Glavni meni

Kawasaki ZX10R model za 2011. godinu

Započeo Gašpar, 19 Oktobar, 2010, 15:29

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Jel to o0naj sto su ga povukli kako je izasao u prodaju..... [rofl] [rofl] [rofl] [nono] [nono]
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

kawa ninja

This bike is a lean, mean, electric green fighting machine - Team Green

ЯЭВОЛУТИОН

To je sve zato sto ne testiraju tehnologiju u Gp sampionatu, a hoce da stignu Suzukija i Yamaha...mada probao sam novi GSXr1000....ne dopadami se.....za stari R1 crossplane crank  [talas]
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

kawa ninja

Citat: revolution poslato 18 Januar, 2011, 10:31
To je sve zato sto ne testiraju tehnologiju u Gp sampionatu, a hoce da stignu Suzukija i Yamaha...mada probao sam novi GSXr1000....ne dopadami se.....za stari R1 crossplane crank  [talas]

  Yamaha ce sama da se sustigne sad bez gl. ekipe u gp-u koja je presla u lepu crvenu ekipu.....Suzuki hmm pa oni se samo blamiraju u moto gp - u ,to je jasno valjda :)
This bike is a lean, mean, electric green fighting machine - Team Green

Kengur

Pa ni Kantasaki se nije nesto proslavio u GP-u... ;)

ЯЭВОЛУТИОН

Ako cemo o Gp u, Rossi ako padne jedared ko Stole sa dukca, nece ga sastaviti ni doktorka Marijana. A Suzukiju sasvim korektno ide ispitivanje tehnologije, i dalje ide odlicno po pracu, ali ga jebe ram i vesanje...pa se trude. Honda dokazuje da moze da napravi prilicno brz motor ali takodje ima problema sa setovanjem na vecini staza.
Sto se tice Yamahirije, imaju najmladji par vozaca sa visokim potencijalom, imaju pobednicki motorcikl, i imaju naprednu tehnologiju agregata, koji je jos u razvoju.
Rossi je presao u Ducati da bi pomogao timu da napravi motorcikl stabilnim. Agregat se pokazao kao raketni motor, ali nesto u geometriji rama ili pristupu setovanju vesanja nije uredu.....
Ja bi ipak tipovao na YAMAHU da je u prednosti . Lorenco prokleto brz ove godine, Spies verovatno najbrzi vozac koji nije bio na fabrickoj masini....obojica zeljni dokazivanja, uvozani na sasijama i motorima, mladi i ludi...ocekujem sjajnu sezonu u GP klasi....bez dominacije.
p.s.
Volim rossija, odusevljava me i dan danas nacinom voznje, ali mladi dolaze.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

kawa ninja

Citat: Kengur poslato 18 Januar, 2011, 19:07
Pa ni Kantasaki se nije nesto proslavio u GP-u... ;)

  Zavisi kako gledas na to ...dal od skora 1 , 2 god u nazad il malo vise bacis pogled u nazad....
This bike is a lean, mean, electric green fighting machine - Team Green

kawa ninja

Citat: revolution poslato 18 Januar, 2011, 21:49
Ako cemo o Gp u, Rossi ako padne jedared ko Stole sa dukca, nece ga sastaviti ni doktorka Marijana. A Suzukiju sasvim korektno ide ispitivanje tehnologije, i dalje ide odlicno po pracu, ali ga jebe ram i vesanje...pa se trude. Honda dokazuje da moze da napravi prilicno brz motor ali takodje ima problema sa setovanjem na vecini staza.
Sto se tice Yamahirije, imaju najmladji par vozaca sa visokim potencijalom, imaju pobednicki motorcikl, i imaju naprednu tehnologiju agregata, koji je jos u razvoju.
Rossi je presao u Ducati da bi pomogao timu da napravi motorcikl stabilnim. Agregat se pokazao kao raketni motor, ali nesto u geometriji rama ili pristupu setovanju vesanja nije uredu.....
Ja bi ipak tipovao na YAMAHU da je u prednosti . Lorenco prokleto brz ove godine, Spies verovatno najbrzi vozac koji nije bio na fabrickoj masini....obojica zeljni dokazivanja, uvozani na sasijama i motorima, mladi i ludi...ocekujem sjajnu sezonu u GP klasi....bez dominacije.
p.s.
Volim rossija, odusevljava me i dan danas nacinom voznje, ali mladi dolaze.

  Na Suzukija da se mi vratimo pusti ovo nasiroko a i nije tema  sve ovo ....

