Glavni meni

izmene foruma, predlozi za poboljsanje, prijave problema

Započeo SSZGO, 16 Oktobar, 2010, 13:07

0 članova i 8 gostiju pregledaju ovu temu.

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

misa-pei

Država je najveći neprijatelj naroda

Slaninar

Ne vredi.
Pojebalo se prikazivanje (i snimanje u bazu) na?ih karaktera.

Izgleda da je update baze u?inio dosada?nje zapise nekompatibilnim.

Na jeftinom hostingu je sajt bio skroz pukao, pa sam preselio na kr?ten hosting, ali i dalje ostaje problem sa karakterima.

Nadam se da ?u narednih dana uspeti to da re?im barem za nove postove - ako ne uspem karaktere u postoje?im sve "spasiti."  :(
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Nikad ne mo?emo da ne uradimo ni?ta.
??u?uren ispod ?e?ira.

Џак кромпира, штука, плаво, воз.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Stari softver za forum je koristio PHP 5.6 - nije hteo raditi sa novijim.

Uspeo sam naći hosting koji podržava PHP 5.6, ali problem je što aktuelne baze za servere (MariaDB 10.16 ili MySQL8) ne podržavaju PHP 5.6.

Rešenje je update softvera foruma (SMF) na novu verziju, koja podržava PHP 7.4.

Mana je što je vizuelni prika foruma sada "default."
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

ŠĐŽČĆ
šđžčć

{}|:"
[]\;'

ШЂЖЧЋ
шђжчћ
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

castor

Pa dobro, može i tema da se sredi da bude neka dark.
It's the ride that matters, not the bike…

Slaninar

Potpuniji izveštaj (gde sam bio, šta sam radio i kako sam se na sopstveni kurac nasadio, štono kaže Rambo):

Forum je dosta godina radio sa prvopostavljenom verzijom SMF forum softvera, na (u vreme nastanka novom & aktuelnom) PHP-u verzija 5.6

Danas je sve teže naći server koji podržava PHP 5.6 (a da nije neka VPS varijanta koja traži ručno održavanje ili/i košta dosta ako valja). Teško, ali ne i nemoguće.

Međutim, problem je što aktuelne verzije baza servera neće da rade lepo sa PHP 5.6 (barem kada je interpretacija naših karaktera u pitanju). Tako da je postalo nemoguće ostaviti forum da radi tako kako je namešten, a da ništa ne puca.

Ostalo je samo da se uradi update softvera, i verzije PHP-a na kojem radi. Tako da sada forum radi na najnovijoj verziji SMF softvera (2.1) i poslednjoj verziji PHP-a (8.1).

Ono što sad ostaje da se uradi:
- Članovi koji imaju naša slova u imenu će biti sa pojebanim username - treba cimati UFF-a da to sredi, trebalo bi da to može editovati, i pronaći nalog na osnovu mejla).
- Sređivanje izleda (tema, boje i ostalo).
- Sređivanje jezika (da ne bude sve na engleskom, da se bar može birati).

Sreća u nesreći je što bi sad barem trebalo da se forum može apdejtovati redovno, pa da se ovakav kurcšlus spreči u budućnosti, koliko je to realno moguće kad su računari & serveri u pitanju.



montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

Na hosting serveru gde je forum bio do pre jednog dana, nije radilo ni postavljanje novih postova/odgovora - javljao je forum samo grešku.

Preselio sam forum na MDDHosting, gde sam barem siguran da me sam server ne zajebava.

Ljudi iz MDDHostinga su se iscimali neka tri sata u pokušaju da sa svoje strane probaju uraditi re-enkodiranje karaktera, ne bi li se postojeći sadržaj (postovi) vratio u normalu. Na žalost, to ipak nije bilo moguće (previše stvari se izmenilo u međuvremenu, bez podrške za verziju od pre XX godina).

Ovo sad je u velikoj meri solomonsko rešenje, ali ne znam za bolje.
Stare bekape imamo, ali isti problem je sa svakim - zbog toga što softver na kojem se forum vrti više ne podržava postojeće zapise u bazi.  :(

Korak nazad, ali bolje od predaje, barem po meni.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

I da - morao sam sebi privremeno dati admin pristup, inače ne bih mogao uraditi ništa.
Nadam se da ću za nekoliko dana uspeti sve popeglati (tema, prikaz, lajkovi...).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

Slaninar

Citat: El Jefe poslato 21 Decembar, 2022, 11:49Как сак дарк карамел

To najviše liči na stari izgled - ali trebaće dosta "peglanja."

Čekam da server snimi "fotku" postojećeg stanja, kako bi se jednim klikom moglo vratiti na postojeće stanje ako se nešto pojebe, pa ću se onda igrati sa peglanjem teme & izgleda.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Slaninar

montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Kostić


Slaninar

Ažuriranje izveštaja:

Suma sumarum, forum radi stabilno na PHP 8.1 sa SMF verzijom 2.1.3 - "lejtest and grejtest" što bi rekli madžari.

Podrška za Tapatalk još kaska, nadam se da će u roku od nekoliko meseci to rešiti. To mora Tapatalk da uradi za SMF 2.1.x (trenutno ima u beta fazi i ne radi).

Isto važi za podršku ostalih funkcija foruma (lajkovi postova, zahvaljivanje i slično).

Što se tiče izgleda foruma - izgleda (igra riječi namjerna što bi rekli ameri) da je nešto bilo upisano u staru temu, tako da svaka izmena teme rezultuje time da se stvari pojebu.  :(

Pustio sam da prespava, pokušao ponovo. Posle ukupno nekih 15ak radnih sati, nisam uspeo naći rešenje.

Tako da je ovo najbolje što ja trenutno mogu uraditi. Planiram pokušati ponovo posle nove godine, kad podrška tema i modova za ovu verziju foruma bude nadam se bolja i ispeglana.

Zašto nisam instalirao stariju verziju forumskog softvera?
Ako se neko pita to sasvim logično pitanje:
Starije verzije ne podržavaju aktuelnu verziju PHP-a. Tako da bismo bili u istom problemu koji je i uzrokovao ovaj kurcšlus. Instalirao sam verziju koja podržava trenutno aktuelni i podržani PHP - 8.1.

Ako članovi & UFF nemaju ništa protiv, ostavio bih admin prava na nalogu si, kako bih mogao redovno sve apdejtovati - ali ne planiram se baviti moderacijom i sl, jer stvarno nemam vremena (i ovo mi je "nategnuto" i ako hoće UFF ili neko treći da se bavi time, sa zadovoljstvom ću prepustiti).

Po meni je sve ispalo puno bolje nego što sam se nadao - plašio sam se da će sve otići po kurcu.

P.S.
U teoriji, moguće je postaviti forum na VPS, sa starim verzijama svog softvera, ali u praksi to drastično povećava verovatnoću da bude virusa i hakova, pa da opet sve ode u kurac.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Glava Dole

Ja mu dodjem clanovi, tako da naravno da ne... ko ce ih imati ako ne ti, kao da elektricaru ne das kljuceve od strujomera :D A i covek si od poverenja, vijacemo te po jutubetu ako odavde pobegnes s nekim parama :)

El Jefe

Друштво за заштиту од животиња

bogdan

nema me jedan dan    i odma picvajz  ma jebes estetiku nek stabilno radi i bice ok  [thumb_up]