Glavni meni

Koje ulje koristite?

Započeo UFF, 05 Decembar, 2010, 15:30

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Darko

jesi procitao negde na kutiji da se menja na 5000 ?

BOKYBOY

...ja sam odlucio definitivno...ide Motul 300v 15-50...provereno kod strucnjaka,zamena opusteno na 10 000 km i pesma... [klanjam_se]

Nikle

Ma to mi je navika, svako ulje menjam na 5000, bez obzira koliko moze da izdrzi.Kod svih motora koje sam imao zadnjih 8 godina tako sam radio, i svima je agregat bio kao nov bez obzira na kilometrazu.Evo na thundercatu imam 50000 km, tek se razradio, moze jos 4 puta toliko barem.Uvek motul, i shell.Posto je Amsoil vrhunski i znam da mi dolazi original, ako mi se pokaze dobar za moj motor,necu ga menjati.Samo jedna kantica neoriginalnog ulja moze da unisti motor, tako da cu zaobici ono u sta nisam siguran

Hohštapler

A odakle æe¹ nabavljati taj Amsoil i po¹to?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

Ako ti kazem da je skoro nemoguce doci do AMSOIL ulja .....a ako ti kazu da mozes duplo, mozes....u pitanju je sigurno najbolje ulje ikad proizvedeno....sad zamosli amerikacna kad krene sa istocnu na zapadnu obalu mora da ubije 4000 km, najkracim putem....do tamo i nazad 8000....ako hoce da se provoza 10 do 12000 km....dakle sa jednim uljem moze da se predje toliko....ami onih koji prelaze i vise....i po 15 do 20000 kilotetara je regularno sa AMSOILom...

p.s.
Ako nadjes semu javi i mene intresuje veca kolicina.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

perlx

Uuuuuu ako to sipam u trafiku ustostrucicu joj vrednost :)

TEEfqd

ameri stvarno mnogo hvale taj amsoil. na gixxer forumu lik koji vozi trke je rekao za taj zejtin da ni jedno drugo ulje ne moze da se poredi sa njim.

TEEfqd

pa ni 300v koji je iznad svih standarda takodje

krsta63

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 18 Januar, 2014, 14:47
Ako ti kazem da je skoro nemoguce doci do AMSOIL ulja .....a ako ti kazu da mozes duplo, mozes....u pitanju je sigurno najbolje ulje ikad proizvedeno....sad zamosli amerikacna kad krene sa istocnu na zapadnu obalu mora da ubije 4000 km, najkracim putem....do tamo i nazad 8000....ako hoce da se provoza 10 do 12000 km....dakle sa jednim uljem moze da se predje toliko....ami onih koji prelaze i vise....i po 15 do 20000 kilotetara je regularno sa AMSOILom...
p.s.
Ako nadjes semu javi i mene intresuje veca kolicina.
[thumb_up]
U bebu Harleja (bio je skoro nov, presao samo 1100 milja) sipao sam Motul.. I radio je necujno dok se ne bi zagrejao. Tada bi poceo da cangrlja, ne nesto strasno, ali je postojala razlika.  Svrbelo me je, pa sam guglovao. I gle cuda, HD ulje i AMSOIL, imali su najbolje karakteristike kod termostabilosti. Bolje od 300V.  Pri nizim temperaturama vrhunska sinteticka ulja (Castrol, Motul, Shell) imala su bolju mazljivost, sa porastom t naglo bi padala dok je AMSOIL linearno drzao
Jos je preporuka Harleja bIla da se na temperaturama preko 30 stepeni koristi monogradno ulje SAE60. Nije ni cudo sto se 5100  15W-50 predavao.

TEEfqd


ЯЭВОЛУТИОН

jedino sto ga skoro nema van amerike.....u evropi engleska grcka i jos neko......
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

ima ga u austriji oko 18e je litar 20w50.
oko19e je 15w50
isto oko 18e je 10w30
ako ga nema na stanju porucuju i stize u roku od par dana.

castor

Ja sam na posljednjem servisu sipao 300V onaj novi Ester Core ili kako se veæ zove i mogu da ka¾em da se osjeti ba¹ razlika u odnosu na Double Ester…
It's the ride that matters, not the bike…

Slaninar

 [facepalm]  To se oseti ¹to si sipao novo ulje. Ne ¹to je "bolji ester".  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bigbad86

Zapravo ne oseti se nista, sve je to placebo efekat. Iz motora sam isuo staro ulje koje je oko godinu ipo dana bilo stojalo, slabo vozen motor, sipan Motul u servisu i nema razlike. Samo se tripujemo :P

castor

Citat: Slaninar poslato 20 Januar, 2014, 09:11
[facepalm]  To se oseti ¹to si sipao novo ulje. Ne ¹to je "bolji ester".  :)

Jok bato, ranije mi je na cca 3k km mjenjaè postajao tvrd, kao ¹to ovdje i drugi ka¾u, a sada evo skoro 4500 km i mjenjaè skoro pa kao prvog dana… Tako da… A 300V je u motoru od prvog dana...
It's the ride that matters, not the bike…

Falco

Ja koristim Shell Rotella T6 u svim vozilima uključujuci i trkački. 
http://www.shell.com/rotella/products/t6.html


ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Falco poslato 27 Januar, 2014, 05:16
Ja koristim Shell Rotella T6 u svim vozilima ukljuèujuci i trkaèki. 
http://www.shell.com/rotella/products/t6.html
Te rotelle nema kod nas uopste...a imam drugara u americi koji to ulje sipa u auto,motor,kamion, avion, kosacicu, traktor, helikoter....kupuje na burice i toci u sta stigne....kune se u njega.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Falco

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 27 Januar, 2014, 17:16
Te rotelle nema kod nas uopste...a imam drugara u americi koji to ulje sipa u auto,motor,kamion, avion, kosacicu, traktor, helikoter....kupuje na burice i toci u sta stigne....kune se u njega.

Kod nas velika vecina trkaca koristi to ulje, pa cak i oni koji su sponzorisani od drugih ulja.  Ja sam sa tim ulje prezadovoljan.  I ja ga koristim u automobilu, u oba motora i u malom geneartoru. 

Inace ulje u trkackom motoru menjam na svakih 1000km.