  Sta ispituju blamazu , uvek fenjerasi bas na svakoj trci , Kapirosi ako ne zavrsi u pesku proprdi mu agregat i zavrsi naslonjen na ogradu... al tema je zx 10 a  ako hoces da pricas o suzukiju otvaraj temu i eto mene tamo ... aj poz... :)
This bike is a lean, mean, electric green fighting machine - Team Green

SSZGO

pitanje jedno



dakle, ja na ovim leptirima imam jedan dodatni deo, koji se uvlaci i izvlaci , nalazi se tacno preko leptira...

cemu to sluzi? (a uz to i ne radi)

evo slike, ovo crno na slici



Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

ЯЭВОЛУТИОН

Predpostavljam da mislis na sibere koje povalci membrana....pogledaj pod CV carburatori (od Constant Velocity)....to kontrolise kolicinu goriva u odnosu na broj obrtaja....u pitanju je princip rada tog tipa karburatora.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

SSZGO

ali cemu to sluzi kad je direktno ubrizgavanje koje kontrolise kompjuter???

sad mi nista nije jasno  [dunce]


Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

ЯЭВОЛУТИОН

#71
Citat: sszgo poslato 19 Januar, 2011, 17:08
ali cemu to sluzi kad je direktno ubrizgavanje koje kontrolise kompjuter???

sad mi nista nije jasno  [dunce]



U pitanju je hibrid izmedju CV karburatora i injectiona. Dakle taj tip ubrizgavanja nema tzv sekundarne klapne koje pokrece kompjuter pomocu servo motora. Sve je maksimalno uprosceno, a siberi imaju stu ulogu kjao i kod karburatora samo sto ne kontrolisu kolicinu goriva vec dotok vazduha koko bi omogucili linearniji prelazni hod, tacnije da bi dotok vazduha malo kasnio za kolicinom goriva. Ufff, al sam se raspisao....uglavnom kad shvati covek kako rade CV karbovi , onda je i ovo mnogo jednostavnije nego sto izgleda.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

UFF


Mad Max

nije tema za ovo al moram se ukljucit. ej revolution kakva ti je prica to da suzuki nesto kao ide na gp-u kad nikad nista ne napravi osim kad je vozio amerikanac (zaboravio sam kako se zove) znam da je profi alkos, na ulici ide i u wsbk nemam reci. nisam miljenik kawasakija ali dok ga je vozio melandri bio je uvek medju prvih 10 [klanjam_se], a vozio je to decko pravo. sto se tice yamahe (obozavam je i vozim) dok gospodin ROSSI nije dosao sve nesto prde smrde povuci potegni, uvek zamalo, on i bridzis su napravili yamahu da bude to sto jeste (da nije bilo njih dvojice pitanje bi bilo kad bi yamaha isla kako sad ide). honda je tata za njih sve u svakom momentu, samo sto nisu imali jake vozace za svaku situaciju (sad je to vec bolje) gospodin ROSSI nije otisao da pomogne nego je morao da ide u ducati, cak je i politickih pritisaka bilo, hteo ili ne mora. nemoj da pljujete po proizvodjacima samo iz razloga sto ih ne volite [veryangry], a niste ni koristili [ljutko], vozim yamahu, a ostale postujem, kad mi se svidi nesto drugo odmah se prebacujem [zvizdi]
Brzi od smrti, Jaci od bola

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Mad Max poslato 19 Januar, 2011, 21:11
nije tema za ovo al moram se ukljucit. ej revolution kakva ti je prica to da suzuki nesto kao ide na gp-u kad nikad nista ne napravi osim kad je vozio amerikanac (zaboravio sam kako se zove) znam da je profi alkos, na ulici ide i u wsbk nemam reci. nisam miljenik kawasakija ali dok ga je vozio melandri bio je uvek medju prvih 10 [klanjam_se], a vozio je to decko pravo. sto se tice yamahe (obozavam je i vozim) dok gospodin ROSSI nije dosao sve nesto prde smrde povuci potegni, uvek zamalo, on i bridzis su napravili yamahu da bude to sto jeste (da nije bilo njih dvojice pitanje bi bilo kad bi yamaha isla kako sad ide). honda je tata za njih sve u svakom momentu, samo sto nisu imali jake vozace za svaku situaciju (sad je to vec bolje) gospodin ROSSI nije otisao da pomogne nego je morao da ide u ducati, cak je i politickih pritisaka bilo, hteo ili ne mora. nemoj da pljujete po proizvodjacima samo iz razloga sto ih ne volite [veryangry], a niste ni koristili [ljutko], vozim yamahu, a ostale postujem, kad mi se svidi nesto drugo odmah se prebacujem [zvizdi]
1. Suzuki je svoje serije K7, k8 i k9 razvio u AMA Superbikeu, i jednostavno je morao preneti tehnologiju negde, a u posto je u Americi dominantan sto se tice sportskog odeljenja vec godinama (mije Moto GP jedino vrhunsko takmicenje), morao je da se oproba ui u GP-u. pitanje je samo kolicine para koje moze da gurne u razvoj, a pri tome razvijaju se odredjeni segmenti motorcikla, ne ceo motorcikl, pa ako se kockice sloze...uraaa.
2. Teoriju dokazuje DUCATI koji je napravio odlican agregat, koji je mogao u retkim trenutcima da kontrolise jedino Stoner....i sada ce neko da kaze kako nisu imali dobre vozace.
3. Honda je najveca fabrika motorcikala na svetu, te stoga imaju i najvec budzet, sto znaci da ne zele da se njihovo ime nalazi ispod imena vozaca, zbog toga je Rossi otisao.
4. Yamaha je trenutno najnaprednija fabrika motorcikala, verovatno najupravljivija od svih gp masina. Oni vole da se motorcikl poistovecuje sa vozacem koji ga vozi na trkama. Nisu dovoljno veliki da to ne koriste u svrhe marketinga. jedini su proizvodjac koji je evropi ponudio Valentino rossi repliku, sto je inace obicaj iz amerike. Tamo se replike sasvim normalna stvar, pa je i Honda rvt1000 imala Nicky Haiden repliku, mada on nije nikada bio sampion AMA SBK i WSBK sampionata.
5. Guglaj o Matu Mladinu i njegovoj karijeri na Suzukiju
6. Kawasaki je najmanja fabrika motorcikala i najvece uspehe su napravili u dvotaktnoj eri i to u manjim kubikazama.
7. Nikada dva coveka nisu pravila motorcikl pobednickim, pa to nazalost nije mogao ni Rossi.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Mad Max

