  ili su kinezi konacno osvojili japan [rofl] [rofl] [rofl]

da nisi mislio u (Beijing) odnosno peking?  [rofl]


o bre eklip brate to je fora bre,kada su se cigani i kinezi pobili,pa pitali cigana sta je bilo a on ma ja da se pitam sve kineze bi vratio u japan odakle su i dosli...