Glavni meni

Viziri iz Srbije by Ivan

Započeo Lazic, 13 Decembar, 2010, 00:52

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

IVAN-VIZIRI

Veliki vizir stvara i veliki vakum iza sebe pa dolazi do usisavanja vazduha sa samo njemu poznatih strana (u raznim putnim uslovima i pri brzinama to se menja ali ne na bolje) :(
kontrolisanim usmerenim propustanjem vazduha to se vecim delom neutralise i znacajno smanjuje one grozne vibracije kacige
Ko ne veruje moze da proba i vrati dodatak u roku sedam dana ako nisam u pravu, ako se pak vrati po njega ponovo bice skuplji naravno :) :) :)

gogo42

jedan moj prijatelj slovenac koji dosta putuje sa BMW GS,,, ima neki plitki-kratki ili mali vizir kako da ga nazovemo,, i kupio je negdje na ebay ili gdje vec neki slican dodatak...kaze da je to mnogo bolja stvar od visokog vizira bas zbog vibracija,,a narocito ako ga u putu hvata kisa... strujanje vjetra sa donjeg vizira prebacuje vjetrar (kao sto ivan kaze) a samim tim i kisu sapira sa ruba lamelnog vizira. a jos je bolja opcija ako bi se napravio neki klizni nosac da radi vise uglova :D
Sampion BiH 125sp-2009
Vozac - Trkac za Svoju Dusu - Opustena Varijanta

Jefta

Ivane jel radis od sutra mozda bih svratio motorom da povecamo malo vizir ako bude lepo vreme. Da smanjim buku oko kacige

UFF

jefto za to ces morati da se najavis min 20 dana unapred

Jefta

Najavicu se nije problem. Nego bi da svratim taman da popricamo i da vidim sta je najbolje mozda pa neka pravi.

Panco.KV

Ovaj me zanima stim sto mbih video gde ima da se kupi mehanizam za vario produzeni

IVAN-VIZIRI

Racunaj i na mene pa ako ih nadjes negde kupi odmah 101 komplet kako bi ostao i jedan za tebe :)
Pozdrav!

dzimika

nemas nigde da nadjes samo mehanizam, mozda nadjes negde polovan sa polomljenog vizira
ja sam na TA pravio od tanjeg lima i nije lose funkcionisalo, falio mi jos jedan par ruku kod montaze ali sobzirom da sam sve sam napravio super je ispalo
da sam se malo vise potrudio ispalo bi mnogo bolje ili da ima neko ko je voljan da se igra sa plastikom na strugu
verovatno cu praviti nesto slicno ponovo samo moram prvo da sredim garazu kako bih mogao uopste da radim nesto u njoj

Panco.KV

Ima da se naruci MRA i kosta oko 50 i kusur evra

dzimika

ajd daj link bas da vidim
to je i dalje preskupo jer je mehanizam smesan

ЯЭВОЛУТИОН

pa eto prilike da zaradis novce.....ti ih proizvodi sa osmehom, a ivan nek ih ugradjuje za neke pare....ima buducnosti za tebe :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

dzimika

ma da, ubio bi se od posla :P

dzimika

Mislim da je ovo najjednostavniji nacin da se napravi, najbolje bi bilo od aluminijuma ali moze i obican metal da se koristi

Plazma Keks

pa bolje da je bar od pocinkovanog celicnog lima

dzimika

jao bre plazma, nemoj biti bukvalista :P
ja sam pravio nesto slicno ovome, samo nije imao ove sine po kojima moze da se pomera, napravio sam od debljeg pocinkovanog lima i ofarbao jos
zavrsavalo je posao ali safovi sa kojima sam pricvrstio su bili dosta dugacki pa je samo zbog toga bilo malo ruznije

evo i teme o tome

http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,67.0.html

Plazma Keks

pa sto ih nisi skratio?

dzimika

mrzelo me posle :D a mrzelo me da skidam sve i da stavim druge, krace safove :D
ovih dana cu napraviti ovako nesto kao sa slike, klirita imam pa cu da se igram malo da napravim i solidan vizir :D

Gvozden

Moze MArko da ih uradi na CNC. Videcu sutra na motosusretu da li neko ima pa da skinem mere i nacrtam radni crtez.

dzimika

ako se radi kao mra onda se radi od plastike, a ovo sa slike sto sam postavio ide verovatno od aluminijuma, vidi ako moze na cnc da se uradi bice lepse u svakom slucaju nego da ga uradim ja rucno sa brusilicom :D

Plazma Keks

moze i rucno lepo da se uradi, ali ako se samo malo vise potrudis :P