sto se tice ama sbk znam da je suzuki bog i znam da miladin przi, ali u moto gp-u kazem samo da nisu bili nikad nesto sjajni, serije k-a su generalno extra sve bile. lowa je sve podrazumeva se, eto ducati-ja je razvijao capirosi i doveo ga u neko stanje, pa je stoner doradio malo i okreno rucku pa sta bude i eto bilo je.ducati sigurno nije los samo ne odgovara svakom vozacu, dokaz su skoro svi, malo nesto je hajden napravio posle dugo vremena.  da rossi i bridzis nisu sredili m1 ne slazem se stobom, ne zna rossi napravit konje ili geometriju ali zna sta da trazi, a bridzis  mu napravi, kako pre rossija nisu bili ovako dominantni, dokaz je lorenzo kao i spies, dobili su motor koji je vrh. a kawa, koliko se secam radi tesku industriju, a moto industrija je bukvalno sporedna radnja za njih. od 06 su prilicno blizu ostalih japanaca a za dosta manje lowe ga vozis, 6-ica 06...... parira sa r6 06...... mozda se cak i bolje vozi ali r6 perverzno izgleda i dobro ime ima  tako da je sve jasno.
Brzi od smrti, Jaci od bola

Simon69

Ko nece kad moze,nece moci kad bude hteo!

kawa ninja

This bike is a lean, mean, electric green fighting machine - Team Green

RRa¹ko

ma sta tu GP, WSBK, ili AMA, kad kod nas nema ozbiljne staze da testiras masinu, a i da ima, nemamo mi pare za to :'( :'( mislim da je fabrikacija tema za nas! kako objasnjavate da se bmw nije takmicio ni u jednom sampionatu a napravio street masincugu koja oduva i hayabusu koja je pravljena samo za pravac tj ubrzanja?  veoma mi je drago sto je BMW isamarao ove 'gigante' sa s1000rr-om, sad se cesu ne znaju gde ih vise svrbi!! kawa je prva koja se osvestila od samaranja, i lepu opremu je stavila na zx-10r al tu cuvenu 200.1ks, mislim da ima samo na papiru... 
i sto kaze 'revolution', dyno ne laze!!  ;) ;)

Dyno Shootout, 2011 ZX10r vs 2010 BMW S1000rr

kawa ninja

  Pa ovako odprilike ....prepisali od Japanaca ...znas ono kupe , rastave, prepisu , dodaju malo nesto svoga i to je to ... po meni nista novo sto ne rade i druge fabrike... e tu se postavlja pitanje izdrzljivosti odnosno dugovecnosti agregata .... Honda po meni najbolji kompromis uglavnom uvek najmanje snage od konkurencije pa otuda i njena izdrzljivost, a na pistu ako hoces sa njom tu je hrc kit pa izvoli ali svi kazu da je papren.
Dyno ne laze mnogo u nijansama je neprecizan, proklizavanje gume na merenju i sl. ali ne utice na rezultat merenja drasticno...u fabrikama izbacuju podatak o snazi meren na radilici bez gubitaka izazvanim gubitkom na menjacu, vod. pumpi, lancu i td .(prenos do tocka)
Isto tako Kawa je zagusena prilicno katalizatorom u izd. sistemu radi postovanja propisa o kol. izduvnih gasova...i licno mislim da hiljadarke sada prave za profesionalce , a mnogo manje ce amateri moci da iskoriste sve ovo sto one nude.
MCN bmw-a postavio na prvo mesto opet , a Australijanci cini mi se Kawu i jos rekli da je tamo jeftinija 4000 hilj. $ Aust.
This bike is a lean, mean, electric green fighting machine - Team Green